سلام شمال

اخبار ایران و شمال

خبر خانم وزیر از حذف بودجه کنترل جمعیتوزیر بهداشت گفت: بودجه برنامه کنترل جمعیت به کل حذف شده است و اکنون به دنبال اعتبار ۱۹ میلیارد تومانی برای برنامه جدید سلامت باروری هستیم، همچنین وزارت بهداشت برای کارکنان خودش به شوهران زنان بعد از زایمان ۲ هفته مرخصی می‌دهد.
زنگ خطر برای آینده جمعیتی کشوردبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جمعیت را یکی از مؤلفه‌های قدرت برشمرد. محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه با کاهش نرخ باروری کل جمعیت کشور مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال 1365 نرخ رشد جمعیت 6.4 بود، ولی در سال 90 به زیر 2 رسیده است.
اختلاف‌نظر مقامات اسرائیل بر سر ایرانتحلیلگر ارشد روزنامه هاآرتص در مطلبی با اشاره به تعهد نخست وزیر و وزیر جنگ اسرائیل برای تامین امنیت این رژیم، نوشت: هنگامی که زمان تصمیم‌گیری درباره حمله به ایران فرا می‌رسد، این دو باید عواقب آن را نیز بررسی کنند.
اوباما از "تحریم‌های" جدید علیه ایران خبر داد!در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن، اوباما در بیانیه‌ای از اعمال "تحریم‌های" جدید علیه صنایع نفتی و فعالیت‌های بانکی کشورمان خبر داد.
واکنش‌تهران به‌اظهارات وزارت‌خارجه عربستان معاون وزارت امور خارجه در خصوص اظهار بی اطلاعی سخنگوی وزارت خارجه عربستان از مذاکرات مربوط به پیش نویس موافقتنامه استرداد مجرمین بین ایران و عربستان گفت:علاوه بر پیش نویس موافقنامه استرداد مجرمین بین دو کشور، دو پیش نویس دیگر در رابطه با معاضدت قضائی و انتقال محکومین به حبس مورد بررسی و مذاکره طرفین قرار گرفته و هم از مجاری رسمی به طرف سعودی ارائه شده است.
ارسال لایحه افزایش مرخصی زایمان به دولتوزیر بهداشت با اشاره به ارائه لایحه افزایش مرخصی زایمان مادران به دولت، از مدت زمان این مرخصی برای زایمانهای یک قلو، دوقلو و بیشتر خبر داد.
چند درصد زوج‌های جوان ایرانی ناباروند؟ دبیر انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران با عنوان این مطلب که 13 تا 18 درصد زوجهای جوان کشور دچار نازایی هستند، گفت: حال که دولت علاقمند به افزایش جمعیت است، ابتدا به فکر هزینه های دارویی و جراحی زوجهایی باشد که مشکل باروری دارند.
عذرخواهی عضو شورای رشت از مردم عضو شورای اسلامی شهر رشت به دلیل ایجاد دغدغه از طرف این شورا، از مردم رشت عذرخواهی کرد. به گزارش سلام شمال غلامرضا هاتفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به درگیری چند نفر از اعضای شورا با یکدیگر و ایجاد دغدغه‌هایی در بین مردم اظهار کرد: از مردم به دلیل دغدغه‌‌هایی که ایجاد شد، پوزش می‌خواهم ضمن اینکه ماهیت نظام پارلمانی همین بحث‌ها و اختلاف نظرها است اما نباید این اختلاف‌ نظرها بزرگنمایی شود.
کسب رتبه نخست علمی کاربردی گرگان در گلستان رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: مرکز علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان در بین 23 مرکز خانه کارگر استان توانست رتبه نخست را کسب کند.
کانون‎های مساجد گلستان به 290 باب می‎رسد مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان گفت: در حال حاضر تعداد کانون‎های مساجد استان 234 باب است که 10 باب در حال تشکیل و این رقم تا پایان سال به بیش از 290 باب در شهر و روستا خواهد رسید.
660 هزار نفر در کنکور 91 پذیرفته می‌شوندکارشناس دفتر پردازش و کنترل آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: 660 هزار نفر در کنکور 91 پذیرفته می‌شوند. به گزارش سلام شمال حسن یگانه صبح امروز در کارگاه تخصصی آموزشی کنکوری‌ها در زمینه انتخاب رشته از سوی موسسه اندیشه‌گستر آمل با اشاره به اینکه در زمینه انتخاب رشته مطلب اساسی شناسایی رشته‌ها و انتخاب آنها است، بیان داشت: شناختن رشته بحثی است که در درجه نخست اهمیت قرار داشته و شرایط خاص خود را دارد.
قیمت سکه و دلار در بازارامروز در بازار تهران سکه طرح جدید 734 هزار تومان، طرح قدیم 736 هزار تومان و دلار 1964 تومان معامله شد. به گزارش فارس بازار تهران امروز شاهد افزایش قیمت انواع سکه بود. بر این اساس قیمت سکه طرح جدید با 4 هزار تومان افزایش قیمت 734 هزار تومان، طرح قدیم هم با همین میزان رشد به 736 هزار تومان رسید.
طول دوره لیسانس کاهش می‌یابد سعید قدیمی با اعلام این خبر یادآوری کرد: آیین نامه دوره کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته آخرین بار در 1374 ابلاغ شده بود و اکنون در حال بازنگری هستند.
پایان شگفتی‌سازی نماینده ایران نماینده پینگ پنگ ایران در مسابقات المپیک 2012 لندن با شکست برابر حریف آلمانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
استیضاح وزیر ورزش بعد از المپیک یکی از امضاء کنندگان طرح استیضاح وزیر ورزش و امور جوانان از استیضاح عباسی بعد از اتمام بازی‌های المپیک لندن خبر داد.
اجیر شدن 2 آدمکش از سوی مادر و دختر کینه‌جو دختر جوان وقتی بدرفتاری‌های پدرش را دید برای نجات خود و مادرش از زندگی جهنمی به طراحی توطئه قتل پرداخت. به گزارش ایران 2 پسر اجیر شدند تا با این مادر و دختر قتل را انجام بدهند اما پدر خانواده نجات یافت و راز پنهان از سوی پلیس آگاهی ساری فاش شد.
قتل زن تنها برای مخفی نگه‌داشتن یک راز پسر جوان زن تنها را به قتل رساند تا راز آشنایی با او را برای همیشه مخفی نگه دارد اما بررسی اثر انگشت او در آزمایشگاه جنایی، دست عامل جنایت را رو کرد.
جدیدترین روش نابودی ویروس HIV بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان بیمارستان زنان و بیرگام، در نمونه خون دو بیمار اچ آی وی مثبت که تحت عمل پیوند مغز استخوان قرار گرفته بودند، علائمی از ویروس HIV‌ دیده نمی‌شود.
نتایج کامل ورزشکاران ایرانی در المپیک لندندر روز سوم مسابقات المپیک، عابدینی حذف شد و عالمیان صعود کرد. شهسواری، نخستین زن ایرانی است که در رشته پینگ‌پنگ در المپیک شرکت می‌کند. این یک افتخار برای نوشاد عالمیان است. تا کنون سابقه نداشته که یک پینگ‌پنگ باز ایرانی در المپیک شرکت کند و بتواند حریف خودش را شکست دهد.
حل 2 معمای مهم منظومه شمسی محققان فیزیک نجومی و علم شیمی کیهانی موفق به توضیح دو معمای مهم در منظومه شمسی شدند. به گزارش ایسنا، ستاره‌های دنباله‌دار و سیارک‌ها حاوی بلوک‌های سازنده منظومه شمسی هستند و منشا آن را توضیح می‌دهند. با این حال معماهای حل نشده زیادی پیرامون این اشیا کیهانی وجود دارند؛از جمله این که «چگونه ستاره‌های دنباله‌دار یخی ذراتی را به دست آوردند که در دماهای بالا تشکیل شده بودند» و یا «چگونه این ذرات نسوز دیواره‌هایی (rim) را با ترکیبات مختلف به دست آوردند»
احتمال‌ لغو قانون تنظیم خانواده در مجلس رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به منظور ارائه راهکار و تدوین سیاستهایی برای افزایش جمعتی، طرح لغو قانون تنظیم خانواده با قید دو فوریت به هیات رئیسه مجلس ارائه شده که امیدواریم به تصویب برسد.
مهمترین عناوین روزنامه های امروز روزنامه‌های صبح امروز کشور عناوین مهم خود را به موضوعات زیر اختصاص دادند. * جام جم - درخشش تاریخی تنیس روی میز ایران در المپیک - خسارت سنگین پژو از تحریم ایران - رهبر معظم انقلاب: هیچ بن بستی وجود ندارد
جزئیات کتاب‌های ششم ابتدایی + تصاویر دروس پایه ششم ابتدایی شامل قرآن (3 ساعت)، تعلیمات دینی و اخلاق (2 ساعت)، زبان و ادبیات فارسی (5 ساعت)، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی (3ساعت)، ریاضیات (4 ساعت)، علوم تجربی (2 ساعت)، هنر (2 ساعت)، سلامت و تربیت‌بدنی (2 ساعت)، تفکر و پژوهش (یک ساعت) و کار و فناوری (یک ساعت) است.
اقتصاد مقاومتی چیست؟ در سالی که با نام حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی مزین شده است، به اوج رسیدن فشارهای ناشی از تحریم های اقتصادی بین المللی، اقتصاد کشور را در شرایط خاص قرار داده است و در این شرایط راهبرد «اقتصاد مقاومتی» مطرح می شود. با توجه به این که این راهبرد مختص شرایط فعلی اقتصاد ایران است و پیشینه و تجربه منطبق با شرایط حال حاضر کشور ما را در هیچ کجای دنیا نداشته ضرورت تبیین و مولفه های اقتصاد مقاومتی بیش از پیش آشکار می شود و نخستین سوال این که تعریف ما از اقتصاد مقاومتی چیست؟
اعلام رای دیوان عدالت اداری درباره مرتضوی دیوان عدالت اداری ‌انتصاب سعید مرتضوی به مدیر‌عاملی سازمان تامین اجتماعی را باطل کرد.
اظهارنظر احمدی‌نژاد درباره گرانی مرغ در افطاری احمدی‌نژاد به عنوان آخرین سخنران نشست مشترک دولت و مجلس، طی سخنانی برای اولین بار درباره گرانی قیمت مرغ اظهارنظر می‌کند و می‌گوید که «مسئله گرانی مرغ، یک مسئله زودگذر و قابل حل است البته این مسئله مشکلی نیست چرا که ما مشکلات بزرگتری داریم و باید تلاش کنیم که «همه با هم» مشکلات را حل کنیم.
حذف یارانه نقدی پردرآمدها کلید می خورد سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنرانی دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها در جلسه دولت و مجلس گفت: فرزین با تاکید بر تلاش دولت بر اجرای سریع‌تر فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد که در این مرحله دولت قصد دارد از محل اعتبارات حذف یارانه اقشار پر در آمد بعضی برنامه های دولت را که به دلیل کمبود اعتبارات اجرایی نشده اجرایی کند
تیم المپیاد شیمی ایران چهار مدال کسب کرد تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی شیمی ایران توانست در چهل و چهارمین المپیاد جهانی شیمی در آمریکا، یک مدال طلا و سه برنز کسب کند.
قیمت خودروهای داخلی قیمت خودروهای داخلی
اعلام شانس قبولی به مجازین کنکور مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه نتایج اولیه کنکور91 در روز یکشنبه 15 مرداد ماه منتشر خواهد شد، گفت:‌ بر این اساس برای 932 هزار و 463 داوطلب حاضر در جلسه کارنامه صادر خواهد شد.
آمل میزبان ششمین همایش استانی کتابت وحی مازندران رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: آمل میزبان ششمین همایش استانی کتابت وحی در مازندران است. به گزارش سلام شمال محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: ششمین همایش استانی خوشنویسی کتابت وحی با حضور مسئولان و خوشنویسان مطرح استان و شهرستان در آمل برگزار می‌شود.
مازندران در تدارک استقبال از نوشاد عالمیان معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پیام تبریک خود به نوشاد عالمیان تاکید کرد: دو پیروزی پیاپی المپیکی عالمیان سبب مباهات ملی و غرور شهروندان مازندرانی شده است.
دبیرخانه فرهنگ رضوی در مازندران دائمی شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با به پایان رسیدن نمایشگاه فرهنگ رضوی برنامه‌های ما به اتمام نمی‌رسد و دبیرخانه دائمی است. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی سه‌شنبه شب در نشست مسئولان جمعی از رسانه‌های مازندران اظهار داشت:‌ جنگ نرم مردم را نشانه گرفته است.
بودجه شهرداری بهشهر 30 درصد افزایش یافت شهردار بهشهر از افزایش 30 درصدی بودجه‌های عمرانی و اعتبارات جاری این شهرداری در سال 91 خبر داد. به گزارش سلام شمال قاسم جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر با اشاره به اهمیت موضوع مدیریت یکپارچه شهری اظهار داشت: این موضوع یکی از دغدغه‌های شهرداری‌های استان است، اما باید دانست که مدیریت یکپارچه شهری نیازمند انسان‌های متخصص و متعهد است و نمی‌توان آرایش شهر را به جای توسعه و جراحی شهری مطرح کرد.
ملکیان: در رشته برق دانشگاه شریف ادامه تحصیل می‌دهم نفر دوم کنکور ریاضی و فنی گفت: در نظر دارم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم. به گزارش سلام شمال سینا ملکیان 18 ساله فارغ التحصیل مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل بوده که در کنکور سراسری سال 91 موفق به کسب رتبه دوم رشته ریاضی فیزیک شد.
مراسم بزرگداشت روز خبرنگار 2 روز زودتر برگزار می‌شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، دو روز زودتر از 17 مرداد ماه برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری درباره برگزاری مراسم روز خبرنگار در مازندران، اظهار داشت:‌ سعی شده در حد توان، تجلیل شایسته‌ای از اصحاب رسانه صورت گیرد.
ترویج فرهنگ رضوی در اولویت رسانه‌‌ها قرار گیرد رئیس انجمن رسانه‌های مجازی مازندران گفت:‌ رسانه‌های مجازی کارکرد‌های متفاوتی دارند و می‌توانیم به صورت ویژه در بخش اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی ورود پیدا کنیم. به گزارش سلام شمال عباس رمدانی در نشست مسئولان رسانه‌های مجازی با مدیرکل ارشاد مازندران از برنامه‌های جنبی نمایشگاه هفته رضوی اظهار داشت:‌ امروز نقش رسانه‌های مجازی در انتقال اخبار و اطلاعات با توجه به رشد تکنولوژی و علوم بر کسی پوشیده نیست.
مشارکت شوراها برای احداث کتابخانه‌های عمومی در مازندران رئیس شوراهای اسلامی مازندران از مشارکت شوراهای اسلامی مازندران برای احداث کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد. به گزارش سلام شمال فرامرز نقیبی صبح امروز در جلسه هم‌افزایی فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با شوراهای اسلامی مازندران اظهار داشت: این شورا آمادگی دارد با بهره‌گیری از ابزار قانونی به اداره کل کتابخانه‌های عمومی خدمت‌رسانی کند.
20 موسسه خیریه در آمل فعالیت دارند مدیر کمیته امداد خمینی(ره) آمل گفت: 20 موسسه و سازمان خیریه مردم نهاد در آمل فعالیت دارند. به گزارش سلام شمال رمضان علیپور پیش از ظهر امروز در نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان‌ها و موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان که با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران برگزار شد، اظهار داشت: جلسه ستاد احسان و نیکوکاری در این شهرستان به طور منظم برگزار می‌شود که توانسته نتایج خوبی را نیز به همراه داشته باشد.
400 کشتی‌گیر ساروی به روی تشک می‌روند رئیس هیئت کشتی ساری گفت: مسابقات کشتی جام رمضان با بیش از 400 کشتی‌گیر در ساری برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال اکبر صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری از برگزاری مسابقات کشتی جام رمضان در مرکز استان خبر داد و اظهار داشت: بیش از 400 کشتی‌گیر در این مسابقات بر روی تشک می‌روند.
دماوند با فسخ قرارداد معادن ثبت جهانی می‌شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در صورت فسخ قرارداد یا حذف معادن اطراف دماوند از سوی اداره صنعت و معدن، این قله ثبت جهانی می‌شود. به گزارش سلام شمال سیف‌الله فرزانه در حاشیه سفر به غرب مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس اظهار داشت: قله دماوند بام ایران است و به این منظور درصدد هستیم تا با هماهنگی‌هایی که با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام دادیم آن را در فهرست آثار جهانی ثبت کنیم.
حضور مدرس آلمانی در ساری برای تیم‌های پایه نایب رئیس هیئت فوتبال مازندران از حضور مدرس آلمانی در ساری برای تیم‌های پایه خبر داد. به گزارش سلام شمال محمدهادی خلردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور که با حضور 28 تیم برگزار می‌شود، در روز 15 مرداد با انجام مراسم قرعه‌کشی در فدراسیون فوتبال تیم‌ها با حریفان خود آشنا می‌شوند.
150 عنوان کتاب توسط نویسندگان مازندرانی به چاپ رسید یکی از نویسندگان و ناشران برجسته مازندرانی گفت: امسال 150 عنوان کتاب توسط نویسندگان مازندرانی به چاپ رسید. به گزارش سلام شمال منصور هرجی در حاشیه در دیدار هنرمندان مازندرانی با نماینده ولی فقیه در مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه کتاب‌ها بر اساس سن و نیاز جامعه تهیه شود، اظهار داشت: مولفان با رویکرد نوین در عرصه تالیفات نو و عصری‌نگری به نشر کتاب بپردازند.
قاریان مازندرانی به کشورهای عربی اعزام می‌شوند مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اعزام نخستین گروه از قاریان ممتاز و برجسته این استان برای تلاوت کلام وحی به کشورهای عربی منطقه خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،‌ حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی بیان داشت: با هماهنگی انجام شده از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه شش قاری مازندرانی نیمه دوم ماه مبارک رمضان برای تلاوت قرآن کریم به کشور کویت اعزام می‌شوند.
بازسازی و احداث سینماهای سه‌بعدی در مازندران مسئول انجمن نمایش استان مازندران از بازسازی و احداث سینماهای سه‌بعدی در مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال رجبعلی فلاح در حاشیه دیدار جمعی از هنرمندان و نویسندگان مازندرانی با آیت‌الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: هنر در مفاهیم اعتقادی اثرگذار بوده و این ظرفیت در مازندران به خوبی به فعل درآمده است.
حذف از المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند رئیس هیئت پینگ پنگ مازندران گفت: حذف از بازی‌های المپیک چیزی از ارزش‌های نوشاد عالمیان کم نمی‌کند. به گزارش سلام شمال عباس زعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری پس از حذف نوشاد عالمیان در رقابت‌های المپیک 2012 لندن بیان داشت: در برنامه‌ای با حضور مسئولان ورزش استان و شهرستان در منزل نوشاد عالمیان حضور می‌یابیم تا برای انجام بازی‌های زیبا او در المپیک 2012 لندن از این قهرمان تجلیل کنیم.
مشکلات گمرکی بازرگانان مازندرانی در روسیه برطرف شد رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران از رفع مشکلات گمرکی بازرگانان استان در روسیه خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران،‌ غلامرضا عشریه در پنجمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه برای پیگیری مشکلات صادرکنندگان استان به همراه مدیرکل گمرکات مازندران به آستاراخان روسیه سفر کردیم، گفت:
موسیقی مازندران جهانی شد سید رامین جمالی از پیشکسوتان موسیقی مازندران در نشست با آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران اعلام کرد: موسیقی بومی مازندران به ثبت جهانی رسیده است.
راه ورود شنای مازندران به جمع استان های برتر کشور هموار است رییس هیات شنای مازندران گفت : برگزاری منظم لیگ استان و افزایش گروه های استعدادیاب در این رقابت ها ، راه ورود شنای مازندران به جمع استان های برتر کشور و مدال آوری ورزشکاران در مسابقات معتبر را هموار خواهد کرد.
گله ورزشکار پارالمپیکی مازندران از مسوولان ورزش استان ورزشکار عضو تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولان و دارنده سهمیه حضور در رقابت های پارالمپیک لندن در آستانه برگزاری این رقابت های معتبر ، از مسوولین ورزش مازندران به دلیل بی توجهی به مراحل آماده سازیش برای این رقابت ها انتقاد کرد.
دعوت دو مازندرانی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان زیر 16سال کشورنایب رییس کمیته بانوان هیات فوتبال مازندران گفت : با دعوت کادر فنی ،دو مازندرانی به اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان زیر 16 سال کشور دعوت شدند. به گزارش سلام شمال '‌ فاطمه بوداغی '‌ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ' فاطمه گرایلی' و ' زهرا خدابخشی ' در این اردوی آماده سازی که از 10 مرداد به مدت هفت روز در کمپ تیم های ملی فوتبال برگزار می شود به عنوان نمایندگان فوتبال مازندران شرکت خواهند کرد
بورس اوراق بهادار و بازار طلای مازندران م‍دی‍ر ب‍ورس‌ م‍ن‍طق‍ه‌‌ا‌ی‌ م‍‍ازن‍در‌ان‌ ‌ا‌ع‍لام‌ ک‍رد : در م‍ج‍م‍و‌ع‌ م‍‍ع‍‍ام‍لات‌ روز دوشنبه ت‍‍الار‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌بورس استان ‌، ت‍‍ع‍د‌اد 977 هزار و 443 س‍‍ه‍م‌ ب‍ه‌ ‌ارزش‌ ب‍ی‍ش‌ از یک میلیارد و 625 می‍ل‍ی‍ون‌ ری‍‍ال‌ دادو ستد شد.
مازندران با کمبود ذخایر خونی مواجه است مسئول اهداء کنندگان خون سازمان انتقال خون مازندران گفت: مازندران با کمبود ذخایر خونی در همه گروهای خونی و فرآورده های آن مواجه است. به گزارش سلام شمال دکتر 'علی حسین اسماعیلی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت نهم مردادماه روز اهدای خون بیان کرد: با توجه به گرمای شدید هوا ذخایر خونی در استان مازندران رو به کاهش است.
آمل میزبان مسابقات کشتی بزرگسالان مازندران شد رئیس هیات کشتی شهرستان آمل ازبرگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان مازندران به میزبان این شهرستان در شهریورماه خبر داد. به گزارش سلام شمال ' قدرت اله نهاوندیان' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات کشتی آزاد وفرنگی بزرگسالان مازندران با موافقت هیات کشتی استان در نیمه دوم شهریور ماه در آمل برگزار می شود.
هفدهمین جشنواره سراسری هنر و ادبیات دینی در ساری برگزار می شود معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری از برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری هنر و ادبیات دینی به میزبانی این دانشگاه در مهر ماه سال جاری خبر داد. به گزارش سلام شمال ' محمدرضا اقبال ' روز دوشنبه به خبرنگاران گفت : این جشنواره در هفت رشته هنری شامل ؛ عکس ، طراحی پوستر ، نمایشنامه ، داستان نویسی ، شعر ، انیمیشن و فیلم کوتاه برگزار می شود.
شمشیرباز المپیکی مازندران از دور رقابت‌های المپیک لندن کنار رفت مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت : اولین شمشیرباز المپیکی تاریخ ورزش ایران که از اهالی سوادکوه مازندران است با شکست برابر حریف رومانیایی ، از دور رقابت‌های المپیک لندن کنار رفت.
500 دانشجوی بسیجی در شهرسازی مازندران بکارگیری شدند مدیر توسعه و منابع انسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از بکارگیری 500 دانشجوی بسیجی در این اداره کل در قالب طرح هجرت خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، اصغر میرایی محمدی، اظهار کرد: در راستای اوامر مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای دانش علمی، فنی و کاربردی
اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب در تمام شهرهای مازندران مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران از اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب در تمام شهرهای مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال محمدتقی حسین زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه طرح جمع‌آوری فاضلاب این شهر در آینده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی بهره‌مند خواهد شد، اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده در سال 91 ردیف اجرایی را دریافت کرد و به محض اختصاص اعتبار لازم عملیات اجرایی آن در آینده آغاز می‌شود.
دانشکده دندانپزشکی ساری در ردیف پروژه‌های مهر ماندگار قرار گرفت رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: فاز نخست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ردیف پروژه‌های مهر ماندگار قرار گرفت.
پویانمایی زندگی سردار شهید طوسی رونمایی می‌شود معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه کربلای مازندران گفت: امسال نخستین فاز انیمیشن و پویانمایی از زندگی شهید محمدحسن طوسی در هفته دفاع مقدس رونمایی می‌شود. به گزارش سلام شمال قاسم هاشمی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد دفاع مقدس مازندران که در استانداری مازندران تشکیل شد با بیان اینکه برگزاری مسابقه قرآن و حدیث کشور در مازندران کلید خورد، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از یک هزار وبلاگ در عرصه قرآن و حدیث داشته باشیم.
ثبت 332 فقره ازدواج در آستارا رئیس اداره ثبت احوال آستارا از ثبت 332 فقره واقعه ازدواج در این شهرستان در چهار ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش سلام شمال ابراهیم لقمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به مهم‌ترین آمار واقعه چهارگانه فوت، ولادت، ازدواج و طلاق در این شهرستان، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال تعداد 332 فقره ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به 368 فقره مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
شناسایی مجموعه‌ نفیس روزنامه‌های قدیمی گیلانمدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از شناسایی مجموعه نفیس از روزنامه‌های قدیمی این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال حسین عباس‌نژاد کارسیدانی ظهر امروز در جلسه سازمان اسناد و کتابخانه‌های ملی استان درباره شناسایی روزنامه‌های نفیس و قدیمی گیلان اظهار کرد: با پیگیری‌های یکی از دوستداران تاریخ گیلان به نام فرزین غلامین روز گذشته با تعداد زیادی از روزنامه‌های قدیمی استان آشنا شدیم.
کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه آزاد رشت افتتاح شد بیست و دومین کانون شکوفایی خلاقیت پارک علم و فناوری گیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت افتتاح شد. به گزارش سلام شمال رئیس پارک علم و فناوری گیلان بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کانون شکوفایی خلاقیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن کنفرانس این دانشگاه با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری کشور در راستای گسترش کانون‌های شکوفایی خلاقیت، اظهار کرد:
10درصد کاروان پارالمپیک ایران گیلانی هستند مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: 10 درصد نفرات اعزامی کاروان ایران به رقابت‌های پارالمپیک لندن را ورزشکاران گیلانی تشکیل می‌دهند. به گزارش سلام شمال محمد بابایی عصر امروز در دیدار با پارالمپیکی‌های گیلان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: افتخار بسیار بزرگی برای ورزش استان است که از 80 نفر اعزامی به پارالمپیک 8 نفر گیلانی‌ هستند.
راهیابی 6 کاراته‌کای گیلان به رقابت‌های پاریس رئیس هیئت کاراته گیلان گفت: شش کاراته‌کای گیلان به رقابت‌های قهرمانی کاراته جهان در پاریس راه ‌یافتند. به گزارش سلام شمال محمدحسین اصغریان عصر امروز در جمع اعضای هیئت کاراته استان اظهار کرد: با معاف شدن چهار کاراته‌کا که در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2012 عملکرد مطلوبی داشتند، رقابت‌های انتخابی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی جهان با دعوت از 31 کاراته‌کا روز جمعه 13 مرداد در تهران برگزار می‌شود.
داماش پیکان را گلباران کرد در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر تیم فوتبال داماش گیلان با پنج گل پیکان را گلباران کرد. به گزارش سلام شمال دیدار دو تیم فوتبال داماش گیلان و پیکان تهران شامگاه سه‌شنبه در ورزشگاه شهید عضدی رشت در حضور بیش از 7 هزار تماشاگر برگزار شد.
عذرخواهی عضو شورای رشت از مردم عضو شورای اسلامی شهر رشت به دلیل ایجاد دغدغه از طرف این شورا، از مردم رشت عذرخواهی کرد. به گزارش سلام شمال غلامرضا هاتفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به درگیری چند نفر از اعضای شورا با یکدیگر و ایجاد دغدغه‌هایی در بین مردم اظهار کرد: از مردم به دلیل دغدغه‌‌هایی که ایجاد شد، پوزش می‌خواهم ضمن اینکه ماهیت نظام پارلمانی همین بحث‌ها و اختلاف نظرها است اما نباید این اختلاف‌ نظرها بزرگنمایی شود.
طرح شهروند الکترونیک رشت پیگیری می‌شود شهردار رشت از پیگیری اجرای طرح شهروند الکترونیک در این شهر خبر داد. به گزارش سلام شمال محمد علی ثابت‌قدم پیش از ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر رشت پیگیری موضوع شهروند الکترونیک را یکی از اقدام‌های مهم این شهرداری عنوان کرد و اظهار داشت: بحث پیگیری این طرح در استانداری مطرح شد.
برگزاری دوره «ضیافت رسانه» در دانشگاه‌های گیلان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان از برگزاری دوره «ضیافت رسانه» در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه‌های استان خبر داد.
ساختمان کسب و کار گیلان احداث می‌شود مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از آغاز عملیات اجرایی ساختمان کسب و کار در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مجید عباسیان‌امین ظهر امروز در جلسه شرکت شهرک‌های صنعتی استان به ساخت ساختمان کسب و کار در استان اشاره کرد و افزود: ساختمان کسب و کار از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت بوده که در سنوات گذشته مراحل اجرای آن انجام گرفته بود و به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شد.
گیلان 4000 پروژه نیمه‌تمام دارد معاون امور عمرانی استاندار گیلان گفت: گیلان بالغ بر 4 هزار پروژه نیمه‌تمام با برآورد برنامه‌ای موافقتنامه‌ای به طور متوسط 500 میلیارد تومان دارد. به گزارش سلام شمال محمد اکبرزاده پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به بودجه 222 میلیارد تومانی عمرانی استان در سال جاری اظهار کرد: امسال دولت برای بودجه نظام اولویت‌بندی تعریف کرده است.
برگزاری نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در گیلان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی با همکاری انجمن طراحان و دوخت لباس در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال طیبه بزرگی ظهر امروز در جلسه کارگروه بانوان و خانواده گیلان با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: ستاد عفاف و حجاب استان در نظر دارد نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی را در گیلان دایر کند.
راه‌اندازی 70 رشته تحصیلی مهارتی در علمی‌کاربردی گیلان رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی گیلان از راه‌اندازی 70 رشته تحصیلی مهارتی جدید در مراکز آموزش این دانشگاه از ابتدای مهر امسال خبر داد. به گزارش سلام شمال عباس قاسمی‌زاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مهر امسال رشته‌های جدید مراکز علمی‌کاربردی استان برای نخستین بار تعریف شده که از این تعداد، 16رشته جدید در مقطع کاردانی پودمانی، 16 رشته جدید کارشناسی ناپیوسته پودمانی، 21 رشته مربوط به کاردانی ترمی و 15 رشته در مقطع کارشناسی است.
نحوه ثبت‌نام مردم گیلان در طرح پزشک خانواده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز ثبت‌نام مردم در طرح پزشک خانواده از دو هفته آینده در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال ارسلان داداشی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گیلان با اشاره به اجرای قانون پزشک خانواده و نظام ارجاع اظهار کرد: طرح پزشک خانواده در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با سلامت افراد در چهار استان کشور آغاز شده است.
افزایش 15 سال سن امید به زندگی در گیلان معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان از افزایش 15 سال سن امید به زندگی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال غلامعلی رضوانی عصر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گیلان با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) اظهار کرد: اجرای قانون پزشک خانواده موجب صرفه‌جویی در هزینه درمان و دارو می‌شود
10 پایگاه سنجش سلامت جسمانی نوآموزان گیلان فعال می‌شود مدیر آموزش و پرورش استثنایی گیلان: 10 پایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان آماده ورود به دبستان در شهریور امسال فعال می‌شود.
اختلاس 6 میلیارد ریالی یک شهردار گیلانی مدیر کل بازرسی گیلان از کشف اختلاس 6 میلیارد و 500 میلیون ریالی یکی از شهرداران شهرستان‌های استان خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از اداره کل بازرسی گیلان، در پی گزارش واصله از طرف اداره کل اطلاعات گیلان مبنی بر وجود برخی تخلفات و سوءجریانات در شهرداری این شهر حسب دستور بازرس کل استان با تشکیل پرونده موردی و ارجاع به معاون بازرس کل استان، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
گیلان 215 بیمار شناخته شده ایدز دارد رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: گیلان 215بیمار شناخته شده اچ‌آی‌وی و ایدز دارد. به گزارش سلام شمال سید محمود رضوانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گیلان با بیان اینکه ایدز از طریق مواد ضد عفونی کننده و حرارت از بین می‌رود اظهار کرد: نیش حشرات، خوردن و آشامیدن همراه دیگران و اشک و بزاق موجب انتقال بیماری ایدز نمی‌شود.
تصاویر / نابسامانی صنعت چای در شمال ایران نبود مدیریت درست صنعت چای ایران را در معرض نابودی قرار داده است این در حالی است که به گفته کشاورزان حتی مطالبات چایکاران نیز به درستی و به موقع پرداخت نمیشود.کشاورزان دیگر رغبتی به چایکاری نشان نمیدهند و باغات چای یکی پس از دیگری در حال نابودی است.
همایش بزرگ سرمایه گذاری در گیلان با هدف تولید ثروت برگزار می شود نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به برگزاری همایش بزرگ سرمایه گذاری در نیمه مهرماه سالجاری در زیباکنار رشت، اهداف برگزاری این همایش را ارتقای قدرت رقابت پذیری ، تولید ثروت و رفاه و عدالت اجتماعی عنوان کرد.
انجمن علوم ایمنی کشور در گیلان فعال می شودمعاون فنی اداره کل استاندارد گیلان از فعال شدن انجمن علوم ایمنی کشور در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال ' مهدی محمدی کوچصفهانی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: این انجمن، در راستای افزایش همکاری ادارات استاندارد با ارگان ها و سازمان های مختلف و در نتیجه نشست مشترک بین اداره کل استاندارد و مدیریت بحران استانداری گیلان فعال می شود.
آموزش پرورش گیلان برای اجرای نظام 3-3-6 آمادگی کامل دارد مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: آموزش و پرورش گیلان برای اجرای طرح نظام آموزشی 3-3-6 در سال تحصیلی 92- 91 آمادگی کامل دارد.
تنها ورزشکار المپیکی استان گیلان از گردونه رقابت ها حذف شد سرپرست روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: تنها ورزشکار المپیکی استان گیلان از گردونه رقابت های المپیک 2012 لندن حذف شد. به گزارش سلام شمال 'سعید علیپور' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امین قاسمی پور مشتزن برجسته استان گیلان در رقابت های مشتزنی المپیک با شکست برابر حریف قدرتمندش از گردونه این رقابت های حذف شد.
70 رشته جدید مهارتی مهر در دانشگاه علمی کاربردی گیلان ایجاد می شود رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان گسترش رشته های متعدد مهارتی را از اهداف و برنامه های این مرکز آموزش عالی در سال جاری عنوان و بیان کرد: 70 رشته جدید مهارتی در رشته های کاردانی و کارشناسی مهر امسال در این دانشگاه راه اندازی و دانشجو جذب خواهد شد.
تیم دانشگاه پیام نور رشت در مسابقه های کشوری ربوکاپ نایب قهرمان شد رییس روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان گیلان گفت: تیم دانشگاه پیام نور رشت در مسابقه های کشوری ربوکاپ عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. به گزارش سلام شمال 'سلیمان حجازی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تیم ربوکاپ دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز رشت در مسابقه کشوری ربوکاپ با 15 امتیاز توانست این رتبه را کسب کند.
100 طرح بزرگ سرمایه‌گذاری گیلان معرفی می‌شود استاندار گیلان از برگزاری همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در 15 و 16 مهر در زیباکنار رشت خبر داد و گفت: 100 طرح بزرگ سرمایه‌گذاری گیلان در این همایش معرفی می‌شود. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی بعد از ظهر امروز در جمع اعضای ستاد اجرایی همایش سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: برگزاری همایش بزرگ سرمایه‌گذاری گیلان مهم‌ترین رویداد اقتصادی سال جاری استان است
هواپیمای 2 موتوره تفریحی روسی در انزلی سقوط کرد یک فروند هواپیمای دو موتوره تفریحی روسی پس از بارگیری از کشتی به دلیل نقص فنی در انزلی سقوط کرد. به گزارش سلام شمال هواپیمای دو موتوره هشت نفره تفریحی مدل LIS که از روسیه خریداری شده بود ظهر امروز پس از بارگیری از کشتی توسط خلبان روسی و دو ایرانی قصد پرواز به فرودگاه رشت را داشت که قسمتی از بال هواپیما و چرخ‌های آن کنده شدند و سرنشین آن زخمی شده است.
سرمایه‌گذاری 98 میلیارد تومانی در شهر فرودگاهی گیلان مدیرکل فرودگاه گیلان از سرمایه‌گذاری 98 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ایجاد شهرک فرودگاهی در فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد. به گزارش سلام شمال فتاح رضوانی عصر امروز در جلسه شورای اداری فرودگاه سردار جنگل رشت اطلاع‌رسانی به‌موقع از عملکرد این اداره کل در زمینه‌های متعدد از جمله پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی و پاسخ مستدل به حواشی و نگاه به دورنمای توسعه فرودگاه رشت در یک چشم‌انداز حداقل 20 ساله را مورد تاکید قرار داد.
اعزام 37 مبلغ قم به بقاع متبرکه گیلان مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از اعزام 37 روحانی مبلغ حوزه علمیه قم به بقاع متبرکه استان در ماه رمضان خبر داد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام ولی عادلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت یکی از برنامه‌های فرهنگی اوقاف را پاسخگویی به شبهات مردم عنوان کرد و اظهار داشت: برای این منظور مبلغانی در بقاع متبرکه استان مستقر شدند تا به شبهات مردم پاسخ دهند.
راه‌اندازی خط تولید تبلت در منطقه آزاد انزلی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی از ساخت و راه‌اندازی کارخانه «تبلت» تولید کننده انواع نمایشگر LED ،LCD، گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون و ... در این منطقه خبر داد. به گزارش سلام شمال سعید رحیمی پیش از ظهر امروز در جلسه سازمان منطقه آزاد انزلی در جمع اعضای هیئت مدیره این منطقه از صدور مجوز سرمایه‌گذاری ساخت کارخانه و خط تولید «تبلت» در محدوده این منطقه خبر داد.
درخشش گلستان در حوزه‎های انتخابات و مبارزه با اعتیاد در کشور استاندار گلستان گفت: بر اساس ارزیابی‎های ستاد انتخابات وزارت کشور، استان گلستان توانست بر اساس شاخصه‎های تعریف شده، در بین 31 استان کشور با کسب رتبه نخست همچون نگینی بدرخشد.
برگزاری مراسم روز خبرنگار در گرگان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان از مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در 12 مرداد ماه همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در مکان تفریحی و زیبای والاگل با حضور نابغه قرآنی جهان اسلام خبر داد.
دستگاه‌های برتر گلستان در رقابت بین‌دستگاهی کشور معرفی شدند استاندار گلستان گفت: بخش گزینش استانداری گلستان و جمعیت هلال احمر استان در بین دستگاه‌های کشور، نمونه شناخته شدند. به گزارش سلام شمال جواد قناعت پیش از ظهر امروز در جمع مدیران استان گلستان اظهار داشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به واسطه اقداماتی همچون رشد اعتبارات، کسب رتبه در مشارکت انتخابات، آموزش‎های همگانی، رشد و آمادگی تجهیزات، احداث و راه‎اندازی دانشگاه علمی‎ کاربردی هلال، راه‎اندازی پایگاه امداد هوایی و در دست داشتن 18 پروژه در مجموعه جمعیت هلال احمر توانست نمونه کشوری شود
3 امامزاده گلستان میزبان طرح میقات‎الرضا(ع) می‎شوند مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: امامزاده عبدالله(ع) گرگان، امامزاده آق‎امام(ع) آزادشهر و یحیی‎بن‎زید(ع) گنبد کاووس در استان گلستان میزبان طرح میقات‎الرضا(ع) می‌شوند.
گلستان میزبان جشنواره ملی منظومه آیات قرآن است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: در آبان ماه امسال شاهد برگزاری جشنواره بزرگ ملی منظومه آیات قرآن در گلستان خواهیم بود. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری صبح امروز در جمع مدیران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اظهار داشت: جشنواره بین‎المللی هنرهای تجسمی جوانان نیز در شهریورماه امسال به اجرا در می‎آید.
نمایشگاه دستاوردهای کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان مسئول دبیرخانه کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: بنا داریم تا در بیستمین سالگرد تاسیس کانون‎های مساجد برنامه ویژه‎ای در قالب نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای کانون‎های فرهنگی هنری مساجد گلستان برگزار کنیم.
2500 دانشجو از دانشگاه علمی کاربردی گرگان فارغ‎التحصیل شدند رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: بیش از 2 هزار و 500 فارغ‎التحصیل در مقاطع کاردانی پودمانی و ترمی از این مرکز فارغ‎التحصیل شدند که کارنامه نسبتا خوبی در این بخش داریم.
کسب رتبه نخست علمی کاربردی گرگان در گلستان رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان گفت: مرکز علمی کاربردی خانه کارگر شهرستان گرگان در بین 23 مرکز خانه کارگر استان توانست رتبه نخست را کسب کند.
برنامه جامع مدیریت سیلاب در استان گلستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: طرح جامع مدیریت سیلاب به منظور پیشگیری و کاهش خسارات این حوادث با مشارکت شرکت آب منطقه ای، اداره کل هواشناسی و معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی گلستان تهیه و تدوین شده است.
رئیس هیئت بوکس گلستان در سمت خود ابقاء شد در مجمع عمومی هیئت بوکس استان گلستان، ریاست این هیئت برای مدت چهار سال دیگر با انتخاب اعضای هیئت، در سمت خود ابقاء شد.
معرفی رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان علی آبادکتولدر مراسمی با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان ، فرماندار و جمعی از مسئولان علی آباد کتول ،رییس اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان معرفی شد.
هوشمند سازی مدارس سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی معاون دانشگاه آزادمعاون دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول و رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما این شهرستان از هوشمندسازی مدارس در این حوزه خبر داد. به گزارش سلام شمال 'علیرضا مزیدی' روز دوشنبه در جمع مدیران ، معاونین و معلمان مدارس سما علی آباد کتول از توابع استان گلستان گفت: ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تعالی سرمایه های فکری در جامعه ، یکی از دغدغه های نظام آموزشی و پرورشی کشور است. اسلامی علی آبادکتول و رییس مرکز آموزشی و فرهنگی سما این شهرستان از هوشمندسازی مدارس در این حوزه خبر داد.
آموزش و پرورش بندرگز از راه اندازی پایگاه انتخاب رشته کنکور خبرداد اداره آموزش و پرورش بندرگز از راه اندازی پایگاه انتخاب رشته کنکور در یکی از مدارس شهرستان خبرداد. به گزارش سلام شمال جلسه کمیته شهرستانی پایگاه انتخاب رشته کنکور 91 دانش آموزان بندرگزی روز گذشته با حضور مسئولان آموزش و پرورش در این شهرستان برگزار شد.
اجرای طرح با قرآن با حضور بانوان در استان گلستان مسئول دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی گلستان از اجرای طرح با قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه خواهران خبرداد.
همایش دهیاران و شوراهای اسلامی گرگان برگزار شد همایش دهیاران و شوراهای اسلامی بخش های مرکزی و بهاران شهرستان گرگان در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شد. به گزارش سلام شمال 'جعفر گرزین' فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان گرگان گفت: سند تحول آموزش و پرورش در آذر ماه 90 رونمایی شد که عید بسیار بزرگ و خانه تکانی برای آموزش و پرورش خواهد بود.
برگزاری 90 کلاس آموزش قرآن در استان گلستان مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: 90 کلاس آموزش قرآن در سطح استان درحال برگزاری است. به گزارش سلام شمال 'حسن دیدگاه' امروز اظهارداشت: باید فرهنگ قرآنی در سطح وسیعی از جامعه اجرا شود تا بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی برطرف شود .
مسابقه عکاسی 'زشتی و زیبای شهر گرگان' تمدید شد به دلیل درخواست شهروندان به ویژه دانشجویان، مهلت ارسال عکس برای شرکت در مسابقه عکاسی 'زشت و زیبای شهر گرگان' که از سوی خانه فرهنگ پرسش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان برگزار می شود، تا تاریخ 15 مرداد 91 تمدید شد.
فعالیت 234 کانون فرهنگی هنری مساجد گلستان تشریح شدمسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: هم اینک در این استان، 234 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی فعال است. به گزارش سلام شمال 'مهدی بیکی' امروز در نشست خبری افزود: با هماهنگی های صورت گرفته، 80 درصد این کانون ها در ایام تابستان، برنامه های فرهنگی و هنری در راستای طرح اوقات فراغت برگزار می کنند.
استاندار گلستان بر بومی سازی آموزش های فنی وحرفه ای تاکید کرد استاندار گلستان در دیدار با مدیران و کارکنان فنی وحرفه ای استان گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی واقلیم استان ،آموزش های فنی وحرفه ای در گلستان بومی سازی می شود.
بیش از سه میلیون سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد مدیر تالار منطقه ای بورس رشت گفت: در معاملات روز 'دوشنبه' بورس اوراق بهادار گیلان، سه میلیون و 382 هزار و 304 سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد. به گزارش سلام شمال 'محمدرضا مهران فر' عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعدا سهم به ارزش 20 میلیارد و 286 میلیون و 754 هزار و 931 ریال داد و ستد شد که از این میزان 76 درصد مربوط به فروش و بقیه خرید سهام را شامل می شود.
اجرای 13 طرح پ‍ژوهشی و تحقیقاتی در شیلات گلستان مدیرکل شیلات استان گلستان گفت: با حمایت اداره‌کل شیلات استان تعداد 13 طرح پژوهشی و تحقیقاتی از ابتدای سال جاری تاکنون در حال اجرا است. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره‌کل شیلات گلستان، علی‌اکبر پاسندی اظهار داشت: این طرح‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی توسط دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌های سراسر کشور انجام می‌شود.
4 هزار پرونده مشاغل خانگی بلاتکلیف مانده است مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: 4 هزار پرونده مشاغل خانگی با اعتبار 10 میلیارد تومان برای گرفتن تسهیلات بانکی بلاتکلیف مانده‌اند. به گزارش سلام شمال حسین‎علی خواجه‌مظفری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس از گرگان اظهار داشت: اعتبار مشاغل خانگی استان در سال گذشته 41 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.
32 درصد اشتغال گلستان در بخش کشاورزی است رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: استان گلستان قابلیت زیادی در بخش‌های مختلف کشاورزی دارد که‌ 32 درصد اشتغال استان در همین بخش است. به گزارش سلام شمال سیدنصیر سیدمحمدی صبح امروز در جلسه شورای اسلامی شهر گرگان اظهار داشت: 650 هزار هکتار زمین باغی زراعی و دامی در گلستان وجود دارد که محصولات باغات سه هزار و 800 تن است که معادل 3.2 تولیدات کشور را شامل می‎شود.
کشاورزی در شهرستان گرگان وضعیت خوبی ندارد عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: کشاورزی با وجود مشکلاتی که در تامین نهادها و فروش محصولات و غیره دارد در شهرستان گرگان وضعیت خوبی ندارد. به گزارش سلام شمال علی کلاتی صبح امروز در جلسه شورای شهر گرگان که با حضور رئیس جهاد کشاورزی گلستان و معاونانش برگزار شده بود اظهار داشت: برنامه‎های بخش کشاورزی و کارها و اقداماتی که انجام شده و همچنین وضعیت نهادهای تولید باید مورد بررسی قرار گیرد.
15 میلیارد از اعتبارات گلستان به مصوبات خاص تعلق گرفت مدیرکل دفتر برنامه‎ریزی و بودجه استاندار گلستان گفت: 15 میلیارد از اعتبارات گلستان به مصوبات خاص تعلق گرفت. به گزارش سلام شمال علی‎اکبر پرواز بعد از ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان در گفت‎وگو با خبرنگاران گلستان اظهار داشت: اگر وضعیت اعتباری دستگاهی به نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرده باشد از محل اعتبارات خاص تامین خواهد شد که این موضوع از طریق معاونت برنامه‎ریزی استانداری گلستان پیگیری می‎شود.
اجرای 10 هزار طرح محرومیت‌زدایی با همکاری سپاه گلستان آخرین وضعیت پروژه‎های مهر ماندگار استان گلستان با حضور عبدالرضا دادبود معاون عمرانی استاندار گلستان تشریح شد. به گزارش سلام شمال با توجه به اینکه مقرر شده بود اختصاص تمام پروژه‎های مهرماندگار گلستان به طور صددرصد و در شش ماهه نخست سال صورت پذیرد اما اعتبارات مورد نیاز تاکنون پرداخت نشده است.
راه‎اندازی بازداشتگاه‌ موقت در گرگانرئیس کل دادگستری استان گلستان از راه‎اندازی بازداشتگاه‌‌های موقت، برای کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن طی چند روز آینده در گرگان خبر داد.
400 صیاد خاویاری گلستان از جامعه صیادی خارج می‎شوند مدیرکل شیلات استان گلستان گفت: 400 صیاد خاویاری استان که صید آنان غیراقتصادی است از سال 1391 با تامین اعتبار لازم از جامعه صیادی خارج می‎شوند.
بودجه پژوهشی دانشگاه بندرگز به صورت صد درصد جذب شد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد بندرگز گفت: بودجه پژوهشی این واحد در سال 90 به صورت صد درصد جذب شد. به گزارش سلام شمالمهندس 'محسن تجری' اظهار داشت: با توجه به اهمیت توسعه کمی و کیفی فعالیت های حوزه معاونت پژوهشی و فناوری و آیین نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی که بر اساس سیاست ها و جهت گیری های کلان پژوهش تنظیم شده است در سال 90 این واحد دانشگاهی موفق به جذب 100 درصدی بودجه پژوهشی شد.
تولید گندم امسال گلستان حدود یک میلیون تن برآورد می شود مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: میزان تولید گندم امسال استان با توجه به واقعیات موجود، در حد میانگین بلندمدت، یعنی یک میلیون تن برآورد شده است. به گزارش سلام شمال مهندس 'حسین محمدی' روز شنبه افزود: این میزان برآورد تولید شامل 550 هزار تن گندم آبی و 450 هزار تن گندم دیم است.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ٩:۱٤ ‎ق.ظ - پنجشنبه ۱٢ امرداد ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :