سلام شمال

اخبار جدید ایران و شمال

نرخ تورم در خرداد افزایش یافت بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1391 را 22.4 درصد اعلام کرد.
52 امضا برای استیضاح وزیر ورزش نماینده اصفهان در مجلس از افزایش تعداد امضاهای طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان خبر دادو گفت: تعداد امضاهای این طرح به ۵۲ امضا رسیده و استیضاح کنندگان به تصمیم خود پافشاری می کنند.
باهنر: انتخابات آینده 3 قطبی است دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با ارائه تحلیلی از نحوه حضور جریانات سیاسی در انتخابات آینده ریاست جمهوری پیش‌بینی کرد که رقابت‌ها در این انتخابات به صورت سه قطبی باشد.
واکنش تند علی مطهری به اعلام جرم دادستانی نماینده تهران در مجلس در واکنش به اعلام جرم دادستان تهران علیه وی درباره نطقی که در مجلس داشت، گفت: اساساً دادستان حق ورود به نطق نمایندگان را ندارد.
آمار استفاده کاربران ایرانی از گوگل هر کاربر ایرانی به طور متوسط روزانه 5 بار در موتور جستجوگر گوگل جستجو می‌کند و با احتساب حدود 36.5 میلیون کاربر اینترنت در ایران، این موتور جستجوگر بالغ بر 443 میلیارد تومان در سال از کاربران ایرانی سود کسب می‌کند.
دبیر کمیته گردشگری حوزه دریای خزر منصوب شد طی حکمی از سوی 'منوچهر جهانیان' معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور دبیر کمیته گردشگری حوزه دریای خزر منصوب شد.
عملیات ساخت آزمایشگاه ژنتیک'DNA' پزشکی قانونی گیلان آغاز شد عملیات ساخت آزمایشگاه ژنتیک 'DNA'، سم شناسی و سالن تشریح پزشکی قانونی گیلان روز دوشنبه در مراسمی با حضور 'احمد شجاعی' رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در رشت آغاز شد.
جزئیات شیوه‌نامه بازنشستگی فرهنگیاندر شیوه‌نامه بازنشستگی فرهنگیان آمده است: برای کارکنان آموزشی مقطع ابتدایی با توجه به نیاز مقطع در سال تحصیلی 92 ـ 91 و اجرای نظام آموزشی جدید استمرار خدمت تا پایان سال تحصیلی است. به گزارش سلام شمال در شیوه‌ها بازنشستگی فرهنگیان، به طور کامل درباره شرایط فرهنگیانی که امکان بازنشستگی دارند، اشاره شده است.
المپیک عباسی را از استیضاح رهانیدنشست فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در شرایطی با حضور محمد عباسی، وزیر ورزش بـرگزار شد که در نهایت با توجه به درپیش بودن المپیک و شکل‌گیری مشکلات احتمالی روانی برای جامعه ورزش، موضوع استیضاح عباسی منتفی شد.
تغییر نظر جنتی درباره دولت احمدی نژاد هفته​نامه آسمان در گفت​وگویی با علی جنتی فرزند ارشد آیت​الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت: * همان اوایل که من مشغول به کار شدم؛ ظاهراً تازه آقای احمدی نژاد فهمیده بود که من جزو طرفداران آقای هاشمی رفسنجانی هستم. از همان اوایل فشار را روی آقای پورمحمدی گذاشتند برای اینکه معاون سیاسی حتما باید عوض بشود.
لاریجانی: عده ای مامور ایجاد کینه اندرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور آن است که عده ای مامورند که دعوا و کینه ایجاد کنند و با طرح مسائلی جمعی را تحریک و بشورانند. به گزارش مهر، علی لاریجانی شامگاه جمعه در همایش قرآنی مهدوی نورالیقین که در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم برگزار شد، با بیان اینکه پیامبر(ص) اشراف امت را حاملان قرآن و شب زنده داران معرفی کرده است افزود: کسانی که به قرآن انس دارند و تلاش می کنند بر طبق قرآن عمل کنند ، جز اشرف امت رسول الله محسوب می شوند.
فراز و فرود سکهسکه در هفته‌ای که گذشت مدام در حال نوسان بود هرچند که دامنه این نوسان چندان بلند نبود و قد قیمت‌ها در هیچ‌کدام از این فراز و فرود‌ها به ۸۰۰‌هزار تومان نرسید با این همه زیر سایه بی‌ثباتی دلار و اتراق واحد پول آمریکا در مرز‌هزار و ۹۰۰ تومان، ارزش سکه فاصله خود با کانال ۷۰۰‌هزار تومان را حفظ کرد این در حالی بود که بازار و قیمت‌ها نیم‌نگاهی هم به نرخ‌های جهانی داشتند.
فلاحیان: زمان تنبیه عربستان فرارسیده است وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه برخی از کاندیداهای احتمالی برای انتخابات آینده ریاست جمهوری فاجعه آمیزتر از گذشته هستند، گفت:برای انتخابات 92 باید با خرد جمعی و مشورت کار کنیم؛ بنابراین مجلس شورای اسلامی، رسانه‌ها، علما و احزاب و گروه‌ها باید سیاست‌هایی را که جامعه آن را نمی‌پذیرد و یا با معیارهای علمی تطبیق نمی‌کند، کنترل کنند تا خردجمعی حاکم شود.
جزئیات انتقال پایتخت و تنظیم ساعات اداریمعاونت حقوقی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری با بیان اینکه انتقال پایتخت منتفی نشده است و در حال انجام مطالعات برای ایجاد شهرک‌ اداری الکترونیک در حاشیه تهران هستیم، گفت: تنظیم ساعات اداری با توجه به شرایط و اقلیم استان به استانداری‌ها واگذار شده است.
پاسخ شورای نگهبان به نامه احمدی‌نژاد ﻋﻄﻒ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻪ ﺷﻤﺎرة 6082 ـ 1/م ﻣﻮرخ 3/3/1391، ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ اظهﺎرﻧﻈﺮ ﺗﻔﺴﯿﺮی در ﺧﺼﻮص اﺻﻮل ھﺸﺘﺎد و ﭘﻨﺠﻢ و ﯾﮑﺼﺪ و ﺳﯽ و ھﺸﺘﻢ ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﯽ، ﻣﻮﺿﻮع در ﺟﻠﺴﻪ ﻣﻮرخ 10/3/1391ﺷﻮرای ﻧﮕﮫﺒﺎن ﻣﻮرد ﺑﺤﺚ و ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ و ﻧﻈﺮ ﺷﻮرا ﺑﻪ ﺷﺮح زﯾﺮ اﻋﻼم ﻣﯽﮔﺮدد: ـ ھﯿﺄت وزﯾﺮان ﭘﺲ از اﻋﻼم ﻧﻈﺮ رﺋﯿﺲ ﻣﺠﻠﺲ ﺷﻮرای اﺳﻼﻣﯽ ﻣﮑﻠﻒ ﺑﻪ ﺗﺠﺪﯾﺪ ﻧﻈﺮ و اﺻﻼح ﻣﺼﻮﺑﻪ ﺧﻮﯾﺶ اﺳﺖ؛ در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ مهلت ﻣﻘﺮر ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ، ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻣﻮرد اﯾﺮاد ﻣﻠﻐﯽاﻻﺛﺮ ﺧﻮاھﺪ ﺷﺪ.
نرخ تورم بیش از 33.5 درصد است این نماینده اصولگرا همچنین با اشاره به افزایش قیمت اجاره مسکن گفت: وزیر مسکن در جلسه ای که برای ارائه گزارش به مجلس آمده بود خبر از یک بسته پیشنهادی داد ولی از محتویات بسته اطلاعی در دست نیست. غلام رضا کاتب با رد آمار معاونت راهبردی ، مرکز آمارو سازمان مدیریت که نرخ تورم را 22.5 درصد اعلام کردند، گفت در حال حاضر نرخ تورم بیش از 33.5 درصد است ولی این امار به صورت رسمی اعلام نشده و فقط به صورت جزیره ای مطرح است
دفتر نوکیا در ایران تعطیل می شودمارک دورانت از دفتر مطبوعاتی نوکیا در فنلاند در پاسخ به ایمیل «دنیای‌اقتصاد» خبر مسدود شدن دفتر تهران این شرکت را تایید می‌کند و می‌گوید که نوکیا به طور مستقیم به فعالیت‌های دفتر خود در تهران خاتمه می‌دهد. به گفته وی دلیل این موضوع سخت‌تر شدن فشارها به این شرکت برای تبعیت از تحریم‌های اروپا علیه ایران است.
علیخانی: اصلاح‌طلبان به‌دنبال نامزد واحدندمشاور پارلمانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از تلاش اصلاح طلبان برای دستیابی به نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری و جلب آرای حداکثری مردم برای بازپسگیری قوه مجریه از یاران احمدی نژاد خبر داد.
قیمت انواع سکه و طلا در بازار رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز در بازار آزاد 745 هزار تومان و طرح جدید هم 742 هزار تومان است.
نامه‌ای که خاتمی پاسخ داد و احمدی‌نژاد نداد! حجت الاسلام محمد تقی رهبر رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اعتدال ، گفت: پوشش اسلامی و حجاب یک فریضه و حکم اسلامی است ؛ در پوشش چادر یا مانتو خانم ها مخیرند ، رنگ را نباید تعیین کرد و نباید الزام به چادر نباید باشد اما نمی توان گفت بد حجاب باش.
شهریه دکتری 30 تا 100 میلیون تومان جزئیات شهریه دکتری واحد بین الملل دانشگاهها و آخرین شهریه موسسات غیرانتفاعی برای این دوره اعلام شد که براساس آن واحد بین الملل دانشگاه شهیدبهشتی گرانترین و پردیس شماره 2 دانشگاه سیستان و بلوچستان ارزانترین شهریه را دریافت می کنند. به گزارش سلام شمال به نقل از مهر، دوره های بین الملل دانشگاه‌ها که برای پذیرش دانشجویان خارجی راه اندازی شده بود اکنون به بهانه جلوگیری از خروج دانشجویان ایرانی و تحصیل در دانشگاههای خارج به محلی برای درآمدزایی دانشگاههای مادر این واحدها تبدیل شده اند و امسال پذیرای خیل زیادی از دانشجویان دکتری داخل هستند.
مصوبه جدید تغییر قیمت اینترنتکمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درحال بررسی طرحی است که براساس آن نرخ اینترنت کاربران به ازای حجم دانلود دریافتی محاسبه شود و فروش حجمی اینترنت از سوی شرکتهای اینترنتی به ازای هر گیگابایت دانلود، نرخ مشخصی داشته باشد.
یارانه نقدی تیرماه امشب واریز می‌شود یارانه نقدی مرحله هفدهم (تیرماه) ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به گزارش سلام شمال قرار است یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی به ازای هر نفر ساعت 24 امروز شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. بیش از 74 میلیون ایرانی یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی - فاز اول هدفمندی یارانه‌ها- را دریافت می‌کنند.
آمار ثبت نام دانش آموزان سراسر کشور از مرز 10 میلیون نفر گذشت رییس مرکز آمار، فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: آمار ثبت نام دانش آموزان دوره های تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه سراسر کشور در سایت نام نویسی از مرز 10 میلیون نفر گذشت.
ریشه بیماری های التهابی کشف شد دانشمندان ادعا می کنند ریشه اصلی بروز بیماری های التهابی را کشف کرده اند. به گزارش دیلی اکسپرس، محققان داتشگاه ایست آنجلیا و مجریان این مطالعه می گویند ابر ثابتی از سلول های التهابی قوی را در اطراف سلول های مسئول بیماری هایی مانند ضخیم شدگی عروق و آرتریت روماتوئید را کشف کرده اند.
قیمت جهانی نفت افزایش یافت قیمت نفت در معاملات امروز - جمعه - بازارهای جهانی، 46 سنت افزایش یافت و به 100.15 دلار در هر بشکه رسید. به گزارش پایگاه بلومبرگ، قیمت نفت که روز گذشته با افت 0.5 درصدی روبرو شده بود امروز 46 سنت افزایش یافت.
اتفاقات جالب در جلسه شورای انقلاب فرهنگی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از اتفاقات عجیب در جلسه شب گذشته این شورا خبر داد. به گزارش آنا حسین کچوئیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اتفاقات شب گذشته جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تغییر در دانشگاه آزاد اهداف و مقاصدی داشته که مهمتر از همه شیوه‌های مدیریتی در تمام زمینه‌ها از جمله زمینه‌های آموزشی بود و به همین دلیل افرادی که این تحول را پیگیری می‌کردند همیشه تذکاراتی را در خصوص این که جریان کار به چه شکل پیش برود، داشته و دارند.
تابش: قرار نیست خاتمی بشود کیهانی! محمد رضا تابش در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، در با اشاره به واکنش روزنامه کیهان به انتقاد سید محمد خاتمی از این روزنامه گفت: وضعیت روزنامه کیهان مشخص است و همیشه نسبت به آقای خاتمی و اصلاح طلبان لطف دارد و این بار نیز لطف خود را مجددا اثبات کرد!
روایت نیوتن از آخرالزمان؛ 2060 پایان دنیا بر اساس اسناد به دست آمده اسحاق نیوتن در مطالعات و تحقیقات خود سخت به مطالعه در انجیل و کتاب مکاشفات مشغول بوده و بر اساس مطالعات خود پیش بینی کرده که پایان جهان سال 2060 میلادی است.
چهارشنبه به یاد ماندنی برای فیزیکدانان جهان در زندگی هر یک از دانشمندان زمانی می‌رسد که وزن شواهد آنها را دیگر نمی‌توان انکار کرد و چنین روزی، امروز برای فیزیکدانان مرکز سرن فرا رسید و به ارائه شواهد قاطع خود از شکار ذره گریزان اما بسیار پراهمیت بوزون هیگز پرداختند.
تمرینات تیم فوتبال نساجی مازندران بزودی آغاز خواهد شد مدیر عامل باشگاه فرهنگی - ورزشی نساجی مازندران گفت : پس از تسویه حساب مالی با کادر فنی و بازیکنان و سایر طلبکاران فصل گذشته ، تمرینات فصل جدید تیم فوتبال نساجی مازندران بزودی آغاز خواهد شد.
مازندران قهرمان مسابقات تیمی زورخانه ای و مرشدی بزرگسالانمسابقات تیمی زورخانه ای و مرشدی بزرگسالان کشور که به مدت دو روز در تالار ورزشی سیدرسول حسینی ساری جریان داشت با قهرمانی تیم مازندران به پایان رسید.
دستگیری زنی با 200 میلیارد ریال کلاهبرداری در قائمشهر فرمانده انتظامی قائمشهر از دستگیری زن کلاهبرداری در قائمشهر خبر داد که تا پیش از دستگیری 200 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
نکا میزبان لیگ شنا پسران استان مازندرانلیگ شنای پسران مازندران روز جمعه ۲۳ تیر ماه با میزبانی هیات شنای شهرستان نکا در استخر تربیت بدنی این شهرستان برگزار می شود
گزارش تصویری / تالاب حمیدآباد ساریتالاب حمیدآباد ساری + جاذبه های گردشگری مازندران + مناظر مازندران + دیدنیهای مازندران + اخبار مازندران + گردشگری مازندران
تهیه طرح جامع املاک وقفی مازندران مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت : طرح جامع املاک وقفی در دست تهیه است و در آینده نزدیک در اختیار مشاوران املاک این استان قرار می گیرد.
اختصاص930 پایگاه تابستانی مازندران به طرح اوقات فراغتمدیرکل آموزش و پرورش مازندران از اختصاص 930 پایگاه تابستانی این استان برای اجرای طرح اوقات فراغت دانش آموزان خبرداد.
اعزام حدود یکهزار نفر از دانشگاهیان مازندران به سفر حج عمرهمدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اعزام 960 نفر از دانشجویان و استادان دانشگاه های مازندران به سفر حج عمره مفرده در سال جاری خبر داد.
آمل قهرمان مینی بسکتبال مازندران شد تیم آمل در مسابقات مینی بسکتبال مازندران که روز یکشنبه در رده سنی نونهالان برگزار شد ، به مقام قهرمانی دست یافت.
بورس اوراق بهادار و بازار طلای مازندران م‍دی‍ر ب‍ورس‌ م‍ن‍طق‍ه‌‌ا‌ی‌ م‍‍ازن‍در‌ان‌ ‌ا‌ع‍لام‌ ک‍رد : در م‍ج‍م‍و‌ع‌ م‍‍ع‍‍ام‍لات‌ روز شنبه ت‍‍الار‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌بورس استان ‌، ت‍‍ع‍د‌اد دو میلیون و 418 هزار و 697 س‍‍ه‍م‌ ب‍ه‌ ‌ارزش‌ ب‍ی‍ش‌ از پنج میلیارد و 732 می‍ل‍ی‍ون‌ ری‍‍ال‌ دادو ستد شد.
بابل قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نونهالان مازندران شد تیم بابل در پایان مسابقات کشتی فرنگی رده سنی نونهالان مازندران که به میزبان شهرستان آمل برگزار شد ، به مقام قهرمانی دست یافت. به گزارش سلام شمال درپایان این مسابقات که روز شنبه به میزبانی هیات کشتی شهرستان آمل درخانه کشتی جهان پهلوان' قاسم رضایی' این شهرستان برگزار شد ، تیم بابل با کسب 79 امتیاز قهرمان شد و جام قهرمانی را به خانه برد.
مرکز مطالعات علوم انسانی در دانشگاه علوم وتحقیقات آمل ایجاد می شود رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی، از راه اندازی مرکز مطالعات علوم انسانی در این واحد دانشگاهی خبر داد. به گزارش سلام شمال دکتر ' فاضل لاریجانی' شامگاه شنبه در دیدار با امام جمعه آمل گفت : هم اکنون یک کارگروه تخصصی در حال بررسی برای ایجاد این مرکز در دانشگاه است.
یکهزار میلیارد ریال برای تکمیل چهاربانده شدن جاده هراز اختصاص یافت استاندار مازندران گفت : یکهزار میلیارد ریال اعتبار از طریق واگذاری سهام به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برای تعریض و چهار بانده کردن جاده هراز در سال جاری اختصاص یافته است.
جمعیت هلال احمر مازندران رتبه برتر آموزش عالی در کشور را کسب کرد مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: بر اساس ارزیابی های موسسه آموزش عالی جمعیت هلال احمر ایران ،جمعیت هلال احمر استان پارسال در زمینه اجرای آموزش های عالی امداد و نجات رتبه نخست و در اجرای دوره های آموزش تخصصی رتبه دوم کشوری را کسب کرد.
حکم تعطیلی یک واحد داروخانه در مرکز استان صادر شد مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران گفت: حکم تعطیلی یک واحد داروخانه در ساری صادر شد. به گزارش سلام شمال ' مهدی عباسی ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارش از دانشگاه علوم پزشکی مازندران یک واحد دارو خانه در شهرستان ساری به خاطر عدم حضور مسوول فنی و نگهداری دارو های غیر مجاز، پرونده ای در این رابطه تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
مازندران رتبه نخست مسابقات قرآن کریم نیروی انتظامی کشور را کسب کرد رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: سومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه نیروی انتظامی منطقه دو کشور شامل استانهای مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، قزوین و البرز که در ساری جریان جریان داشت نیروی انتظامی استان به صورت گروهی رتبه نخست را کسب کرد.
شهرک های صنعتی مازندران به اعتبارات ویژه نیاز دارند مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت : شهرک ها و نواحی صنعتی این استان نیازمند اعتبارات ویژه برای اجرای پروژه ها هستند.
برگزاری مسابقات پینگ پنگ قهرمانی مازندران در قائمشهر رییس هیات تنیس روی میز مازندران گفت : مسابقات پینگ پنگ قهرمانی مازندران با هدف شناسایی تیم استان و حضور در رقابت های قهرمانی امیدهای کشور ، جمعه این هفته در قائمشهر برگزار می شود .
ساخت خانه بازنشستگان در آمل آغاز شد شهردار آمل از آغاز ساخت خانه بازنشستگان کشوری و لشکری با عنوان ' سرای مهر ' در محوطه پارک ' میلاد ' این شهرستان خبر داد.
مرکز پیوند قلب در بیمارستان فاطمه الزهرای (س) ساری راه اندازی می شود رییس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) ساری گفت : در صورت توسعه فضای فیزیکی این بیمارستان ، مرکز پیوند قلب مازندران در آن راه اندازی می شود.
افزایش پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه مازندرانمدیر کل فرودگاه های مازندران گفت : تعداد پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه های استان در سه ماه نخست امسال حدود 15درصد در مقایسه با مدت مشابه سال پیش افزایش داشته است. به گزارش سلام شمال ' موسی مشاء زمینی ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع در سه ماه نخست امسال یکهزار و 24 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه بین المللی ساری ، رامسر و نوشهر انجام شد.
انتشار مقاله دو دانش آموز ساروی در مجله علمی بین المللیمدیر مجتمع آموزشی استعدادهای درخشان شهید بهشتی ناحیه یک ساری از انتشار مقاله دو دانش آموز این مجتمع در مجله بین المللی کشور رومانی خبر داد.
طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در مازندران اجرا می شود مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال حجت الاسلام ' سیف الله سهرابی ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم ، با تمیهدات درنظر گرفته شده این طرح با همکاری مرکز جامع القرآن در مقابر امامزادگان و بقاع متبرکه این استان اجرا می شود.
آغاز مسابقات تکواندو هان مادانگ کشور در دانشگاه آزاد اسلامی ساریمسابقات تکواندو هان مادانگ آقایان کشور با شرکت ۳۸۴ ورزشکار از ۱۷ استان کشور از صبح امروز در مجموعه ورزشی اندیشه دانشگاه آزاد اسلامی ساری آغاز شد
برگزاری کلاس مربیگری درجه فوتبال C آسیا در ساریرئیس کمیته آموزش مربیان هیئت فوتبال مازندران از برگزاری کلاس مربیگری درجه C کنفدراسیون فوتبال آسیا در ساری خبر داد.
تعاونی دهیاری‌های چالوس نماینده برتر استان مازندران شد مدیرعامل تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی چالوس از انتخاب این تعاونی به عنوان نماینده برتر استان مازندران خبر داد.
تصویب 200 مصوبه مهم برای شهرستان ماسال استاندار گیلان از تصویب حدود 200 مصوبه مهم در جلسه شورای اداری ماسال برای توسعه این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی شامگاه شنبه در جمع خانواده‌های شهدا، فرهیختگان و مردم در مسجد جامع این شهر با اشاره به حضور تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان در ماسال اظهار داشت: سفرهای شهرستانی در راستای منویات مقام معظم رهبری و تلاش دولت احمدی‌نژاد صورت گرفته است.
اولین نماز جمعه در بخش بابلکنار اقامه شد اولین نماز جمعه بخش ' بابلکنار ' شهرستان بابل امروز ، جمعه ، شانزدهم تیر ماه با حضور رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ، جمعی از مسوولان استان مازندران و شهرستان بابل و با شرکت باشکوه مردم منطقه در شهر مرزیکلا ، مرکز این بخش برگزار شد. به گزارش سلام شمال فرماندار بابل در آیین برپایی این نماز جمعه گفت : بابلکنار دارای ظرفیت های زیاد انسانی و طبیعی است و برپایی نماز جمعه یکی از نیازهای بحق مردم منطقه بود که امروز افتخار می کنیم که این مهم محقق شده است.
بیش از 19 هزار جلد شناسنامه جدید در مازندران صادر شد مدیرکل ثبت احوال مازندران از صدور 19 هزارو 314 جلد شناسنامه جدید برای افراد بالای 15 سال در سه ماهه نخست سالجاری در این استان خبرداد. به گزارش سلام شمال ' فرج الله ملکی ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با عنوان اینکه ، همچنین در مدت زمان یاد شده 600 مهاجرت درمازندران به ثبت رسید ، از مردم استان درخواست کرد تا هرگونه جا به جایی و تغییر و مکان را برای تعویض کارت شناسایی ملی به ادارات ثبت احوال محل سکونت خود اطلاع دهند.
مساعدت 97 میلیارد ریال به اماکن مذهبی مازندران مدیر کل اوقاف مازندران از مساعدت بیش از 97 میلیارد ریال به اماکن مذهبی استان خبر داد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی با اشاره به اهمیت امامزادگان و مساجد در سطح جامعه گفت: از جمله دلایل اصلی برای راهیابی و دستیابی به معنویت و ارتباط با خداوند متعال برای هر مسلمان مکان و شرایط موجود در آن مکان است و اماکن مذهبی و دینی جزو اعتقادات همه ما است که می‌توانیم در این اماکن با معبود خود ارتباط برقرار کنیم.
طرح نظارت تابستانه از تاسیسات گردشگری گیلان آغاز شدسرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت : طرح نظارت تابستانه از تاسیسات گردشگری استان آغاز شده است.
بیش از چهار میلیون سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد مدیر تالار منطقه ای بورس رشت گفت: در معاملات روز 'دوشنبه' بورس اوراق بهادار گیلان، چهار میلیون و 270 هزار و 202 سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد.
مسابقات والیبال جام رمضان گیلان در بندرانزلی برگزار می شود رییس هیات والیبال بندرانزلی گفت: مسابقات والیبال جام رمضان با حضور 15 تیم از سراسر استان گیلان به میزبانی بندرانزلی برگزار می شود. به گزارش سلام شمال 'یعقوب اسکافی' روز
کلاس مربیگری پرورش اندام در رشت برگزار می شود رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام گیلان گفت: کلاس مربیگری درجه سه پرورش اندام گیلان در رشت برگزار می شود. به گزارش سلام شمال 'محمد ذات پرور' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با موافقت فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی کشور، یکدوره کلاس مربیگری درجه سه پرورش اندام با ظرفیت محدود در رشت برگزار می شود.
وزیر اقتصاد از استاندار گیلان برای تحقق اهداف توسعه کشور قدردانی کرد وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای از استاندار گیلان به دلیل تلاش در جهت تحقق اهداف توسعه ای کشور و ارتقای سطح سرمایه گذاری و تولید ملی قدردانی کرد.
تیم آستانه اشرفیه قهرمان مسابقات کاراته بسیج خواهران گیلان شد مسئول روابط عمومی هیات کاراته بانوان گیلان گفت: در جشنواره ورزشی بسیج خواهران استان ، تیم آستانه اشرفیه قهرمان مسابقات کاراته گیلان شد.
گیلانیان در رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی جهان خوش درخشیدند رییس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان شهرستان رشت گفت: ورزشکاران گیلانی در رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی نابینایان و کم بینایان جهان خوش درخشیدند. به گزارش سلام شمال 'جهانبخش عسگری' عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان این رقابت ها ورزشکاران گیلانی که اهل شهرستان رشت هستند، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جهان را کسب کردند.
معرفی دانشگاه های شمال / دانشگاه گیلاندانشگاه گیلان از سال 1346 با عنوان مدرسه عالی بازرگانی فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود. و در سال 1353 به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسید و در سالهای 55 - 1354 در چارچوب قرارداد بین دولتهای ایران و آلمان غربی سابق، دانشگاه گیلان ، تاسیس و از سال 1356 فعالیتهای آموزشی خود را با پذیرش 155 دانشجو در 9 رشته تحصیلی آغاز نمود .
گزارش تصویری از قلعه رودخان فومن"قلعه رودخان"، نام قلعه‌ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر "فومن" در استان گیلان است که روزانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.
طرح‌های گردشگری ماسال توسعه می‌یابد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون ریال طرح‌های گردشگری ماسال توسعه می‌یابد.
مجتمع‌های دیجیتالی گیلان افتتاح می‌شوند مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از افتتاح مجتمع‌های دیجیتالی استان در 28 تیرماه امسال خبر داد. به گزارش سلام شمالمنصور ایمانی ظهر امروز در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رسانه‌ای جام دیجیتال در سالن وارش مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر با اشاره به اینکه ایران همواره در بازی‌های ورزشی در جهان پیشتاز بوده و مقام‌های نخست را کسب کرده است، اظهار کرد: با پیشرفت در حوزه بازی‌های دیجیتالی نیز بهترین مقام‌های دنیا از آن ایران می‌شود.
شمشیربازان نوجوان گیلان معرفی شدند مسابقات رده سنی شمشیربازان نوجوان گیلان با معرفی برترین‌ها در رشت به پایان رسید.
ساخت یادمان میرزا کوچک جنگلی در ماسال استاندار گیلان از ساخت یادمان میرزا کوچک جنگلی در ماسال خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی در سومین سفر شهرستانی مسئولان دستگاه‌های اجرایی گیلان در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: لذت و شیرینی انجام وظیفه در سفرهای شهرستانی بسیار وسیع است و از عبادت‌های بزرگ محسوب می‌شود.
30 هنرمند گیلانی به جشنواره تخصصی بازیگری راه یافتند مسوول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری گیلان از راهیابی 30 هنرمند به سومین جشنواره تخصصی بازیگری ' ایده تا بداهه ' خبر داد. به گزارش سلام شمال 'محمد پور جعفری ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازبینی آثار سومین جشنواره تخصصی بازیگری ' ایده تا بداهه ' از 11 تا 14 تیر ماه سال جاری به مدت 4 روز انجام گرفت که پس از بازبینی هنرمندان یادشده به این جشنواره راه یافتند .
هلال احمر گیلان مسابقه 'حجاب و نقش آن در سلامت روان' را برگزار کرد مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر استان گیلان از برگزاری مسابقه کتابخوانی 'حجاب و نقش آن در سلامت روان' از سوی این جمعیت خبر داد.
دفاتر پستی استان آماده ثبت نام الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی هستند مدیر کل پست گیلان از آمادگی دفاتر پستی سراسر استان برای دریافت اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خبرداد . به گزارش سلام شمال ' محمد رضایی ' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، اظهار کرد : این اداره کل ، در راستای تحقق اهداف دولت در ساماندهی اخذ مالیات و ارائه تسهیلات مالیاتی به مودیان با همکاری سازمان امور مالیاتی خدمت ثبت نام الکترونیکی مالیاتی را در کلیه دفاتر پستی و ادارات استان ارائه می دهد .
مدیرکل ارشاد گیلان: جوانان در حوزه دیجیتال نیز باید بدرخشند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: بازی های رایانه ای از ملزومات دنیای امروز است و جوانان و نوجوانان سرزمین مان چون همیشه باید در این عرصه نیز بدرخشند.
امام جمعه جدید شهرستان شفت معرفی شد بر اساس حکم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور؛ در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شفت حجت الاسلام و المسلمین 'سید عبداله هاشمی' به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی شد.
پایانه مسافری ماسال احداث شود مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با بیان اینکه ماسال فاقد پایانه مسافری است، گفت: احداث پایانه مسافری در ماسال توسط شهرداری ضروری است. به گزارش سلام شمال سبحان‌الله علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ماسال با بیان اینکه حمل و نقل یکی از شاخص‌های مهم در رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری است، اظهار کرد: صنعت حمـل و نقل شریان حیاتی کشور است.
تغییر استاندار به نفع دولت و مردم گیلان نیست نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: تغییر استاندار گیلان به نفع دولت و مردم این استان نیست. به گزارش سلام شمال محمود شکری امروز در حاشیه بازدید از روستاهای اولم و معاف ماسال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس یکی از برنامه‌های خوب و نوآورانه استاندار گیلان را حضور در مناطق مختلف شهرستان‌ها دانست و اظهار کرد: استاندار گیلان امور را با زمان‌بندی انجام می‌دهد.
اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته گیلان افزایش می‌یابد استاندار گیلان از افزایش اعتبارات ۱۱ بخش در دهستان مناطق کمتر توسعه یافته استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی صبح امروز در سومین سفر شهرستانی خود به همراه جمعی از معاونان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان وارد این شهرستان شد.
چهار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ورزش های بومی گیلان اختصاص یافتمدیرکل دفتر روستایی و عشایری استانداری گیلان از اختصاص چهار میلیارد ریال اعتبار در سالجاری برای توسعه، تقویت و گسترش ورزش های سنتی، بومی و محلی در این استان خبر داد و گفت: این اعتبار در سال گذشته سه میلیارد ریال بود که امسال یک میلیارد ریال افزایش یافته است.
هیات مدیره باشگاه ملوان انتخاب شدند هیات مدیره باشگاه ملوان مشخص شدند . به گزارش سلام شمال خرداد حکیمی نایب رییس هیات مدیره ، حسین هدایتی به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه ملوان ، سعادتمند داوودی ، محمد صادق درودگر ، محمود آذرگون ، شهاب جهانیان و محمد تقی صالح نیا به عنوان اعضای هیات مدیره باشگاه ملوان انتخاب شدند.
شهردار رشت: حوزه مالی شهرداری رشت شفاف نیست شهردار رشت گفت: نظام و حوزه مالی منابع و مصارف شهرداری رشت شفاف نیست و تنظیم بودجه آن وابسته به شخص بوده و مبتنی بر نیازهای شهرداری نیست.
تغییر استاندار به گیلان ضربه می‌زند نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل گفت: تغییر استاندار ضربه شدیدی به گیلان می‌زند ضمن اینکه از 13 نماینده استان اکثریت با استحکام و دلایل چندگانه خواستار حفظ سعادتی هستند.
امام جمعه موقت رشت: روابط دختر و پسر در دانشگاه‌ها اصلاح شود امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه دشمن اعتقادهای جوانان را هدف گرفته است، گفت: روابط نامشروع دختر و پسر در دانشگاه‌ها باید اصلاح شود. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی امروز در نماز جمعه این شهر با تبریک میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: مهدی (عج) آخرین سفیر خدا در زمین است.
معاونت توانبخشی بهزیستی گیلان عنوان برتر را در کشور کسب کرد رییس روابط عمومی بهزیستی استان گیلان گفت: حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی گیلان عنوان برتر را در سطح کشور به خود اختصاص داد. به گزارش سلام شمال 'محمدرضا سرهندی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی استان گیلان در سال 91 یکی از پنج استان برتر در سطح کشور معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.
نفر اول مسابقات علمی زیست شناسی گیلان: زندگی ام بر پایه قرآن است - ' هانیه رضایی ' برنده رتبه نخست مسابقات علمی آزمایشگاهی گیلان در رشته زیست شناسی توکل به خدا و انس با قرآن را دلیل اصلی موفقیت خود می داند . به گزارش سلام شمال هانیه رضایی متولد 1373 شهر انزلی است و سال سوم علوم تجربی را با معدل 93/19 در دبیرستان شاهد به اتمام رسانده است .
افزایش 58 درصدی ارزش صادرات چمدانی از گمرک آستارا مدیرکل گمرک شهرستان مرزی بندر آستارا اعلام کرد: در سه ماهه نخست سالجاری ، پنج هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش 12 میلیون دلار از گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شده است. به گزارش سلام شمال بهزاد کریمی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این میزان صادرات چمدانی نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن 40 درصد و از نظر ارزش 58 درصد افزایش داشته است
100 فرصت سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی مورد استقبال قرار گرفت رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از استقبال سرمایه گذاران از 100 فرصت سرمایه گذاری این منطقه در نخستین نمایشگاه توانمندیهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خبر داد . به گزارش سلام شمال ' سعید رحیمی ' روز چهارشنبه اظهار کرد: فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های تجاری، صنعتی،گردشگری،ترانزیت و حمل و نقل با بیشترین استقبال از سوی سرمایه گذاران مواجه شد و 10 توافق اولیه با سرمایه
رشد 18 درصدی درآمدهای مالیاتی در استان گلستان مدیرکل امور مالیاتی گلستان ، در نشست شورای اداری با حضور معاونین، مدیران ستادی و رؤسای امور مالیاتی استان، از رشد 18 درصدی درآمدهای مالیاتی گلستان خبر داد.
مرکز مشاوره خانواده در این گنبدکاووس راه اندازی شد مدیر اموزش و پرورش گنبدکاووس اعلام کرد: مرکز مشاوره خانواده دراین شهرستان اغاز بکار کرد. به گزارش سلام شمال 'نبی الله اخوندی ' روز دوشنبه در جلسه هماهنگی مشاوران و مسوولان مرکز مشاوره خانواده این شهرستان افزود: در این مرکز به تمامی خانواده ها با هماهمگی قبلی انواع خدمات مشاوره ای را ارائه می شود.
اجرای پروژه های زیرساختی و سرمایه گذاری گردشگری در استان گلستان معاون سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در سال گذشته 17 پروژه زیرساختی و سرمایه گذاری گردشگری در سطح استان، به اجرا درآمد.
عملیات اجرایی مرکز جامعة القرآن کریم در گرگان آغاز شد طی مراسمی با حضور رئیس مرکز جامعة القرآن کشور و جمعی از مدیران استانی، عملیات اجرایی مرکز جامعةالقرآن کریم استان گلستان در زمینی به مساحت 1400 مترمربع در گرگان آغاز شد.
ثبت نام مبلغان اعزامی در ماه مبارک رمضان آغاز شد معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه از مبلغان دعوت کرد تا برای اعزام به مناطق تبلیغی در ماه مبارک رمضان ثبت نام کنند. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه گلستان ثبت نام از 15 تیرماه آغاز و تا 31 تیرماه ادامه خواهد داشت و مبلغان پنج روز بعد از ثبت نام می‌توانند احکام تبلیغی خود را دریافت کنند.
موفقیت دانشجویان گلستان در اولین همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در اولین همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی موفقیت کسب کردند. به گزارش سلام شمال در مراسم اختتامیه همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی 2سخنرانی و 3 مقاله برتراز دانشگاه علوم پزشکی گلستان توسط هیأت داوران همایش انتخاب شد.
افتتاح اولین سامانه بلوتوث کتابخانه های عمومی گلستان بمناسبت نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) سامانه بلوتوث کتابخانه میرفندرسکی شهرستان گرگان افتتاح شد.
برگزاری گردهمایی رؤسای مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستانگردهمایی رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی گلستان، با حضور معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در گرگان برگزار شد. به گزارش سلام شمال در این گردهمایی، معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای اولین بار کمیته آموزش های مهارتی را در کنار چهار کمیته دیگر تشکیل داده است که این مساله اهمیت آموزش های مهارتی در کشور را نشان می دهد.
فعال سازی دو شعبه دادگاه عمومی و کیفری در گرگان رئیس دادگستری گرگان با اشاره به حجم ورودی پرونده دادگستری مرکز استان گلستان و تلاش برای جلوگیری از فرآیند اطاله دادرسی گفت: به منظور کاستن از بار محاکم حقوقی و جزایی یک شعبه حقوقی و یک شعبه کیفری در این دادگستری فعال شد.
سرقت بیشترین پرونده تشکیل شده در دادسراهای استان گلستان است رییس کل دادگستری گلستان با بیان بیشترین اتهامات در شعب دادسراهای استان گفت: سرقت بیشترین پرونده تشکیل شده در این واحدها می باشد.
بندرگز پایلوت برنامه سازمان بهداشت جهانی شد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: روستای لیوان شرقی از توابع شهرستان بندرگز در غرب استان گلستان بعنوان یکی از روستاهای پایلوت طرح CBI سازمان بهداشت جهانی در کشور می باشد.
دبیر ستاد راهبردی استان گلستان معرفی شداستاندار گلستان طی حکمی دکتر 'عبدالله عباسی' رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان را بعنوان دبیرستاد راهبردی استان منصوب کرد. به گزارش سلام شمال دربخشی ازحکم آمده است: نظر به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در ارتباط با تامین سلامت اقشار جامعه و سیاست گزاری بر اجرای برنامه پزشک خانواده ونظام ارجاع در مناطق شهری و لزوم دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده
دو خبر از دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز برگزاری دومین نشست شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز و چاپ مقاله دو دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز در مجله ISI عناوین دو خبر کوتاه است. به گزارش سلام شمال دومین نشست شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز واحد بندرگز در سال جاری با حضور اعضای جلسه برگزار شد.
برگزاری آزمون مفاهیم قرآن کریم مسئول امور خواهران اداره تبلیغات اسلامی بندرگز از برگزاری آزمون مفاهیم قرآن کریم با حضور بانوان در این شهرستان خبرداد. به گزارش سلام شمال 'کلثوم امیری' روز شنبه گفت: کلاس مفاهیم قرآن کریم با هدف ارتقای سطح درک فراگیران نسبت به مفاهیم و ترجمه قرآن کریم از نیمه اول خرداد ماه سال جاری آغاز شده بود.
برگزاری دوره آموزش تخصصی 'امامت و معصوم شناسی' ویژه مداحان گلستان دوره آموزش تخصصی و مهارتی 'امامت و معصوم شناسی' ویژه مداحان و ستایشگران اهل بیت (ع) گلستان با همکاری اداره‌کل تبلیغات اسلامی این استان و دفتر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش‌های تخصصی معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.
برگزاری همایش جوان و انتظار در گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در همایش جوان و انتظار در گرگان گفت: جوانی بهترین فرصت برای رسیدن به اهداف عالیه انسانی وتعالی انسان است. به گزارش سلام شمال حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در این همایش که بمناسبت نیمه شعبان برگزار شد، با اشاره به اینکه جوانان وظیفه دارند زمینه های ظهور را برای امام زمان محقق سازند، یاداور شد: هرکس باید در حد توان خود برای ظهور و تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) تلاش کند.
از 72 جوان برتر استان گلستان تجلیل شد مراسم تجلیل از 72 جوان برتر استان گلستان، جمعه شب با حضور مهندس 'محمدصادق اکبری' معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، برگزار شد. به گزارش سلام شمال این مراسم با اجرای 'سیدجواد هاشمی' مجری صدا و سیما، حضور 'رضا رویگری' هنرمند و خواننده کشور، گروه تئاتر 'عمو نوروز' و اجرای موسیقی توسط 'پژمان طاهری' در سالن امام خمینی (ره) مجموعه ورزشی آزادی گرگان با حضور قریب به پنج هزار نفر برگزار شد.
بازیکن گلستانی به اردوی انتخابی تیم ملی والیبال بانوان دعوت شد'مهسا صابری' ورزشکار گلستانی به اردوی انتخابی تیم ملی والیبال بانوان دعوت شد. به گزارش سلام شمال اردوی انتخابی تیم ملی والیبال در رده سنی بزرگسال بانوان، از سوی فدراسیون والیبال برگزار می شود.
ثبت برج قابوس بزرگترین رویداد فرهنگی در عرصه جهانی است استاندار گلستان گفت: ثبت برج قابوس در فهرست جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی استان گلستان به ویژه گنبد کاووس است. به گزارش سلام شمال جواد قناعت صبح امروز در مراسم جشن ثبت برج قابوس در جمع مردم و مسئولان استانی و شهرستانی در گنبد کاووس اظهار داشت: ظهور حجت حق یک بشارت تاریخی است که همه ادیان الهی و ادیان دیگر بوده و این وعده الهی برای کسانی که تشنه عدالت هستند روزی محقق خواهد شد.
مساجد بین راهی استان گلستان فعال می شوند معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: با توجه به اینکه استان گلستان در مسیر زائران حرم امام رضا (ع) قرار دارد ،مساجد بین راهی فعال خواهند شد. به گزارش سلام شمال حجت الاسلام جواد نجفی روز گذشته در نشستی در این اداره کل ،هدف از این جلسه را فعال شدن مساجد بین راهی با حضور تمامی ادارات و نهاد ها دانست.
نمایشگاه آثار طراحی حوزه هنری گلستان افتتاح شد اولین نمایشگاه طراحی دانشجویان موسسه آموزش عالی استرآباد گرگان در محل حوزه هنری گلستان گشایش یافت.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گلستان: این استان مهدفرهنگ و تمدن استمدیرکل نهاد کتابخانه های استان گلستان گفت: در هفته هنر استان گلستان فضایی تشکیل شده از فرهنگ، سنن و آداب و رسوم اقوام مختلف و گلستان استانی است که از آن به عنوان رنگین کمان ایران زمین یاد می شود.
توسعه دارالقرآن ها از برنامه های راهبردی آموزش وپرورش گلستان استمدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: در سال آتی تحصیلی توسعه و گسترش کیفی و کمی دارالقرآن ها از مهمترین برنامه های راهبردی این اداره کل خواهد بود.
حضور دو گروه نمایشی از گلستان در جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی گروه های نمایشی گپ و آوای همدلی از استان گلستان در چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مبارک به روی صحنه می رود. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، 'تارا جهانی راد' و 'عبدالرضا شیبانی' با نمایش افسانه گور اغلی از گنبدکاووس و آب شناس با نمایش آئینی با موضوع اتحاد بین اقوام استان (ترکمنی و سیستانی) از شهرستان آزادشهر در چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مبارک حضور دارد.
لزوم تخصیص بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی در گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خواهان تخصیص بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی در استان شد. به گزارش سلام شمال حجت الاسلام 'نورالله ولی نژاد' روز چهارشنبه گفت: این بودجه طی دو سال قبل با تصویب در مجلس شورای اسلامی در اختیار دولت گذاشته شد و دولت آن را به دستگاه های فرهنگی اختصاص می داد.
طرح پزشک خانواده با هدف افزایش شاخص سلامت اجرایی شده است فرماندار آق قلا اجرای صحیح و کامل طرح پزشک خانواده را تحولی نو در نظام سلامت عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح و تاکید دولت بر اجرای صحیح آن مبتنی است بر سیاست های کلان دولت که با هدف افزایش شاخص های سلامت کشور اجرا می شود.
دیدار نمایندگان گرگان و آق قلا با وزیر امور اقتصادی و دارایی نمایندگان شهرستانهای گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بمنظور بررسی مشکلات پروژه پتروشیمی گلستان با وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کردند.
همکاری مدیران استان گلستان موجب ثبت جهانی برج قابوس شد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در بازگشت از اجلاس میراث جهانی یونسکو گفت: همکاری مدیران استان گلستان زمینه ساز ثبت جهانی برج قابوس در این اجلاس شد. به گزارش سلام شمال وی به همراه استاندار گلستان به منظور شرکت در سی و ششمین اجلاس میراث جهانی یونسکو برای ثبت برج قابوس گنبد به سن پترزبورگ روسیه سفر کرده بود.
اولین همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی در گرگان برگزار شد اولین همایش ملی دانشجویی بیوتکنولوژی با همکاری دانشگاه گلستان و دانشگاه علوم پزشکی گلستان در سالن کوثر سازمان جهاد کشاورزی استان در گرگان برگزار شد.
گلستان با ثبت جهانی برج قابوس، دارای وجهه بین المللی شد استاندار گلستان ، گفت: با ثبت جهانی برج قابوس گنبدکاووس در یونسکو، این استان دارای وجهه بین المللی شد. به گزارش سلام شمال مهندس 'جواد قناعت' در آیین جشن ثبت جهانی برج قابوس شهرستان گنبدکاووس، افزود: استان گلستان با داشتن ظرفیت های زیاد دربخش تاریخی و گردشگری در معرفی جهانی و ملی این ظرفیت ها با مشکل مواجه بود که با ثبت برج قابوس این مشکل رفع شد.
تولید ملی را جور دیگر باید دید تولید ملی از نگاه صنعتگران در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی که با اعتقاد قلبی همراه است، را جور دیگر باید دید. به گزارش سلام شمال جامعه برای پیشرفت و تعالی نیازمند برنامه‌ریزی در عرصه‌های مختلف است.
معین ، یادگار واژه و قلم آنان که واژه را می شناسند استاد ' محمد معین ' نام آشنای‌شان؛ و آنان که معین می‌شناسند، حرمت واژه پاس می دارند و سوگند قرآن به قلم، تعهدشان. به گزارش سلام شمال روز چهاردهم تیرماه ، به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌عنوان 'روز قلم' در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید و به قطع پاس‌داشتی است برای اندیشمندانی که قلم به نیکی به دست گرفتند و نگاشتند و در راه کمال آدمی کوشیدند و حلقه ای برای اتصال علم دیروز و امروز شدند؛ آن‌گونه که امیر بیان علی (ع) فرمود: 'اندیشه‏های دانشمندان، به بلندای قدرت قلم‏هاشان است.'
روز قلم؛ بهانه قدردانی از زبان گویایی به وسعت تاریخ نامگذاری روزی تحت عنوان قلم فرصتی مغتنم برای قدردانی از جایگاه ارزشمند و متعالی زبان گویای حقایقی نشأت گرفته از عقل ، احساس و معرفت با قدمتی به وسعت تاریخ است. به گزارش سلام شمال قلم پیوند واژه‌هایی سرشار از عقل و خرد با حقیقت است که انسانیت را در ادای مسئولیت خطیر خود جاوید و آیه شریفه 'ن و القلم و مایسطرون 'را در سوگند به قلم و آنچه می نویسند، سربلند می‌کند.
از قلم های جوهری تا قلم های نوری، حدیث نامکرر عاشقی اهل قلم که باشی و نوشتن هر روز برای تو روز قلم است؛ فرقی نمی کند که پر را در جوهر بزنی و بنویسی ، دگمه های کیبورد را بفشاری و یا قلم نوری بدست گیری. به گزارش سلام شمال قلم چنان تو را سحر می کند که رهایی از آن را تنها در نوشتن می بینی .
نگاه های ملتمسی که از دود و دم می بارند بلای خانمانسوز اعتیاد با همه آثار مخرب فردی و اجتماعی خود ، با خلق لحظه هایی پر هراس برای خانواده ها نگاه های ملتمسی که با فریاد بی گناهی از دود و دم می بارند را یادآور می شود.
وقتی«گفت‌وگو» به پایان می‌رسد حتماً شنیده‌اید که می‌گویند وقتی سیاست به پایان می‌رسد، جنگ آغاز می‌شود. می‌توان این تعبیر را به نحو دیگری نیز بیان کرد؛ وقتی گفت‌وگو به پایان می‌رسد، خشونت آغاز می‌شود. انسان‌ها معمولا سه نوع کنش از خود بروز می‌دهند؛ نخست، کنشی است که انسان در ارتباط با طبیعت از خود بروز می‌دهد. انسان، با طبیعت برخوردی استخدامی و استثماری دارد. طبیعت بی‌جان چون موم در دست انسان قرار دارد و انسان با خرد ابزاری خود هر نوع تصرفی در آن می‌کند. به خصوص انسان مدرن که به سوژه بدل شده است، طبیعت را چون «ابژه‌ای» در معرض هر نوع دخل و تصرف قرار می‌دهد.
مختصری از زندگینامه شهید عبدالوهاب قاسمی شهید حجت الاسلام قاسمی در پنج سالگی ، قرآن را دلربا تلاوت می کرد. شهید قاسمی در همان نوجوانی نزد عموی بزرگوارش ، مقدمات علوم ادبیات عرب را آموخت. شهید قاسمی بعد از سپری شدن نوجوانی ، در نزد افاضل حوزه علمیه بابل ادامه تحصیل داد و در شمار طلاب علوم دینی قرار گرفت و سپس راهی تهران شد و در دو مدرسه شیخ ابوالحسن و حاج میرزا ابوالفتح به تحصیل علوم دینی اشتغال داشت و در سال ۱۳۳۴ جهت تکمیل تحصیلات علوم دینی راهی مشهد مقدس گردید و در مدرسه مبارکه سلیمان خان رحل اقامت افکند.
همکاری منطقه ای و بین المللی راه توسعه شمال کشور همانگونه که می دانید در عصر حاضر بسیاری از کشورها برای توسعه بیشتر و برون رفت از مشکلات ملی در قالب پیمان های بین المللی حاضر شدند همکاری های گسترده ای با یکدیگر داشته باشند . اتحادیه اروپا ، شورای همکاری کشورهای خلیج فارس ، سازمان همکاری کشور های عضو اکو و شانگهای و دهها سازمان مشابه ، نهادهای مشخصی از همکاری های بین المللی هستند
آل سعود چگونه به قدرت رسیدند؟ تاریخ حاکمیت آل سعود بر عربستان به قرن هیجده میلادی باز می‌گردد. مبانی حکومتی که "ابن سعود” پایه‌ریزی کرد، بر دو اصل متمرکز بود: "شمشیر” و ترویج مذهب "وهابی”.
یادداشت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره مناجات شعبانیه این مناجات، نمونه‌ کاملى از تضرع و وصف حال برگزیده‌ترین بندگان صالح خدا با معبود و محبوب خود و ذات مقدس ربوبى است. هم درس معارف است، هم اسوه و الگوى عرض حال و درخواست انسان مؤمن از خدا.
راهکارهایی ساده برای تسکین دندان درد شبانه وقتی که دراز می کشیم فشار رگ ها مقداری افزایش پیدا می کند همین امر باعث می شود که عروقی هم که در ناحیه اتاق پالپ وجود دارد فشارشان افزایش پیدا کرده و فشار داخلی پالپ دندان باز هم افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند.
کوچ ستاره‌های فوتبال مازندران سرمایه‌گذاران قادر به حمایت فوتبال مازندران نیستند و بازیکنان مطرح مازندران مجبورند برای انجام بازی حرفه‌ای خود به خارج از استان کوچ کنند و به عضویت باشگاه‌های غیربومی در آیند. فوتبال مازندران در زمینه استعدادیابی قطب فوتبال کشور محسوب می‌شود، اما با توجه به این همه استعداد ذاتی در فوتبال استان بنا به دلایلی، سرمایه‌گذاران و حامیان مالی قادر به حمایت فوتبال مازندران و تیم‌های مختلف باشگاهی نیستند و بازیکنان مطرح مازندران مجبورند برای انجام بازی حرفه‌ای خود به خارج از استان کوچ کنند و به عضویت باشگاه‌های غیربومی درآیند.
طرح انتقال آب خزر به کویر از حرف تا عمل طرح انتقال آب خزر به کویر از نظر برخی از کارشناسان نیاز به بررسی بیشتری دارد. دوشنبه 28 فروردین سال جاری سواحل شهرستان میاندرود در استان مازندران شاهد زمین‌خوردن کلنگ ساخت پروژه‌ای بود که طی آن نخستین بار انتقال آب دریای خزر با هدف تامین آب شیرین بخش‌های مرکزی کشور کلید خورد.
"آب" بنوشید تا بهتر "درس" بخوانید مصرف پروتئین همراه صبحانه قبل از امتحان موجب افزایش هوشیاری و تمرکز بهتر می‌شود، بنابراین مصرف تخم مرغ، پنیر و شیر به توان مغز کمک می‌کند و مصرف آنها در صبح روز امتحان به همراه ترکیبات حاوی فیبر مفید است.
حضرت زینب(س)؛ اسطوره‌ای پایان‌ناپذیر تاریخ شیعه، تاریخ مظلومیت و مصیبت است، روزی در عزای رسول خدا(ص)، روزی در ماتم شهادت خیرالنسا(س)، روزی در اندوه غربت و شهادت علی(ع)، روزی در عزای شهادت غریبانه حسن(ع) که جگرش را پاره کردند و روزی دیگر در ماتم عظیم‌ترین حادثه تاریخ که عاشورا و حسین(ع) بود.
چرا زینب کبری(س) عقیلۀ بنی هاشم است؟ هم وجود مبارک حسین بن علی (سلام الله علیهما) عقیلۀ بنی هاشم است و هم وجود مبارک زینب کبری؛ عقل برای این ها به منزلۀ فصل مقوّم بود. اگر عقل برای کسی، فصل مقوّم باشد، کمالات از او نشأت می گیرد؛؛ مقهور اوست و نه مسلّط بر او. کسانی هستند که کمال، آن ها را حفظ می کند [اما] برخی از افراد، حافظ کمالند
اعتکاف؛ اوج آسمانی با قلب‌های زمینی اعتکاف بهانه‌ای برای توجه به خود، خودشناسی و خداشناسی است، ایام پرباری که بار معنوی آن می‌تواند انسان‌ساز و جامعه‌ساز باشد.
اعتکاف خلوتی آگاهانه برای گفت و شنود با محبوب است رییس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اعتکاف در حقیقت خلوتی آگاهانه و هوشمندانه برای گفت و شنود با محبوب و معشوق اصلی است و در اسلام نیز به حضور قلب و تفکر بسیار تاکید و سفارش شده است.
گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون «اعتکاف» رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیه ای به معتکفین فرموده اند: برنامه‌های جمعی اعتکاف با خلوت هر کدام از معتکفین منافات پیدا نکند. دفتر حفظ و نشرآثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، همزمان با ایام اعتکاف گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اعتکاف و توصیه به معتکفین را که در سال های مختلف و در دیدار با اقشار گوناگون طرح کرده اند، در صفحه نخست خود قرار داده که متن آن چنین است:
روز پدر ؛ بهانه خسته نباشید به زحمات بی منت رشت - روز پدر بهانه ای برای سپاس از تلاش های شبانه روزی و خسته نباشید به مقامی است که رنج و زحمت را به قیمت آرامش عزیزانش به جان می خرد .
امام علی(ع)؛ معجزه اسلامکسانی که در ابعاد مختلف شخصیت و خصوصیات اخلاقی حضرت علی(ع) بیشتر تعمق کرده‌اند، او را معجزه اسلام دانسته و تصریح کرده‌اند: اگر اسلام و محمد(ص) را معجزه‌‌ای جز علی(ع) نبود همان برای حقانیت اسلام کافی بود.
تکدی گری، محصول نارسایی های اجتماعیتکدی گری، آبستن آسیب های اجتماعی متعدد است و اکثر بررسی های انجام شده از رابطه بین گدایی و اعتیاد، سرقت و ... حکایت می کند.
«لیلة الرغائب» شبی به بلندای آرزو‌ها میت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیبا‌تر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوییده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی.
برخی اعمال شب و روز اول ماه رجب رجب نام نهری است در بهشت از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر. هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد. از پیامبر خدا(ص) نقل است که رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است، رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسی که یک روز از ماه رجب را روزه دارد موجب خشنودی خدای بزرگ می‌شود، غضب الهی از او دور و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.
بهجت عرفان و علم از نگاه بزرگان بحث درباره شخصیت بزرگواری مثل آیت الله العظمی بهجت کار دشواری است. زیرا این بزرگوار جزء «جوامع الکَلِم» عصر ما بود. هر انسان صالحی، کلمه الهی است و کلمات الهی یکسان نیستند.
سّر نام های حضرت فاطمه (س) در چیست؟ خداوند فاطمه را از نور عظمت خود آفرید. وقتی فاطمه درخشید، زمین و آسمان را نورانی کرد و ملائکه از روی تعجب گفتند: خداوندا این چه نوری است؟ اسم به معنی نشانه و اسم گذاری نوعی نشانه گذاری است. از نظر علمی نوع اسم در شخصیت حال و آینده فرد بسیار مؤثر است و از نظر روان موجب نوع احساس نیک یا بد، حرکت یا رکود، رشد یا انحطاط است و به همین خاطر در اسلام راجع به آن توصیه های بسیاری شده است.
آقای استاندار؛ تبعیض به این بزرگی چرا؟! اصولا مبنا و معیار این نوع هزینه کرد درآمد ها چیست و روال تصمیم گیری به این شکل تبعیض آمیز و تقسیم ناعادلانه این امکان بین شهرهای استان چگونه بوده است ؟ آیا قرار است در دو شهر برخوردار رامسر و تنکابن اتفاق خاصی بیفتد که دیگران از آن بی خبرند ؟ آیا نیاز بوده که بودجه همه مناطق مازندران یکجا به آن سو هدایت شود؟
جایگاه مازندران در سال تولید ملی کجاست؟ تنها با عواملی مانند وجدان کاری، خلاقیت، نوآوری و ابداع، اعتماد به نفس، روحیه همکاری و تعاون، تلاش و کوشش، مسئولیت پذیری و مدیرت عالمانه می‌توان نسبت به توسعه همه مواد ذکر شده و نشده فوق در راستای جهت گیری و برنامه های کلان اداره کشور امیدوار بود
آیا مشکل عدم توسعه مازندران، استانداران اند؟ استان مازندران درطول سال های پس از انقلاب استانداران زیادی را به خود دیده که از این حیث در ایران رکوردار است اما همچنان برخی تنها عامل عدم توسعه استان را استاندار می دانند و به دنبال تغییر آنند. استان مازندران در 33 سال گذشته بیش از 20 استاندار را به خود دیده ، اما همچنان به پیشرفت واقعی دست نیافته اما برخی کژ اندیشان تنها عامل عدم پیشرفت استان را استانداران می دانند و پس از آزمون و خطاهای بسیار، در گوشه کنار استان شنیده می شود برخی از افراد و جریان های سیاسی دوباره پروژه تغییر استاندار را در دستور کار قرار داده اند .
مهم‌ترین ویژگی‌های استاد مطهری 12 اردیبهشت سالروز عروج مردی است که حضرت روح الله(ره) از او به عنوان «حاصل عمر خود» یاد کرد و فرمود همه آثار و کتاب های مطهری مفید است. مطهری، همچون نامش صاحب اندیشه ای مطهر بود و می کوشید تا دیگر اندیشه ها را نیز از آلایش ها و ناخالصی ها تطهیر کند و از همین رو نامش به عنوان معلم بزرگ انقلاب جاودانه شد. متن ذیل سخنانی است از یکی از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب مطهری که تفاوت ها و ویژگی های خاص استاد شهید مرتضی مطهری را در حد توان بیان کرده است.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ٩:٠٧ ‎ق.ظ - سه‌شنبه ٢٠ تیر ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :