سلام شمال

اخبار جدید و روزانه

2.3 میلیون سکه بهار آزادی در راه بازار پیمان قربانی افزود : پنج میلیون وهفتصد هزار قطعه سکه بهار ازادی معادل 91 درصد سکه های سررسید شده تا کنون تعیین تکلیف شده است.
دانش آموزان کارنامه حجاب می‌گیرند این مقام مسئول در آموزش و پرورش تأکید کرد: مدیر مدرسه نسبت به حجاب و پوشش دانش‌آموزان مسئول است بنابراین ما انتظار داریم تا مدیر مدرسه نسبت به وضعیت موجود حجاب در مدرسه حساس بوده و سعی کند وضعیت حجاب و عفاف در مدرسه را به سمت قابل قبول ارتقا دهد.
پیشنهاد 5 گانه تیم هسته ای ایران چیست؟ در نهایت با تاکید جلیلی، اشتون نیز در واپسین روزها باقی مانده به نشست مسکو پذیرفت که در این دور از مذاکرات، پیشنهاد قبلی ایران در دستور گفت وگو ها قرار گیرد.
عارف: قهر کردن و رها کردن معنا ندارد عارف با اشاره به این که تا کنون برای انقلاب هزینه‌های زیادی صرف شده و با سعی و خطا تجربه‌های گرانقدری کسب گردیده، این پرسش را مطرح ساخت که آیا در دهه‌ی چهارم انقلاب، هنوز می‌توان با سعی و خطا پیش رفت؟
پاسخ منفی ایران به نماینده چین در مسکو امروز نماینده چین با معاون جلیلی دیدار داشت که در این دیدار بر حق هسته ای ایران و بر تداوم گفت وگوها تاکید کرد. به گزارش سلام شمال به نقل از مهر نماینده چین که در این دور مذاکرات تغییر کرده است، امروز با باقری معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار داشت که در این دیدار نکات مهمی در خصوص مذاکرات مطرح شد.
رئیس جمهور مصر مشخص شد به گزارش سلام شمال ، شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نوشت: ستاد تبلیغات انتخاباتی محمد مرسی لحظاتی پیش در نشست مطبوعاتی پیروزی قطعی نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.
سرنخهای جدید دانشمندان از طول عمر تفاوت‌های اپی‌ژنومی در نوزادان و صدساله‌ها سرنخ‌های جدیدی را در خصوص افزایش طول عمر در اختیار دانشمندان قرار داد. به گزارش سلام شمال به نقل از ایسنا، یک تحقیق بین‌المللی دیدگاه‌ جدیدی را در خصوص چگونگی تنزل عوامل اپی‌ژنتیکی با گذشت زمان مطرح کرد. به این دلیل که ضایعات اپی‌ژنتیکی برگشت‌پذیر بوده امکان ساخت داروهای افزایش‌دهنده طول عمر وجود دارد.
جزییات توزیع کارت کنکور 91 مشاور عالی سازمان سنجش با تشریح جزییات توزیع و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور 91، گفت: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از روز یکشنبه 4 تیر آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا، حسین توکلی با اشاره به آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 91 از روز یکشنبه چهارم تیر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: توزیع کارت‌های‌ شرکت در‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ گروه‌های‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ وفنی، علوم‌ تجربی‌، علوم‌ انسانی‌، هنر و زبان‌های‌ خارجی‌ تا روز چهارشنبه هفتم تیر ماه ادامه دارد.
نگرانی‌های مردم از گرانی‌ها گرانی‌های افسار گسیخته‌ای که در ماه‌های اخیر به هر دلیلی در کشور رخ داده، مردم را نگران کرده است و از آنجایی که ظاهراً این وضعیت ادامه خواهد داشت، بر اضطراب و استرس زندگی روزمره آنها افزوده است. به گزارش سلام شمال به نقل از مهر، بعد از اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه ها، برخی افزایش قیمت ها در اقلام مختلف مشاهده شد و هم اکنون نیز که هنوز فاز دوم اجرایی نشده، گرانی ها از راه رسیده اند و زمینه را برای نگرانی بیش از پیش مردم، به خصوص اقشار ضعیف جامعه فراهم شده است.
ناامیدی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از مذاکرات : تیم مذاکره کننده ایرانی از موفقیت آمیز بودن نشست با گروه1+5 در مسکو تقریبا ناامید است. تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست جلیلی امروز در حالی وارد مسکو شده است که تیم ایرانی به آینده این مذاکرات امید چندانی ندارد.
استاد ایرانی لب‌های همسرش را برید و خورد! این مرد ظاهرا زندگی آرام و معمولی داشت تا اینکه چندی قبل به علت بروز پاره‌ای اختلافات خانوادگی از همسرش جدا شد و فرزندان وی نیز نزد مادرشان رفتند. مرد ایرانی دو هفته بعد از طلاق، ازدواج دوم خود را به ثبت رساند. او این بار نیز با زنی ایرانی که 20 سال از خودش کوچک‌تر بود ازدواج کرد. زندگی مشترک این دو خیلی زود به آشوب و دعوا کشیده شد تا اینکه در روز حادثه آن اتفاق رخ داد. متهم 52 ساله وقتی تحت بازجویی قرار گرفت
آیت الله هاشمی تأیید انتصابات در دانشگاه آزاد را تکذیب کرد روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، خبر تأیید انتصابات در دانشگاه آزاد اسلامی را تکذیب کردند.
اجرای چراغ خاموش فاز دوم هدفمندیدر همین حال شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در روزهای اخیر تاکید کرده است: در صورت عدم سوخت گیری تا پایان خرداد ماه سالجاری سهمیه کارت هوشمند سوخت کارتها به‌طور کامل حفظ نخواهد شد.
آیت‌الله صافی: مسوولان متهم و متخلف استعفا دهند وی افزود: در جامعه اسلامی اگر نقاط ضعف کمی هم وجود داشته باشد، کمِ آن زیاد است و باید فوری مرتفع شود. همان‌طور که امیرالمؤمنین(ع) با مسائل به ظاهر کوچک برخورد شدید داشتند؛ چرا که اگر همین ضعف کوچک برطرف نشود، جامعه رو به سقوط پیش می‌رود.
گزارش بانک مرکزی از گرانی همه اقلام به جز تخم مرغ در گروه حبوب، قیمت عدس ثابت بود. بهای لوبیا چشم بلبلی نسبت به هفته قبل اندکی کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه افزایش داشت.
روانبخش: خاتمی و احمدی نژاد نقد پذیر هستند/ مردم دیگر پشت سر هاشمی نماز نمی خوانند/ اگر احمدی نژاد از نظام فاصله بگیرد ... عملکرد هشت‌ساله خاتمی در دولت اصلاحات مسائلی داشت نظیر عقب‌نشینی در بحث هسته‌یی، جان گرفتن جبهه ملی و نهضت آزادی و بهایی‌ها و کار به جایی رسید که نهضت آزادی با وجودی که امام آنها را طرد کرده بود جرات پیدا کردند و در انتخابات تهران لیست دادند. ولی باز هم رهبری با وجود همه این مسائل هشت سال ایشان را تحمل کردند.
قیمت رانا مشخص شد وی با بیان این‌که در انتهای سال جاری نیز خط تولید انبوه خودرو دنا به عنوان محصول تکامل یافته ایرانی از نوع سمند و در کلاس D افتتاح خواهد شد، تصریح کرد:‌ طراحی این خودرو داخلی بوده و پس از رانا به عنوان دومین دستاورد ایران خودرو در سال تولید ملی ارائه خواهد شد.
بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته‌ نیامده، رفت خانم «ص» از بیمه‌ای نالان است که برخلاف تبلیغات اولیه، نه اسکن و آزمایش و نه ویزیت پزشک و دارو‌ها را تحت پوشش نمی‌گیرد؛ بیمه‌ای که اگر هم پول اندکی به حساب فرهنگیان می‌ریزد با سلسله مراتب اداری طولانی، ماندن در صف‌های دور و دراز و برخوردهای غیرانسانی برخی کارکنان بیمه همراه است.
هاشمی در خاطرات سال 68 چه می گوید؟سال 1368 یکی از سالهای بسیار سرنوشت ساز و حساس انقلاب اسلامی و آبستن حوادث تلخ و شیرینی برای این نظام بوده است؛ عزل منتظری از قائم مقامی رهبری، رحلت امام خمینی (ره) و انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری، بازنگری قانون اساسی و انتخابات پنجم ریاست جمهوری همگی در پنج ماه نخست این سال اتفاق افتاده است. مکتوبات و اسناد به جا مانده از این دوره، می تواند کمک شایانی در تبیین این سال پرمخاطره به محققان و تاریخ نویسان انقلاب اسلامی بکند.
قیمت روز طلا، سکه و ارزنمایش اونس و قیمت طلا , نقره , سکه و ارز
مهلت جدید برای واجدین شرایط معافیت‌های سربازی آن دسته ازمشمولان غیرغایب که تا پایان سال 90 واجد شرایط این معافیت‌ها بوده‌اند، اما بدلیل عدم‌آگاهی یا پاره‌ای ازمشکلات نتوانسته‌اند درخواست خود را ارائه کنند، در صورتی که همچنان واجد شرایط معافیت هستند، تا پایان شهریور ماه سال 91 مهلت دارند تا درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) ثبت کنند.
تعیین تکلیف واحدهای بدون مجوز علوم تحقیقات رییس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات با تشریح آخرین وضعیت واحدهای علوم تحقیقات مجاز و غیرمجاز دانشگاه آزاد گفت:‌ از این پس شعب غیرمجاز علوم تحقیقات به عنوان پردیس علوم تحقیقات تحت نظارت واحد علوم تحقیقات هم‌جوار خود و شعب علوم تحقیقات مجاز به عنوان واحد مستقل فعالیت می‌کنند.
تولید برق با استفاده از حرکات زانو دانشمندان دانشگاه کرنفیلد، لیورپول و سالفورد ابزار پیزوالکتریک پوشیدنی ساخته اند که حرکات زانو را به برق تبدیل می کند. از این انرژی تولید شده می توان برای روشن کردن گجت هایی مانند نمایشگرهای ضربان قلب، گام سنج و شتاب سنج ها استفاده کرد.
آملی لاریجانی: لایحه پیشگیری‌از وقوع جرم سریعتر تصویب‌شود آملی لاریجانی خواستار تصویب لایحه پیشگیری از وقوع جرم شد و گفت: این لایحه چنانچه هر چه سریع‌تر تصویب شود، موجب تقویت فرآیند قانونی پیشگیری از وقوع جرم خواهد شد.
اول تیرماه؛ واریز 60 لیتر سهمیه بنزین بدون تغییر قیمت عبدالله جلالی درباره سهمیه بنزین تیرماه گفت: سهمیه بنزین برای تیرماه نیز همانند خرداد ماه ثابت و همان 60 لیتر در نظر گرفته شده است. قیمت بنزین سهمیه‌ای نیز برای تیرماه همانند گذشته 400 تومان در نظر گرفته شده است.
قابلیت‌های جدید کارت های سوختوی میزان تراکنش استفاده از کیف الکترونیکی در جایگاه‌های سوخت را 3 تا 4 درصد عنوان کرد و یادآور شد: افزایش استفاده از این خدمات جانبی پرداخت پول سوخت یکی از اهداف کلان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است.
احمدی نژاد از سیاست کناره گیری می کندخبرگزاری فرانسه مدعی شد دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در مصاحبه ای با روزنامه فرانکفورتر آلمان که قرار است فردا منتشر شود اعلام کرده است که قصد دارد در پایان دور دوم ریاست جمهوری اش از سیاست کناره گیری کند.
چگونه اسکناس های تقلبی را تشخیص دهیم؟ مشخصات امنیتی و قابل بررسی اسکناس ها و ایران چک به شهروندان کمک می‌کند تا به راحتی اسکناس‌های واقعی را از موارد تقلبی و جعلی آنها تشخیص دهند. به گزارش سلام شمال در اسکناس‌های چاپ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موارد متعددی از خصوصیات امنیتی وجود دارد که تشخیص آنها با اندکی دقت به راحتی امکان پذیر خواهد بود.
"اپل" از پیشرفته‌ترین مک بوک خود رونمایی کرد تیم کوک، رئیس هیئت مدیره‌ی "اپل" از آخرین و پیشرفته‌ترین "مک بوک پرو" ساخت اپل رونمایی کرد. کوک توضیحات رونمایی را با این جمله آغاز کرد:« این مجهزترین لپ‌تاپی است که در تاریخ اپل ساخته‌ایم.» آخرین مک‌بوک ساخت اپل، ۱۵.۵ اینچی است و ۱۶ گیگابایت حافظه دارد. مک بوک پرو تازه، ۷۶۸ گیگابایت ذخیره فلش داخلی دارد و از امروز (سه‌‌شنبه ۱۲ ژوئن) راهی بازار می‌شود.
وعده افزایش حقوق بازنشستگان به گزارش سلام شمال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تأمین ،سعید مرتضوی صبح امروز ضمن بازدید از حوزه محل برگزاری آزمون استخدامی صندوق تأمین اجتماعی در دانشگاه امیرکبیر و مجتمع آموزشی البرز دراین باره گفت: براساس کمک و مساعدت بی‌سابقه دولت خدمتگزار و رئیس‌جمهور تعهدات دولت به صندوق تأمین‌اجتماعی در قالب واگذاری سهام 21 شرکت به ارزش 35 هزار میلیارد تومان انجام شده است، شرکت جدیدی جهت اداره این سهام در شرف تشکیل است که از محل درآمد سهام این شرکت‌ها از ابتدای سال‌جاری به مجموع حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران مبلغ یکصد هزار تومان افزوده خواهد شد."
خبرهای خوش ورزشی ساری در راه است سرپرست اداره ورزش و جوانان ساری گفت: خبرهای خوش از ورزش ساری در راه است. به گزارش سلام شمال صالح کاردگر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: پس از پذیرش قبول مسئولیت ورزش ساری، مراسم تودیع و معارفه‌ای را هفته آینده با حضور روسای هیئت‌ها برگزار می‌کنیم.
ساری صدرنشین لیگ فوتبال مازندران است رئیس سازمان لیگ هیئت فوتبال مازندران گفت: تیم شهدای ساری با 15 امتیاز در صدر جدول لیگ فوتبال مازندران جای دارد و تیم‌های بابلسر و قائمشهر، دوم و سوم هستند.
انتقاد شدید نماینده آمل از افزایش‌قیمت‌ها به گزارش سلام شمال عزت‌الله یوسفیان‌ملا صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نان رزق ملی به شمار می‌رود و زندگی بدون این حداقل‌ها هم ممکن نیست، اظهار داشت: دولت به خوبی می‌داند که میزان مصرف نان و گندم در کشور چه میزان است و باید برای آن تدبیر می‌کرد.
خط و نشان جدید برای روابط‌عمومی‌ها وزارت کشور با ارسال ابلاغیه‌ای به استانداری‌های سراسر کشور در صدد است در عمل روابط‌عمومی استانداری‌ها را از سیستم مدیریتی خود حذف کند.
عرضه بسته‌های فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی دریای مازندران مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از عرضه بسته‌های فرهنگی با موضوع‌های عفاف و حجاب، جنگ نرم و... در طرح‌های سالم‌سازی دریا در مازندران خبر داد.
معرفی روسای 22 کمیته هیئت ورزش همگانی زیراب مازندرانوی از برنامه‌ریزی برای تهیه تقویم ورزشی کمیته‌های مختلف این هیئت خبر داد و افزود: ایجاد کلاس‌های آموزشی مسئولان کمیته‌های مختلف این هئیت نیز در سال جاری برگزار می‌شود. قاسم نژاد به تعیین اعضای هیئت ورزش همگانی شهر زیراب اشاره و خاطرنشان کرد: محمود اعتصامی، حافظ مسیح‌پور، رحمان باقری، محمد یزدانی، علی بخشیان و محمود سیاوشی از اعضای هئیت ورزش همگانی شهر زیراب هستند.
روستای تاریخی نیچکوه؛ زیبای خفته در دامان طبیعت روستای تاریخی نیچکوه زیبای خفته در دامان طبیعت مازندران به توجه بیشتر مسئولان نیاز دارد. روستای نیچکوه در منطقه کوهستانی و در فاصله بیش از 75 کیلومتری شهرستان نوشهر واقع شده است .
خیر آملی 300 میلیون ریال به نیازمندان اهدا کرد مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل گفت: خیر آملی یک قطعه زمین به مساحت یک هزار متر مربع با ارزش 300 میلیون ریال به نیازمندان کمیته امداد این شهرستان اهدا کرد.
تقدیر دانشجویان دانشگاه مازندران از اقدام اخیر وزارت اطلاعات دانشجویان دانشگاه مازندران از اقدام اخیر وزارت اطلاعات در دستگیری عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان تقدیر کردند.
مدیرکل جدید بنیاد استان مازندران منصوب شد طی حکمی از سوی مسعود زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور عباسعلی رضائی به سمت مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران منصوب شد.
اعضای جدید شورای روابط عمومی نوشهر انتخاب شدند انتخابات دومین دوره شورای روابط عمومی نوشهر برگزار شد. به گزارش سلام شمال بعدازظهر امروز با حضور معاون فرمانداری نوشهر و مسئولان روابط عمومی‌های نوشهر انتخابات دومین دوره شورای روابط عمومی‌های این شهرستان در فرمانداری نوشهر برگزار شد.
برگزاری نشست سراسری بسیج اساتید دانشگاه‌های مازندران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی از برگزاری همایش اساتید بسیجی در سالروز شهادت شهید دکتر چمران خبر داد.
افتتاح 55 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال در مازندران مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افتتاح 55 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال خبر داد.
تاسیس 61 مرکز متادون درمانی و ترک اعتیاد در مازندران مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: در استان 63 درصد خدمات ترک اعتیاد مربوط به سازمان بهزیستی است و در این راه 23 کمپ ترک اعتیاد و 38 مرکز متادون درمانی تاسیس شده است.
معارفه 2 مدیر جدید در شهرستان میاندرودمسئولان جدید ادارات بهزیستی و کتابخانه‌های عمومی شهرستان میاندرود معرفی شدند.
مازندران امسال 98 هزار نفر تعهد اشتغال دارد استاندار مازندران توسعه فعالیت‌های شغل‌محور را رویکرد امسال مدیریت در مازندران برشمرد و گفت: سال گذشته در زمینه اشتغال 106 هزار نفر تعهد داشتیم که این آمار در سال جاری به 98 هزار نفر رسید.
حضور 21 کشتی‌گیر مازندرانی در اردوی تیم ملی دبیر هیئت کشتی مازندران از حضور 21 کشتی‌گیر مازندرانی در اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان کشور خبر داد.
112 پروژه عمرانی کشاورزی در مازندران افتتاح شد رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 112 پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 412 میلیارد به مناسبت هفته جهاد کشاورزی به صورت همزمان در استان افتتاح شد.
ساری میزبان لیگ برتر شطرنج کشور شد رئیس هیئت شطرنج مازندران گفت: بهترین‌های شطرنج کشور در دو بخش مردان و زنان به مدت دو روز در ساری با هم به رقابت می‌پردازند.
اختصاص 12 میلیارد ریال به اماکن مذهبی مازندران مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از تخصیص اعتباری 11 میلیارد و 700 میلیون ریالی به اماکن مذهبی استان خبر داد.
تجهیز ساختمان پخش شبکه تبرستان به «دیتاسنتر» مدیرکل فناوری اطلاعات سازمان صدا و سیما گفت: ساختمان پخش شبکه تبرستان به دیتاسنتر مجهز می‌شود.
تعیین مهلت صادرکنندگان برای دریافت جایزه صادراتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، آخرین مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت جوایز صادراتی سال 89 را تا پایان خرداد ماه 91 اعلام کرد.
جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره تا پاکسازی کامل ادامه دارد فرماندار قائمشهر با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره ای در قائمشهر خاطرنشان کرد: این طرح تا پاکسازی کامل ادامه دارد.
رشد 43 درصدی صادرات لبنیات از مازندران معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از رشد 43 درصدی صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران خبر داد.
جزییات اعلام برتری مهارت‌آموز مازندرانی مقابل رقیب آمریکایی «کامیار صادقی» مهارت آموز مازندرانی در چهل و دومین مسابقه جهانی مهارت، بالاتر از رقیب آمریکایی قرار گرفت.
اجرای نشست مهدویت با حضور حجت‌الاسلام قرائتی امام جمعه چالوس گفت: از اول تیر ماه سال جاری به مدت سه روز نشست‌های تخصصی مهدویت با حضور حجت‌الاسلام قرائتی در کلاردشت و چالوس برگزار می‌شود.
ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی بهشهر تشکیل شد فرماندار بهشهر، گفت: از درون کارگروه اجتماعی شهرستان بهشهر، ستادی با نام بررسی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی تشکیل شده است.
محسنی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت شد نماینده پیشین مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی قائم مقام آموزشی و رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان شد.
همایش سوادکوهی‌های مقیم تهران برگزار می‌شوددومین همایش سوادکوهی‌های مقیم تهران چهارشنبه این هفته در تهران برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال دومین همایش سوادکوهی‌های مقیم تهران چهارشنبه این هفته در تهران برگزار می‌شود.
مازندرانی‌ها 4 میلیارد تومان به بازسازی عتبات کمک کردند مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات مازندران گفت: از سال 83 تا پایان 90 بیش از 4 میلیارد و 200 میلیون تومان خدمات از مازندران به عتبات عالیات کمک شده است.
صدور کارت هوشمند 2500 بیمار خاص در گیلان مدیر کل بیمه خدمات درمانی گیلان گفت: بیش از 2هزار و 569 نفر بیمار خاص در گیلان زیرپوشش بیمه خدمات درمانی و کارت هوشمند قرار دارند.
ثبت‌نام زائران حج تمتع در گیلان مدیر حج و زیارت گیلان از ثبت‌نام دارندگان اسناد حج تمتع در کاروان‌های تمتع دارای ظرفیت خالی این استان در سال جاری خبر داد. به گزارش سلام شمال حسن یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه ثبت نام زائران حج تمتع در حال انجام است، اظهار کرد: دارندگان اسناد حج تمتع به تاریخ‌های اول شهریور تا 10 شهریور سال 84 برای ثبت نام در کاروان‌های تمتع دارای ظرفیت خالی برای تشرف در حج سال 91 اقدام کنند.
کاهش 11 درصدی انواع فرآورده‌های نفتی گیلان مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گیلان گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در آذر سال 89 در مدت یک سال انواع فرآورده‌های نفتی در گیلان 11 درصد کاهش داشته است. به گزارش سلام شمال فردین چراجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت افزایش تعداد جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سال 91 را از برنامه‌های مهم شرکت مذکور عنوان کرد و اظهار داشت: این جایگاه‌ها به 67 باب در سال جاری رسیده است.
تشکیل بانک سلولی ماهیان خاویاری دریای خزر رئیس انستیتو تحقیقات بین‌المللی ماهیان خاویاری از تشکیل بانک سلولی ماهیان خاویاری دریای خزر در آینده خبر داد.
امسال بیمارستان آستارا و شفت افتتاح می‌شوند مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از افتتاح بیمارستان 100 تختخوابی آستارا و 32 تختخوابی شفت تا پایان سال جاری خبر داد.
99.9 درصد شالیزارهای استان گیلان زیر کشت رفتمعاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان از زیر کشت رفتن 99.9 درصد شالیزارهای استان خبر داد و گفت: نخستین خوشه‌های برنج در املش به بار نشست.
170 هزار مسکن مهر در گیلان ساخته می‌شود مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از ساخت 169 هزار و 734 مسکن مهر روستایی و شهری در این استان خبر داد.
تعیین تکلیف 3 طرح گردشگری گیلان استاندار گیلان از تعیین تکلیف چگونگی واگذاری طرح‌های گردشگری شهرستان‌های فومن، آستارا و شفت خبر داد.
قاتل 18 ساله املشی دستگیر شد فرمانده نیروی انتظامی املش گفت: قاتل 18 ساله پس از نیم ساعت از وقوع قتل یک پسر جوان 17 ساله در املش دستگیر شد.
استعدادیابی 10 شهرستان گیلان در بخش کشاورزی استاندار گیلان از استعدادیابی اراضی و منابع طبیعی 10 شهرستان برای استفاده در بخش کشاورزی در این استان خبر داد.
ایجاد سامانه شناسنامه الکترونیک سلامت گیلان استاندار گیلان از ایجاد سامانه شناسنامه الکترونیک سلامت برای اجرای طرح پزشک خانواده در این استان خبر داد.
‌نیروی انتظامی با بدحجابی در سواحل گیلان به شدت برخورد می‌کند رئیس پلیس گیلان از ارتقای امنیت در سواحل استان خبر داد و گفت: ‌نیروی انتظامی با بدحجابی در سواحل گیلان به شدت برخورد می‌کند.
ورود سالانه 50 میلیون تن رسوب به منابع آب گیلان مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: سالانه بیش از 50 میلیون تن رسوب به منابع آب گیلان وارد می‌شود که میزان آلودگی‌های زیست‌محیطی آب را بیش از پیش افزایش داده است.
نخستین کانون خبرنگاران لنگرود تشکیل شد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود از تشکیل نخستین کانون خبرنگاران در این شهرستان خبر داد.
هماهنگی ارشاد و خانه مطبوعات گیلان برای درخواست نشریه مدیرکل خانه مطبوعات گیلان گفت: از این پس درخواست امتیاز نشریه با هماهنگی و بررسی‌های لازم از طرف اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات گیلان انجام می‌شود.
افزایش 7 درصدی پرونده‌های وارده به دادگستری گیلان رئیس کل دادگستری گیلان از افزایش 7 درصدی پرونده‌های وارده در سال گذشته به دادگستری این استان خبر داد.
نمایندگان گیلان تنها در جابه‌جایی‌ها با هم رایزنی می‌کنند مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: مجمع نمایندگان گیلان تنها برای جابه‌جایی برخی مدیران و معاونان رایزنی می‌کنند اما برای حضور در کمیسیون‌های مجلس به ویژه کشاورزی با هم مشاوره نمی‌کنند.
برگزیدگان صنعت و معدن گیلان تجلیل می‌شوند معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن از 23 نفر برگزیده صنعتی و معدنی استان تجلیل به عمل می‌آید.
فعالیت 110 ناجی غریق در سواحل رشت رئیس اداره ورزش و جوانان رشت از فعالیت 110 ناجی غریق در 22 کیلومتر سواحل این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عادل هادی‌پور ظهر امروز در جلسه ورزش این شهرستان با اشاره به تشکیل کمیته ورزش، اظهار کرد: کمیته ورزش شهرستان رشت برای بررسی و برطرف کردن مشکلات ورزشی با حضور فرماندار رشت به‌زودی تشکیل می‌شود.
ساماندهی رشته‌های موجود در دانشگاه‌های آزاد گیلان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 17 از ساماندهی رشته‌های موجود در واحدها و مراکز دانشگاهی گیلان در سال جدید خبر داد.
دو گیلانی عازم کلاس داوری کاراته درجه آسیایی شدند مسوول اجرایی هیات کاراته گیلان گفت: دو گیلانی عازم عربستان محل برگزاری کلاس داوری کاراته درجه آسیایی شدند.
امام جمعه رشت: کشاورزی باید تقویت و حمایت شود نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت : کشاورزی را باید تقویت و حمایت و احتیاجات کشاورزان را به موقع تامین کرد.
تنها سینمای شهرستان آستارا در آتش سوخت سینما دریای آستارا به عنوان تنها سینمای این شهرستان عصر جمعه در پی حادثه آتش سوزی دچار حریق شد و بخش های اعظمی از آن در آتش سوخت.
بیش از یکصد تیم از گیلان در لیگ های کشور حضور دارند مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: بیش از یکصد تیم از این استان در رشته های ورزشی مختلف در لیگ های کشوری حضور دارند. به گزارش سلام شمال 'محمد بابایی' در دیدار با مسوولان هیات انجمن های ورزشی گیلان افزود: این تیم ها در لیگ های مختلف کشوری حضور دارند که از این تعداد، هشت تیم از هیات انجمن های ورزشی گیلان در لیگ های مختلف هستند.
نظارت اداره کل ورزش گیلان بر فعالیت های اوقات فراغت دستگاه هامدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: این اداره کار کنترل، نظارت و ساماندهی برنامه های دستگاه ها در بحث اوقات فراغت را بر عهده دارد.
اتمام ساخت کتابخانه مرکزی رشت نیازمند تعامل مسئولان استانی است مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان این که ساخت کتابخانه مرکزی رشت از مصوبات دور اول سفر دولت است، تاکید کرد: اتمام ساخت این کتابخانه نیازمند تعامل و همکاری همه مدیران دستگاه های مسوول در استان است.
نماینده مجلس: بیکاری دانش آموختگان بخش کشاورزی زیبنده گیلان نیست نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی گفت: بیکاری دانش آموختگان بخش کشاورزی در استان گیلان به عنوان قطب کشاورزی کشور، زیبنده نیست و مسوولان باید برای رفع این مشکل تدابیری اصولی بیاندیشند.
شرکت حدود چهار هزار نفر در آزمون استخدامی تامین اجتماعی گیلانحدود چهار هزار داوطلب در استان گیلان صبح روز 'پنجشنبه' در آزمون استخدامی تامین اجتماعی برای احراز یکصد ردیف شغلی در بخش های درمانی و بیمه ای در این استان با هم به رقابت پرداختند.
معرفی نمایندگان گیلان در کمیسیون‌های مجلس نهمنمایندگان گیلان عضو کمیسیون‌های مجلس نهم شورای اسلامی معرفی شدند. به گزارش سلام شمال عضویت نمایندگان گیلان در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی لحظاتی قبل اعلام شد.
کمیسیون کشاورزی مجلس نماینده‌ای از گیلان ندارد مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه حضور 5 نماینده استان در کمیسیون اقتصاد جای تٱمل است، گفت: در کمیسیون کشاورزی مجلس حتی یک نماینده از گیلان حضور ندارد.
تحویل 215 هزار تن گندم کشاورزان گلستانی به مراکز خرید مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان گلستانی تاکنون 215 هزار تن، تحویل مراکز خرید دولتی شده است.
سرمایه‎های حقوقی گلستان تجلیل شوند مدیر کل حوزه معاونت حقوقی رئیس‎جمهور و معین حقوقی استان گلستان گفت: کارشناسان و مشاوران حقوقی دستگاه‎هایی که خدمات خوبی ارائه می‎دهند از سرمایه‎های حقوقی محسوب شده که باید مورد تجلیل قرار بگیرند.
هنر گلستانی‌ها اکران شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: قابلیت و توانمندی هنرمندان گلستانی در اکسپو به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شد.
لزوم ایجاد صنایع تبدیلی در گنبدکاووس نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بر ایجاد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد.
صفار هرندی : می گویند ما خودمان امام زمان داریممی‌گوید وقتی ما خود امام زمان (عج) را داریم به حجت و نائب او نیازی نداریم.تو غلط کردی؛ تو بی‌سر و پا و بی‌مقدار از معرفت و بی‌مقدار از ایمان و بی‌مقدار از تقوا.
تشکیل بانک اطلاعاتی نویسندگان گلستانمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: هدف از برگزاری همایش نویسندگان شکل‎گیری بانک اطلاعاتی نویسندگان و محققان گلستانی است.
تلاش 74 ساله قضات گلستانی کتاب می‎شود رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: برای نخستین بار در کشور 74 سال تلاش قضات محاکم گلستان در قالب گنجینه آرای برتر تدوین می‎شود.
راه‎اندازی بازداشتگاه موقت در مرکز گلستان مدیر زندان‎های استان گلستان گفت: به منظور جلوگیری از ورود افراد با محکومیت کوتاه به زندان، بازداشتگاه موقت در مرکز استان راه‎اندازی می‎شود که امکان نگهداری افراد تا 30 روز را دارد.
برخورد سختگیرانه با عرضه‎کنندگان قلیان در گلستان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان از برخورد سختگیرانه با عرضه‌کنندگان قلیان به افراد زیر 18 سال در گلستان خبر داد.
برگزاری همایش شورای هماهنگی امور حقوقی در گلستان مشاور حقوقی استاندار گلستان گفت: نخستین همایش شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‎های اجرایی استان در روز یکشنبه 28 خرداد ماه در سالن همایش‎های استانداری گلستان برگزار می‎شود.
ظرفیت آبی گلستان 2485 میلیون مترمکعب است به گزارش سلام شمال علی‎اکبر علیمرادی صبح امروز در جمع مدیران استان اظهار داشت: استان گلستان تقریبا با 21 هزار کیلومتر وسعت یکی از استان‎های شمالی کشور است که از سطح شمال هم مرز با جمهوری ترکمنستان از شرق به خراسان شمالی، از غرب با دریاچه مازندران، و از قسمت جنوب نیز به استان سمنان متصل است.
نرخ حمل و نقل در گلستان افزایش ندارد مدیرکل حمل و نقل پایانه‎های استان گلستان گفت: در سال‎جاری هیچگونه افزایش قیمت در حمل و نقل نخواهیم داشت
گرگان از مراکز مهم صنعتی کشور است معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: شهرستان گرگان یکی از مراکز مهم توسعه صنعتی کشور محسوب می‎شود.
بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های مسکن غرب استان گلستان 'علی نیکزاد' وزیر راه و شهرسازی که ظهر امروز پنجشنبه وارد گرگان مرکز استان گلستان شده است از پروژه های مسکن مهر غرب استان بازدید کرد. به گزارش سلام شمال بازدید از پروژه های مسکن مهر 108 واحدی بندرگز، 360 واحدی ترکمن، 150 واحدی نوکنده ، 195 واحدی گمیشان و 3100 واحدی مسکن مهر زیتون گرگان از جمله برنامه های وزیر راه و شهرسازی در سفر به گلستان است.
برگزاری نخستین همایش کتاب برتر گلستان در گرگاننخستین همایش نویسندگان استان گلستان با عنوان کتاب برتر گلستان روز پنجشنبه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد. به گزارش سلام شمال در این همایش از نویسندگان برگزیده استان و برگزیدگان اولین دوره انتخاب کتاب برتر سال 90 تجلیل و تقدیر شد.
قیمت خریدگندم از کشاورزان ، قیمت تمام شده و واقعی ان نیست نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: قیمتی که امروز دولت بر روی محصولات کشاورزی از جمله گندم، می گذارد، قیمت تمام شده و واقعی آن نیست. به گزارش سلام شمال آیت الله 'سیدکاظم نورمفیدی' در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی این شهر افزود: قیمتی که کارشناسان بر روی گندم گذاشته اند، بالای 5 هزار ریال است، اما دولت این میزان را حدود 4 هزار و 200 ریال اعلام کرده است.
استاندار گلستان: شورای فرهنگ عمومی برنامه ندارد استاندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی گلستان نقش آفرینی در تحولات فرهنگی کشور را یکی از انتظارات جامعه از این شورا دانست و گفت: متاسفانه شورای فرهنگ عمومی به عنوان متولی درامر سیاستگذاری و نظارت بر حسن اجرای مصوبات فرهنگی کشور، برنامه مشخص و مدون ندارد.
آزمون جامع قضات دادگستری استان گلستان برگزار می شود معاون آموزشی دادگستری گلستان از برگزاری آزمون جامع قضات دادگستری استان خبرداد. به گزارش سلام شمال'علی اکبر اسماعیلی' روز پنجشنبه به ایرنا گفت: در این ازمون سه ساعته قضات استان در دو مرحله به سوالات عمومی و تخصصی پاسخ خواهند داد.
فاصله معنادار درآمد سرانه گلستان با متوسط کشوری مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: کاهش درآمدهای بخش کشاورزی سبب شده تا فاصله معناداری بین درآمد سرانه استان با متوسط درآمد سرانه کشور ایجاد شود.
جشنواره الگوهای برتر تدریس تربیت بدنی کشور درگلستان برگزار می شودرییس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش گلستان گفت: استان گلستان تیرماه سالجاری میزبان رقابت های علمی و تخصصی و جشنواره الگوهای برتر تدریس تربیت بدنی (کشوری وقطبی ) خواهد بود.
چاپ و توزیع فراخوان و پوستر چهارمین جشنواره پویانمایی سیره رضوی دبیر چهارمین جشنواره سراسری پویانمایی سیره رضوی از توزیع و ارسال چهار هزار و 500 نسخه فراخوان و پوستر این جشنواره به سراسر کشور خبر داد. به گزارشسلام شمال 'غلامرضا منتظری' روز پنجشنبه گفت: سه هزار نسخه فراخوان و یک هزار و 500 پوستر چهارمین جشنواره سراسری پویانمایی سیره رضوی گلستان به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کل کشور، کانون پرورش فکری مراکز استان ها، صداوسیما، انجمن سینمای جوان، حوزه هنری کل کشور، آموزش و پرورش، هنرمندان شرکت کننده در سال های قبل و هنرمندان عضو انجمن آسیفای کل کشور ارسال شده است.
باغدار گلستانی عنوان برتر کشور را به دست آورد 'محسن لطیفی'، باغدار شهرستان گرگان، به دلیل برداشت 115 هزارو 400 کیلوگرم نارنگی به ازای هر هکتار ،عنوان باغدار نمونه کشور در سال 90 را به دست آورد. وی متولد سال 1346 و ساکن شهر گرگان بوده و دارای مدرک تحصیلی دیپلم است. رقم مصرفی نهال کشت شده در باغ این نمونه کشوری 'انشو – نارنگی' بود.
برگزاری نخستین نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری گلستانمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری نخستین نمایشگاه و فروشگاه آثار هنری و صنایع دستی گلستان خبر داد.
نخستین گردهمایی محققان و نویسندگان گلستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: در 25 خرداد ماه نخستین گردهمایی محققان و نویسندگان گلستان برگزار می‎شود.
روز خبرنگار در گلستان به بهترین وجه برگزار می‎شود به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع خبرنگاران گلستان از برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی گلستان با حضور دبیر فرهنگ شورای عمومی کشور خبر داد و اظهار داشت: جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در روز چهارشنبه با حضور نماینده ولی ‎فقیه در گلستان، استاندار گلستان، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و 200 عضو این شورا در سالن اجتماعات استانداری برگزار می‎شود.
گنبدکاووس رتبه نخست آبیاری نوین را در گلستان دارد سرپرست جهاد کشاورزی گنبدکاووس گفت:شهرستان گنبدکاووس با وجود 8 هزار هکتار اراضی تحت پوشش آبیاری تحت فشار رتبه نخست آبیاری نوین را در سطح استان دارد.
تجلیل از مشترکان کم‌مصرف آب در گلستان مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت آب‎و فاضلاب گلستان گفت: در هفته صرفه‌جویی از مشترکان کم‌مصرف آب در سطح استان گلستان تجلیل می‎شود.
اعتبار 3 میلیاردی برای حمایت از تولیدات داخلی گلستان معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی استان تسهیلات 3 میلیارد تومانی برای تولیدات داخلی و صنعتی اختصاص یافت که در حال حاضر یک میلیارد تومان آن وارد خزانه شده است.
برگزاری طرح نشاط معنوی در هشت بقعه شهرستان گرگان به گزارش سلام شمال حجت‎الاسلام 'روح‎الله سلیمانی‎فر' روز دوشنبه اظهار داشت: آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان، آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) زیارت، آستان مقدس امامزاده طیب (ع) قرن آباد، آستان مقدس امامزاده مجید (ع) کردکوی، سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع) گرگان، آستان مقدس امامزاده محسن (ع) کریم‎آباد، آستان مقدس امامزاده سلیمان (ع) گرگان و آستان مقدس امامزاده نور (ع) گرگان پذیرای برگزاری طرح نشاط معنوی است.
تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی گرگانمدیر آموزش دانشگاه آزاد اسلامی گرگان تقویم آموزشی نیمسال تابستان سال تحصیلی 91-90 این واحد دانشگاهی را اعلام کرد
راهکارهایی ساده برای تسکین دندان درد شبانه وقتی که دراز می کشیم فشار رگ ها مقداری افزایش پیدا می کند همین امر باعث می شود که عروقی هم که در ناحیه اتاق پالپ وجود دارد فشارشان افزایش پیدا کرده و فشار داخلی پالپ دندان باز هم افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند.
کوچ ستاره‌های فوتبال مازندران سرمایه‌گذاران قادر به حمایت فوتبال مازندران نیستند و بازیکنان مطرح مازندران مجبورند برای انجام بازی حرفه‌ای خود به خارج از استان کوچ کنند و به عضویت باشگاه‌های غیربومی در آیند. فوتبال مازندران در زمینه استعدادیابی قطب فوتبال کشور محسوب می‌شود، اما با توجه به این همه استعداد ذاتی در فوتبال استان بنا به دلایلی، سرمایه‌گذاران و حامیان مالی قادر به حمایت فوتبال مازندران و تیم‌های مختلف باشگاهی نیستند و بازیکنان مطرح مازندران مجبورند برای انجام بازی حرفه‌ای خود به خارج از استان کوچ کنند و به عضویت باشگاه‌های غیربومی درآیند.
طرح انتقال آب خزر به کویر از حرف تا عمل طرح انتقال آب خزر به کویر از نظر برخی از کارشناسان نیاز به بررسی بیشتری دارد. دوشنبه 28 فروردین سال جاری سواحل شهرستان میاندرود در استان مازندران شاهد زمین‌خوردن کلنگ ساخت پروژه‌ای بود که طی آن نخستین بار انتقال آب دریای خزر با هدف تامین آب شیرین بخش‌های مرکزی کشور کلید خورد.
"آب" بنوشید تا بهتر "درس" بخوانید مصرف پروتئین همراه صبحانه قبل از امتحان موجب افزایش هوشیاری و تمرکز بهتر می‌شود، بنابراین مصرف تخم مرغ، پنیر و شیر به توان مغز کمک می‌کند و مصرف آنها در صبح روز امتحان به همراه ترکیبات حاوی فیبر مفید است.
حضرت زینب(س)؛ اسطوره‌ای پایان‌ناپذیر تاریخ شیعه، تاریخ مظلومیت و مصیبت است، روزی در عزای رسول خدا(ص)، روزی در ماتم شهادت خیرالنسا(س)، روزی در اندوه غربت و شهادت علی(ع)، روزی در عزای شهادت غریبانه حسن(ع) که جگرش را پاره کردند و روزی دیگر در ماتم عظیم‌ترین حادثه تاریخ که عاشورا و حسین(ع) بود.
چرا زینب کبری(س) عقیلۀ بنی هاشم است؟ هم وجود مبارک حسین بن علی (سلام الله علیهما) عقیلۀ بنی هاشم است و هم وجود مبارک زینب کبری؛ عقل برای این ها به منزلۀ فصل مقوّم بود. اگر عقل برای کسی، فصل مقوّم باشد، کمالات از او نشأت می گیرد؛؛ مقهور اوست و نه مسلّط بر او. کسانی هستند که کمال، آن ها را حفظ می کند [اما] برخی از افراد، حافظ کمالند
اعتکاف؛ اوج آسمانی با قلب‌های زمینی اعتکاف بهانه‌ای برای توجه به خود، خودشناسی و خداشناسی است، ایام پرباری که بار معنوی آن می‌تواند انسان‌ساز و جامعه‌ساز باشد.
اعتکاف خلوتی آگاهانه برای گفت و شنود با محبوب است رییس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اعتکاف در حقیقت خلوتی آگاهانه و هوشمندانه برای گفت و شنود با محبوب و معشوق اصلی است و در اسلام نیز به حضور قلب و تفکر بسیار تاکید و سفارش شده است.
گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون «اعتکاف» رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیه ای به معتکفین فرموده اند: برنامه‌های جمعی اعتکاف با خلوت هر کدام از معتکفین منافات پیدا نکند. دفتر حفظ و نشرآثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، همزمان با ایام اعتکاف گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اعتکاف و توصیه به معتکفین را که در سال های مختلف و در دیدار با اقشار گوناگون طرح کرده اند، در صفحه نخست خود قرار داده که متن آن چنین است:
روز پدر ؛ بهانه خسته نباشید به زحمات بی منت رشت - روز پدر بهانه ای برای سپاس از تلاش های شبانه روزی و خسته نباشید به مقامی است که رنج و زحمت را به قیمت آرامش عزیزانش به جان می خرد .
امام علی(ع)؛ معجزه اسلامکسانی که در ابعاد مختلف شخصیت و خصوصیات اخلاقی حضرت علی(ع) بیشتر تعمق کرده‌اند، او را معجزه اسلام دانسته و تصریح کرده‌اند: اگر اسلام و محمد(ص) را معجزه‌‌ای جز علی(ع) نبود همان برای حقانیت اسلام کافی بود.
تکدی گری، محصول نارسایی های اجتماعیتکدی گری، آبستن آسیب های اجتماعی متعدد است و اکثر بررسی های انجام شده از رابطه بین گدایی و اعتیاد، سرقت و ... حکایت می کند.
«لیلة الرغائب» شبی به بلندای آرزو‌ها میت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیبا‌تر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوییده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی.
برخی اعمال شب و روز اول ماه رجب رجب نام نهری است در بهشت از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر. هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد. از پیامبر خدا(ص) نقل است که رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است، رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسی که یک روز از ماه رجب را روزه دارد موجب خشنودی خدای بزرگ می‌شود، غضب الهی از او دور و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.
بهجت عرفان و علم از نگاه بزرگان بحث درباره شخصیت بزرگواری مثل آیت الله العظمی بهجت کار دشواری است. زیرا این بزرگوار جزء «جوامع الکَلِم» عصر ما بود. هر انسان صالحی، کلمه الهی است و کلمات الهی یکسان نیستند.
سّر نام های حضرت فاطمه (س) در چیست؟ خداوند فاطمه را از نور عظمت خود آفرید. وقتی فاطمه درخشید، زمین و آسمان را نورانی کرد و ملائکه از روی تعجب گفتند: خداوندا این چه نوری است؟ اسم به معنی نشانه و اسم گذاری نوعی نشانه گذاری است. از نظر علمی نوع اسم در شخصیت حال و آینده فرد بسیار مؤثر است و از نظر روان موجب نوع احساس نیک یا بد، حرکت یا رکود، رشد یا انحطاط است و به همین خاطر در اسلام راجع به آن توصیه های بسیاری شده است.
آقای استاندار؛ تبعیض به این بزرگی چرا؟! اصولا مبنا و معیار این نوع هزینه کرد درآمد ها چیست و روال تصمیم گیری به این شکل تبعیض آمیز و تقسیم ناعادلانه این امکان بین شهرهای استان چگونه بوده است ؟ آیا قرار است در دو شهر برخوردار رامسر و تنکابن اتفاق خاصی بیفتد که دیگران از آن بی خبرند ؟ آیا نیاز بوده که بودجه همه مناطق مازندران یکجا به آن سو هدایت شود؟
جایگاه مازندران در سال تولید ملی کجاست؟ تنها با عواملی مانند وجدان کاری، خلاقیت، نوآوری و ابداع، اعتماد به نفس، روحیه همکاری و تعاون، تلاش و کوشش، مسئولیت پذیری و مدیرت عالمانه می‌توان نسبت به توسعه همه مواد ذکر شده و نشده فوق در راستای جهت گیری و برنامه های کلان اداره کشور امیدوار بود
آیا مشکل عدم توسعه مازندران، استانداران اند؟ استان مازندران درطول سال های پس از انقلاب استانداران زیادی را به خود دیده که از این حیث در ایران رکوردار است اما همچنان برخی تنها عامل عدم توسعه استان را استاندار می دانند و به دنبال تغییر آنند. استان مازندران در 33 سال گذشته بیش از 20 استاندار را به خود دیده ، اما همچنان به پیشرفت واقعی دست نیافته اما برخی کژ اندیشان تنها عامل عدم پیشرفت استان را استانداران می دانند و پس از آزمون و خطاهای بسیار، در گوشه کنار استان شنیده می شود برخی از افراد و جریان های سیاسی دوباره پروژه تغییر استاندار را در دستور کار قرار داده اند .
مهم‌ترین ویژگی‌های استاد مطهری 12 اردیبهشت سالروز عروج مردی است که حضرت روح الله(ره) از او به عنوان «حاصل عمر خود» یاد کرد و فرمود همه آثار و کتاب های مطهری مفید است. مطهری، همچون نامش صاحب اندیشه ای مطهر بود و می کوشید تا دیگر اندیشه ها را نیز از آلایش ها و ناخالصی ها تطهیر کند و از همین رو نامش به عنوان معلم بزرگ انقلاب جاودانه شد. متن ذیل سخنانی است از یکی از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب مطهری که تفاوت ها و ویژگی های خاص استاد شهید مرتضی مطهری را در حد توان بیان کرده است.
گردش در ساحل ساری با طعم قلیاندریای زیبا و بیکران مانند همیشه آبی است و جزر، مد و سکوتی که فقط با کوبیدن آب به ساحل شکسته می‌شود زیبا است اما در محله به اصطلاح اسلکه، فقط دود و دم و «کرکر» قلیان خودنمایی می‌کند.
به یاد شهدای گمنام ایام فاطمیه مردم شهر گرگان پیکر شهید گمنام 28 ساله را بر روی دوش داشتند و او را برای سفر به بهشت بدرقه کردند. کس ندانست که مادر او کیست، بی‎گمان تمام شهدا را زهرا(س) مادری می‎کند، همان طور که در کربلا سر ابوالفضل عباس(ع) را به دامن کشید. این شهید گمنام در روز شهادت 28 سال داشت، مثل مادرش زهرا جوان بود، شوق زندگی بر دل داشت، اما از تمام دوست داشتن‎ها، شوق‎ و جوانی‎اش دست کشید و خود را برای میدان نبرد حق آماده کرد.
اسرار نام های حضرت فاطمه (س) حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ - دوشنبه ٢٩ خرداد ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :