سلام شمال

جدید ترین اخبار ایران و شمال

آلوده ترین و پاک‌ترین اینترنت در کشور اسفندماه سال گذشته نیز استان قم به عنوان آلوده‌ترین و گلستان به عنوان پاک‌ترین استان‌ها شناخته شدند.
کشف ماده جدید ضد چاقی در شیر موش‌های آزمایشگاهی که ماده طبیعی «نیکوتین آمید ریبوسید» موجود در شیر را در مقادیر نسبتاً بالا به همراه غذاهای پرچرب مصرف کردند، چربی بیشتری را سوزانده و از چاقی مفرط محافظت شدند.
کودکان بی‌سواد در بی‌خبری نظام آموزشی او نگرانی‌اش از این بابت بود که ماندن کودکان پشت سد بیسوادی، آنها را در بزرگسالی نیز در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌دهد و چیزی جز استمرار نابرابری‌ها، کاهش فرصت‌های اشتغال و گسترش آسیب‌های اجتماعی به ارمغان نمی‌آورد.
قیمت روز طلا، سکه و ارزنمایش اونس و قیمت طلا , نقره , سکه و ارز
گزارش بانک مرکزی از آغاز دور جدید افزایش "شتاب تورم" این در حالی است که روند رشد نرخ تورم در سال گذشته نزولی بود و از 1 تا 1.2 درصد در اوایل سال گذشته به 0.2 درصد در اسفند سال 90 رسید
افزایش قیمت نان پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها همچنین هنوز مشخص نیست آیا همزمان با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها بار دیگر قیمت نان افزایش خواهد یافت یا این که افزایش قیمت نان در این مرحله به معنای آغاز فاز دوم اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌هاست.
انتقاد شدید وزیر سابق احمدی‌نژاد از نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها وی ادامه داد: اگر قرار باشد فقط قیمت حامل های انرژی بالا برده شود و پولی بگیریم و به حساب مردم بریزیم اسم این اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیست. وزیر سابق وزارتخانه های نفت و بازرگانی در دولت نهم و دهم معتقد است شیوه کنونی اجرای طرح هدفمندی یارانه ها موفق نخواهد بود و برای اجرای درست این قانون باید همه 7 محور لحاظ شده در طرح تحول اقتصادی با هم اجرایی شود.
رحیمی:‌ وضع اقتصادی مردم خوب است! رحیمی در ادامه به تصویب کارگروه مخصوص اشتغال در صنایع دستی در دولت اشاره و اضافه کرد: فردا در دولت این کارگروه را تصویب می‌کنیم. ما دارای ۳۱استان هستیم واز همه استان‌ها باید طرح آورده شود.
نرخ تورم در اردیبهشت ماه 22.2 درصد اعلام شد بانک مرکزی گزارش داد: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1391 نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال 1390 معادل 22.2 درصد است.
جزئیات جدید از اختلاس میلیاردی در استانداری در ادامه قرائت کیفر خواست، نماینده دادستان، گفت: با توجه به اتهام ی. د و با توجه به گزارشات و اسناد بانکی قرار گرفتن مبلغ ۵ میلیارد ریال در اختیار وی محرز است. وی درباره دریافت عوارض خدمات شهر از اتباع خارجی اظهار داشت: پرداخت عوارض اتباع خارجی از تاریخ ۱۳۸۵ لغایت ۱۳۸۸ بالغ بر ۹۴۰ میلیارد و ۱۴ میلیون ریال است. نماینده دادستان همچنین از اقدامات ی. د در افزایش محدوده شهری لواسانات خبر داد و گفت: با این کار متهمان بخشی از اراضی کشاورزی را به صورت غیر کشاورزی درآورده‌اند و برای آن‌ها پلاک ثبتی ایجاد کرده‌اند.
تاریخچه کامل جام ملت‌های اروپا تنها دو روز به برگزاری جام ملت‌های اروپا در اوکراین و لهستان باقی مانده است. از روز جمعه آغاز چهاردهمین دوره جام ملت‌های اروپا را شاهد خواهیم بود؛ جامی که در آن آلمان با سه جام، رکوردار است و تیم‌های اسپانیا و فرانسه، هر کدام با دو بار قهرمانی در تعقیب آن هستند.
این همه پول نفت کجا رفته است؟ مصرف سرانه ارز در دوران جنگ به ازای هر ایرانی ۶۰۸ دلار بود و این رقم در زمان دولت هاشمی به ۳۸۴ دلار به ازای هر ایرانی به طور سالانه رسید؛ در دولت خاتمی به ازای هر ایرانی ۳۶۴ دلار سالانه اختصاص یافت و در دولت احمدی نژاد این میزان ارز به ازای هر ایرانی ۸۲۴ دلار شد که از شرایط جنگی هم بالاتر بود!
لاریجانی: قیل‌ و‌ قال‌های سیاسی زیاد است لاریجانی تاکید کرد: مجلس نهم با گذر از گذشته، باید مقتضیات و نیاز امروز کشور را در تمام عرصه‌ها بشناسد و نمایندگان جدید مردم در مجلس شورای اسلامی از صاحب‌نظران هستند و در این چند روز حریت و فرزانگی در کارهای مختلف را در آنان دیدم. زمانی که مجلس در ایران استقلال داشت، کشور توانست روی پای خود بایستند و در نتیجه مجلس نهم نیز باید با توجه به گذشته، این استقلال را از خود نشان بدهد.
هاشمی: افراطیون مانع حاکمیت اسلام ناب‌اند وظیفه مجمع تشخیص مصلحت بن‌بست‌شکنی است/راه موفقیت مذاکرات، عدم استفاده از تهدید،تحریم و فشار است /با روزآمد کردن فقه اسلامی، آینده درخشانی پیش رو خواهیم داشت/ مباحثی نظیر حقوق زنان نیازمند کار گسترده حوزه‌های علمیه است.
احمدی‌نژاد: ایران بخواهد بمب اتم بسازد، کسی نمی‌تواند مانع شود احمدی‌نژاد تاکید کرد: اگر ایران بخواهد بمب اتم بسازد، هراسی از هیچ‌کس ندارد و به صورت علنی آن را اعلام می‌کند و کسی هم نمی‌تواند مانع آن شود و حداکثر کاری که سلطه‌طلبان می‌توانند انجام دهند، همین مانع‌تراشی‌هایی است که امروز مشاهده می‌کنیم اما مساله این است که سیاست اصولی و قطعی جمهوری اسلامی ایران اجازه حرکت به سمت ساخت بمب اتم را نمی‌دهد.
فیس بوک در ۱۰ سال آینده از بین می‌رود ماه گذشته فیس‌بوک در یک گزارش رسمی اعلام کرد که تعداد بسیار بالای کاربران فیس‌بوک از طریق دستگاه‌های قابل حمل باعث ضرر دهی شرکت شده و به دلیل عدم امکان پولی کردن این سرویس، درآمدهای شرکت ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.
آیت‌الله صافی: گرانی مردم را آزار می‌دهد وی یادآور شد: وضع بد اخلاقی، بی‌عفتی‌ها و بدحجابی‌ها مردم متدین را ناراحت کرده است و در کنار این موضوع، گرانی و اقتصاد ناسالم مردم را آزار می‌دهد.
حضور وزیر در چین، برکناری سه معاونش در تهران! هشدار هاشمی در انتقاد از توهین به سید حسن خمینی و بیت امام (ره)، سخنان سلطانیه و هشدار جلیلی به اشتون و اشتیاق بالای ایرانیان برای دیدن لوگوی یک کمپانی روی ماه، مهمترین موضوعاتی بود که صفحات روزنامه‌های صبح کشور نقش بسته بود.
نسخه جدید اینترنت آغاز به کار کرد از مدت‌ها پیش، برخی هشدار داده بودند که نسخه چهارم پروتکل نشانی اینترنتی (همان IP Address) به پایان راه نزدیک می‌شود و باید هر چه زودتر، نسخه جدیدتری جایگزین آن شود تا نه تنها دنیای مجازی با مشکلی روبه‌رو نشود، بلکه بستر توسعه اینترنت تا سال‌های طولانی فراهم شود؛ بدین ترتیب، پروتکل جدید آماده شد و به گواه گوگل، از امروز آغاز به کار خواهد کرد.
آیا آمریکا علیه ایران اعلام جنگ کرده است؟ سیاست‌های جدید دولت اوباما در مقابل ایران و تلاش‌های آمریکا برای ایجاد اخلال در برنامه هسته‌ای ایران، هر روز شکل و ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد. این روند تا جایی ادامه پیدا کرده که امروز عملاً سخن از اعلام جنگ آمریکا علیه ایران به میان می‌آید.
اخراج سفرا و دیپلمات‌های غربی از سوریه منابع رسمی سوریه از اخراج برخی سفرا و هیئت های دیپلماتیک غربی از دمشق خبر دادند.
مجازات 9 هزار کارمند متخلفدبیر هیئت عالی نظارت بر تخلفات کارکنان دولت با اشاره به تخلف 24 هزار کارمند در دو سال گذشته گفت: پس از بررسی این پرونده‌ها، 9 هزار کارمند متخلف شناسایی و در احکامی جداگانه مجازات شدند البته میزان تخلفات در سال 90 کاهش خوبی داشته است.
جوسازی مجدد فیصل علیه ایران نشست شورای همکاری خلیج فارس در سطح وزیران در جده در حالی برگزار شد که وزیر امور خارجه عربستان به تکرار ادعاهای نخ نما شده شیوخ درباره برنامه هسته ای صلح آمیز و جزایر سه گانه کشورمان پرداخت.
زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها وزیر نیرو با تشریح آخرین وضعیت اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش قیمت آب و برق از تبدیل ایران به هاب انرژی الکتریکی خاورمیانه خبر داد و گفت: به‌زودی صادرات برق ایران به لبنان و سوریه آغاز می‌شود.
اولین پیام سیاسی امام چه بود ؟ حضرت امام خمینی(س) در 15 اردیبهشت 1323 برابر با 11 جمادی ‏الاول 1363 در سن چهل و دو سالگی، اولین بیانیه سیاسی خود را صادر کردند.این پیام، یکى از تاریخى ترین اسناد مبارزاتى امام خمینى به شمار مى ‏آید واصل نسخه خطى آن در کتابخانه وزیرى یزد نگهدارى مى ‏شود
روایت تازه از سلوک خصوصی حضرت امام (ره) یک بار درباره قرآن و مفاتیح اشتباه کردم. قرآن را زیر مفاتیح گذاشتم. ایشان با لحن مهربانی گفتند: "هیچ وقت قرآن را زیر مفاتیح نگذارید و روی قرآن هیچ چیزی را قرار ندهید." ایشان برای قرآن خیلی احترام قائل بودند.
احمدی نژاد: امام اجازه تحمیل رای به کسی نداد رییس جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در حرم مطهر امام خمینی (ره ) گفت: امروز بشریت بیش از هر زمان دیگری به اندیشه، راه، آرمان و منش امام خمینی(ره) نیازمند است.
حاشیه های مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با حاشیه هایی همراه بود. به گزارش خبرنگار مهر، قبل از شروع رسمی مراسم مردم حاضر در صحن شهید مصطفی خمینی(ره) که از ساعت ها قبل حضور یافته بودند با دادن شعارهایی خود را برای آغاز مراسم آماده می کردند.
علت شعارهای هنگام سخنرانی یادگار امام(ر‌ه) نماینده ادوار گذشته مردم قزوین، شعار دادن عده محدودی هنگام سخنرانی نوه بنیانگذار انقلاب در مراسم امروز حرم مطهر را برای تحت الشعاع قرار دادن شعارهای شب گذشته این مراسم حین سخنرانی رئیس​جمهور دانست.
غرب از ایران اسلامی می‌ترسد نه از ایران هسته‌یی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به مردم اظهار کردند: اگر دلمان را به آنچه که تاکنون به دست آوردیم خوش کنیم، شکست خواهیم خورد و اگر توقف کنیم به عقب پرتاب خواهیم شد و اگر دچار غرور و خودشگفتی شویم به زمین خواهیم خورد. ایشان همچنین خطاب به مسئولان کشور تاکید کردند: اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری،‌ تکبر و خودشگفتی شویم، تو دهنی خواهیم خورد؛ سنت الهی این است. ما مسئولان خودمان را حفظ کنیم؛ همچنان که این مرد بزرگ خود را حفظ کرد.
موضوع استیضاح شهردار ساری مطرح نیستسخنگوی شورای شهر ساری گفت: پنج نفر از اعضای شورای شهر ساری موافق سئوال از شهردار و دو نفر مخالف طرح سئوال هستند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، جمال باقری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع استیضاح شهردار مطرح نیست بلکه فعلا در مرحله سئوال است.
شرایط بین‌المللی ‌شدن بابل به عنوان قطب تجاری فراهم است نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای بین‌المللی شدن بابل به عنوان قطب تجاری منطقه خزر فراهم است.
مازندران کمبود آب داردمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: نمی‌توانیم بگوییم در مازندران کمبود آب نداریم در حالی که این کمبود وجود دارد.
5 هزار گلزار شهدا در مازندران هنوز ساماندهی نشده است سرپرست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: منتطر بودجه سال جاری هستیم تا در ساماندهی گلزار شهدا در سال جاری اقدام کنیم.
غار هوتو در مازندران پیشینه تاریخی روستای شهیدآباد است فرماندار بهشهر گفت: غار هوتو در پیشینه تاریخی و فرهنگی روستای تروجن یا شهیدآباد بهشهر ثبت و برای همین منطقه باقی می‌ماند.
100 میلیارد تومان مالیات معوقه در مازندرانمدیرکل امور مالیاتی مازندران گفت: 100 میلیارد تومان مالیات معوقه در استان مازندران داریم که پیگیری می‌شود.
40 درصد واحدهای شهرک صنعتی مازندران در آستانه تعطیلی است دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها در بخش صنعت به خوبی اجرا نشده، گفت: بر اساس آمار رسمی 40 درصد واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی مازندران در آستانه تعطیلی قرار دارند.
اجرای تلاوت و تفسیر نور در 2 هزار مساجد مازندران مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در یک‌هزار و 462 مسجد استان مازندران، طرح تلاوت نور و در 655 مسجد طرح تفسیر همراه برگزار می‌شود.
دولت 6 هزار میلیارد تومان برای دانش‌آموختگان اختصاص داد استاندار مازندران با بیان اینکه دولت برای دانش‌آموختگان تدابیری در قالب تسهیلات اندیشیده، گفت:‌ دولت در گام نخست این برنامه، شش هزار میلیارد تومان از طریق خط اعتباری اختصاص داده است.
طغیان آفت در جنگل‌های مازندرانمدیرکل منابع طبیعی مازندران به طغیان کرم‌هایی که در جنگل‌های مازندران نفوذ کرده اشاره کرد و گفت: این مشکل 550 هکتار از اراضی جنگلی مازندران را درگیر کرد.
نوشهر میزبان نخستین جشن نشا در سواحل مازندران شد نخستین مراسم آیینی جشن نشا در روستای انارور شهرستان نوشهر برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال سید حسن موسوی چلک دبیر نخستین مراسم آیینی جشن نشا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نوشهر بیان داشت: این جشنی است که در پایان کشت نشا در مناطق ساحلی مازندران توسط مازندرانی‌ها برگزار می‌شد.
اجرای طرح تنوع زیست‌محیطی بین‌المللی در مازندران مدیرکل محیط زیست مازندران به اجرای طرح تنوع زیست محیطی که طرحی بین‌المللی است در مازندران اشاره کرد و گفت: سازمان جنگل و مراتع به صورت جدی در اجرای طرح تنوع زیست محیطی وارد شده است.
پروژه‌های عمرانی تنکابن سرعت خوبی ندارندرئیس شورای اسلامی شهرستان تنکابن با گلایه از کندی اجرای پروژه‌های عمرانی تنکابن، روال اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی منطقه را لاک‌پشتی ارزیابی کرد.
حضور تیم کبدی ساری در مسابقات انتخابی تیم ملی رئیس هیئت کبدی شهرستان ساری از اعلام آمادگی حضور تیم کبدی ساری در مسابقات لیگ برتر کبدی کشور خبر داد.
کشته‌ شدن 11 نفر در محور سوادکوه عضو شورای شهرستان سوادکوه از کشته ‌شدن 11 نفر در طول سه ماه اول سال جاری در محور سوادکوه خبر داد. به گزارش سلام شمال نرگس کمالی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه راه دسترسی به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه و رفاه محسوب می‌شود، بیان داشت: شهرستان سوادکوه با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و طبیعی به راه دسترسی مطمئن برای توسعه نیازمند است.
مازندران میزبان مجمع سالانه فدراسیون ورزش‌های همگانی دبیر هیئت ورزش‌های همگانی مازندران گفت: برگزاری مجمع سالانه فدراسیون ورزش‌های همگانی برای نخستین بار به استان مازندران واگذار شد. به گزارش سلام شمال حسین طبری عصر امروز در جمع خبرنگاران ورزشی مرکز مازندران بیان داشت: در سال 90 هیئت ورزش‌های همگانی استان عملکرد قابل توجهی داشته است و با توجه به بودجه‌ای که به این هیئت اختصاص داده شده برنامه‌های فرهنگی ورزشی فراوانی برگزار شده است.
مسدود شدن یارانه کارگران نساجی مورد انتقاد جدی من بود استاندار مازندران گفت: مسدود شدن یارانه کارگران نساجی مورد انتقاد جدی من بود. به گزارش سلام شمال سید علی‌اکبر طاهایی صبح امروز در نشست با تشکل‌های کارگری استان مازندران با تبریک ایام رجبیه اظهار داشت: در سال حمایت از تولید ملی، نیاز به همدلی و همراهی با یکدیگر در استان داریم.
پرورش گل محمدی و گلابگیری در روستای سوته کلا دودانگه ساری مازندران حدود 400هزار هکتار اراضی شیب دار دارد که جهاد کشاورزی به دلیل مشکلات خشکسالی ،سرمازدگی و هزینه بالا به جای کشت غلات (گندم ،جو و علوفه ) زراعت چوب و گیاهان دارویی ازجمله پرورش گل محمدی را در این اراضی به کشاورزان توصیه و حمایت می کند .
شرکت حدود 60درصدجمعیت شهری مازندران در سرشماری پزشک خانوادهمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به برگزاری سرشماری طرح پزشک خانواده شهری از اول خرداد ماه ، گفت : تاکنون حدود 60 درصد جمعیت شهری استان در این سرشماری شرکت کردند .
23هزار بی سواد مازندرانی دربرنامه سوادآموزی شرکت دارند معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش مازندران گفت : براساس برنامه ریزی انجام شده در سال تحصیلی جاری تعداد 23 هزار نفر ازبی سوادان مازندرانی در کلاس های سواد آموزی این استان مشغول به تحصیل شدند .
مرکز ملی المپیاد مهارت مازندران در آمل ایجاد می شود رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آمل گفت : با موافقت مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، مرکز ملی المپیاد مهارت استان در آمل ایجاد می شود.
پایان مهلت ثبت نام در مدارس مازندران مشخص شد دبیر ستاد ثبت نام مدارس مازندران پایان مهلت ثبت نام در مدارس استان را برای مقاطع مختلف تحصیلی اعلام کرد. به گزارش سلام شمال ' علی فیروز جاهی ' گفت : آخرین مهلت ثبت نام در مدارس ابتدایی مازندران تا پایان خرداد ماه جاری و مدارس راهنمایی و متوسطه نیز 15 تیر ماه آینده تعیین شده است.
تسریع در ساخت پارک موزه دفاع مقدس مازندران ، همت همگانی را می طلبد رشادتها، ایثارگری ها و جانفشانی های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود و ایجاد مرکزی فرهنگی به نام پارک موزه دفاع مقدس ، بهترین مکان برای صیانت و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به نسل آتی جامعه است.
طرح نشاط معنوی در 10 بقعه متبرکه ساری اجرا می شود ساری - رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساری گفت : در ایام تعطیلات تابستان ، طرح نشاط معنوی در جوار 10 بقعه متبرکه این شهرستان اجرا می شود.
تخصیص اعتبارات مصوب سال گذشته طرح های مهر ماندگار آب منطقه ای مازندرامدیرعامل آب منطقه ای مازندران از تخصیص 100 درصدی اعتبارات مصوب سال 90 طرح های مهر ماندگار این شرکت خبر داد.
تمامی مدارس خاص مازندران تا مهر امسال هوشمند می شود معاون پژوهش ، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش مازندران گفت : تمامی مدارس خاص استان تا مهر امسال هوشمند می شوند.
راه اندازی بخش ویژه بیماران روانی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساریرییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری گفت : بخش جداگانه برای بیماران روانی که دچار مشکل و بیماری جسمی می شوند ، در این مرکز درمانی راه اندازی می شود.
ویلا سازی در اراضی کشاورزی ، عمده ترین مشکل مازندران است نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : یکی از عمده ترین مشکلات استان بحث ویلاسازی در اراضی کشاورزی است.
هشت طرح کشاورزی در آمل آماده بهره برداری شد مدیرجهاد کشاورزی آمل از آماده شدن هشت طرح تولیدی و زیربنایی در بخش کشاورزی برای افتتاح در این شهرستان در هفته جهادکشاورزی خبر داد.
باند سارقان زورگیر در مازندرات متلاشی شد رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران از انهدام باند سارقان زورگیر در استان خبر داد و گفت: اعضای این باند ضمن اعتراف به 25 فقره سرقت و زورگیری در این خطه توسط ماموران آگاهی شناسایی و بازداشت شدند.
نصب تجهیزات راه‌اندازی اینترنت ملی در گیلان مدیرکل پست گیلان به راه‌اندازی اینترنت ملی در کشور اشاره کرد و گفت: تجهیزات راه‌اندازی اینترنت ملی در سال جاری در این استان نصب می‌شود. به گزارش سلام شمال محمد رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به راه‌اندازی اینترنت ملی در سازمان پست اظهار کرد: تجهیزات اینترنت ملی در سازمان پست فراهم می‌شود.
2 نماینده گیلان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شدند غلامعلی جعفرزاده و محمد مهدی رهبری املشی به عضویت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درآمدند و صفر نعیمی‌زر عضو کمیسیون امنیت ملی شد.
گیلان رکورد حلقه‌گذاری پرندگان کشور را شکست مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان حلقه‌گذاری یک‌هزار قطعه پرنده را از برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری عنوان کرد و گفت: سال گذشته گیلان رکورددار حلقه‌گذاری پرندگان کشور شد.
جداره تاریخی ساختمان آذربانی رشت ثبت ملی شد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی جداره تاریخی ساختمان آذربانی رشت خبر داد.
افتتاح 13 طرح صنعتی و معدنی گیلان معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افتتاح 13 طرح صنعتی و معدنی استان به مناسبت روز صنعت و معدن خبر داد. به گزارش سلام شمال از رشت علی منتظری ظهر امروز در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در آستانه بزرگداشت هفته صنعت و معدن، اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن 13 طرح صنعتی و معدنی در مناطق مختلف استان برای برگزاری مراسم افتتاح رسمی آماده شده است.
اجرای طرح جامع امامزاده اسحاق (ع) شفت مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از آغاز عملیات اجرایی طرح جامع امامزاده اسحاق (ع) شفت به‌زودی خبر داد.
بیمارستان 32 تختخوابی شفت افتتاح می‌شود معاون امور عمرانی استاندار گیلان از افتتاح بیمارستان 32 تختخوابی شفت قبل از دور چهارم سفر احمدی‌نژاد به این استان خبر داد.
گیلان قطب سلامت حاشیه خزر می‌شود معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پذیرش بیماران از کشورهای همجوار اشاره کرد و گفت: گیلان قطب سلامت حاشیه خزر می‌شود.
تشکیل دبیرخانه دائمی سفرهای شهرستانی گیلان استاندار گیلان از تشکیل دبیرخانه دائمی سفرهای شهرستانی استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی در گلزار شهدای مسجد فاطمیه دهستان ملا سرای شفت در جمع مردم و مسئولان این شهرستان با تاکید بر مشخص شدن مشکلات، اظهار کرد: اجرای تمام برنامه‌ها به عهده فرمانداران است و اختیارات به آنها تفویض می‌شود.
تحول در مناطق گردشگری شفت استاندار گیلان گفت: مناطق گردشگری زیارتی، سیاحتی و تفرجگاهی شفت متحول می‌شود. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی در حاشیه بازدید از 30 روستای این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از رویکردهای دولت حضور در مناطق شهرستان‌ها است
تصویب 20 مصوبه ورزشی در شفت مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از تصویب بالغ بر 20 مصوبه برای برطرف کردن مشکلات ورزشی شهرستان شفت خبر داد. به گزارش سلام شمال محمد بابایی در جریان بازدید از اماکن ورزشی این شهرستان در روستاهای چوبر، احمدسرگوراب و آقا سید یعقوب، هدف از این بازدید را دیدار چهره به چهره مدیران استانی با تدبیر استاندار گیلان عنوان کرد.
ارائه 100 مصوبه به شورای شهرستان شفت فرماندار شفت از ارائه 100 مصوبه سفر استاندار گیلان به جلسه شورای این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال جواد شفیعی‌ثابت در دیدار با منتخبان این شهرستان با اشاره به سفر یک‌روزه استاندار گیلان و مدیران کل استان به شفت اظهار کرد: شفت شهرستان محرومی است که بالاترین درصد بیکاری را دارد.
قیمت نان در گیلان افزایش یافتقیمت انواع نان در گیلان از امروز با نرخ جدید به مردم عرضه می‌شود و در این راستا نرخ نان بربری 400 تومان، لواش 130 تومان، تافتون 250 تومان و نان سنگک 500 تومان شده است.
افتتاح فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) گیلان استاندار گیلان از افتتاح فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) در پاییز امسال در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی سعادتی در جلسه شورای اداری نخستین سفر شهرستانی استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با بیان اینکه روح جدیدی باید به کالبد شفت دمیده شود اظهار کرد: فعالیت‌ها در سفرهای شهرستانی باید با صبر و حوصله انجام شود.
راه‌اندازی سامانه طرح پزشک خانواده در گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از راه‌اندازی سامانه طرح پزشک خانواده از ابتدای تیرماه سال جاری در این استان خبر داد.
شهرداران متخلف گیلان با رای محاکم قضایی تبرئه شدند مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: 9 شهردار متخلف گیلان به محاکم قضایی معرفی شده بودند که سه شهردار تبرئه شدند و بقیه تنها یک روز را در بازداشت به سر بردند که این امر نشانه غریب بودن محیط زیست در محاکم قضایی است.
اجرای 27 طرح حقوق شهروندی در گیلان مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از اجرای 27 طرح فرهنگی حقوق شهروندی در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال عزیز پورعزیزی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی گیلان اظهار کرد: سال گذشته محورهای هشت‌گانه حقوق شهروندی به تمام دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده است. .
بزرگ‌ترین آژانس مسافرتی داغستان وارد گیلان می‌شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ورود بزرگ‌ترین آژانس مسافرتی داغستان در 20 تیر ماه جاری به این استان خبر داد.
ایجاد 26 هزار مشاغل خانگی در گیلان مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی گیلان از ایجاد 26 هزار و 133 مشاغل خانگی با پرداخت تسهیلات 78 میلیارد و 400 میلیون تومان در این استان خبر داد.
آغاز اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در گیلاناجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از صبح امروز سه شنبه در استان گیلان آغاز شد.
برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع عفاف و حجاب در رودسرمسوول واحد فرهنگی، اجتماعی سپاه ناحیه رودسر از برگزاری مسابقه عکاسی و وبلاگ نویسی با موضوع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان خبر داد.
صدور بیش از یکهزار کارت سلامت برای ورزشکاران گیلانیرییس هیات پزشکی ورزشی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یکهزار کارت سلامت برای ورزشکاران خانم و آقای گیلانی در رشته های مختلف صادر شده است.
14 هزار نفر در مساجد گیلان معتکف شده اند معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: 14هزار نفر در استان معتکف هستند که بیش از 90 درصد آنان را جوانان تشکیل می دهند.
موفقیت گیلانیان در جشنواره ملی آثار و تولیدات هنرجویان مراکز مهارتی مسوول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: سه هنر جوی گیلانی در اختتامیه نخستین جشنواره ملی آثار و تولیدات هنرجویان مراکز مهارتی کل کشور در شیراز، به عنوان نفرات برگزیده رشته های عکس، موسیقی و چهره سازی معرفی شدند.
برگزاری مسابقه دوی صحرانوردی بانوان استان گیلانمسابقه دوی صحرانوردی بانوان استان گیلان به مناسبت گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برگزار شد.
استاندار گیلان: گسترش مهارت‌آموزی اقدامی مؤثر برای اشتغال‌زایی استنماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت گسترش مهارت آموزی تأکید و این امر را اقدامی مؤثر و راهی برای ایجاد اشتغال دانست. به گزارش سلام شمال ، 'مهدی سعادتی' روز سه شنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری المپیاد ملی مهارت فنی و حرفه ای استان گیلان افزود: با افزایش مهارت های فنی و حرفه ای می‌توان بسیاری از معضلان مربوط به بیکاری را برطرف کرد.
برگزاری رقابت‌های فوتبال ساحلی کشور در شهرستان رودسررییس اداره ورزش و جوانان رودسر از میزبانی این شهرستان در رقابت‌های فوتبال ساحلی کشور خبر داد و گفت: این رقابت‌ها از هفدهم تا 22 خردادماه جاری در ساحل دریای رودسر برگزار می شود.
580 نفر در شهرستان های فومن و شفت معتکف شدندرییس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت گفت: همزمان با آغاز مراسم سه روزه ایام البیض (اعتکاف ) ، 580 نفر از مردم دیندار و خداپرست در این دو شهرستان معتکف شدند.
جشن پدران آسمانی گیلان برگزار می‌شود مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از برگزاری جشن پدران آسمانی در گلزارهای شهدای استان در 18 خرداد جاری خبر داد.
راه‌اندازی پایگاه امداد کوهستانی گیلان مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: راه‌اندازی پایگاه امداد کوهستانی در مناطق کوهستانی و ییلاقی این استان در دست برنامه‌ریزی است.
پیمان خواهرخواندگی گرگان و سامسون ترکیه استاندار گلستان گفت: به منظور ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر بین مردم شهرهای گرگان و سامسون ترکیه پیمان خواهرخواندگی منعقد خواهد شد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، جواد قناعت استاندار گلستان که در روز پنجشنبه صدر هیئتی به دعوت استاندار سامسون ترکیه به این کشور سفر کرده است، از گسترش روابط تجاری و اقتصادی این استان با استان سامسون ترکیه خبر داد.
کشاورزی گلستان از فقدان برنامه درازمدت رنج می‎برد هر چه رو به جلو می‎رویم و با همه تلاش‎های انجام شده هر سال شاهد گلایه‎مندی کشاورزان گلستانی هستیم و این حکایت از این امر دارد که کشاورزی گلستان از فقدان برنامه درازمدت رنج ‎می‎برد.
60 درصد از اعتبارات عمرانی گلستان در گرگان هزینه شد نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال 1386 تاکنون حدود 60 درصد از اعتبارات عمرانی استان در گرگان هزینه شده است.
ناهارخوران گرگان در حال از بین رفتن است عضو شورای شهر گرگان گفت: ناهارخوران گرگان متاسفانه در اثر ساختمان‎سازی، ویلاسازی، طرح‎های گردشگری بی‎رویه در حال از بین رفتن است.
کلاله دارای مرغوب‌ترین خاک برای پرورش زیتون است فرماندار کلاله گفت: بر اساس مطالعات انجام شده از سوی کارشناسان، خاک شهرستان کلاله از مرغوب‌ترین خاک‎ها برای پرورش زیتون است.
تصویب 682 شغل در ستاد توسعه بخش کشاورزی گلستانرئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان از تصویب 682 شغل در ستاد توسعه بخش کشاورزی گلستان با اعتبار 29 میلیارد و 670 میلیون تومان خبر داد.
ثبت‎نام 2094 نفر در سامانه کارجویان گلستان بخش کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از ثبت‌نام 2 هزار و 94 نفر در سامانه کارجویان بخش کشاورزی خبر داد و گفت: از این تعداد 968 نفر راستی‎آزمایی شدند.
تجلیل تولیدکنندگان نمونه صنعتی و معدنی گلستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: همزمان با گرامیداشت روز صنعت و معدن،تولیدکنندگان نمونه صنعتی و معدنی، پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار عرصه صنعت و معدن استان تجلیل می‌شوند.
گندم‌کاران گلستانی محصول خود را ارزان نفروشند با توجه به اینکه دولت قیمت فروش گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط شرکت غله به کارخانجات را 460 تومان اعلام کرده و قیمت تضمینی گندم نیز حدود 420 تومان است و از طرفی استان‌های دیگر کشور خواهان ترکیب گندم تولیدی گلستان هستند کارشناسان اقتصادی معتقد هستند کشاورزان نباید گندم مازاد بر نیاز خود را کمتر از 460 تومان به کارخانجات بفروشند.
تسهیلات بخش کشاورزی در مازندران رشد 46 درصدی دارد مدیر ستادی بانک کشاورزی در استان مازندران گفت: تسهیلات بخش کشاورزی در مازندران رشد 46 درصدی دارد.
پایگاه هوایی هلال احمر گرگان بهترین آشیانه کشور است رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: پایگاه هوایی جمعیت هلال احمر گرگان دارای بهترین آشیانه در سطح کشور است.
تجلیل 72 جوان نمونه گلستانی در هفته جوان معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان گفت: همزمان با برگزاری جشن‎های اعیاد شعبانیه و هفته جوان از 72 جوان نمونه و نخبه گلستانی در عرصه‎های مختلف تجلیل می‎شود.
اختصاص دبیرخانه دائمی ربات‌های هلال امدادگر به گلستانمعاون برنامه‌ریزی استاندار گلستان گفت: با توجه به اینکه حرکت به سمت فناور‌های نوین و پربازده از اولویت‌های جمعیت هلال احمر است امیدواریم دبیرخانه دائمی ربات‌های امدادگر به این استان اختصاص یابد.
کارخانجات گلستان از کمبود شیر رنج می‎برند مدیرعامل شرکت شیر پگاه استان گلستان گفت: تمام کارخانجات استان از کمبود شیر رنج می‎برند که باید در این زمینه تمهیدات مناسبی صورت پذیرد.
عمامه‌گذاری طلاب سفیران آزادشهر در عید مبعث مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت آزادشهر از عمامه‌گذاری طلاب این مدرسه علمیه در عید مبعث سال جاری خبر داد. حجت‌الاسلام محمد مظفری با اشاره به مراسم عمامه‌گذاری طلاب سفیران هدایت آزادشهر اظهار داشت: مطابق با آیین‌نامه مدارس علمیه سفیران هدایت، طلابی که 130 واحد درسی خود را گذرانده باشند، مجاز به تلبس بوده و در حال حاضر 29 نفر از طلاب این مدرسه علمیه می‌توانند ملبس به لباس مقدس روحانیت شوند، البته این عزیزان باید پیش از تلبس، مراحل گزینش و آزمون خود را بگذرانند و پس از قبولی، مجاز به تلبس هستند.
احداث دو بیمارستان 400 تختخوابی در گنبدکاووس رئیس شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس اختصاص زمین برای احداث دو بیمارستان با ظرفیت 400 تختخوابی را از اولویت‎های بهداشتی این شهرستان برشمرد.
افتتاح پایگاه هوایی جمعیت هلال احمر در گلستان عصر امروز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر ایران پایگاه هوایی جمعیت هلال احمر در گلستان افتتاح می‌شود. به گزارش سلام شمال ابوالحسن فقیه ظهر امروز در جمع مدیران جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما در توزیع سیستم هوایی و اختصاص هلی‌کوپتر به استان‌ها وجود تهدیداتی چون سیلاب، سیل، آتش‌سوزی و زلزله است.
آزمون طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت گلستان پایان یافت مدیر حوزه علمیه اهل سنت چنارلی گفت: امروز ( سه شنبه) با برگزاری آخرین آزمون طلاب مدرسه علوم دینی اهل سنت چنارلی کارنامه تحصیلی آنان صادر و از طلاب برتر هرمقطع با اهدای جوایز تجلیل شد.
مجمع نمایندگان استان گلستان تشکیل می‌شود نماینده مردم مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه گفت: مجمع نمایندگات استان در شرف تشکیل است.
دانشجوی دانشگاه آزاد بندرگز قهرمان کشتی آزاد جوانان آسیا شد دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز توانست عنوان قهرمانی مسابقات کشتی آزاد جوانان آسیا را کسب نماید.
درخشش معلم گلستانی در بازیهای ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان از درخشش معلم گلستانی در هفتمین دوره بازیهای ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه خبرداد.
گلستان جزو استان های برتر طرح پیک مهر است مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان گفت: گلستان جزو 10 استان برتر در اجرای طرح پیک مهر (ترویج کتاب و کتابخوانی) است.
استخدام بیش از 130 نفر در تأمین اجتماعی گلستان در راستای تکمیل نیروی مورد نیاز در بخش بیمه ای و درمانی تأمین اجتماعی در سال جاری بزودی تعداد بیش از 130 نفر در تأمین اجتماعی استان گلستان استخدام می شوند.
ضرورت تشکیل اداره آموزش و پرورش عشایری استان گلستانمدیرکل آموش و پرورش استان گلستان بر لزوم تشکیل اداره آموزش و پرورش عشایری استان تاکید کرد
برگزاری جشن پیشگامان درآموزشگاههای ابتدایی استان گلستاندر راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تغییر ساختار نظام آموزشی 3-3-6 ، جشن پیشگامان در سراسر آموزشگاههای ابتدایی استان گلستان برگزار گردید.
آغاز خرید تضمینی گندم در 57 مرکز از کشاورزان گلستانی مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: خرید تضمینی گندم در بیش از 57 مرکز از کشاورزان گلستانی آغاز شد.
تابستان کمبود آب را در گلستان نخواهیم داشت معاون آب ‎و فاضلاب گلستان گفت: با تدابیر انجام شده امید داریم که تابستان کمبود آب در گلستان را نخواهیم داشت.
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان 'امام عشق' با حضور گسترده مسئولین،اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گلستان درسازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
فراخوان همایش ملی نهج البلاغه و ادبیات اعلام شد فراخوان اولین همایش ملی نهج البلاغه و ادبیات که از سوی دبیرخانه دائمی همایش های ملی نهج البلاغه (موسسه قرآن پژوهشی قرآن و نهج البلاغه)، برگزار می شود، اعلام شد.
برگزاری مسابقه 'مهربانترین پدر بزرگ دنیا' در گنبدکاووسبه مناسبت بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی، یک دوره مسابقه نقاشی و انشا نویسی با موضوع 'مهربانترین پدر بزرگ دنیا' روز شنبه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.
طرح انتقال آب خزر به کویر از حرف تا عمل طرح انتقال آب خزر به کویر از نظر برخی از کارشناسان نیاز به بررسی بیشتری دارد. دوشنبه 28 فروردین سال جاری سواحل شهرستان میاندرود در استان مازندران شاهد زمین‌خوردن کلنگ ساخت پروژه‌ای بود که طی آن نخستین بار انتقال آب دریای خزر با هدف تامین آب شیرین بخش‌های مرکزی کشور کلید خورد.
"آب" بنوشید تا بهتر "درس" بخوانید مصرف پروتئین همراه صبحانه قبل از امتحان موجب افزایش هوشیاری و تمرکز بهتر می‌شود، بنابراین مصرف تخم مرغ، پنیر و شیر به توان مغز کمک می‌کند و مصرف آنها در صبح روز امتحان به همراه ترکیبات حاوی فیبر مفید است.
حضرت زینب(س)؛ اسطوره‌ای پایان‌ناپذیر تاریخ شیعه، تاریخ مظلومیت و مصیبت است، روزی در عزای رسول خدا(ص)، روزی در ماتم شهادت خیرالنسا(س)، روزی در اندوه غربت و شهادت علی(ع)، روزی در عزای شهادت غریبانه حسن(ع) که جگرش را پاره کردند و روزی دیگر در ماتم عظیم‌ترین حادثه تاریخ که عاشورا و حسین(ع) بود.
چرا زینب کبری(س) عقیلۀ بنی هاشم است؟ هم وجود مبارک حسین بن علی (سلام الله علیهما) عقیلۀ بنی هاشم است و هم وجود مبارک زینب کبری؛ عقل برای این ها به منزلۀ فصل مقوّم بود. اگر عقل برای کسی، فصل مقوّم باشد، کمالات از او نشأت می گیرد؛؛ مقهور اوست و نه مسلّط بر او. کسانی هستند که کمال، آن ها را حفظ می کند [اما] برخی از افراد، حافظ کمالند
اعتکاف؛ اوج آسمانی با قلب‌های زمینی اعتکاف بهانه‌ای برای توجه به خود، خودشناسی و خداشناسی است، ایام پرباری که بار معنوی آن می‌تواند انسان‌ساز و جامعه‌ساز باشد.
اعتکاف خلوتی آگاهانه برای گفت و شنود با محبوب است رییس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اعتکاف در حقیقت خلوتی آگاهانه و هوشمندانه برای گفت و شنود با محبوب و معشوق اصلی است و در اسلام نیز به حضور قلب و تفکر بسیار تاکید و سفارش شده است.
گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون «اعتکاف» رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیه ای به معتکفین فرموده اند: برنامه‌های جمعی اعتکاف با خلوت هر کدام از معتکفین منافات پیدا نکند. دفتر حفظ و نشرآثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، همزمان با ایام اعتکاف گلچینی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون اعتکاف و توصیه به معتکفین را که در سال های مختلف و در دیدار با اقشار گوناگون طرح کرده اند، در صفحه نخست خود قرار داده که متن آن چنین است:
روز پدر ؛ بهانه خسته نباشید به زحمات بی منت رشت - روز پدر بهانه ای برای سپاس از تلاش های شبانه روزی و خسته نباشید به مقامی است که رنج و زحمت را به قیمت آرامش عزیزانش به جان می خرد .
امام علی(ع)؛ معجزه اسلامکسانی که در ابعاد مختلف شخصیت و خصوصیات اخلاقی حضرت علی(ع) بیشتر تعمق کرده‌اند، او را معجزه اسلام دانسته و تصریح کرده‌اند: اگر اسلام و محمد(ص) را معجزه‌‌ای جز علی(ع) نبود همان برای حقانیت اسلام کافی بود.
تکدی گری، محصول نارسایی های اجتماعیتکدی گری، آبستن آسیب های اجتماعی متعدد است و اکثر بررسی های انجام شده از رابطه بین گدایی و اعتیاد، سرقت و ... حکایت می کند.
«لیلة الرغائب» شبی به بلندای آرزو‌ها میت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیبا‌تر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوییده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی.
برخی اعمال شب و روز اول ماه رجب رجب نام نهری است در بهشت از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‏تر. هر کس یک روز از رجب را روزه بگیرد البته از آن نهر بیاشامد. از پیامبر خدا(ص) نقل است که رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‏رسد و جنگیدن با کافران در این ماه حرام است، رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است کسی که یک روز از ماه رجب را روزه دارد موجب خشنودی خدای بزرگ می‌شود، غضب الهی از او دور و دری از درهای جهنم بر روی او بسته می شود.
بهجت عرفان و علم از نگاه بزرگان بحث درباره شخصیت بزرگواری مثل آیت الله العظمی بهجت کار دشواری است. زیرا این بزرگوار جزء «جوامع الکَلِم» عصر ما بود. هر انسان صالحی، کلمه الهی است و کلمات الهی یکسان نیستند.
سّر نام های حضرت فاطمه (س) در چیست؟ خداوند فاطمه را از نور عظمت خود آفرید. وقتی فاطمه درخشید، زمین و آسمان را نورانی کرد و ملائکه از روی تعجب گفتند: خداوندا این چه نوری است؟ اسم به معنی نشانه و اسم گذاری نوعی نشانه گذاری است. از نظر علمی نوع اسم در شخصیت حال و آینده فرد بسیار مؤثر است و از نظر روان موجب نوع احساس نیک یا بد، حرکت یا رکود، رشد یا انحطاط است و به همین خاطر در اسلام راجع به آن توصیه های بسیاری شده است.
آقای استاندار؛ تبعیض به این بزرگی چرا؟! اصولا مبنا و معیار این نوع هزینه کرد درآمد ها چیست و روال تصمیم گیری به این شکل تبعیض آمیز و تقسیم ناعادلانه این امکان بین شهرهای استان چگونه بوده است ؟ آیا قرار است در دو شهر برخوردار رامسر و تنکابن اتفاق خاصی بیفتد که دیگران از آن بی خبرند ؟ آیا نیاز بوده که بودجه همه مناطق مازندران یکجا به آن سو هدایت شود؟
جایگاه مازندران در سال تولید ملی کجاست؟ تنها با عواملی مانند وجدان کاری، خلاقیت، نوآوری و ابداع، اعتماد به نفس، روحیه همکاری و تعاون، تلاش و کوشش، مسئولیت پذیری و مدیرت عالمانه می‌توان نسبت به توسعه همه مواد ذکر شده و نشده فوق در راستای جهت گیری و برنامه های کلان اداره کشور امیدوار بود
آیا مشکل عدم توسعه مازندران، استانداران اند؟ استان مازندران درطول سال های پس از انقلاب استانداران زیادی را به خود دیده که از این حیث در ایران رکوردار است اما همچنان برخی تنها عامل عدم توسعه استان را استاندار می دانند و به دنبال تغییر آنند. استان مازندران در 33 سال گذشته بیش از 20 استاندار را به خود دیده ، اما همچنان به پیشرفت واقعی دست نیافته اما برخی کژ اندیشان تنها عامل عدم پیشرفت استان را استانداران می دانند و پس از آزمون و خطاهای بسیار، در گوشه کنار استان شنیده می شود برخی از افراد و جریان های سیاسی دوباره پروژه تغییر استاندار را در دستور کار قرار داده اند .
مهم‌ترین ویژگی‌های استاد مطهری 12 اردیبهشت سالروز عروج مردی است که حضرت روح الله(ره) از او به عنوان «حاصل عمر خود» یاد کرد و فرمود همه آثار و کتاب های مطهری مفید است. مطهری، همچون نامش صاحب اندیشه ای مطهر بود و می کوشید تا دیگر اندیشه ها را نیز از آلایش ها و ناخالصی ها تطهیر کند و از همین رو نامش به عنوان معلم بزرگ انقلاب جاودانه شد. متن ذیل سخنانی است از یکی از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب مطهری که تفاوت ها و ویژگی های خاص استاد شهید مرتضی مطهری را در حد توان بیان کرده است.
گردش در ساحل ساری با طعم قلیاندریای زیبا و بیکران مانند همیشه آبی است و جزر، مد و سکوتی که فقط با کوبیدن آب به ساحل شکسته می‌شود زیبا است اما در محله به اصطلاح اسلکه، فقط دود و دم و «کرکر» قلیان خودنمایی می‌کند.
به یاد شهدای گمنام ایام فاطمیه مردم شهر گرگان پیکر شهید گمنام 28 ساله را بر روی دوش داشتند و او را برای سفر به بهشت بدرقه کردند. کس ندانست که مادر او کیست، بی‎گمان تمام شهدا را زهرا(س) مادری می‎کند، همان طور که در کربلا سر ابوالفضل عباس(ع) را به دامن کشید. این شهید گمنام در روز شهادت 28 سال داشت، مثل مادرش زهرا جوان بود، شوق زندگی بر دل داشت، اما از تمام دوست داشتن‎ها، شوق‎ و جوانی‎اش دست کشید و خود را برای میدان نبرد حق آماده کرد.
اسرار نام های حضرت فاطمه (س) حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.
فاطمه (س) غمگینانه‌ترین روایت ولایت فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) که غمگینانه‌ترین روایت ولایت است. فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) است که در نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرن‌ها و عصرهاست. سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س) مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه و انسانی است و مقام و منزلت او در نزد خداوند و بین مسلمانان به ویژه شیعیان کمتر از دیگر ائمه نیست و آن حضرت دارای منزلتی عظیم‌تر است.
جلوه‌های رفتاری و اخلاقی حضرت زهرا (ع) معصومین (ع) الگوهای همیشگی زندگی تمامی انسان‌ها در تمام طول تاریخ بوده و هستند به طور مثال می‌توان از این افراد به حضرت فاطمه زهرا (س)‌ اشاره کرد؛ در ایام دهه اول فاطمیه به مناسبت ایام حزن اهل بیت (ع) به برخی از آموزه‌ها و درس‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) خواهیم پرداخت.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ۱:٢٢ ‎ق.ظ - دوشنبه ٢٢ خرداد ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :