سلام شمال

اخبار جدید ایران و شمال

حاجی‌بابایی: انتقال معلمان اجباری نیست وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در انتقال معلمان از دوره راهنمایی به ابتدایی اجباری نیست، گفت: معلم مازاد برای دوره راهنمایی نداریم.
سکه به زیر 600 هزار تومان رسید رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از کاهش شدید قیمت سکه در بازار خبر داد و گفت: امروز شنبه سکه تمام طرح جدید 595 هزار تومان و دلار آزاد 1580 تومان است. به گزارش مهر محمد کشتی آرای با اعلام اینکه قیمت سکه در بازار به شدت کاهش یافته است، دلایل اصلی آن را کاهش قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ دلار ذکر کرد.
19 بازیکن به تیم ملی فوتبال دعوت شدند به گزارش فدراسیون فوتبال،حسین ماهینی، شهاب گردان، پیام صادقیان،محمد قاضی (ذوب آهن)، محسن فروزان، احسان حاج صافی، قاسم حدادی فر، محمد ابراهیمی (تراکتورسازی)، شجاع خلیل زاده، قاسم دهنوی، احمد حسن زاده، (مس کرمان)، ابراهیم کریمی‌ (راه آهن)، رضا حقیقی‌ (فجر)،کریم انصاریفرد (سایپا)،علیرضا حقیقی‌(روبین کازان)، محمد رضا خلعتبری (الوصل)، پژمان نوری (الامارات)، هادی عقیلی(العربی) و جواد نکونام(اوساسونا) بازیکنان دعوت شده به تیم ملی هستند.
خبر خوش رییس جمهور برای زنان رییس جمهور گفت:ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی مجموعه سیاست‌هایی را برای خدمتگزاری به زنان، مادران و دختران تصویب کردیم و انشاءالله خبرهای خوبی برای زنان خواهیم داشت.
انتقاد بهمنی از نامه لاریجانی رئیس کل بانک مرکزی با انتقاد شدید از نامه اخیر رئیس مجلس مبنی بر غیرقانونی بودن چاپ ایران چک توسط این بانک، جمع‌آوری ایران‌چک‌ها را چالش سیستم بانکی در سالجاری عنوان کرد و گفت: این کار به زیان اقتصاد ملی خواهد بود؛ مگر اینکه معادل آن اسکناس درشت چاپ شود.
تکذیب دیدار انتخاباتی خاتمی با هاشمی اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات با آیت الله رفسنجانی پیرامون انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را تکذیب کرد.
احمدی‌نژاد: صهیونیست‌ها، پخمه‌ترین هستند رییس‌جمهور مشکلات کنونی امروز دنیا را حاصل بی‌عقلی دانست و یادآور شد: آنهایی که دائما جنایت می‌کنند، عقل را کنار گذاشته‌اند. صهیونیست‌ها سال‌های متمادی است که فلسطینی‌ها را از خانه‌شان دزدیده و به زندان فرستاده‌اند. تمام این اقدامات، نتیجه بی‌عقلی آنها است. وی اظهار کرد: به خدا پخمه‌ترین آدم‌های عالم، صهیونیست‌ها هستند. پخمه‌تر از آنها نیز حامیان آنها بوده که فکر می‌کنند به این اطراف بیایند و به فکر منافع خود باشند و نمی‌دانند که این پیمانه روزی پر می‌شود. (این اظهارات احمدی‌نژاد شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را به دنبال داشت)
واکنش شورای نگهبان به نامه رئیس‌جمهور سخنگوی شورای نگهبان گفت: رئیس‌جمهور بر اساس اصل 113نمی‌تواند به شورای نگهبان و نهادهای خارج از قوای سه‌گانه تذکر و اخطار دهد.
رییس مجلس گاهی مثل احمدی‌نژاد باشد وی با بیان اینکه رئیس مجلس باید مسائل اساسی کشور را تشخیص دهد و دچار خودسانسوری نشود، خاطرنشان کرد: رئیس مجلس باید شجاعت داشته باشد. شجاعت آقای رئیس جمهور در مواردی قابل تحسین است چون در خیلی از قضایا حرف خودش را می‌زند، هر چند ممکن است ما در مواردی این امر را نپسندیم.
اتحادیه اروپا: ایران باید تمام فعالیت های غنی سازی را تعلیق کند با وجود تأکیدات مکرر مقامات کشورمان مبنی بر عدم پذیرش تعلیق غنی سازی از سوی ایران و ضرورت ادامه مذاکرات بدون هرگونه پیش شرط، اتحادیه اروپا امروز بار دیگر خواستار تعلیق کامل تمام فعالیت های غنی سازی اورانیوم در ایران شده است.
5 نکته مهم درباره نتایج انتخابات مجلس هر چند "جبهه متحد" ، توانست گوی سبقت از "پایداری" برباید و تعداد نمایندگان بیشتری را به مجلس بفرستد ، اما از یک منظر جبهه پایداری در تهران به یک برد اساسی دست یافته است. ماه ها قبل از انتخابات ، اصولگرایان درصدد بودند در قالب فرمول "7+8" ، با یک فهرست مشترک در انتخابات مجلس شرکت کنند و در این جمع 15 نفری ، سهم جبهه پایداری هم دو نفر بود.
کنایه علیخانی به «پول نفت برسرسفره مردم» عضو فراکسیون اقلیت با اشاره به شعار دولت در اوایل کار خود گفت: دولت شعار داده بود که پول نفت را سر سفرهای مردم می‌آورد. آیا با توجه به اینکه نفت به قیمت افسانه‌ای رسیده است گوشت کیلویی 25 هزار تومان پول نفت است که سر سفره مردم آمده؟ چه کسی جوابگو است.
یارانه نقدی امروز واریز می‌شودیارانه نقدی اردیبهشت ماه روز دوشنبه ساعت هشت صبح قابل برداشت خواهد بود. به گزارش ایسنا، یارانه نقدی مرحله پانزدهم امشب به حساب خانوار‌ها واریز می‌شود و امروز صبح، قابل برداشت است.
مدارس کشور پنجشنبه‌ها تعطیل می‌شوند وزیر آموزش و پرورش گفت: با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و امضای رئیس جمهور از سال آینده مدارس سراسر کشور در تمام مقاطع، پنجشنبه تعطیل است.
گزارش مجلس از تخلفات یارانه‌ای دولت نمایندگان مجلس با ارسال کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی درباره تخلفات دولت در قانون هدفمندی یارانه‌ها به قوه قضائیه موافقت کردند.
3 شکایت مجلس ازدولت دریک روز مجلس شورای اسلامی به ارجاع پرونده تخلف دولت در اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها به قوه قضاییه رای داد و بر این اساس این پرونده خارج از نوبت در دادگاه بررسی می شود.
نظر مجلس درباره بخشنامه اخیر رییس‌جمهور مجلس شورای اسلامی مایل به این گونه کشمکش‌های حاشیه‌ای نیست و بر این نظر است که وقت مسوولین کشور باید مصروف حل مشکلات معیشتی مردم گردد و تذکر این امر صرفا بدان جهت صورت گرفت که رویه غلط و خلاف قانونی در کشور ایجاد نگردد و اداره کشور بر اجرای قانون سازمان یابد.
برادر احمدی نژاد: حیف! باید سکوت کنم داوود احمدی‌نژاد برادر رئیس‌جمهور طی گفت‌وگویی با نشریه پنجره به بازخوانی خانه‌نشینی یازده‌روزه برادرش اشاره کرد.
زیباکلام: احمدی ن‍ژاد هم پیروز انتخابات است وی خاطرنشان کرد: یقینا جبهه پایداری و احمدی نژاد بر این اساس تلاش می کنند که پس از ورود به مجلس ریاست آنرا توسط آقای دکتر حداد عادل به دست آورند. البته حداد عادل ذاتا طرفدار احمدی نژاد نیست ، اما رشادت لاریجانی را برای مقابله با دولت ندارد.
از یارانه این ماه خبری نیست ! مسئولین سازمان هدفمندی یارانه‌ها به خاطر گرفتاری‌های اجرای فاز دوم از قانون هدفمندی یارانه‌ها انگار فراموش کرد‌ه‌اند که زمان پرداخت یارانه این ماه رسیده است. برخی از هموطنان با تماس با جام جم آنلاین خواستار پیگیری این موضوع شدند.
نظر رهبر انقلاب درباره فاز دوم هدفمندی یارانه وی افزود: هیات حل اختلاف جنبه مشورتی دارد که نظر این هیات به رهبری ارائه و ایشان هم نظرشان را اعلام کردند. لاریجانی ادامه داد: فکر می‌کنم نظر مقام معظم رهبری مسئله را کاملاً روشن کرد و این جایگاه هم در قانون اساسی برای همین تعبیه شده تا اگر اختلاف نظری وجود داشت این مشکل رفع شود.
نظر مجید انصاری درباره مجلسهای بعد از انقلاب وی در پاسخ به این سوال که در میان مجلس‌های بعد از انقلاب کدام یک از همه قویتر بود؟ تصریح کرد: به صورت کلی من به مجلس اول بالاترین نمره‌ها را می دهم؛ چرا که هم ترکیبی فراگیر از جریان‌های مختلف در آن وجود داشت و هم در مواقعی مانند مسائل سیاسی و جنگ تصمیمات خوبی گرفت. البته مجلس‌های دیگر نیز هر کدام در زمینه‌ای قوی بودند به عنوان مثال، مجلس ششم در زمینه‌ تصویب برنامه‌های توسعه‌ای و اساسی و دفاع از حقوق اساسی عملکرد خوبی داشت.
تخلفات گسترده در بازار طلا مصنوعات طلای قاچاق شده به کشور علاوه بر این‌که به درآمدهای دولتی از بابت اخذ تعرفه واردات لطمه زده، در بسیاری از موارد به دلیل پایین بودن عیار آنها مصرف‌کنندگان را نیز متضرر کرده است.
کدام کشور پرسرعت‌ترین اینترنت را دارد؟ «امروز دسترسی به اینترنت در اکثر نقاط جهان - حتی کشورهای در حال توسعه - میسر است. درست مثل داستان‌های علمی - تخیلی یک دهه پیش، اما این امکان و سرعت اتصال به اینترنت در همه جا یکسان وجود ندارد. بیایید امیدوار باشیم که در جریان دانلودهای روزانه و به روز رسانی نرم افزارهای‌مان خارج از این حلقه قرار نگیریم.»
بازگشت قیمت محصولات لبنی به اسفند90 جانشین ستاد تنظیم بازار استان‌ تهران افزود: به منظور کنترل گرانی‌های بی‌رویه، جلسات متعددی با مسئولین اتحادیه محصولات لبنی، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و تولیدکنندگان شیر و دامداری‌ها برگزار شد و علت افزایش قیمت بررسی شد.
سنت‌شکنی احمدی‌نژاد در رای‌ دادن! احمدی‌نژاد در هنگام رای دادن خود در این دو دوره یک سنت دیگر را نیز شکست و آن مصاحبه نکردن با خبرنگاران است. برخلاف دیگر مسئولان که به صورت رویه پس از انداختن رای خود به صندوق با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کنند، رییس‌جمهور در این دو دوره نیز ترجیح داد فقط به انداختن رای اکتفا کند و تنها به احوال‌پرسی با خبرنگاران بپردازد و گفت‌وگویی نداشته باشد.
آمار اولیه از میزان مشارکت انتخاباتی در تهران از حدود یک میلیون و 800 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در شهر تهران، حدود 700 هزار نفر تا ساعت 20 امشب رای دادند که این تعداد حدود 40 درصد آرا را شامل می‌شود. این در حالی است که مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم، در حدود 30 درصد بوده است. در انتخابات مجلس هشتم، حدود یک میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که 500 هزار نفر یعنی 30 درصد آن شرکت کردند و در واقع مشارکت مردم نسبت به مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم 10 درصد افزایش یافته است.
طلای سلیمی و برنز انوشیروانی در یک ضرب روز پایانی چهل و سومین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2012 امروز در شهر پیونگ تایک کره جنوبی آغاز شد و تیم ایران به دو نشان سنگین وزن دست یافت.
ایران، چگونه پس از 9 سال قهرمان آسیا شد؟ تیم ملی وزنه‌برداری ایران در آخرین روز از رقابتهای قهرمانی قاره آسیا با کسب سه مدال طلا توسط بهداد سلیمی و دو مدال برنز انوشیروانی در سنگین وزن، پس از 9 سال عنوان قهرمانی قاره‌کهن را به خود اختصاص داد. سانگ گان جون وزنه ۲۵۰ کیلویی را انداخت تا تیم ملی وزنه برداری کشورمان تنها با یک امتیاز برتری نسبت به کره جنوبی و با امتیاز ۵۰۱، پس از ۹ سال قهرمان آسیا شود.
دستور تازه احمدی نژاد در چالش با مجلس رئیس جمهور در بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور، مکاتبات مجلس شورای اسلامی با دستگاه‌های اجرایی در خصوص لغو برخی مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتی را خلاف نص صریح قانون اساسی و فاقد وجاهت حقوقی دانست.
افتتاح بزرگ‌ترین مرکز عرضه محصولات کانون پرورش فکری مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: همزمان با سفر مدیرعامل کانون پرورش فکری به مازندران مرکز عرضه محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ساری راه‌اندازی می‌شود.
امام جمعه بابل: مسئولان از اختلافات پرهیز کنند امام جمعه بابل از مسئولان خواست از اختلافات و رسانه‌ای شدن آن پرهیز کنند
بهداد سلیمی قهرمان قهرمانان مازندران شداز سوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران ششمین دوره همایش تجلیل از برترین‌های ورزش سال گذشته استان برگزار شد.
دهکده المپیک مازندران نیازمند پیگیری است سید علی‌اکبر طاهایی صبح امروز در مراسم تجلیل از برترین‌های ورزش مازندران با بیان اینکه مازندرانی‌ها در ادوار مختلف در حوزه ورزش قهرمانی نام‌آور بودند، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب تعداد قهرمانان ورزشکار مازندرانی در رشته‌های مختلف افزایش یافته و در سال‌های اخیر در سطح جهانی و المپیکی نیز پرچم کشور را به اهتزاز درآوردند.
آتش‌نشان آملی قهرمان مسابقات کشتی دانشجویان کشور شد علیرضا اکبری، مقام نخست مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان کشور را از آن خود کرد.
اختصاص اعتبار 650 میلیون تومانی به ورزش مازندرانمدیرکل ورزش و جوانان مازندران از اختصاص اعتبار 650 میلیون تومانی به ورزش مازندران خبر داد.
حضور 4 دانش‌آموز مازندرانی در هیئت رئیسه مجلس دانش‌آموزی رئیس سازمان دانش آموزی مازندران گفت: چهار دانش‌آموز مازندرانی در هیئت رئیسه مجلس دانش‌آموزی حضور دارند.
تاکید ائمه جمعه سوادکوه بر حل مشکلات معیشتی مردم ائمه‌جمعه شهرستان سوادکوه با تاکید بر تلاش در سال حمایت از تولید ملی، معیشت و اشتغال جامعه را از دغدغه‌های بزرگان دینی بیان کردند.
شش هزارمیلیاردتومان ازهدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت تعلق می گیرمعاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : در بودجه سال جاری شش هزار میلیارد تومان از محل صرفه جویی هدفمندسازی یارانه ها به وزارت بهداشت تعلق می گیرد که باید خدمات درمانی و بهداشتی بهتری به مردم ارائه شود.
فعالیت 7 هزار معلم ایثارگر در مازندران مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در حال حاضر 7 هزار معلم ایثارگر، 3 هزار معلم جانباز در استان مازندران به کار تدریس مشغول هستند.
دوره آموزشی سواد رسانه‌ای مساجد مازندران برگزار می‌شود مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، از برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای به میزبانی کانون شهید بهشتی تخصصی IT بابل خبر داد.
شهردار ساری : حقوق 10 میلیونی ندارم شهردار ساری اظهارات عضو شورای اسلامی شهر ساری را تکذیب کرد و گفت: حقوق 10 میلیونی ندارم.
راهیابی 98 محقق مازندرانی به رقابت‌های کشوری مسئول امور شاهد و امور ایثارگران آموزش ‌و پرورش مازندران از راهیابی 98 دانش‌آموز محقق استان به رقابت‌های کشوری خبر داد.
نشاکاری 44 درصد از شالیزارهای مازندران مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران از نشاکاری 44 درصد شالیزارهای استان خبر داد.
اجرای طرح هادی در 600 روستای مازندران مدیرکل بنیاد مسکن مازندران از اجرای طرح هادی در 600 روستای مازندران خبر داد.
90 درصد طرح‌های خوداشتغالی در نکا محقق شد رضا آزادی‌کناری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال در فرمانداری نکا گفت: این طرح‌های خوداشتغالی در سال گذشته در دستگاه‌های کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد شهید تحقق یافته است.
11 معلم نمونه کشوری مازندران تجلیل شدند به مناسبت هفته معلم از 11 معلم نمونه کشوری مازندران تجلیل شد. به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران َهر امروز در همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستانی، استانی و کشوری با بیان اینکه استاد مطهری و شهدا الگوی تمام عیار برای معلمان هستند، اظهار داشت: معلمان افتخار می‌کنند که لباس انبیا و امامت را بر تن کردند.
مخترعان مازندرانی طلای مسابقات جهانی کره‌جنوبی را کسب کردند مخترعان جوان آملی دو مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات و نوآوری‌های دختران 2012 در کشور کره‌جنوبی را از آن خود کردند.
میانگین قیمت عمده‌فروشی برنج در مازندرانمیانگین قیمت عمده فروشی برنج در مازندران در هفته منتهی به 16 اردیبهشت ماه اعلام شد.
مرگ بسکتبالیست نوجوان آملی براثر ایست قلبی محمدحسین حق شناس بسکتبالیست نوجوان آملی روز گذشته در حین تمرین ورزشی دچار ایست قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.
آیین 600 ساله برف‌چال در آمل برگزار شد آیین سنتی برف‌چال با حضور نزدیک به دو هزار نفر از علاقه‌مندان این آیین در بخش لاریجان آمل برگزار شد.
حدود 300 طرح آبرسانی درروستاهای مازندران در دست اقدام است مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: هم اکنون 289 طرح آبرسانی دراین استان در دست اقدام است
60 درصد متکدیان مازندران معتاد هستند مدیر کل بهزیستی مازندران بر لزوم همکاری دستگاه های مختلف برای برخورد جدی با مقوله تکدیگری به عنوان یک آسیب اجتماعی تاکید کرد و گفت : 60 درصد متکدیان استان فقط برای تامین مواد مخدر ، گدایی می کنند.
اجرای 550 میلیارد ریال پروژه آبرسانی در مازندرانمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از اجرای 550 میلیارد ریال پروژه آبرسانی در مازندران خبر داد.
حضور 5 بانوی مازندرانی در تیم فوتبال زیر 16 سال دبیر هیئت فوتبال مازندران از حضور پنج بازیکن استان در اردوی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال بانوان کشورمان خبر داد.
21 کشتی‌گیر مازندرانی در جام شیرودی به روی تشک می‌روند نایب رئیس هیئت کشتی مازندران گفت: 21 کشتی‌گیر آزادکار مازندرانی در چهارمین دوره مسابقات کشتی آزاد بین‌المللی جام شهید شیرودی در ترکیب تیم ملی کشورمان و تیم منتخب مازندران به روی تشک می‌روند.
غیبت تیم جودوی ساری در قهرمانی مازندران مشهود بود دبیر هیئت جودو مازندران گفت: در مسابقات قهرمانی استان غیبت تیم جودو مرکز استان مشهود بود.
تیراندازی شبانه در آملتیراندازی در شهرک بسیجیان آمل، موجب مصدوم شدن یک مامور نیروی انتظامی و یکی از ساکنان این شهرک شد.
دستور رئیس جمهور برای تکمیل 2 سد در مازندران استاندار مازندران گفت: رئیس جمهور با تکمیل سد گلورد و سد شهید رجایی موافقت کرد.
اجرای موسیقی مازندرانی با صدای استاد خوشرو 21 و 22 اردیبهشت ماه اجرای بزرگ موسیقی محلی مازندرانی با صدای استاد ابوالحسن خوشرو در سالن سینما سپهر ساری برگزار می‌شود.
همت دولت در ساخت 100 هزار واحد مسکن مهر گیلانمعاون عمران استاندار گیلان گفت: ساخت 100 هزار واحد مسکن مهر در گیلان از اقدام‌های ارزشمند دولت در استان است که در زمان‌بندی مشخص تحویل متقاضیان می‌شود.
احداث شبکه فاضلاب در 11 شهر گیلان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از احداث و توسعه شبکه فاضلاب در 11 شهر استان خبر داد.
مصوبات سفر سوم گیلان عملیاتی شده است معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان گفت: 355 مصوبات دور سوم هیئت دولت در گیلان در حال اجرا است.
قدرت تولید 2900 مگاوات برق گیلان مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: اکنون قدرت منصوبه برق گیلان بیش از دو هزار و 900 مگاوات است که سه برابر نیاز مصرف استان برق تولید می‌کنیم.
امام جمعه رشت: مهریه سنگین موجب تحکیم خانواده نمی‌شودنماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان اینکه مهریه‌های سنگین موجب تحکیم خانواده نمی‌شود، گفت: فاطمه (س) برای ازدواج با علی (ع) ارزش‌ها را معیار قرار داد و بهترین الگوی زنان در جامعه است.
گیلان میزبان سرمایه‌گذاری جهانی مهدی سعادتی عصر امروز در مراسم بزرگ‌‌ترین و مجهزترین ساختمان شورای شهر گیلان در آستارا با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار کرد: این نامگذاری منطقی و بی‌نظیر پس از سال جهاد اقتصادی صورت گرفت و تحقق آن می‌تواند یک تحول اساسی در کشور به وجود آورد.
حاشیه‌پردازی به توسعه گیلان لطمه می‌زندمعاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان گفت: حسایست نشان دادن به بومی و غیربومی برخلاف رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب است و حاشیه پردازی به توسعه گیلان لطمه و آسیب می‌زند
نخستین دوره مسابقات کشتی پیشکسوتان مازندران برگزار می شودرئیس هیات کشتی مازندران گفت: مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی پیشکسوتان مازندران روز جمعه به میزبانی ایزدشهر شهرستان نور برگزار می شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران: نماز جمعه از ثمرات ارزشمند انقلاب است نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری نمازجمعه را وحدت آفرین و بیدار گر و از ثمرات بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی دانست .
شورای شهر رشت خواستار استفاده از اعتبارات ملی در طرح های عمرانی شدشورای کلانشهر رشت خواستار مشخص شدن جایگاه این کلانشهر در استفاده از اعتبارات ملی در اجرای طرح های عمرانی شد.
اعضای هیات رییسه مجمع امور صنفی آستارا انتخاب شدندسرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا گفت: انتخابات هیات رییسه مجمع امور صنفی این شهرستان همزمان با سراسر کشور در محل این اداره برگزار شد و در جریان آن اعضای اعضای هیات رییسه مجمع امور صنفی آستارا انتخاب شدند.
تیم والیبال بانوان فرهنگی انزلی قهرمان گیلان شد تیم بانوان فرهنگی آموزش و پرورش بندر انزلی برای هفتمین بار متوالی قهرمان والیبال فرهنگیان استان گیلان شد .
طرح 'وقف و اهدای قرآن کریم' در گیلان به اجرا درآمدمدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اجرای طرح بزرگ' وقف و اهدای قرآن کریم' در این استان خبر داد .
یادمان 17 شهید امدادگر جمعیت هلال احمر گیلان رونمایی شدرونمایی از یادمان 17 شهید امدادگر در محل ورودی جمعیت هلال احمر استان گیلان به مناسبت هفته هلال احمر و گرامیداشت مقام شامخ شهیدان انجام گرفته است.
برترین مشتزنان شهرستان رشت انتخاب شدندرقابت های مشتزنی قهرمانی شهرستان رشت، عصر روز پنجشنبه با معرفی نفرات برتر در این شهرستان پایان یافت.
9 گیلانی به ارودی تیم ملی ووشو دعوت شدندرییس هیات ووشو استان گیلان گفت: برای شرکت در رقابت های ووشو قهرمانی آسیا 9گیلانی به اردوی تیم ملی ووشو ایران دعوت شدند.
ثبت نام نقل و انتقال فرهنگیان گیلان آغاز شد 'ایوب نجف زاده' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این که شیوه نامه مربوط به نقل و انتقال فرهنگیان صادر شده، افزود: فرهنگیان برای ثبت نام نقل و انتقال به سایت آموزش و پرورش مراجعه کنند. وی تامین نیروی انسانی در مناطق نیازمند و رفاه و آسایش فرهنگیان را از اهداف این نقل و انتقالات عنوان و بیان کرد: طی چند سال اخیر نقل و انتقال معلمان در استان با روحیه مثبت اندیشی انجام شده و آمار و اطلاعات موجود بیانگر این ادعا است.
استاندار گیلان از رئیس جمهور کمک خواست استاندار گیلان با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار تخصیص اعتبارات ویژه برای جبران خسارات ناشی از سیلاب و طغیان رودخانه اواخر فروردین شد.
یک گیلانی استاد نمونه کشور شد به مناسبت هفته بزرگداشت هفته مقام معلم احمد هدایت‌پناه استاد گیلانی دانشگاه نمونه کشوری
استاندار گیلان: آموزش و پرورش زیربنای کشور است استاندار گیلان گفت: آموزش و پرورش زیربنای کشور و تعیین‌کننده تمام اهداف بلند جامعه است.
تحصیل بیش از 2 هزار دانش‌آموز استثنایی گیلان مدیر آموزش و پرورش استثنایی گیلان از تحصیل دو هزار و 400 دانش‌آموز استثنایی استان خبر داد.
176 مدرسه صومعه‌سرا مجتمع‌ آموزشی شدند مدیر اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا از تبدیل 176 مدرسه روستایی این شهرستان به 27 مجتمع آموزشی خبر داد.
انتخابات هیئت رئیسه مجامع امور صنفی گیلان برگزار می‌شود معاون توسعه بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجامع امور صنفی استان در 20 اردیبهشت جاری خبر داد.
پلمب 96 واحد صنفی گیلان معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از پلمب 96 واحد صنفی به دلیل تکرار تخلفات در این استان خبر داد.
نیم میلیارد ریال به تئاتر گیلان اختصاص یافت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به شکوفایی تئاتر این استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته حدود نیم میلیارد ریال برای تئاتر کیلان هزینه شد.
کاهش سن مصرف و فروش مواد مخدر در گیلان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از کاهش سن مصرف و فروش مواد مخدر در این استان خبر داد.
9 نماینده گیلان در مجلس نهم اصولگرا هستند معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان گفت: از 13 نماینده گیلان در مجلس نهم تعداد 9 نفر اصولگرا، دو نفر مستقل و دو نفر اصلاح‌طلب هستند.
تمام مدارس انزلی یک نوبته است رئیس اداره آموزش و پرورش انزلی تک شیفته شدن تمام مدارس و رشد 69 درصدی قبولی دانش‌آموزان انزلی در کنکور ۹۰ را از موفقیت‌های آموزشی این شهرستان عنوان کرد.
تاریخ دفاع مقدس گیلان تدوین می‌شود مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به جمع‌آوری تاریخ شفاهی دوران جنگ از تدوین تاریخ دفاع مقدس گیلان خبر داد.
اعزام کاروان پیاده زائران حرم امام (ره) از گیلان مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از اعزام کاروان پیاده این استان به حرم مطهر امام خمینی (ره) از سوم خرداد خبر داد.
گلستان،قهرمان مسابقات والیبال ساحلی جانبازان و معلولین کشور شد مسابقات قهرمانی والیبال ساحلی جانبازان و معلولان کشور روز جمعه با قهرمانی تیم گلستان در مجتمع تفریحی نمک آبرود چالوس پایان یافت.
استاندار گلستان: امنیت مرزها پیش نیاز امنیت اقتصادی استاستاندار گلستان گفت: امنیت مرزها پیش نیاز امنیت اقتصادی و خط مقدم تحقق شعار 'تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی' است.
بیش از 70 هزار امدادگر در انتخابات جمعیت هلال احمر گلستان حضور دارند مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: در انتخابات روز جمعه که با عنوان شورای اجرایی هلال احمر برگزار خواهد شد، پیش بینی شده 70 هزار امدادگر گلستانی شرکت کنند.
تقدیر استاندار گلستان از اتاق بازرگانی گرگاناستاندار گلستان با اهداء لوح تقدیر از تلاش اتاق بازرگانی گرگان در تحقق برنامه­های صادرات غیرنفتی تقدیر کرد.
9800 زائر گلستانی به مرقد مطهر امام اعزام می شوند مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان اعلام کرد: در سال جاری 9 هزار و 800 زائر به مرقد مطهر امام راحل (ره) اعزام می شوند که این تعداد به وسیله 240 دستگاه اتوبوس جا به جا خواهند شد.
بزودی فراخوان جذب سرمایه گذار جزیره آشوراده اعلام می شود معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: فراخوان جذب سرمایه گذار جزیره آشوراده در آینده نزدیک منتشر خواهد شد و توانمندی، قابلیت، سوابق کاری و ... از جمله شرایط انتخاب سرمایه گذار در این پروژه بسیار مهم است.
برگزاری ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین مهر ماه در گلستانرئیس کارگروه تخصصی گردشگری گلستان گفت: ششمین دوره جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین اوایل مهر ماه امسال مصادف با هفته گردشگری برگزار می شود.
معاون میراث فرهنگی گلستان: برج قابوس خردادماه امسال ثبت جهانی می شود معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت جهانی برج قابوس در خرداد ماه امسال خبر داد.
تیم فوتبال همت گنبدکاووس قهرمان استان گلستان شد در پایان رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال استان گلستان تیم فوتبال همت گنبدکاووس به عنوان قهرمانی این رقابتها دست یافت تا به عنوان نماینده استان در لیگ زیرگروه دسته دوم ایران حضور یابد.
حمایت از راه‎اندازی چاپخانه تخصصی مطبوعات در گلستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در خصوص راه‎اندازی چاپخانه تخصصی مطبوعات به منظور کاهش مشکلات این قشر در استان اعلام آمادگی کرد.
607 اثر در گلستان به ثبت رسیده است مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با توجه به اینکه 2 هزار اثر تاریخی، طبیعی و معنوی در استان شناسایی شده توانستیم 607 اثر را به ثبت برسانیم.
رشد 443 درصدی واحدهای صنعتی گلستان در بهره‎مندی از گاز مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: قبل از دولت‎های نهم و دهم میزان صنایع عمده و جزء بهره‎مند از گاز 121 صنعت بود که در دولت احمدی‎نژاد این میزان به 536 واحد افزایش که رشد 443 درصدی را نشان می‎دهد.
معرفی 28 طرح صنعتی گلستان برای دریافت وام به بانک‌ها معاون برنامه‌ریزی استاندار گلستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 28 طرح صنعتی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شد.
اعزام هزار گنبدی به مراسم سالگرد امام راحل فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گنبدکاووس گفت: یک هزار نفر از شهرستان گنبدکاووس برای شرکت در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعزام خواهند شد.
دومین نشت تشریحی زوایای جنگ نرم در گلستان دومین نشست تشریحی زوایای جنگ‎نرم با حضور مدیرکل امور زنان و بانوان استانداری گلستان، مدیرکل اطلاعات استان و مدیر عاملان و اعضای کانون فرهنگی، سمن‎های سراسر استان در سالن اجتماعات استانداری گلستان برگزار شد.
گلستان شایستگی‎های زیادی در عرصه ورزش دارد مدیر کل امور استان‎های وزارت ورزش و جوانان گفت: استان گلستان شایستگی‎های زیادی در عرصه ورزشی دارد که باید به آن توجه شود.
‌عیسی امامی از گرگان و آق‎قلا وارد مجلس شد بر اساس ‌شمارش‌ صندوق‌های رأی ‌عیسی امامی ‌از رقیب خود عبدالحسین ناصری پیشی گرفت و وارد مجلس شد.
تقدیر استاندار گلستان و نماینده ولی‎فقیه از حضور مردم در انتخابات در پی حضور پرشور مردم در مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، استاندار گلستان و نماینده ولی فقیه در استان از حضور مردم در پای صندوق‎های اخذ رأی قدردانی کردند.
برای ارتقای درآمد سرانه گلستان تلاش جدی می‌کنیم معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان یکی از اهداف مهم استان را حرکت شتاب‎بخش برای ارتقای درآمد سرانه استان عنوان کرد و گفت: شجاعانه در این راستا پیش می‎رویم.
جشنواره شهروند برگزیده در آزادشهر رئیس شورای اسلامی شهر آزادشهر گفت: همزمان با سالروز تولد حضرت علی‌اکبر (ع) و هفته جوان جشنواره شهروند برگزیده در آزادشهر برگزار می‎شود.
فرودگاه کلاله رسما افتتاح شد فرودگاه کلاله رسما با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی صبح امروز افتتاح شد.
افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی شهید صیاد شیرازی گرگانبیمارستان 320 تختخوابی شهید صیاد شیرازی گرگان پیش از ظهر امروز توسط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
بازدید احمدی‌نژاد از راه آهن گرگان ـ اینچه‌برون محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در سفر یک روزه به استان گلستان از روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه ملی راه آهن گرگان ـ اینچه‌برون بازدید کرد.
نخستین پروژه مهر ماندگار در گلستان افتتاح شد وزیر راه و شهر سازی گفت: نخستین پروژه از 147 پروژه مهر ماندگار امروز در استان گلستان افتتاح شد.
سال 91 سال شکوفایی پروژه‌های دولت در گلستان است جواد قناعت گفت: سال 91 سال شکوفایی پروژه‌های نیمه تمام دولت نهم و دهم در استان گلستان است.
فرودگاه کلاله بین‎المللی می‎شود معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: فرودگاه کلاله با اعتبارات ویژه‎ای که در سال 1391 به آن اختصاص داده می‎شود بین‎المللی خواهد شد.
تشکیل 320 هسته حفاظت اجتماعی در گلستان جانشین رئیس ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری استان گلستان گفت: هم‌اکنون 320 هسته حفاظت اجتماعی در این استان شکل گرفته است.
کارگران نمونه بسیجی گلستان تقدیر شدند همایش امتنان از کارگران نمونه بسیجی گلستان با حضور مسئولان استانی و جمعی از کارگران بسیجی نمونه استان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
برگزاری انتخابات هلال احمر گلستان با مشارکت 70 هزار نفر مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از برگزاری انتخابات جمعیت هلال احمر با مشارکت 70 هزار نفر از اعضا در روز 22 اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مجتبی اکبری عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گلستان اظهار داشت: 18 تا 24 اردیبهشت ماه به هفته هلال احمر نامگذاری شده است که برنامه‎های امسال با سال گذشته تفاوت بسیاری جدی دارد.
193 هزار گلستانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی مدیرکل تامین اجتماعی گلستان گفت: 193 هزار نفر در گلستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. حسین امیری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: در برنامه کاری سال 1391 کسانی که در باغات و زمین‎های کشاورزی مشغول کار هستند،‎ می‎توانند از بیمه تامین اجتماعی بهره‎مند شوند.
سّر نام های حضرت فاطمه (س) در چیست؟ خداوند فاطمه را از نور عظمت خود آفرید. وقتی فاطمه درخشید، زمین و آسمان را نورانی کرد و ملائکه از روی تعجب گفتند: خداوندا این چه نوری است؟ اسم به معنی نشانه و اسم گذاری نوعی نشانه گذاری است. از نظر علمی نوع اسم در شخصیت حال و آینده فرد بسیار مؤثر است و از نظر روان موجب نوع احساس نیک یا بد، حرکت یا رکود، رشد یا انحطاط است و به همین خاطر در اسلام راجع به آن توصیه های بسیاری شده است.
آقای استاندار؛ تبعیض به این بزرگی چرا؟! اصولا مبنا و معیار این نوع هزینه کرد درآمد ها چیست و روال تصمیم گیری به این شکل تبعیض آمیز و تقسیم ناعادلانه این امکان بین شهرهای استان چگونه بوده است ؟ آیا قرار است در دو شهر برخوردار رامسر و تنکابن اتفاق خاصی بیفتد که دیگران از آن بی خبرند ؟ آیا نیاز بوده که بودجه همه مناطق مازندران یکجا به آن سو هدایت شود؟
جایگاه مازندران در سال تولید ملی کجاست؟ تنها با عواملی مانند وجدان کاری، خلاقیت، نوآوری و ابداع، اعتماد به نفس، روحیه همکاری و تعاون، تلاش و کوشش، مسئولیت پذیری و مدیرت عالمانه می‌توان نسبت به توسعه همه مواد ذکر شده و نشده فوق در راستای جهت گیری و برنامه های کلان اداره کشور امیدوار بود
آیا مشکل عدم توسعه مازندران، استانداران اند؟ استان مازندران درطول سال های پس از انقلاب استانداران زیادی را به خود دیده که از این حیث در ایران رکوردار است اما همچنان برخی تنها عامل عدم توسعه استان را استاندار می دانند و به دنبال تغییر آنند. استان مازندران در 33 سال گذشته بیش از 20 استاندار را به خود دیده ، اما همچنان به پیشرفت واقعی دست نیافته اما برخی کژ اندیشان تنها عامل عدم پیشرفت استان را استانداران می دانند و پس از آزمون و خطاهای بسیار، در گوشه کنار استان شنیده می شود برخی از افراد و جریان های سیاسی دوباره پروژه تغییر استاندار را در دستور کار قرار داده اند .
مهم‌ترین ویژگی‌های استاد مطهری 12 اردیبهشت سالروز عروج مردی است که حضرت روح الله(ره) از او به عنوان «حاصل عمر خود» یاد کرد و فرمود همه آثار و کتاب های مطهری مفید است. مطهری، همچون نامش صاحب اندیشه ای مطهر بود و می کوشید تا دیگر اندیشه ها را نیز از آلایش ها و ناخالصی ها تطهیر کند و از همین رو نامش به عنوان معلم بزرگ انقلاب جاودانه شد. متن ذیل سخنانی است از یکی از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب مطهری که تفاوت ها و ویژگی های خاص استاد شهید مرتضی مطهری را در حد توان بیان کرده است.
گردش در ساحل ساری با طعم قلیاندریای زیبا و بیکران مانند همیشه آبی است و جزر، مد و سکوتی که فقط با کوبیدن آب به ساحل شکسته می‌شود زیبا است اما در محله به اصطلاح اسلکه، فقط دود و دم و «کرکر» قلیان خودنمایی می‌کند.
به یاد شهدای گمنام ایام فاطمیه مردم شهر گرگان پیکر شهید گمنام 28 ساله را بر روی دوش داشتند و او را برای سفر به بهشت بدرقه کردند. کس ندانست که مادر او کیست، بی‎گمان تمام شهدا را زهرا(س) مادری می‎کند، همان طور که در کربلا سر ابوالفضل عباس(ع) را به دامن کشید. این شهید گمنام در روز شهادت 28 سال داشت، مثل مادرش زهرا جوان بود، شوق زندگی بر دل داشت، اما از تمام دوست داشتن‎ها، شوق‎ و جوانی‎اش دست کشید و خود را برای میدان نبرد حق آماده کرد.
اسرار نام های حضرت فاطمه (س) حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.
فاطمه (س) غمگینانه‌ترین روایت ولایت فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) که غمگینانه‌ترین روایت ولایت است. فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) است که در نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرن‌ها و عصرهاست. سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س) مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه و انسانی است و مقام و منزلت او در نزد خداوند و بین مسلمانان به ویژه شیعیان کمتر از دیگر ائمه نیست و آن حضرت دارای منزلتی عظیم‌تر است.
جلوه‌های رفتاری و اخلاقی حضرت زهرا (ع) معصومین (ع) الگوهای همیشگی زندگی تمامی انسان‌ها در تمام طول تاریخ بوده و هستند به طور مثال می‌توان از این افراد به حضرت فاطمه زهرا (س)‌ اشاره کرد؛ در ایام دهه اول فاطمیه به مناسبت ایام حزن اهل بیت (ع) به برخی از آموزه‌ها و درس‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) خواهیم پرداخت.
پرستاران هر روز معجزه عشق را به تماشا می‎نشینند پرستاران با سرانگشت محبت خود هر روز معجزه عشق را در شفابخشی دستانشان به تماشا می‎نشینند. به گزارش سلام شمال حضرت زینب (ع) اسوه و الگوی صبر و مقاومت بود و به همین دلیل روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام پرستار نامگذاری شد تا نمادی بر تحمل و صبوری پرستاران باشد.
آشنایی با ریشه‌های روز سیزده فروردینلا به لای کتاب‌های تاریخی را که بگردید، از نحسی سیزده خبری نیست. سیزدهمین روز از سال نو در ایران باستان، با نام فرشته تیر پیوند خورده است: «سیزدهم هر ماه شمسی تیر روز نامیده می شود و مربوط به فرشته ای است که تیر نام دارد و تیر فرو رفته در پهلوی او را تیشتر می گویند. فرشته مقدس تیر در کیش مزدیستی مقام بلند و داستان شیرینی دارد.
زخم های کهنه‌ی مازندران زخم های کهنه‌ی مازندرانروز طبیعت اگرچه برای عموم مردم کشورمان خوشایند است اما برای اهالی مازندران یادآور زخم های کهنه و عمیق است. لذا در این نوشتار کوتاه اشاراتی به برخی از زخم های طبیعت مازندران خواهیم نمود که زخم طبیعت مازندران زخم های مردم مازندران است.
چرا 12فروردین یوم الله است؟ دوازدهم فروردین ماه روزی است که نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام رسمی کشور ما ایران عزیز تعیین شد.این روزحقیقتا یوم الله و روزی است که بایستی درآن پیوسته از این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی تجلیل شود. راز تأکید امام امت رضوان الله تعالی علیه نیز بر بزرگداشت این روز ،دربرداشتن خصوصیت منحصر به فردی است که فقط متعلق به 12فروردین است.
تولید ملی ادامه جهاد اقتصادی معمولا مدیران موفق همواره به روی مقاصد اصلی خود به هر عنوان تاکید داشته و در تلاشند تا اهداف مورد نظر خویش را، به انحای گوناگون برای جامعه تحت نظرشان، تبدیل به آرمان کنند و با وجود تحرکات کاتوره‌ای بخش‌های مختلف که در نگاه نخست به جهت‌‌های متفاوتی است، حرکت جمعی و مجموع جبری تلاش‌های نظام، همگی به سمت و سوی پیشبرد هدف غایی مجموعه ختم شود. در همین راستا نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری حرکتی است مبارک، در راستای رسیدن به نوعی وحدت و انسجام ملی، برای نیل به یک مقصود بزرگ. پرواضح است مقاصدی که دستیابی به آنها در نخستین نگاه، دور از دسترس می‌‌شود با تلاش همه‌جانبه که البته در گام اول نیازمند معرفتی صحیح نسبت به هدف تعیین شده است می‌تواند به مصداق وعده‌ «ید الله مع الجماعه» به اهدافی قابل دستیابی مبدل شود.
جاذبه‌های گردشگری شهرستان آملکهن شهر آمل بالش را برای فرود مسافران گسترانیده است کهن شهر آمل یکی از زیباترین شهر مازندران است که با اماکن تاریخی، مذهبی، گردشگری و زیبایی‌های بکر خدادادی خود منتظر قدوم مسافران نوروزی است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس یکی از مهمترین حُسن‌های نوروز، تعطیلاتی است که می‌تواند پیوند خانوادگی را بیش از گذشته مستحکم کند.
شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیشعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
سرشار از هیجان آغاز/ و برآمد بهاری دیگر ...در ادبیات فارسی جشن نوروز را مانند بسیاری دیگر از آیین ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند و شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی، منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، از این دسته اند.
زمزمه کائنات؛ "یا مقلب القلوب و الابصار"به گزارش خبرنگار مهر، بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسید و چه زیبا زمزمه می کنند در رکوع و سجود خود ذره ذره کائنات "یا مقلب القلوب و الابصار حول حالنا الی احسن الحال " را... آهسته آهسته از راه رسید، طنین گام هایش به گوش می رسد، نگاه کن هر گوشه از شهر تکاپویی برپاست.. عروس فصل ها با زیبایی مبهوت کننده خرامان خرامان به میهمانی دشت ها و بوستانها آمده.
نوروز نوید بخش پیروزی نیکی و رستاخیز نهایینوروز، رستاخیز نهایی و پیروزی نیکی را خبر می‌دهد. نوروز، روز دیدار با درگذشتگان نیز هست. ایرانیان شادی جشن سال نو را نه‌تنها با زندگان، بلکه با مردگان نیز تقسیم می‌کنند.
عطر بهار در سرزمین ایران پیچیدسال 90 با تمام خوبی و بدیهایش رخت بربست و اکنون نوروز نوای آغازی دوباره را در جای جای میهن اسلامی پراکنده است. نوروز در همه جای سرزمین پارس شور دیگری برپا کرد و طبیعت نیز فرش رنگارنگ خود را در زیرپای همه پهن کرد تا بوی بهار در گوشه و کنار این سرزمین استشمام شود. طبیعت، همگان را به سوی خود جلب می کند و خیلی ها نیز عزم سفر را جزم کرده تا خود را به دامانش بسپارند. طبیعتی که چون تابلوی نقاشی هر بیننده ای را محو خود می کند.
آسمان به رنگ و بوی بهاربه گزارش خبرنگار مهر، شکوفه دو چشم بسته‌اش را نیمه باز می‌کند و اشعه خورشید را رصد می‌کند تا به تماشای بهار بنشیند. ماهیان لباس قرمز بر تن کرده تا برافروختگی خود را از آمدن سالی نو به نمایش بگذارند و سبزه‌ها قد برافراشته‌اند که به احترام نعمت‌های خدا کم کم بار دهند و سجده کنند. باد روح افزای بهار وزیدن گرفته و خورشید خنده کنان به شبرنگ زندگی تازگی می‌بخشد و حلقه‌های زر را در میان ابر‌ها‌‌ رها می‌سازد تا شادمانی را به انسان هدیه دهد و پرندگان رخشندگی آسمان را دیده‌اند و با بهار رنگین کمانی به پرواز در آمده‌اند.
گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد.گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد. به گزارش سلام شمال درباره موسیقی گیلان گفته می‌شود که گنجیته غنی موسیقی برخلاف بسیاری از مناطق ایران از وحدت سبک برخوردار نیست یعنی اینکه در نقاط مختلف گیلان از نظر تنوع آوازها و خصوصیات ملودی و ریتم از سبک‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوت به ویژه بین موسیقی مردم تالش با موسیقی محلی دیلمان و اسپیلی و دیگر نواحی گیلان به چشم می‌خورد.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ٥:٥٠ ‎ب.ظ - یکشنبه ٢٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :