سلام شمال

اخبار ایران و شمال

طلای سلیمی و برنز انوشیروانی در یک ضرب روز پایانی چهل و سومین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2012 امروز در شهر پیونگ تایک کره جنوبی آغاز شد و تیم ایران به دو نشان سنگین وزن دست یافت.
ایران، چگونه پس از 9 سال قهرمان آسیا شد؟ تیم ملی وزنه‌برداری ایران در آخرین روز از رقابتهای قهرمانی قاره آسیا با کسب سه مدال طلا توسط بهداد سلیمی و دو مدال برنز انوشیروانی در سنگین وزن، پس از 9 سال عنوان قهرمانی قاره‌کهن را به خود اختصاص داد. سانگ گان جون وزنه ۲۵۰ کیلویی را انداخت تا تیم ملی وزنه برداری کشورمان تنها با یک امتیاز برتری نسبت به کره جنوبی و با امتیاز ۵۰۱، پس از ۹ سال قهرمان آسیا شود.
دستور تازه احمدی نژاد در چالش با مجلس رئیس جمهور در بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور، مکاتبات مجلس شورای اسلامی با دستگاه‌های اجرایی در خصوص لغو برخی مصوبات مربوط به دولت و مراجع و مقامات دولتی را خلاف نص صریح قانون اساسی و فاقد وجاهت حقوقی دانست.
واکنش لاریجانی به اظهارات احمدی‌نژاد رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور درباره حق مجریان در اجرای تفسیر خود از قوانین گفت:‌ مشکل در تفسیر قانون نیست مشکل در اجراست، برخی بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند.
واکنش باهنر به بخشنامه احمدی‌نژاد ساعتی از بخشنامه عجیب رئیس جمهور دال بر غیرقانونی خواندن مکاتبات رئیس مجلس با دستگاه‌های اجرایی نگذشته بود که معاون نظارتی مجلس به آن واکنش نشان داد.
کشف یک تخلف بزرگ دیگر در شبکه بانکی طبق بررسی‌های انجام شده، مسئولان وقت این بانک دولتی در پرداخت تسهیلات ده‌ها میلیون یورویی و چند میلیون دلاری به یک شرکت خصوصی مرتکب تخلفات متعددی شده‌اند.
نامه مهم جامعه مدرسین به احمدی نژاد در این نامه آمده است: بدیهی است چنانچه این گرانی ها تداوم پیدا کند، بیم آن می رود که اقشار آسیب پذیر و مستضعف جامعه اسلامی ما – که همانا صاحبان اصلی این انقلاب اند – با معضلات جدی مواجه شوند.
احمدی‌نژاد: خانم وزیر یک «مرد حسابی» است دکتر محمود احمدی نژاد در سخنانش سئوالهایی از وزیر بهداشت درباره تعداد تختهای بیمارستان صیاد شیرازی گرگان پرسید. رئیس جمهور در این مراسم از مرضیه وحید دستجردی با عنوان "مرد حسابی" و اینکه "این خانم به اندازه سه مرد کار می کند" یاد کرد.
دفتر سید محمد خاتمی تکذیب کرد دفتر سید محمد خاتمی با انتشار بیانیه ای انتساب برخی نقل قول ها به رییس جمهور سابق کشورمان را تکذیب کرد.
میزان افزایش حقوق کارمندان اعلام شد لایحه بودجه امسال هنوز در مجلس به تصویب نرسیده است، پس از تبدیل لایحه به قانون، دولت هم بر اساس آن افزایش حقوق کارمندان را اعمال خواهد کرد.
طراحی بزرگ‌ترین دوربین دیجیتال جهان این دوربین از سیارک‌های نزدیک زمین تا خواص ماده سیاه و انرژی سیاه را به تصویر می‌کشد.
استقرار جنگنده‌های آمریکایی اف - ۲۲ در امارات کاپیتان فیل ونچورا، سخنگوی نیروی هوایی آمریکا با این حال این تحرکات را مطابق برنامه‌ریزی قبلی دانسته که به گفته او برای تقویت روابط ارتش‌ آمریکا و نیروهای نظامی منطقه و نیز افزایش امنیت منطقه است.
لاریجانی: به دعواهای حیدری ـ هیاتی دامن نزنید وی با بیان این‌که «نمایندگان ملت نباید خریده شوند و لابی‌های بی‌وجه روی آن‌ها تاثیر بگذارند» گفت: اگر لابی‌های بی‌وجه روی آن‌ها تاثیرگذار نباشند، بدان معناست که افراد فهیم و کاردانی بوده‌اند، درد مردم را شناخته‌اند، شجاعت دارند و در واقع مناسب خانه ملت هستند و اگر می‌خواهد مجلس مظهر حکمت نظام باشد باید افرادی انتخاب شوند که نسبتی با حکمت داشته باشند.
بازتاب های یک انتصاب جنجالی انتصاب‌های جنجالی که در کابینه‌های اول و دوم محمود احمدی‌نژاد به مسائلی چالش زا برای دولت تبدیل شده بود و در چند وقت اخیر وارد فاز جدیدی شده و شدت بیشتری گرفته است، تقریبا انتقاد بیشتر اقشار مردم و همچنین علما و سیاسیون را به دنبال داشته است. در پاسخ به اینکه چنین انتصاباتی با چه اهدافی صورت می‌گیرد، به چند مولفه باید توجه کنیم.
مواضع بی‌سابقه درباره برنامه هسته‌ای ایران در پی اظهارات تازه بنی گانتز، رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مبنی براینکه «ایران در صدد دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نیست»، لئون پانه تا، وزیر دفاع آمریکا گفت: هیچگونه اطلاعات ویژه‌ای درباره تصمیم ایران برای ساخت تسلیحات اتمی نداریم.
کواکبیان: به خدا مردم «شام» می‌خواهند کواکبیان:ایجاد دو و نیم میلیون شغل در سال ۹۰ بعید است/به خدا مردم شام می‌خواهند،شام هم یعنی ش شغل، الف ازدواج، م مسکن/احمدی‌نژاد اگر بخواهد همین گونه حرکت کند قطعا مجلس جلوی وی خواهد ایستاد.
کشف یکی از ذرات کوچک تر از اتم دانشمندان اروپایی امروز جمعه اعلام کردند ذره ای را کشف کرده اند که کوچکتر از اتم است و کشف این ذره ، مسیر شناخت ساختمان ماده را هموارتر می سازد
لاریجانی:عدالت با پول دادن محقق نمی‌شود رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره آئینه مطهر گفت: در جامعه‌ای که پر از مشکل و سختی است بر ذهن هنرمند خاک پاشیده می‌شود.
دلار آزاد 1730 تومان شد قیمت دلار و سکه امروز نیز همچون روزهای گذشته اندکی کاهش یافت؛ به گونه‌ای که هر دلار آمریکا در بازار ‌آزاد 1730 تومان، سکه طرح جدید 675 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 69 هزار و 250 تومان معامله شد.
اعلام لیست انتخاباتی 45 نفره جبهه ایستادگی در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 130 نامزد برای 65 کرسی باقی مانده به رقابت خواهند پرداخت که جبهه ایستادگی 45 کاندیدا را در 19 حوزه انتخابی مورد حمایت قرار می دهد که 20 نفر آنها در حوزه تهران و 25 نفر دیگر در 18 حوزه شهرستانها خواهند بود.
حمایت جبهه پایداری از ریاست حداد عادل وی افزود: ما متاسفانه نگرانی‌هایی از جانب اطرافیان آقای حدادعادل داریم که اگر قرار باشد، آقای حداد به عنوان رییس مجلس آینده معرفی شود، باید در مورد این افراد تجدیدنظر نماید؛ چراکه این افراد در سایت‌ها و روزنامه‌های خود به دنبال تخریب جبهه پایداری و وارونه جلوه‌دادن شخصیت اعضای این جبهه هستند و در مواردی هم موضع‌گیری‌هایشان در مجلس گذشته به نفع انقلاب نبوده است.
رشد چشمگیر کاربران اینترنت کشور محمدرضا توکلی اظهار کرد: با تکمیل دریافت اطلاعات کاربران اینترنت کشور به نظر می رسد رشد چشمگیری در تعداد کاربران اینترنت کل کشور به وجود آمده است.
بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب درباره جزایر سه گانه وزیران خارجه اتحادیه عرب در نشست اضطراری شب گذشته (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای از مواضع دولت امارات درباره جزایر سه گانه اعلام حمایت کردند.
اعلام نامزدهای جبهه مردم سالاری در کشور مصطفی کواکبیان برای مرحله دوم انتخابات مجلس نهم اسامی نامزدهای جبهه مردم سالاری در تهران و حزب مردم سالاری در شهرستان‌ها را اعلام کرد.
هوسرانی‌های زن جوان خانواده‌ای را نابود کرد با شناسایی هویت جسد و دعوت از اعضای خانواده مقتول، همسر مقتول به نام «ستاره . ف» 32 ساله با مراجعه به اداره دهم، در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفت: همسرم هر روز ساعت 06:15 منزل را به قصد محل کارش ترک می‌کرد تا اینکه در روز حادثه از طریق تماس با محل کارش متوجه غیبت وی در سرکار شدم و در طول این چند روز نیز، در بیمارستان‌ها و کلانتری‌های تهران به دنبال او می‌گشتم.
توضیحات دانشجو درباره تغییر روسای دانشگاه‌ها وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طی دوسال گذشته 10 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شدند، گفت: برنامه‌ریزی بر این اساس است که تا پایان دولت دهم 15 هزار نفر دیگر جذب هیات علمی داشته باشیم.
میزان ارز مسافرتی برای کشورهای مختلف فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یک بار در سال به مبلغ ۴٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است.
ایران : چهارمین قدرت جهان در جنگ های سایبری «جفری کر» از کار‌شناسان سایبری و یکی از مشاوران سایبری وزارت دفاع آمریکا معتقد است که ایران در حال حاضر می‌تواند در میدان جنگ سایبری یکی از بازیگران عمده در عرصه جهانی باشد. توانایی فعلی ایران در سطحی همچون نفوذ به سیستم های مالی ایالات متحده است.
تأیید تخلف دیپلمات ایرانی در استخر مختلط! سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اخبار منتشر شده در خصوص دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در برزیل، با اشاره به اینکه حضور وی در استخر مختلط تخلف انضباطی به شمار می رود گفت: این دیپلمات به خاطر تخلف به کشور فرا خوانده شده است.
هشدار جیمی کارتر درباره جنگ با ایران امریکا طی 60 سال گذشته تقریبا به طور دائمی در حال جنگ بوده است - در کره، ویتنام، کامبوج، السالوادور، لیبی، پاناما، هائیتی، یوگوسلاوی، عراق، افغانستان و بسیاری از نقاط دیگر جهان- و اغلب این جنگ‌ها در تحقق معیار یک جنگ مشروع و عادلانه ناموفق و بعضی از آن‌ها هم کاملا غیر ضروری بودند."
فرهنگ و هنر مازندران از 130 میلیارد تومان سهمی نداشت نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا گفت: اخیراً 130 میلیارد تومان بودجه به استان تزریق شده که فرهنگ و هنر در آن سهمی ندارد.
اعزام 30 هزار نفر مازندرانی به مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران، گفت: ‌امسال 30 هزار نفر به مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اعزام می‌شوند.
بانوی خیری در ساری با فروش پاساژ مدرسه‌سازی می‌کند مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری از شناسایی بانوی خیری که با فروش پاساژ در مرکز شهر ساری قصد دارد به مدرسه‌سازی ادامه دهد، خبر داد.
تحقق 90 درصدی تعهد خیران مدرسه‌ساز در مازندران مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس مازندران گفت: حدود 40 میلیارد تومان خیران مدرسه‌ساز مازندرانی متعهد شدند که 90 درصد آن محقق شد.
36 مدرسه در رامسر هوشمند می‌شود مدیر آموزش و پرورش رامسر گفت: 36 مدرسه درسطح شهرستان رامسر در سال تحصیلی جدید هوشمند می‌شوند.
وضعیت تیمداری فوتبال در مازندران مشخص می‌شود نایب رئیس هیئت فوتبال مازندران گفت: در آینده نزدیک وضعیت تیمداری فوتبال در مازندران مشخص می‌شود.
10 ورزشکار مازندرانی المپیکی شدند مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: هم‌اکنون 50 ورزشکار از کشورمان موفق به کسب سهمیه المپیک 2012 لندن شدند که از این تعداد 10 ورزشکار مازندرانی هستند.
اختصاص 150 میلیارد اعتبار برای روستاهای نکا فرماندار نکا گفت: 150 میلیارد ریال اعتبار برای روستاهای نکا مصوب شد. به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، رضا آزادی کناری بعدازظهر امروز در همایش شوراهای شهر و روستای نکا در سالن امیرالمومنین (ع) ارشاد نکا بیان داشت: این اعتبارات برای حوزه آب و فاضلاب، راه و جاده سازی، مسکن روستایی و ... هزینه می‌شود.
برپایی جشن کوثر در تمام شهرهای مازندران مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از برپایی جشن کوثر در همه شهرهای مازندران خبر داد.
هیئت کشتی مازندران در صدر قرار گرفت رئیس هیئت کشتی مازندران گفت: بر اساس ارزیابی به عمل آمده در فدراسیون کشتی در سال 90 در رشته آزاد در بین 31 استان کشور، هیئت کشتی مازندران بالاتر از دیگر استان‌های کشور قرار گرفت.
استاندار مازندران قهرمانی سلیمی در وزنه‌برداری آسیا را تبریک گفت استاندار مازندران به خاطر کسب سه نشان طلا توسط بهداد سلیمی در مسابقات قهرمانی آسیا به وی و جامعه وزنه‌برداری ایران تبریک گفت.
توت فرنگی محصول مازندران نشانه استاندارد گرفت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر گفت: بهنمیر دارای نخستین علامت استاندارد تولید محصول سالم توت فرنگی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است.
تحصیل 23 هزار دانشجو در آمل فرماندار آمل از تحصیل 23 هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های این شهرستان خبر داد.
مرگ 29 نفر در مازندران بر اثر مصرف مواد مخدر پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: در سال گذشته 29 نفر در استان مازندران به دلیل سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند.
6 دانشجوی مازندران به مسابقات کشوری قرآن راه یافتند رئیس دانشگاه مازندران اعلام کرد: شش دانشجوی ممتاز قرآنی دانشگاه مازندران موفق به کسب مجوز حضور در مسابقات قرآن دانشجویان سراسر کشور شدند.
فضای بیمارستانی مازندران کافی نیست معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در حال حاضر در بحث فضای بیمارستانی در مازندران دچار مشکل هستیم.
ارسال بیشترین مقاله از مازندران به همایش آموزش علوم پزشکی دبیر علمی سیزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی گفت: مازندران با 147 خلاصه مقاله، بیشترین مقاله را به این همایش ارسال کرده است.
مطهری حوزه و دانشگاه را به هم پیوند داد نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: نخستین نفری که در کشور بین حوزه و دانشگاه ارتباط مناسبی ایجاد کرد شهید مطهری بود.
آیت‌الله معلمی: مشکل کارگران نساجی قابل حل استعضو خبرگان رهبری در تکریم مقام کارگر گفت: مشکل کارگران نساجی قائمشهر قابل حل است.
دانشگاه علوم پزشکی مازندران و راه اندازی 80 رشته تحصیلات تکمیلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش تعداد دوره های تحصیلات تکمیلی در این مجموعه دانشگاهی خبر داد و گفت : در صدد راه اندازی 80 رشته تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه هستیم .
بیش از 242 هزار دانشجو در مازندران به تحصیل علم مشغولند استاندار مازندران ، تعداد دانشجویان دانشگاه های این استان را بیش از 242 هزار نفر اعلام کرد و گفت : این تعداد دانشجو در دانشگاه ها موسسات آموزش عالی در مناطق مختلف استان در حال فراگیری علم هستند .
نیازمند معلمانی مانند شهید مطهری هستیم نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: شهادت آیت‌الله مطهری خسارت بزرگی بود که بر انقلاب اسلامی وارد شد، ما نیازمند اینگونه معلمان هستیم.
90 مدرسه ساری به مدارس قرآنی تبدیل شد مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری گفت تاکنون 90 مدرسه به مدارس قرآنی تبدیل شد که 5 هزار دانش‌آموز را پوشش داده است.
پروژه حدود 4 میلیارد تومانی در ساری بهره‌برداری شد پروژه حدود 4 میلیارد تومانی در ساری بهره‌برداری شد.
بازسازی مسجد تاریخی فرح‌آباد ساری استاندار مازندران به تکمیل مسجد تاریخی فرح‌آباد، تسریع در ساخت پل داراب و پروژه موزه ساری تاکید کرد و گفت: توجه به زیرساخت‌ها یکی از عوامل توسعه‌یافتگی است.
2500 تندیس حکیم طبری در مازندران اهدا می‌شود معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در جشنواره آموزشی پزشکی و همایش شهید مطهری، 2 هزار و 500 تندیس حکیم طبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اهدا می‌شود.
پرداخت الکترونیکی 77 درصدی قبض آب در مازندران معاون خدمات مشترکان شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: پرداخت غیرحضوری قبض آب مشترکان مازندرا ن به 77 درصد رسید.
بهره‌برداری کمربندی شمالی و راه‌اندازی زباله‌سوز در ساری رئیس شورای شهر ساری گفت: سال جاری شاهد بهره‌برداری دو پروژه بزرگ و اساسی در مرکز مازندران هستیم که کمربندی شمالی و راه‌اندازی نیروگاه زباله سوز بسیاری از کاستی‌های ساری را برطرف می‌کند‌.
راه‌اندازی واحد بین‌الملل دانشگاه علوم کشاورزی ساری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه، راه اندازی واحد بین‌الملل دانشگاه در آینده نزدیک است.
پذیرش دانشجو در ۱۸ رشته کاردانی پیوسته در دانشگاه آزاد ساری به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ساری، احمد مظفری اظهار داشت: در سه رشته تربیت بدنی، تاسیسات (تهویه مطبوع)، نرم افزار کامپیوتر و آموزشکده سما دانشگاه آزاد اسلامی ساری در 15 رشته مدیریت خانواده، علمی کاربردی حسابداری، امور اداری، تربیت بدنی، الکترونیک (الکترونیک عمومی)، الکتروتکنیک (برق صنعتی)، الکتروتکنیک (تاسیسات الکتریکی)، نقشه‌برداری، کارهای عمومی ساختمان، نقشه‌کشی معماری، تاسیسات (تبرید)، مکانیک خودرو، صنایع فلزی (جوشکاری)، نرم افزار کامپیوتر، گرافیک برای سال تحصیلی جدید دانشجو می‌پذیرد.
افتتاح کارخانه فولاد خزر در گیلان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از افتتاح کارخانه فولاد خزر با اعتبار 170 میلیارد تومان تا پایان سال جاری در این استان خبر داد.
تجلیل 100 فرد نمونه دستگاه‌های‌ اجرایی گیلان معاون عمران استاندار گیلان گفت: به مناسبت یکصدمین سفر هیئت دولت، 100 نفر افراد نمونه هر کدام از دستگاه‌های اجرایی گیلان تجلیل می‌شوند.
فعالیت بیش از 6 هزار اعضای شورای گیلان رئیس شورای عالی استانها در گیلان از فعالیت 6 هزار و 700 نفر اعضای شورای این استان در بخش‌های مختلف خبر داد.
قهرمانی دختران دونده گیلان در رقابت‌های کشور نایب رئیس هیئت دومیدانی گیلان گفت: دختران نوجوان گیلان قهرمان مسابقات منطقه‌ای دومیدانی کشور شدند.
مرگ 114 نفر گیلانی بر اثر اعتیاد مدیر کل پزشکی قانونی گیلان از مرگ 114 نفر بر اثر اعتیاد در این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: مرگ این افراد بر اثر اعتیاد 15.2 درصد رشد داشته است.
سینما دریای آستارا پلمب می‌شود مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: به دلیل تخلف مدیر سینما دریای آستارا در اکران دو روزه فیلم گشت ارشاد روند تعطیلی این سینما در حال انجام است.
قابلیت بندر انزلی 10 برابر بنادر غیرایرانی است استاندار گیلان گفت: قابلیت بندر انزلی 10 برابر برخی دیگر از بنادر غیر ایرانی حاشیه خزر است.
منطقه آزاد انزلی مرکز فعالیت‌ اقتصادی گیلان است امام جمعه انزلی گفت: منطقه آزاد انزلی مرکز توجهات و فعالیت‌های اقتصادی و تجاری گیلان است.
اجرای طرح انتظامی در لاهیجان فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان از اجرای طرح انتظامی با هدف ارتقای امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.
انتقاد مدیر کل ورزش و جوانان گیلان از فردوسی‌پور عادل فردوسی‌پور مجری برنامه 90 به شدت مورد انتقاد مدیرکل ورزش و جوانان گیلان قرار گرفت.
اشتغال 575 نفر در شهرک‌های صنعتی گیلان مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از اشتغال بالغ بر 575 نفر به صورت مستقیم در 34 واحد صنعتی استان خبر داد.
تاسیس 4 دانشکده در دانشگاه گیلان رئیس دانشگاه گیلان از تاسیس چهار دانشکده جدید و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشکده‌ها در این دانشگاه خبر داد.
درگیری قلیان‌سرای لنگرود جان یک جوان را گرفت فرمانده نیروی انتظامی لنگرود گفت: در درگیری یکی از قلیان‌سراهای لنگرود جوان 25 ساله بر اثر ضربات چاقو جان خود را از دست داد.
برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان در فومن رئیس اداره آموزش و پرورش فومن از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی گیلان به مناسبت هفته معلم در این شهرستان خبر داد.
دختر فراری آستارا به خانه‌اش بازگشت فرمانده نیروی انتظامی آستارا از بازگرداندن یک دختر 15 ساله فراری به آغوش خانواده‌اش در این شهرستان خبر داد.
740 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در گیلان هستند استاندار گیلان گفت: 740 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در دور دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه رشت و تالش هستند.
استاندار گیلان: بیمه محصولات کشاورزی جدی گرفته شود استاندار گیلان به وقوع بلایای طبیعی در این استان اشاره کرد و گفت: بیمه محصولات کشاورزی از طرف کشاورزان باید جدی گرفته شود.
شناسایی 22 اثر فرهنگی‌تاریخی سیاهکل مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از شناسایی 22 اثر فرهنگی و تاریخی شامل گورستان‌، محوطه‌های استقراری، تپه‌، غار و معادن قدیمی کارگاه‌های ذوب فلز در محدوده رودخانه‌های «یسن» سیاهکل خبر داد.
عرضه کالای 180 واحد صنعتی گیلان در بازار جهانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از عرضه کالای 180 واحد صنعتی این استان به دلیل کیفیت بالا در بازار جهانی خبر داد.
دستگیری کلاهبردار 18 میلیارد ریالی لاهیجان فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان از دستگیری یک کلاهبردار 18 میلیارد ریالی این شهرستان خبر داد.
نخبگان فرهنگی گیلان حمایت می‌شوند قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: نخبگان فرهنگی، ادبی، هنری، آموزشی و تربیتی گیلان حمایت مادی و معنوی می‌شوند.
حسن‌خواه رئیس شورای شهرستان رشت شد حجت‌الاسلام محمد حسن‌خواه با اکثریت آرای اعضای شورای شهرستان رشت، رئیس این شورا شد.
افتتاح ساختمان جدید شورای شهر آستارا فرهاد محسنی ظهر امروز در جریان بازدید از ساختمان در حال تاسیس شورای شهر آستارا اظهار کرد: یکی از اقدام‌های اساسی و آرزوی دیرینه اعضای شورای شهر آستارا در دوره سوم احداث ساختمان جدید برای شورای شهر بود که با تلاش اعضای شورای شهر و مسئولان شهرستانی و استانی محقق شد.
امام جمعه رشت: مشارکت مردم در دور دوم انتخابات گسترده است نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مردم در دور دوم انتخابات مجلس نهم حضوری گسترده می‌یابند و نماینده اصلح را انتخاب می‌کنند
گیلان در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته است نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش های زیربنایی استان گفت : گیلان با سرعتی بیشتر از گذشته، در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته است.
دانشگاه گیلان از حوزه های موفق در آزمون تحصیلات تکمیلی معرفی شد رییس روابط عمومی و حوزه ریاست دانشگاه گیلان گفت: این دانشگاه به عنوان یکی از حوزه های موفق در کشور در برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی سال 91 معرفی شد.
تاکید نماینده ولی فقیه در گیلان برای توجه ویژه دولت به کشاورزینماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت خواستار توجه ویژه دولت به کشاورزی و صنایع وابسته آن در بخش های مختلف به ویژه چای، برنج و نوغان شد.
شهردار ماسوله استعفا کرد یحیی یوسف‌پور استعفای خود را از تصدی شهرداری ماسوله اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، یحیی یوسف‌پور شهردار ماسوله استعفا نامه خود را بدون ذکر دلایل تقدیم اعضای شورای اسلامی این شهرک تاریخی کرد که صبح امروز مورد موافقت شورا قرار گرفت.
رونمایی 8 کتاب تاریخ شفاهی گیلان معاون فرهنگی‌هنری حوزه هنری گیلان از انتشار و رونمایی هشت کتاب تاریخ شفاهی این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد پر حلم پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته تاریخ شفاهی در گیلان جای نداشت، اظهار کرد: کتاب «یک وجب و چهار انگشت» دومین کتاب تاریخ شفاهی استان سال گذشته منتشر شد.
تشکیل کارگروه دائمی داغستان، آستراخان و گیلان استاندار گیلان از تشکیل کارگروه دائمی داغستان و آستراخان روسیه با استان گیلان در مورد پیگیری مفاد توافق‌نامه‌های صورت گرفته خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفر مدیران گیلان به داغستان و آستراخان روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه روابط تجاری راهبردی گیلان با نگاه ملی ضروری است.
برای ارتقای درآمد سرانه گلستان تلاش جدی می‌کنیم معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان یکی از اهداف مهم استان را حرکت شتاب‎بخش برای ارتقای درآمد سرانه استان عنوان کرد و گفت: شجاعانه در این راستا پیش می‎رویم.
جشنواره شهروند برگزیده در آزادشهر رئیس شورای اسلامی شهر آزادشهر گفت: همزمان با سالروز تولد حضرت علی‌اکبر (ع) و هفته جوان جشنواره شهروند برگزیده در آزادشهر برگزار می‎شود.
فرودگاه کلاله رسما افتتاح شد فرودگاه کلاله رسما با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی صبح امروز افتتاح شد.
افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی شهید صیاد شیرازی گرگانبیمارستان 320 تختخوابی شهید صیاد شیرازی گرگان پیش از ظهر امروز توسط وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
بازدید احمدی‌نژاد از راه آهن گرگان ـ اینچه‌برون محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در سفر یک روزه به استان گلستان از روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه ملی راه آهن گرگان ـ اینچه‌برون بازدید کرد.
نخستین پروژه مهر ماندگار در گلستان افتتاح شد وزیر راه و شهر سازی گفت: نخستین پروژه از 147 پروژه مهر ماندگار امروز در استان گلستان افتتاح شد.
سال 91 سال شکوفایی پروژه‌های دولت در گلستان است جواد قناعت گفت: سال 91 سال شکوفایی پروژه‌های نیمه تمام دولت نهم و دهم در استان گلستان است.
فرودگاه کلاله بین‎المللی می‎شود معاون عمرانی استاندار گلستان گفت: فرودگاه کلاله با اعتبارات ویژه‎ای که در سال 1391 به آن اختصاص داده می‎شود بین‎المللی خواهد شد.
تشکیل 320 هسته حفاظت اجتماعی در گلستان جانشین رئیس ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری استان گلستان گفت: هم‌اکنون 320 هسته حفاظت اجتماعی در این استان شکل گرفته است.
کارگران نمونه بسیجی گلستان تقدیر شدند همایش امتنان از کارگران نمونه بسیجی گلستان با حضور مسئولان استانی و جمعی از کارگران بسیجی نمونه استان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
برگزاری انتخابات هلال احمر گلستان با مشارکت 70 هزار نفر مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از برگزاری انتخابات جمعیت هلال احمر با مشارکت 70 هزار نفر از اعضا در روز 22 اردیبهشت ماه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، مجتبی اکبری عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گلستان اظهار داشت: 18 تا 24 اردیبهشت ماه به هفته هلال احمر نامگذاری شده است که برنامه‎های امسال با سال گذشته تفاوت بسیاری جدی دارد.
193 هزار گلستانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی مدیرکل تامین اجتماعی گلستان گفت: 193 هزار نفر در گلستان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. حسین امیری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: در برنامه کاری سال 1391 کسانی که در باغات و زمین‎های کشاورزی مشغول کار هستند،‎ می‎توانند از بیمه تامین اجتماعی بهره‎مند شوند.
تیرماه زمان نهایی ثبت جهانی برج قابوس مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: ثبت جهانی بلندترین برج آجری جهان تیرماه نهایی می‌شود.
دیوار بزرگ گرگان در فهرست موقت یونسکو قرار می‌گیرد مشاور سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: دیوار بزرگ گرگان برای ثبت جهانی در فهرست موقت یونسکو قرار می‌گیرد.
تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون در گلستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون کشور در استان گلستان خبر داد.
امضای تفاهمنامه میراث فرهنگی با سپاه گلستاندر راستای توسعه فضاهای گردشگری، تفریحی و توریستی در اردوگاه صالحین شیرآباد گلستان، تفاهمنامه‌ای فیمابین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، با سپاه نینوای استان منعقد شد.
اجرای طرح اسکواش محلات در گرگان دبیر هیئت اسکواش گلستان از اجرای طرح اسکواش محلات در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال احمد تجری اظهار داشت: این طرح با شعار «اسکواش برای همه» و در راستای همگانی کردن این رشته زیبا و مفرح در سطح استان برای نخستین بار در شهرستان گرگان به اجرا درخواهد آمد.
23 مدرسه خیرساز در گنبدکاووس احداث می‎شود مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: 23 مدرسه خیرساز در شهرستان گنبدکاووس در دست اقدام و احداث است.
امنیت گردشگران در مناطق گردشگری گلستان افزایش می‎یابدمدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: امنیت گردشگران استان در مناطق گردشگری افزایش می‎یابد.
برگزاری گردهمایی مسئولان کانون مداحان استان گلستان گردهمایی اعضای کانون مداحان گلستان بمنظور بررسی برنامه های این کانون در شهرستان کردکوی در غرب استان برگزار شد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام نجفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی روز گذشته، کانون مداحان را برای ساماندهی به جامعه مداحان و پیشگیری از بسیاری از بدعت ها از یک سو و از سوی دیگر برنامه ریزی برای اعتلای جامعه مداحان و روشهای انتقال سیره زندگانی پیامبر(ص)و اهل بیت(ع) به مردم و آشنا کردن آحاد جامعه با ارزش هاف امری ضروری بیان کرد.
تجلیل از شهروندان خیر شهرستان گرگان شهرداری وشورای اسلامی شهرگرگان در مراسمی از سه تن از شهروندانی که در امر خدمت رسانی تاثیر گذار بودند، تجلیل نمودند. به گزارش ایرنا در مراسمی که در صحن شورای اسلامی شهر برگزار شد از محمد حسین کمیلی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز ،حاج حسین خلیلی رییس مجمع امور صنفی و مهندس وحید رضا میرا تجلیل شد.
هیئت بازرسی گلستان، به لحاظ کمیت و کیفیت جزو استان های برتر بود رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: این هیئت، در ارزیابی های صورت گرفته، به لحاظ کمیت و کیفیت جزو استان های برتر کشور، شناخته شد.
تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت گلستان در سال جاریمعاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان از تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت استان با مشارکت دستگاه‎های اجرایی در سال جاری خبر داد.
گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: امروز گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سیف‌الله ابوترابی در همایش مدیران کل ثبت احوال‌های کشور در گرگان اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که توفیق میزبانی این همایش بر عهده ما قرار گرفته تا بتوانیم میزبان مدیران عرصه پاسداری از مرز هویت ایران باشیم.
آموزش 3300 هنرجوی صنایع دستی در گلستان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: طی برگزاری چهار دوره آموزشی در این اداره کل، 3 هزار و 366 هنرآموخته صنایع دستی در استان آموزش دیدند.
گلستان باکیفیت‎ترین گندم کشور را دارد مدیر کل امور مجامع شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: براساس آمارهای روزانه، کیفیت گندم استان گلستان در رده استان‎های نخست کشور قرار دارد و این مساله برای کشور بسیار مهم است.
تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در گلستان معاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: اقدام لازم برای تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در استان باید در اسرع وقت انجام پذیرد.
برگزاری همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در آزادشهر همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی با محوریت اعتیاد ویژه دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه در شهرستان آزادشهر برگزار شد. به گزارش سلام شمال مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در این همایش در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: اصلی‎ترین هدف برگزاری این همایش را بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات دانش‎آموزان در برابر این بلای خانمان‎سوز اعلام کرد و بر اهمیت بحث پیشگیری مهم‌تر از درمان است، تاکید کرد.
برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت در شهرستان آق‎قلا از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد. به گزارش سلام شمال این همایش با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه گمیشان، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، فرمانده لشگر 30 پیاده گرگان، فرماندار آق‎قلا و علمای شیعه و سنی استان عصر امروز در مصلی آق‎قلا برگزار شد.
برنامه‌ریزی مرحله دوم بهره‌برداری از آب سدهای گلستان نشست کمیته آب سدهای گلستان برای توزیع مناسب آب غلات با حضور مدیران شرکت آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی استان و جمعی از کارشناسان در شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد.
مهم‌ترین ویژگی‌های استاد مطهری 12 اردیبهشت سالروز عروج مردی است که حضرت روح الله(ره) از او به عنوان «حاصل عمر خود» یاد کرد و فرمود همه آثار و کتاب های مطهری مفید است. مطهری، همچون نامش صاحب اندیشه ای مطهر بود و می کوشید تا دیگر اندیشه ها را نیز از آلایش ها و ناخالصی ها تطهیر کند و از همین رو نامش به عنوان معلم بزرگ انقلاب جاودانه شد. متن ذیل سخنانی است از یکی از شاگردان و پرورش یافتگان مکتب مطهری که تفاوت ها و ویژگی های خاص استاد شهید مرتضی مطهری را در حد توان بیان کرده است.
گردش در ساحل ساری با طعم قلیاندریای زیبا و بیکران مانند همیشه آبی است و جزر، مد و سکوتی که فقط با کوبیدن آب به ساحل شکسته می‌شود زیبا است اما در محله به اصطلاح اسلکه، فقط دود و دم و «کرکر» قلیان خودنمایی می‌کند.
به یاد شهدای گمنام ایام فاطمیه مردم شهر گرگان پیکر شهید گمنام 28 ساله را بر روی دوش داشتند و او را برای سفر به بهشت بدرقه کردند. کس ندانست که مادر او کیست، بی‎گمان تمام شهدا را زهرا(س) مادری می‎کند، همان طور که در کربلا سر ابوالفضل عباس(ع) را به دامن کشید. این شهید گمنام در روز شهادت 28 سال داشت، مثل مادرش زهرا جوان بود، شوق زندگی بر دل داشت، اما از تمام دوست داشتن‎ها، شوق‎ و جوانی‎اش دست کشید و خود را برای میدان نبرد حق آماده کرد.
اسرار نام های حضرت فاطمه (س) حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.
فاطمه (س) غمگینانه‌ترین روایت ولایت فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) که غمگینانه‌ترین روایت ولایت است. فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) است که در نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرن‌ها و عصرهاست. سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س) مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه و انسانی است و مقام و منزلت او در نزد خداوند و بین مسلمانان به ویژه شیعیان کمتر از دیگر ائمه نیست و آن حضرت دارای منزلتی عظیم‌تر است.
جلوه‌های رفتاری و اخلاقی حضرت زهرا (ع) معصومین (ع) الگوهای همیشگی زندگی تمامی انسان‌ها در تمام طول تاریخ بوده و هستند به طور مثال می‌توان از این افراد به حضرت فاطمه زهرا (س)‌ اشاره کرد؛ در ایام دهه اول فاطمیه به مناسبت ایام حزن اهل بیت (ع) به برخی از آموزه‌ها و درس‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) خواهیم پرداخت.
پرستاران هر روز معجزه عشق را به تماشا می‎نشینند پرستاران با سرانگشت محبت خود هر روز معجزه عشق را در شفابخشی دستانشان به تماشا می‎نشینند. به گزارش سلام شمال حضرت زینب (ع) اسوه و الگوی صبر و مقاومت بود و به همین دلیل روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام پرستار نامگذاری شد تا نمادی بر تحمل و صبوری پرستاران باشد.
آشنایی با ریشه‌های روز سیزده فروردینلا به لای کتاب‌های تاریخی را که بگردید، از نحسی سیزده خبری نیست. سیزدهمین روز از سال نو در ایران باستان، با نام فرشته تیر پیوند خورده است: «سیزدهم هر ماه شمسی تیر روز نامیده می شود و مربوط به فرشته ای است که تیر نام دارد و تیر فرو رفته در پهلوی او را تیشتر می گویند. فرشته مقدس تیر در کیش مزدیستی مقام بلند و داستان شیرینی دارد.
زخم های کهنه‌ی مازندران زخم های کهنه‌ی مازندرانروز طبیعت اگرچه برای عموم مردم کشورمان خوشایند است اما برای اهالی مازندران یادآور زخم های کهنه و عمیق است. لذا در این نوشتار کوتاه اشاراتی به برخی از زخم های طبیعت مازندران خواهیم نمود که زخم طبیعت مازندران زخم های مردم مازندران است.
چرا 12فروردین یوم الله است؟ دوازدهم فروردین ماه روزی است که نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام رسمی کشور ما ایران عزیز تعیین شد.این روزحقیقتا یوم الله و روزی است که بایستی درآن پیوسته از این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی تجلیل شود. راز تأکید امام امت رضوان الله تعالی علیه نیز بر بزرگداشت این روز ،دربرداشتن خصوصیت منحصر به فردی است که فقط متعلق به 12فروردین است.
تولید ملی ادامه جهاد اقتصادی معمولا مدیران موفق همواره به روی مقاصد اصلی خود به هر عنوان تاکید داشته و در تلاشند تا اهداف مورد نظر خویش را، به انحای گوناگون برای جامعه تحت نظرشان، تبدیل به آرمان کنند و با وجود تحرکات کاتوره‌ای بخش‌های مختلف که در نگاه نخست به جهت‌‌های متفاوتی است، حرکت جمعی و مجموع جبری تلاش‌های نظام، همگی به سمت و سوی پیشبرد هدف غایی مجموعه ختم شود. در همین راستا نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری حرکتی است مبارک، در راستای رسیدن به نوعی وحدت و انسجام ملی، برای نیل به یک مقصود بزرگ. پرواضح است مقاصدی که دستیابی به آنها در نخستین نگاه، دور از دسترس می‌‌شود با تلاش همه‌جانبه که البته در گام اول نیازمند معرفتی صحیح نسبت به هدف تعیین شده است می‌تواند به مصداق وعده‌ «ید الله مع الجماعه» به اهدافی قابل دستیابی مبدل شود.
جاذبه‌های گردشگری شهرستان آملکهن شهر آمل بالش را برای فرود مسافران گسترانیده است کهن شهر آمل یکی از زیباترین شهر مازندران است که با اماکن تاریخی، مذهبی، گردشگری و زیبایی‌های بکر خدادادی خود منتظر قدوم مسافران نوروزی است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس یکی از مهمترین حُسن‌های نوروز، تعطیلاتی است که می‌تواند پیوند خانوادگی را بیش از گذشته مستحکم کند.
شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیشعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
سرشار از هیجان آغاز/ و برآمد بهاری دیگر ...در ادبیات فارسی جشن نوروز را مانند بسیاری دیگر از آیین ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند و شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی، منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، از این دسته اند.
زمزمه کائنات؛ "یا مقلب القلوب و الابصار"به گزارش خبرنگار مهر، بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسید و چه زیبا زمزمه می کنند در رکوع و سجود خود ذره ذره کائنات "یا مقلب القلوب و الابصار حول حالنا الی احسن الحال " را... آهسته آهسته از راه رسید، طنین گام هایش به گوش می رسد، نگاه کن هر گوشه از شهر تکاپویی برپاست.. عروس فصل ها با زیبایی مبهوت کننده خرامان خرامان به میهمانی دشت ها و بوستانها آمده.
نوروز نوید بخش پیروزی نیکی و رستاخیز نهایینوروز، رستاخیز نهایی و پیروزی نیکی را خبر می‌دهد. نوروز، روز دیدار با درگذشتگان نیز هست. ایرانیان شادی جشن سال نو را نه‌تنها با زندگان، بلکه با مردگان نیز تقسیم می‌کنند.
عطر بهار در سرزمین ایران پیچیدسال 90 با تمام خوبی و بدیهایش رخت بربست و اکنون نوروز نوای آغازی دوباره را در جای جای میهن اسلامی پراکنده است. نوروز در همه جای سرزمین پارس شور دیگری برپا کرد و طبیعت نیز فرش رنگارنگ خود را در زیرپای همه پهن کرد تا بوی بهار در گوشه و کنار این سرزمین استشمام شود. طبیعت، همگان را به سوی خود جلب می کند و خیلی ها نیز عزم سفر را جزم کرده تا خود را به دامانش بسپارند. طبیعتی که چون تابلوی نقاشی هر بیننده ای را محو خود می کند.
آسمان به رنگ و بوی بهاربه گزارش خبرنگار مهر، شکوفه دو چشم بسته‌اش را نیمه باز می‌کند و اشعه خورشید را رصد می‌کند تا به تماشای بهار بنشیند. ماهیان لباس قرمز بر تن کرده تا برافروختگی خود را از آمدن سالی نو به نمایش بگذارند و سبزه‌ها قد برافراشته‌اند که به احترام نعمت‌های خدا کم کم بار دهند و سجده کنند. باد روح افزای بهار وزیدن گرفته و خورشید خنده کنان به شبرنگ زندگی تازگی می‌بخشد و حلقه‌های زر را در میان ابر‌ها‌‌ رها می‌سازد تا شادمانی را به انسان هدیه دهد و پرندگان رخشندگی آسمان را دیده‌اند و با بهار رنگین کمانی به پرواز در آمده‌اند.
گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد.گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد. به گزارش سلام شمال درباره موسیقی گیلان گفته می‌شود که گنجیته غنی موسیقی برخلاف بسیاری از مناطق ایران از وحدت سبک برخوردار نیست یعنی اینکه در نقاط مختلف گیلان از نظر تنوع آوازها و خصوصیات ملودی و ریتم از سبک‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوت به ویژه بین موسیقی مردم تالش با موسیقی محلی دیلمان و اسپیلی و دیگر نواحی گیلان به چشم می‌خورد.
تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان تالاب صومعه‌سرا با وجود پرندگان مهاجر و بومی، گونه‌های آبزیان متنوع و قابلیت‌های جالب و دیدنی از مهم‌ترین قطب گردشگری در گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا با 633 کیلومتر مربع وسعت در 25 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است.
ییلاق‌های چشم‌نواز در ارتفاعات شرق گیلانوجود ییلاقات در ارتفاعات شرق گیلان از جاذبه‌های دیدنی این استان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. به گزارش سلام شمال ، ییلاق‌ها در ارتفاعات شرق گیلان واقع شده و ییلاق نواحی چابکسر و و اجارگاه رحیم‌آباد از جمله این ییلاق‌ها هستند.
گیلان گنجینه‌ای از طبیعت و تمدنگیلان سرزمینی سبز و گنجینه‌ای از طبیعت و تمدن است. به گزارش سلام شمال گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور با مساحت بیش از 14 هزار کیلومتر است و رشته‌های کوه‌های البرز با ارتفاع متوسط سه هزار متر مانند دیواری در باختر و جنوب گیلان کشیده شده و این منطقه جز از راه دره منجیل راه شوسه دیگری به فلات ندارد.
گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا گسکر شهر مدفون و بی‌نظیر تاریخی با یک‌هزار و 200 سال قدمت در دل جنگل‌های منطقه هفت‌دغنان طاهرگوراب صومعه‌سرا قرار گرفته و مهم‌ترین قطب گردشگری گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال صومعه‌سرا شهری در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان است که از شمال با بندر انزلی و رضوانشهر و از جنوب با فومن همسایه است.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ۸:٥۱ ‎ق.ظ - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :