سلام شمال

اخبار ایران و شمال

بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب درباره جزایر سه گانه وزیران خارجه اتحادیه عرب در نشست اضطراری شب گذشته (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای از مواضع دولت امارات درباره جزایر سه گانه اعلام حمایت کردند.
اعلام نامزدهای جبهه مردم سالاری در کشور مصطفی کواکبیان برای مرحله دوم انتخابات مجلس نهم اسامی نامزدهای جبهه مردم سالاری در تهران و حزب مردم سالاری در شهرستان‌ها را اعلام کرد.
هوسرانی‌های زن جوان خانواده‌ای را نابود کرد با شناسایی هویت جسد و دعوت از اعضای خانواده مقتول، همسر مقتول به نام «ستاره . ف» 32 ساله با مراجعه به اداره دهم، در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفت: همسرم هر روز ساعت 06:15 منزل را به قصد محل کارش ترک می‌کرد تا اینکه در روز حادثه از طریق تماس با محل کارش متوجه غیبت وی در سرکار شدم و در طول این چند روز نیز، در بیمارستان‌ها و کلانتری‌های تهران به دنبال او می‌گشتم.
توضیحات دانشجو درباره تغییر روسای دانشگاه‌ها وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طی دوسال گذشته 10 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شدند، گفت: برنامه‌ریزی بر این اساس است که تا پایان دولت دهم 15 هزار نفر دیگر جذب هیات علمی داشته باشیم.
میزان ارز مسافرتی برای کشورهای مختلف فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یک بار در سال به مبلغ ۴٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی است.
ایران : چهارمین قدرت جهان در جنگ های سایبری «جفری کر» از کار‌شناسان سایبری و یکی از مشاوران سایبری وزارت دفاع آمریکا معتقد است که ایران در حال حاضر می‌تواند در میدان جنگ سایبری یکی از بازیگران عمده در عرصه جهانی باشد. توانایی فعلی ایران در سطحی همچون نفوذ به سیستم های مالی ایالات متحده است.
تأیید تخلف دیپلمات ایرانی در استخر مختلط! سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اخبار منتشر شده در خصوص دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در برزیل، با اشاره به اینکه حضور وی در استخر مختلط تخلف انضباطی به شمار می رود گفت: این دیپلمات به خاطر تخلف به کشور فرا خوانده شده است.
هشدار جیمی کارتر درباره جنگ با ایران امریکا طی 60 سال گذشته تقریبا به طور دائمی در حال جنگ بوده است - در کره، ویتنام، کامبوج، السالوادور، لیبی، پاناما، هائیتی، یوگوسلاوی، عراق، افغانستان و بسیاری از نقاط دیگر جهان- و اغلب این جنگ‌ها در تحقق معیار یک جنگ مشروع و عادلانه ناموفق و بعضی از آن‌ها هم کاملا غیر ضروری بودند."
شهادت 4 تن از نیروهای سپاه پاسداران‌ یک گروهک تروریستی در اقدامی تروریستی چهار تن از نیروهای سپاه را در نودشه شهرستان پاوه به شهادت رساند. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه در درگیری بین گروهک تروریستی ‌و نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌که در نودشه شهرستان پاوه رخ داد چهار تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت رسیدند و چهار تن دیگر مجروح شدند.
تصویب دو فوریت طرح اصلاح قانون هدفمندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اصلاح ماده 1 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که از افزایش نامتعارف قیمت حامل‌های انرژی جلوگیری می‌کند، موافقت کردند.
جزئیات 12 تخلف دولت در هدفمندی عضو کمیسیون ویژه تحول اقتصادی مجلس از تخلف ۱۲بندی دولت و کسری ۱۶هزار میلیارد تومانی در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
گرانی به محله احمدی نژاد رسید «از شخص ایشان بپرسید چرا همه چیز اینقدر گران شده است»، «روز عید با خودشان صحبت کردم گفتند بررسی می‌کنیم»، «ایشان که خودشان گوجه‌فرنگی نمی‌خرند، رییس‌جمهور هستند کارشان چیز دیگری است.» این پاره‌ای از صحبت‌های ساکنان محله‌ای از نارمک است که از قضا تا سالیان پیش همسایه «احمدی‌نژاد» بودند. قصاب سلاخی می‌کرد، مشتری هم نداشت. فهرست اقلام موجودش چنین بود: گوشت گوساله، گوشت گوسفند، گوشت گوسفند سردست، جگر گوسفند و مرغ که البته موجود نبود. آقای قصاب می‌گوید: «از شخص رییس دولت بپرسید چرا همه چیز اینقدر ‌گران شده است اما ان‌شاءالله همه چیز درست می‌شود.»
ساز و کار جدید برای استیضاح رئیس جمهور نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مقرر کردند در صورتی که تعداد سوالات ارسال شده به قوه قضائیه درباره یک رئیس جمهور به عدد 6 برسد طرح استیضاح رئیس جمهور در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
مرکز جهان کجاست؟ یکی از سوالاتی که مدتها ذهن اکثر محققان و ستاره‌شناسان را به خود معطوف کرده، شناسایی مرکز کهکشان بوده که می‌توان پاسخ آن را با توجه به انبساط سریع فضا پیدا کرد. به گزارش ایسنا، به گفته ستاره‌شناسان، انفجار بزرگ یک انفجار ماده در فضای خالی نبوده بلکه، انبساط سریع جهانی بوده که بر مبنای آن هر نقطه از جهان می‌تواند یک مرکز باشد.
آیةالله صافی: مملکت را از گرانی نجات دهید مرجع تقلید شیعیان در جواب نامه یکی از مومنان با تاکید بر مدیریت صحیح مسئولان در برطرف کردن درد و غصه مردم، یادآور شد: مسئولان، دعواهای سیاسی و باندی و حزبی را کنار بگذارند، و مشکل گرانی و بیکاری را برطرف کنند.
ذخایر ارزی ایران ۳ رقمی شد برای نخستین بار ذخایر ارزی ایران در سال 2011 سه رقمی شد و به 106.3 میلیارد دلار رسید. ذخایر ارزی ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن 27 میلیارد دلار افزایش داشته است. صندوق بین المللی پول کل ذخایر ارزی ایران در سال 2010 را 79 میلیارد دلار اعلام کرده بود.
مشکل احمدی‌نژاد با هاشمی حل نشده استاحمدی‌نژاد در جریان کامل مذاکرات ۱+۵ بوده ‌است/ اگر مسئله کاردار ایران در برزیل درست باشد بار سنگینی بر دوش نظام قرار می‌گیرد.
حساب ذخیره ارزی چالش برانگیزتر شد ابهام در خالی بودن حساب ذخیره ارزی وعدم تعیین وجوهی برای واریزبه آن، بار دیگر آزمونی بزرگ را برای مجلس رقم زده است.
زیبا کلام: با سخنان الهام موافقم یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دلیل حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام آنرا برای تقریب قلوب با هاشمی و بهبود بخشیدن مناسباتش با وی تحلیل کرد و گفت: احمدی نژاد در شرایط کنونی احساس می کند اصولگرایان با دولت اختلاف بنیادین پیدا کردند؛ لذا قصد دارد از حمایت های هاشمی برخوردار شود.
تاکید احمدی نژاد بر اجرای فاز دوم هدفمندی احمدی‌نژاد اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان ایران عزیز را از دیگر برنامه‌هایی دانست که دولت در سال 91 دنبال می‌کند و افزود:‌ اداره کشور مستلزم تلاش و انجام فعالیت‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر است و یقیناً اگر برای خدا و جلب رضای الهی کار کنیم همیشه فرصت خدمتگزاری به مردم را خواهیم داشت.
آمار جدید دولت از اشتغال در سال 90 عضو شورای عالی اشتغال با بیان اینکه وعده 2.5 میلیون شغل محقق نشد، گفت:‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین جلسه شورای عالی اشتغال از ایجاد 2.1 شغل در سال 90 تا دهم اسفند خبر داد که البته بعید به نظر می‌رسد.
دوباره استیضاح وزیر کار به جریان می‌افتد خبرهایی شنیده شده که مرتضوی قول خود را زیرپا گذاشته و در محل کار خود حاضر شده که این خلاف اخلاق اسلامی است که یک مسوول حکومتی زیر قول خود بزند بنابراین جرمی دیگر به جرم های وی افزوده شد.
عاقبت ارومیه در انتظار خزر نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان این که انتقال آب از دریای خزر به سمنان از لحاظ فنی و اقتصادی با مشکلات و نواقص زیادی روبه‌رو است٬گفت: به‌طور حتم اجرای این طرح٬ سرنوشت دریای خزر را با دریاچه ارومیه گره می‌زند.
اظهارات باهنر درباره بازگشت خاتمی محمد‌رضا باهنر تاکید کرد رئیس مجلس نهم را باید نمایندگان مجلس نهم انتخاب کنند. به گزارش خبر‌آنلاین محمد‌رضا باهنر دبیر‌کل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ویژگی‌های مجلس هشتم و برخی تلاش‌ها برای ریاست مجلس آینده، گفت: در خصوص انتخاب رئیس‌ مجلس آینده این یک از اقدام‌های طبیعی است که افراد و گروه‌های مختلف تلاش‌هایی را به صورت علنی و غیر‌علنی آغاز می‌کنند ولی بنده معتقد هستم رئیس مجلس نهم را باید خود نمایندگان مجلس انتخاب کنند.
گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست‌جمهوری عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماجرای استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تجربه تلخی برای مجلس هشتم بود، گفت: در صورت مطرح شدن مجدد استیضاح وزیرکار در مجلس با استقبال نمایندگان مواجه نخواهد شد.
اعلام جزئیات تغییر گواهینامه ها مهر،سردار تقی مهری با اعلام خبر تصویب قانون تغییر گواهینامه های رانندگی به سه پایه در آخرین روزهای کاری سال گذشته در هیئت دولت گفت: براساس این مصوبه که در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید گواهینامه های رانندگی از حالت فعلی به سه پایه تبدیل خواهد شد.
بازتاب سخنان الهام درباره مجمع تشخیص به نظرم مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند. در مجمع تشخیص مصلحت، انتصاب خود افرادش هم یک جور مصلحت است. هم مصلحت است و هم باید از اطلاعات آنها در یک جائی در نظام استفاده شود که می‌شود. تثبیت آقای هاشمی را هم رهبری بر تغییر وی ارجح می‌بینند، ولی معلوم است که مجمع کارآیی خود را از دست داده است. شاید این طور تلقی شود که این عدم کارآیی به دلیل نسبت مجمع با دولت و رفتارهای تند و کینه‌ورزانه آن با دولت است و دولت که عوض شود، این کارآیی‌ها برمی‌گردد و رفتارها تغییر می‌کنند.
روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس دور زده شد *وقایع تأسف بار کهریزک به تابستان 1388 مربوط می‌شود که اکنون نزدیک سه سال از آن می‌گذرد. در این واقعیت که آنچه در بازداشتگاه کهریزک رخ داده یک جنایت بوده کمترین تردیدی وجود ندارد. روشن‌ترین دلیل بر این واقعیت، برخوردی است که رهبر معظم انقلاب با این ماجرا کردند و دستور برچیده شدن آن بساط و تعقیب و مجازات عاملان آن را صادر کردند. اینکه هنوز پرونده کهریزک مفتوح است و متهمان اصلی آن بلاتکلیف مانده اند،
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز تحویل سکه‌های پیش فروش از امروز آغاز می‌شود؛ بسته پنج گزینه‌ای برای سکه اوباما از ادامه مذاکرات دفاع کرد؛ بازتاب جهانی مذاکرات اتمی از اول اردیبهشت آغاز می‌شود؛ ثبت سفارش کالا با کد رهگیری
کشف جوان‌ترین کهکشان جهان ستاره‌شناسان پیش از این موفق به شناسایی شواهدی از چند کهکشان دورافتاده و جوان شده بودند، اما این جسم جدید بدلیل اطمینان موجود در سنجشهای «تبدیل به سرخ» که یک جانشین برای فاصله بوده، بسیار جالب توجه است.
«چوب فریم»به چوب و کاغذ مازندران ملحق می‌شود استاندار مازندران گفت: شرکت چوب فریم به شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ملحق می‌شود.
دانشجویان برتر رشته معماری ساری تجلیل شدند به مناسبت زادروز معمار نامی ایرانی شیخ بهایی از سوی انجمن علمی معماری و با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری، همایش روز معمار در سالن اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی این واحد دانشگاهی برگزار شد.
فعالیت 877 دفتر خدمات پیشخوان در مازندران مدیرکل فناوری و اطلاعات استانداری مازندران از فعالیت 877 دفتر خدمات پیشخوان در مازندران و تشکیل کمیته نظارت بر دفاتر پیشخوان دولت در این استان خبر داد.
تعهد، رمز ماندگاری نام شیرودی استامیر سرتیپ خلبان هوشنگ یاری بعدازظهر امروز در سی‌امین سالگرد شهادت امیر خلبان علی‌اکبر قربان‌شیرودی با تاکید بر اینکه آنچه از گذشته برای ما مانده است باید درس عبرتی برای ساخت آینده و راه آیندمان باشد به فرازی از تاریخ جنگ از دنیا و یادآوری حماسه هشت سال دفاع مقدس به ویژه نیروهای مسلح ارتش و هوانیروز اشاره کرد.
درخشش دانشگاه آزاد ساری در مسابقات اختراعات ژنو سخنگوی دانشگاه آزاد ساری گفت: اعضای باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی ساری در مسابقات بین‌المللی اختراعات ژنو سه مدال نقره را کسب کردند.
تاخیر در ساخت زندان آمل پذیرفتنی نیست معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: تعلل و تاخیر در ساخت و تهیه زمین مورد نیاز زندان آمل را پذیرا نیستیم.
افتتاح ندامتگاه‌های بابل و ساری طی ماه‌های اخیر مدیرکل زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی مازندران گفت: در مازندران زندان‌های بابل و ساری طی ماه‌های گذشته افتتاح شده و از نمونه‌ترین ندامتگاه‌های ما در سطح کشور هستند.
راه‌اندازی بزرگ‌ترین رصدخانه خورشیدی خاورمیانه در مازندران موسی فرهادی ظهر امروز در جلسه گرامیداشت روز نجوم در رصدخانه آیت الله صالحی مازندرانی شهرداری آلاشت سوادکوه با اشاره به این مطلب که در روز امکان رصد ستارگان وجود ندارد، گفت: استفاده از تلسکوپ در روز به دلیل وجود خورشید، موجب صدمه شدید به چشم می‌شود.
امام جمعه بابل:توسعه فضای شهری بابل قابل قبول نیست امام جمعه بابل با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر بابل تاکنون موفق عمل نکردند، گفت: فضای شهری بابل آنچنان که باید در شان مردم باشد، توسعه نیافته است.
اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب مازندران دور از عدالت است امام جمعه گلوگاه گفت: اختصاص 130 میلیارد تومان به غرب استان مازندران، دور از عدالت است.
نکا رتبه دوم طرح نهصت حفظ قرآن را دارد مدیر آموزش و پرورش نکا گفت: نکا رتبه دوم در طرح نهصت حفظ قرآن را دارا است.
حضور دانشگاه مازندران در رقابت‌‌های علمی داخل و خارج کشور رئیس دانشگاه مازندران حضور فعال دانشگاه مازندران در رقابت‌‌های علمی داخل و خارج ایران خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، نشست شورای دانشگاه مازندران با حضور مهدی‌نژاد معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بعدازظهر امروز در سالن کتابخانه مرکزی دانشگاه مازندران واقع در پردیس این دانشگاه برگزار شد
نیمی از خبرنگاران مازندران از هدیه رئیس جمهور جا ماندندچندسالی است که موضوع هدیه رئیس جمهور به خبرنگاران، تبدیل به سوژه خبری شده؛ به طوری که نیمی از خبرنگاران مازندران از هدیه روز خبرنگار جا ماندند.
مجمع پیشکسوتان کشتی آمل تشکیل شد نخستین مجمع پیشکسوتان کشتی مازندران در شهرستان آمل تشکیل شد و خاک خوردگان تشک کشتی را که سال ها از هم دور بودند ، خوشحال کرد.
اسکیت باز مازندرانی به دور جدید اردوی تیم ملی دعوت شد ربیس هیات اسکیت مازندران از دعوت اسکیت باز این استان به مرحله ششم و ماقبل پایانی اردوی آماده سازی تیم ملی دررده سنی بزرگسالان خبر داد.
189 مازندرانی به بانک صادرکنندگان کشور پیوستند معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: تاکنون 189 مازندرانی به بانک صادرکنندگان کشور پیوستند.
افزایش ظرفیت خودروسازی مازندران تا 30 هزار خودرو مدیرعامل کارخانه خودروسازی ایران خودرو مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته 15 هزار و 460 خودرو تولید کردیم، گفت: در برنامه امسال بنا داریم ظرفیت خودرو سازی را به 25 تا 30 هزار خودرو در سال افزایش دهیم.
رونمایی کتاب انقلاب در تمام شهرهای مازندران‌‌ مدیرکل اطلاعات مازندران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در تلاش هستیم تا زمینه رونمایی کتاب انقلاب در همه شهرهای مازندران فراهم شود.
راه‌اندازی کارگاه نجوم در کانون پرورش فکری نکا مدیر آموزش و پرورش شهرستان نکا از ایجاد کارگاه آموزش نجوم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نکا خبر داد.
انتشار 115 مقاله علمی دانشگاه آزاد ساری در ISI معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری در ادامه به حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ساری در کنفرانس‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در سال 90 از سوی اساتید این دانشگاه 32 مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی ارائه شده که با توجه به ارائه 17 مقاله در سال 89 در این بخش هم شاهد رشد 88 درصدی ارائه مقالات هستیم.
9 ورزشکار بابلسری به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بابلسر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 ورزشکار بابلسری به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند.
مسابقه نویسندگی در مازندران برگزار می‌شود کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران گفت: به مناسبت ایام فاطمیه و روز معلم مسابقه نویسندگی ویژه دانش‌آموزان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برگزار می‌شود.
قرارداد خواهرخواندگی مازندران با تانزانیا منعقد می‌شود رئیس اتاق بازرگانی، کشاورزی و صنایع و معادن مازندران گفت: در پی سفر استاندار پایتخت تانزانیا به مازندران، قرارداد خواهرخواندگی مازندران با استان پایتخت تانزانیا منعقد می‌شود.
انتقال آب دریای خزر به کویر توجیه علمی ندارد سخنگوی فراکسیون محیط زیست گفت: انتقال آب دریای خزر به کویر فاقد توجیه علمی، فنی و زیست محیطی است. انوشیروان محسنی بندپی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس بیان داشت: این پروژه فاقد دفترچه پیوست مطالعات زیست محیطی است.
مدال‌آوران ورزشی مازندران تجلیل می‌شوند معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: 21 اردیبهشت از ورزشکاران مدال‌آور این استان در ساری تجلیل می‌شود.
70 هیئت مذهبی در سوادکوه ساماندهی شد معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از حضور 70 هیئت مذهبی ساماندهی شده در سوادکوه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، داوود عزّتی ظهر امروز در جلسه آموزش وبلاگ‌نویسی حوزه دین سوادکوه که با همکاری اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه برگزار شد با اشاره به اینکه در عصر کنونی استکبار و دشمنان اسلام و ایران اسلامی از حربه‌های مختلف برای صدمه زدن به ما استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از فناوری جدید باید در دستور کار فعالان دینی قرار گیرد.
چالوس 10 میلیارد تومان اعتبار تملک و دارایی جذب کرد فرماندار چالوس گفت: اعتبار تملک و دارایی شهرستان چالوس در سال 90 حدود 10 میلیارد تومان بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، طرح هادی روستای تجن کلای علیا از توابع بخش مرکزی چالوس با حضور ظهر امروز با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.
ناکامی‌های ورزش ساری و اداره بدون رئیس اگرچه ورزش مازندران در نگاه کلی دارای کارنامه موفقی به ویژه کسب سهمیه المپیک است، ولی ورزش ساری این روزها از ناکامی‌های زیادی در رنج است. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ورزش مرکز استان مازندران که سال‌های گذشته جایگاه خوبی در ورزش کشور داشته، این روزها حال خوشی ندارد و هر روز شاهد نزول و پس‌رفت ورزش مرکز استان و ساری هستیم.
لباس خاکی بسیجی تن‌پوش دائمی سردار بصیر بود یکی از همرزمان شهید بصیر می‌گفت: سردار شهید بصیر به ندرت لباس فرم سپاه را می‌پوشید و بیشتر وقت‌ها لباس خاکی بسیجیان را بر تن داشت. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار حاج حسین بصیر را همه مازندرانی‌ها می‌شناسند
دانشکده دندانپزشکی بابل بزرگترین دانشگاه ایران می‌شود رئیس دانشکده دندانپزشکی بابل نوید داد با اختصاص اعتبار بیش از 4 میلیارد تومانی و گسترش فضای آموزش، این دانشکده به عنوان بزرگترین دانشکده دندانپزشکی تبدیل می‌شود.
دختر فراری آستارا به خانه‌اش بازگشت فرمانده نیروی انتظامی آستارا از بازگرداندن یک دختر 15 ساله فراری به آغوش خانواده‌اش در این شهرستان خبر داد.
740 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در گیلان هستند استاندار گیلان گفت: 740 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در دور دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه رشت و تالش هستند.
استاندار گیلان: بیمه محصولات کشاورزی جدی گرفته شود استاندار گیلان به وقوع بلایای طبیعی در این استان اشاره کرد و گفت: بیمه محصولات کشاورزی از طرف کشاورزان باید جدی گرفته شود.
شناسایی 22 اثر فرهنگی‌تاریخی سیاهکل مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از شناسایی 22 اثر فرهنگی و تاریخی شامل گورستان‌، محوطه‌های استقراری، تپه‌، غار و معادن قدیمی کارگاه‌های ذوب فلز در محدوده رودخانه‌های «یسن» سیاهکل خبر داد.
عرضه کالای 180 واحد صنعتی گیلان در بازار جهانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از عرضه کالای 180 واحد صنعتی این استان به دلیل کیفیت بالا در بازار جهانی خبر داد.
دستگیری کلاهبردار 18 میلیارد ریالی لاهیجان فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان از دستگیری یک کلاهبردار 18 میلیارد ریالی این شهرستان خبر داد.
نخبگان فرهنگی گیلان حمایت می‌شوند قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: نخبگان فرهنگی، ادبی، هنری، آموزشی و تربیتی گیلان حمایت مادی و معنوی می‌شوند.
حسن‌خواه رئیس شورای شهرستان رشت شد حجت‌الاسلام محمد حسن‌خواه با اکثریت آرای اعضای شورای شهرستان رشت، رئیس این شورا شد.
افتتاح ساختمان جدید شورای شهر آستارا فرهاد محسنی ظهر امروز در جریان بازدید از ساختمان در حال تاسیس شورای شهر آستارا اظهار کرد: یکی از اقدام‌های اساسی و آرزوی دیرینه اعضای شورای شهر آستارا در دوره سوم احداث ساختمان جدید برای شورای شهر بود که با تلاش اعضای شورای شهر و مسئولان شهرستانی و استانی محقق شد.
امام جمعه رشت: مشارکت مردم در دور دوم انتخابات گسترده است نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مردم در دور دوم انتخابات مجلس نهم حضوری گسترده می‌یابند و نماینده اصلح را انتخاب می‌کنند
گیلان در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته است نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش های زیربنایی استان گفت : گیلان با سرعتی بیشتر از گذشته، در مسیر توسعه همه جانبه قرار گرفته است.
دانشگاه گیلان از حوزه های موفق در آزمون تحصیلات تکمیلی معرفی شد رییس روابط عمومی و حوزه ریاست دانشگاه گیلان گفت: این دانشگاه به عنوان یکی از حوزه های موفق در کشور در برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی سال 91 معرفی شد.
تاکید نماینده ولی فقیه در گیلان برای توجه ویژه دولت به کشاورزینماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت خواستار توجه ویژه دولت به کشاورزی و صنایع وابسته آن در بخش های مختلف به ویژه چای، برنج و نوغان شد.
شهردار ماسوله استعفا کرد یحیی یوسف‌پور استعفای خود را از تصدی شهرداری ماسوله اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، یحیی یوسف‌پور شهردار ماسوله استعفا نامه خود را بدون ذکر دلایل تقدیم اعضای شورای اسلامی این شهرک تاریخی کرد که صبح امروز مورد موافقت شورا قرار گرفت.
رونمایی 8 کتاب تاریخ شفاهی گیلان معاون فرهنگی‌هنری حوزه هنری گیلان از انتشار و رونمایی هشت کتاب تاریخ شفاهی این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد پر حلم پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته تاریخ شفاهی در گیلان جای نداشت، اظهار کرد: کتاب «یک وجب و چهار انگشت» دومین کتاب تاریخ شفاهی استان سال گذشته منتشر شد.
تشکیل کارگروه دائمی داغستان، آستراخان و گیلان استاندار گیلان از تشکیل کارگروه دائمی داغستان و آستراخان روسیه با استان گیلان در مورد پیگیری مفاد توافق‌نامه‌های صورت گرفته خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفر مدیران گیلان به داغستان و آستراخان روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه روابط تجاری راهبردی گیلان با نگاه ملی ضروری است.
نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک رشت افتتاح شد نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک در رشت در دومین روز از هفته زمین پاک افتتاح شد. امیر عبدوس ظهر امروز در حاشیه افتتاح نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: به مناسبت هفته زمین پاک مراسم‌هایی در روزهای مختلف در سطح استان اجرا می‌شود.
محمدنژاد دبیر هیئت کشتی گیلان شد عباسعلی محمدنژاد دبیر هیئت کشتی گیلان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، به دنبال استعفای رضا مؤدبی دبیر سابق هیئت کشتی گیلان، بعد از ظهر امروز با حکم اصغر امانی رئیس هیئت کشتی این استان عباسعلی محمدنژاد به سمت دبیر این هیئت منصوب و مشغول به کار شد.
تهیه سند طرح جامع مدیریت فرهنگی گیلان استاندار گیلان از تهیه سند طرح جامع فرهنگی در این استان خبر داد و گفت: موضوع قرارگاه فرهنگ در اولویت سال 91 گیلان است. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی عصر یکشنبه در نشست صالحین بسیج گیلان اظهار داشت: روحانیون تربیت انسان‌ها را به عهده دارند و تلاش علمای دین برای رضای خداوند است.
راهیابی ورزشکار آستارایی به مسابقات جهانی سرپرست اداره ورزش و جوانان آستارا از راهیابی ورزشکار کیک‌بوکسینگ این شهرستان به مسابقات جهانی خبر داد. سخاوت سلیمان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به راهیابی یک ورزشکار آستارایی به مسابقات جهانی، اظهار کرد: هادی خوشحال کیک‌بوکسینگ کار آستارایی در جریان مسابقات اردوی تیم ملی با شکست حریفان خود به مسابقات جهانی راه یافت.
حضور بانوان والیبالیست گیلان در اردوی تیم ملی نایب رئیس هیئت والیبال گیلان از دعوت چهار نفر از بانوان این رشته ورزشی استان به اردوی انتخابی تیم ملی خبر داد. به گزارش سلام شمال ملوک مرادی پیش از ظهر امروز در جلسه هیئت والیبال استان دعوت بانوان ورزشکار به اردوی انتخابی تیم ملی را موفقیت مهمی دانست.
امسال تالار مرکزی رشت افتتاح می‌شود معاون اداری‌ مالی وزارت ارشاد گفت: تمام اعتبار تالار مرکزی رشت تامین شده و امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به گزارش سلام شمال محمد مهدی فداکار در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها با اشاره به اجرای پروژه مهر ماندگار اظهار کرد: مهر ماندگار شامل 10 پروژه بوده که هشت پروژه تالار است.
کشف یک قطعه سنگ تاریخی در رودبار فرمانده انتظامی رودبار از کشف یک قطعه سنگ منقش به آثار تاریخی در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال سید رسول صمدی عصر امروز در جلسه نیروی انتظامی این شهرستان، چگونگی کشف سنگ مذکور را تشریح کرد.
افزایش کشف مشروبات الکلی دست‌ساز در رشت فرمانده انتظامی رشت از افزایش 777 درصدی کشف مشروبات الکلی دست‌ساز از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.
دختر 13 ساله فومنی قربانی سیل شد معاون عمران استاندار گیلان گفت: یک دختر 13 ساله دانش‌آموز در سیل فومن جان خود را از دست داد. به گزارش سلام شمال محمد اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت وقوع سیل در گیلان اظهار کرد: به دلیل شدت بارندگی بیشتر شهر‌های گیلان دچار سیل‌زدگی شدند.
ثبت نام اینترنتی آزمون ادواری سنجش مهارت آغاز شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از آغاز ثبت نام اینترنتی نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت سال 91 در کشور خبر داد.
میلیاردها تومان خسارت سیل به گیلان معاون عمران استاندار گیلان با بیان اینکه سیل میلیاردها تومان به این استان خسارت زده است، گفت: سیل به 9 شهرستان گیلان آسیب وارد کرده است
پسماند الکترونیک در رشت جمع‌آوری می‌شود مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از افتتاح نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک در عمارت کلاه فرنگی پارک قدس رشت خبر داد. به گزارش سلام شمال امیر عبدوس ظهر امروز در جلسه محیط زیست استان با اشاره به فرا رسیدن هفته زمین پاک و اجرای برنامه‌های ویژه، اظهار کرد: به مناسبت هفته زمین پاک نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک استان افتتاح می‌شود.
مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد رییس هیات مشتزنی استان گیلان گفت: 'امین قاسمی پور' مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد.
بیش از سه میلیون سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد مدیر تالار منطقه ای بورس رشت گفت: در معاملات امروز 'شنبه' بورس اوراق بهادار استان گیلان، سه میلیون و 714 هزار و 258 سهم به ارزش 14میلیارد و 393 میلیون و 553 هزار و 96 ریال داد و ستد شد.
تیرماه زمان نهایی ثبت جهانی برج قابوس مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: ثبت جهانی بلندترین برج آجری جهان تیرماه نهایی می‌شود.
دیوار بزرگ گرگان در فهرست موقت یونسکو قرار می‌گیرد مشاور سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: دیوار بزرگ گرگان برای ثبت جهانی در فهرست موقت یونسکو قرار می‌گیرد.
تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون در گلستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون کشور در استان گلستان خبر داد.
امضای تفاهمنامه میراث فرهنگی با سپاه گلستاندر راستای توسعه فضاهای گردشگری، تفریحی و توریستی در اردوگاه صالحین شیرآباد گلستان، تفاهمنامه‌ای فیمابین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، با سپاه نینوای استان منعقد شد.
اجرای طرح اسکواش محلات در گرگان دبیر هیئت اسکواش گلستان از اجرای طرح اسکواش محلات در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال احمد تجری اظهار داشت: این طرح با شعار «اسکواش برای همه» و در راستای همگانی کردن این رشته زیبا و مفرح در سطح استان برای نخستین بار در شهرستان گرگان به اجرا درخواهد آمد.
23 مدرسه خیرساز در گنبدکاووس احداث می‎شود مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: 23 مدرسه خیرساز در شهرستان گنبدکاووس در دست اقدام و احداث است.
امنیت گردشگران در مناطق گردشگری گلستان افزایش می‎یابدمدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: امنیت گردشگران استان در مناطق گردشگری افزایش می‎یابد.
برگزاری گردهمایی مسئولان کانون مداحان استان گلستان گردهمایی اعضای کانون مداحان گلستان بمنظور بررسی برنامه های این کانون در شهرستان کردکوی در غرب استان برگزار شد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام نجفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی روز گذشته، کانون مداحان را برای ساماندهی به جامعه مداحان و پیشگیری از بسیاری از بدعت ها از یک سو و از سوی دیگر برنامه ریزی برای اعتلای جامعه مداحان و روشهای انتقال سیره زندگانی پیامبر(ص)و اهل بیت(ع) به مردم و آشنا کردن آحاد جامعه با ارزش هاف امری ضروری بیان کرد.
تجلیل از شهروندان خیر شهرستان گرگان شهرداری وشورای اسلامی شهرگرگان در مراسمی از سه تن از شهروندانی که در امر خدمت رسانی تاثیر گذار بودند، تجلیل نمودند. به گزارش ایرنا در مراسمی که در صحن شورای اسلامی شهر برگزار شد از محمد حسین کمیلی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز ،حاج حسین خلیلی رییس مجمع امور صنفی و مهندس وحید رضا میرا تجلیل شد.
هیئت بازرسی گلستان، به لحاظ کمیت و کیفیت جزو استان های برتر بود رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان گلستان گفت: این هیئت، در ارزیابی های صورت گرفته، به لحاظ کمیت و کیفیت جزو استان های برتر کشور، شناخته شد.
تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت گلستان در سال جاریمعاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان از تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت استان با مشارکت دستگاه‎های اجرایی در سال جاری خبر داد.
گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: امروز گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سیف‌الله ابوترابی در همایش مدیران کل ثبت احوال‌های کشور در گرگان اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که توفیق میزبانی این همایش بر عهده ما قرار گرفته تا بتوانیم میزبان مدیران عرصه پاسداری از مرز هویت ایران باشیم.
آموزش 3300 هنرجوی صنایع دستی در گلستان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: طی برگزاری چهار دوره آموزشی در این اداره کل، 3 هزار و 366 هنرآموخته صنایع دستی در استان آموزش دیدند.
گلستان باکیفیت‎ترین گندم کشور را دارد مدیر کل امور مجامع شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: براساس آمارهای روزانه، کیفیت گندم استان گلستان در رده استان‎های نخست کشور قرار دارد و این مساله برای کشور بسیار مهم است.
تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در گلستان معاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: اقدام لازم برای تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در استان باید در اسرع وقت انجام پذیرد.
برگزاری همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در آزادشهر همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی با محوریت اعتیاد ویژه دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه در شهرستان آزادشهر برگزار شد. به گزارش سلام شمال مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در این همایش در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: اصلی‎ترین هدف برگزاری این همایش را بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات دانش‎آموزان در برابر این بلای خانمان‎سوز اعلام کرد و بر اهمیت بحث پیشگیری مهم‌تر از درمان است، تاکید کرد.
برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت در شهرستان آق‎قلا از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد. به گزارش سلام شمال این همایش با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه گمیشان، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، فرمانده لشگر 30 پیاده گرگان، فرماندار آق‎قلا و علمای شیعه و سنی استان عصر امروز در مصلی آق‎قلا برگزار شد.
برنامه‌ریزی مرحله دوم بهره‌برداری از آب سدهای گلستان نشست کمیته آب سدهای گلستان برای توزیع مناسب آب غلات با حضور مدیران شرکت آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی استان و جمعی از کارشناسان در شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد.
افزایش رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد گرگان معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان گفت: پنج رشته دیگر به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان اضافه می‌شود. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، محمد یوسف ناصری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 8 هزار دانشجو در 76 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان مشغول به تحصیل هستند.
تالار فخرالدین اسعد گرگانی تئاتر اصلی شهر می‎شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: برای نخستین‎بار تالار فخرالدین اسعد گرگانی به عنوان تئاتر اصلی شهر اعلام موجودیت می‎کند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار داشت: تالار فخرالدین اسعد گرگانی با همکاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تامین 100 میلیون تومان اعتبار به سیستم صوتی و امکانات لازم تجهیز می‎شود.
مجتمع‎های فرهنگی هنری گلستان به بهره‎برداری می‎رسند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: مجتمع‎های فرهنگی هنری تا پایان هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان گرگان اظهار داشت: نگارخانه گلستان، مجتمع فرهنگی هنری شهرستان‎های گرگان و آق‎قلا از پروژه‎هایی است که امسال شاهد بهره‎برداری آن در هفته دولت خواهیم بود.
شهرک‎های صنعتی گلستان رتبه نخست کشوری را کسب کرد مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان گفت: این شرکت مقام نخست ارزشیابی زیست محیطی شهرک‎های صنعتی کشور را در بین 31 استان صنعتی به لحاظ عملکرد زیست محیطی کسب کرد.
حضور کارکنان تامین اجتماعی گلستان در مزار شلمچه مدیرکل، رؤسای شعب و کارکنان تامین اجتماعی استان گلستان با حضور در یادمان شهدای گمنام شلمچه با آرمان های شهداء و انقلاب اسلامی میثاقی دوباره بستند.
بازدید معاون رئیس جمهور ترکمنستان از پروژه راه آهن ایران – ترکمنستا�پروژه راه آهن گرگان - اینچه برون صبح شنبه مورد بازدید سید قلی اف، معاون کابینه وزرای ترکمنستان و هئیت همراه قرار گرفت.
بازدید معاون وزیر انرژی و صنایع ترکمنستان از نیروگاه علی آباد کتول معاون وزیر انرژی و صنایع کشور ترکمنستان روز گذشته (جمعه) در راس هیئتی از نیروگاه برق علی آبادکتول در استان گلستان دیدن کرد.
راهیابی چهار هنرجوی بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی چهار هنرجوی هنرستان کاردانش مرحوم بای شهرستان بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی راه
تجلیل از معلمان نمونه و پیشکسوتان فرهنگی در هفته معلممدیر آموزش و پرورش گرگان گفت: همایش تجلیل از 103معلم نمونه شهرستان و 105پیشکسوت فرهنگی همزمان با هفته معلم در این شهرستان برگزار می شود.
در رشته جدید تحصیلی به دانشگاه آزاد بندرگز افزوده شد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز گفت: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دو رشته جدید به رشته های تحصیلی دانشگاه افزوده شد.
راهیابی دانش آموز گلستانی به مرحله دوم المپیاد کشوری فیزیک یک دانش آموز دبیرستان امام خمینی (ره) شهرستان ترکمن به مرحله دوم کشوری المپیاد فیزیک دانش آموزی راه یافت.
برگزاری دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر، به میزبانی دانشکده شیلات و محیط زیست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، طی روزهای نهم و دهم آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
گردش در ساحل ساری با طعم قلیاندریای زیبا و بیکران مانند همیشه آبی است و جزر، مد و سکوتی که فقط با کوبیدن آب به ساحل شکسته می‌شود زیبا است اما در محله به اصطلاح اسلکه، فقط دود و دم و «کرکر» قلیان خودنمایی می‌کند.
به یاد شهدای گمنام ایام فاطمیه مردم شهر گرگان پیکر شهید گمنام 28 ساله را بر روی دوش داشتند و او را برای سفر به بهشت بدرقه کردند. کس ندانست که مادر او کیست، بی‎گمان تمام شهدا را زهرا(س) مادری می‎کند، همان طور که در کربلا سر ابوالفضل عباس(ع) را به دامن کشید. این شهید گمنام در روز شهادت 28 سال داشت، مثل مادرش زهرا جوان بود، شوق زندگی بر دل داشت، اما از تمام دوست داشتن‎ها، شوق‎ و جوانی‎اش دست کشید و خود را برای میدان نبرد حق آماده کرد.
اسرار نام های حضرت فاطمه (س) حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی 9 اسم دارد فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.
فاطمه (س) غمگینانه‌ترین روایت ولایت فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) که غمگینانه‌ترین روایت ولایت است. فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) است که در نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرن‌ها و عصرهاست. سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س) مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه و انسانی است و مقام و منزلت او در نزد خداوند و بین مسلمانان به ویژه شیعیان کمتر از دیگر ائمه نیست و آن حضرت دارای منزلتی عظیم‌تر است.
جلوه‌های رفتاری و اخلاقی حضرت زهرا (ع) معصومین (ع) الگوهای همیشگی زندگی تمامی انسان‌ها در تمام طول تاریخ بوده و هستند به طور مثال می‌توان از این افراد به حضرت فاطمه زهرا (س)‌ اشاره کرد؛ در ایام دهه اول فاطمیه به مناسبت ایام حزن اهل بیت (ع) به برخی از آموزه‌ها و درس‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) خواهیم پرداخت.
پرستاران هر روز معجزه عشق را به تماشا می‎نشینند پرستاران با سرانگشت محبت خود هر روز معجزه عشق را در شفابخشی دستانشان به تماشا می‎نشینند. به گزارش سلام شمال حضرت زینب (ع) اسوه و الگوی صبر و مقاومت بود و به همین دلیل روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام پرستار نامگذاری شد تا نمادی بر تحمل و صبوری پرستاران باشد.
آشنایی با ریشه‌های روز سیزده فروردینلا به لای کتاب‌های تاریخی را که بگردید، از نحسی سیزده خبری نیست. سیزدهمین روز از سال نو در ایران باستان، با نام فرشته تیر پیوند خورده است: «سیزدهم هر ماه شمسی تیر روز نامیده می شود و مربوط به فرشته ای است که تیر نام دارد و تیر فرو رفته در پهلوی او را تیشتر می گویند. فرشته مقدس تیر در کیش مزدیستی مقام بلند و داستان شیرینی دارد.
زخم های کهنه‌ی مازندران زخم های کهنه‌ی مازندرانروز طبیعت اگرچه برای عموم مردم کشورمان خوشایند است اما برای اهالی مازندران یادآور زخم های کهنه و عمیق است. لذا در این نوشتار کوتاه اشاراتی به برخی از زخم های طبیعت مازندران خواهیم نمود که زخم طبیعت مازندران زخم های مردم مازندران است.
چرا 12فروردین یوم الله است؟ دوازدهم فروردین ماه روزی است که نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام رسمی کشور ما ایران عزیز تعیین شد.این روزحقیقتا یوم الله و روزی است که بایستی درآن پیوسته از این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی تجلیل شود. راز تأکید امام امت رضوان الله تعالی علیه نیز بر بزرگداشت این روز ،دربرداشتن خصوصیت منحصر به فردی است که فقط متعلق به 12فروردین است.
تولید ملی ادامه جهاد اقتصادی معمولا مدیران موفق همواره به روی مقاصد اصلی خود به هر عنوان تاکید داشته و در تلاشند تا اهداف مورد نظر خویش را، به انحای گوناگون برای جامعه تحت نظرشان، تبدیل به آرمان کنند و با وجود تحرکات کاتوره‌ای بخش‌های مختلف که در نگاه نخست به جهت‌‌های متفاوتی است، حرکت جمعی و مجموع جبری تلاش‌های نظام، همگی به سمت و سوی پیشبرد هدف غایی مجموعه ختم شود. در همین راستا نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری حرکتی است مبارک، در راستای رسیدن به نوعی وحدت و انسجام ملی، برای نیل به یک مقصود بزرگ. پرواضح است مقاصدی که دستیابی به آنها در نخستین نگاه، دور از دسترس می‌‌شود با تلاش همه‌جانبه که البته در گام اول نیازمند معرفتی صحیح نسبت به هدف تعیین شده است می‌تواند به مصداق وعده‌ «ید الله مع الجماعه» به اهدافی قابل دستیابی مبدل شود.
جاذبه‌های گردشگری شهرستان آملکهن شهر آمل بالش را برای فرود مسافران گسترانیده است کهن شهر آمل یکی از زیباترین شهر مازندران است که با اماکن تاریخی، مذهبی، گردشگری و زیبایی‌های بکر خدادادی خود منتظر قدوم مسافران نوروزی است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس یکی از مهمترین حُسن‌های نوروز، تعطیلاتی است که می‌تواند پیوند خانوادگی را بیش از گذشته مستحکم کند.
شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیشعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
سرشار از هیجان آغاز/ و برآمد بهاری دیگر ...در ادبیات فارسی جشن نوروز را مانند بسیاری دیگر از آیین ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند و شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی، منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، از این دسته اند.
زمزمه کائنات؛ "یا مقلب القلوب و الابصار"به گزارش خبرنگار مهر، بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسید و چه زیبا زمزمه می کنند در رکوع و سجود خود ذره ذره کائنات "یا مقلب القلوب و الابصار حول حالنا الی احسن الحال " را... آهسته آهسته از راه رسید، طنین گام هایش به گوش می رسد، نگاه کن هر گوشه از شهر تکاپویی برپاست.. عروس فصل ها با زیبایی مبهوت کننده خرامان خرامان به میهمانی دشت ها و بوستانها آمده.
نوروز نوید بخش پیروزی نیکی و رستاخیز نهایینوروز، رستاخیز نهایی و پیروزی نیکی را خبر می‌دهد. نوروز، روز دیدار با درگذشتگان نیز هست. ایرانیان شادی جشن سال نو را نه‌تنها با زندگان، بلکه با مردگان نیز تقسیم می‌کنند.
عطر بهار در سرزمین ایران پیچیدسال 90 با تمام خوبی و بدیهایش رخت بربست و اکنون نوروز نوای آغازی دوباره را در جای جای میهن اسلامی پراکنده است. نوروز در همه جای سرزمین پارس شور دیگری برپا کرد و طبیعت نیز فرش رنگارنگ خود را در زیرپای همه پهن کرد تا بوی بهار در گوشه و کنار این سرزمین استشمام شود. طبیعت، همگان را به سوی خود جلب می کند و خیلی ها نیز عزم سفر را جزم کرده تا خود را به دامانش بسپارند. طبیعتی که چون تابلوی نقاشی هر بیننده ای را محو خود می کند.
آسمان به رنگ و بوی بهاربه گزارش خبرنگار مهر، شکوفه دو چشم بسته‌اش را نیمه باز می‌کند و اشعه خورشید را رصد می‌کند تا به تماشای بهار بنشیند. ماهیان لباس قرمز بر تن کرده تا برافروختگی خود را از آمدن سالی نو به نمایش بگذارند و سبزه‌ها قد برافراشته‌اند که به احترام نعمت‌های خدا کم کم بار دهند و سجده کنند. باد روح افزای بهار وزیدن گرفته و خورشید خنده کنان به شبرنگ زندگی تازگی می‌بخشد و حلقه‌های زر را در میان ابر‌ها‌‌ رها می‌سازد تا شادمانی را به انسان هدیه دهد و پرندگان رخشندگی آسمان را دیده‌اند و با بهار رنگین کمانی به پرواز در آمده‌اند.
گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد.گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد. به گزارش سلام شمال درباره موسیقی گیلان گفته می‌شود که گنجیته غنی موسیقی برخلاف بسیاری از مناطق ایران از وحدت سبک برخوردار نیست یعنی اینکه در نقاط مختلف گیلان از نظر تنوع آوازها و خصوصیات ملودی و ریتم از سبک‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوت به ویژه بین موسیقی مردم تالش با موسیقی محلی دیلمان و اسپیلی و دیگر نواحی گیلان به چشم می‌خورد.
تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان تالاب صومعه‌سرا با وجود پرندگان مهاجر و بومی، گونه‌های آبزیان متنوع و قابلیت‌های جالب و دیدنی از مهم‌ترین قطب گردشگری در گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا با 633 کیلومتر مربع وسعت در 25 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است.
ییلاق‌های چشم‌نواز در ارتفاعات شرق گیلانوجود ییلاقات در ارتفاعات شرق گیلان از جاذبه‌های دیدنی این استان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. به گزارش سلام شمال ، ییلاق‌ها در ارتفاعات شرق گیلان واقع شده و ییلاق نواحی چابکسر و و اجارگاه رحیم‌آباد از جمله این ییلاق‌ها هستند.
گیلان گنجینه‌ای از طبیعت و تمدنگیلان سرزمینی سبز و گنجینه‌ای از طبیعت و تمدن است. به گزارش سلام شمال گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور با مساحت بیش از 14 هزار کیلومتر است و رشته‌های کوه‌های البرز با ارتفاع متوسط سه هزار متر مانند دیواری در باختر و جنوب گیلان کشیده شده و این منطقه جز از راه دره منجیل راه شوسه دیگری به فلات ندارد.
گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا گسکر شهر مدفون و بی‌نظیر تاریخی با یک‌هزار و 200 سال قدمت در دل جنگل‌های منطقه هفت‌دغنان طاهرگوراب صومعه‌سرا قرار گرفته و مهم‌ترین قطب گردشگری گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال صومعه‌سرا شهری در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان است که از شمال با بندر انزلی و رضوانشهر و از جنوب با فومن همسایه است.
لنگرود شهری با زیبایی‌های چشم‌نواز در گیلان لنگرود با دارا بودن طبیعت بکر و زیبایی‌های خیره‌ کننده‌اش یکی از مناطق چشم‌نواز گیلان است. به گزارش سلام شمال شهرستان لنگرود یکی از زیباترین مناطق دیدنی گیلان با طبیعتی بکر و چشم‌نواز و دارای دو ناحیه عمده جغرافیای جلگه‌ای و کوهستانی است.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ - شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :