سلام شمال

اخبار ایران و شمال

تصویب دو فوریت طرح اصلاح قانون هدفمندی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اصلاح ماده 1 قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که از افزایش نامتعارف قیمت حامل‌های انرژی جلوگیری می‌کند، موافقت کردند.
جزئیات 12 تخلف دولت در هدفمندی عضو کمیسیون ویژه تحول اقتصادی مجلس از تخلف ۱۲بندی دولت و کسری ۱۶هزار میلیارد تومانی در مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
گرانی به محله احمدی نژاد رسید «از شخص ایشان بپرسید چرا همه چیز اینقدر گران شده است»، «روز عید با خودشان صحبت کردم گفتند بررسی می‌کنیم»، «ایشان که خودشان گوجه‌فرنگی نمی‌خرند، رییس‌جمهور هستند کارشان چیز دیگری است.» این پاره‌ای از صحبت‌های ساکنان محله‌ای از نارمک است که از قضا تا سالیان پیش همسایه «احمدی‌نژاد» بودند. قصاب سلاخی می‌کرد، مشتری هم نداشت. فهرست اقلام موجودش چنین بود: گوشت گوساله، گوشت گوسفند، گوشت گوسفند سردست، جگر گوسفند و مرغ که البته موجود نبود. آقای قصاب می‌گوید: «از شخص رییس دولت بپرسید چرا همه چیز اینقدر ‌گران شده است اما ان‌شاءالله همه چیز درست می‌شود.»
ساز و کار جدید برای استیضاح رئیس جمهور نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مقرر کردند در صورتی که تعداد سوالات ارسال شده به قوه قضائیه درباره یک رئیس جمهور به عدد 6 برسد طرح استیضاح رئیس جمهور در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.
مرکز جهان کجاست؟ یکی از سوالاتی که مدتها ذهن اکثر محققان و ستاره‌شناسان را به خود معطوف کرده، شناسایی مرکز کهکشان بوده که می‌توان پاسخ آن را با توجه به انبساط سریع فضا پیدا کرد. به گزارش ایسنا، به گفته ستاره‌شناسان، انفجار بزرگ یک انفجار ماده در فضای خالی نبوده بلکه، انبساط سریع جهانی بوده که بر مبنای آن هر نقطه از جهان می‌تواند یک مرکز باشد.
آیةالله صافی: مملکت را از گرانی نجات دهید مرجع تقلید شیعیان در جواب نامه یکی از مومنان با تاکید بر مدیریت صحیح مسئولان در برطرف کردن درد و غصه مردم، یادآور شد: مسئولان، دعواهای سیاسی و باندی و حزبی را کنار بگذارند، و مشکل گرانی و بیکاری را برطرف کنند.
ذخایر ارزی ایران ۳ رقمی شد برای نخستین بار ذخایر ارزی ایران در سال 2011 سه رقمی شد و به 106.3 میلیارد دلار رسید. ذخایر ارزی ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن 27 میلیارد دلار افزایش داشته است. صندوق بین المللی پول کل ذخایر ارزی ایران در سال 2010 را 79 میلیارد دلار اعلام کرده بود.
مشکل احمدی‌نژاد با هاشمی حل نشده استاحمدی‌نژاد در جریان کامل مذاکرات ۱+۵ بوده ‌است/ اگر مسئله کاردار ایران در برزیل درست باشد بار سنگینی بر دوش نظام قرار می‌گیرد.
حساب ذخیره ارزی چالش برانگیزتر شد ابهام در خالی بودن حساب ذخیره ارزی وعدم تعیین وجوهی برای واریزبه آن، بار دیگر آزمونی بزرگ را برای مجلس رقم زده است.
زیبا کلام: با سخنان الهام موافقم یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دلیل حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام آنرا برای تقریب قلوب با هاشمی و بهبود بخشیدن مناسباتش با وی تحلیل کرد و گفت: احمدی نژاد در شرایط کنونی احساس می کند اصولگرایان با دولت اختلاف بنیادین پیدا کردند؛ لذا قصد دارد از حمایت های هاشمی برخوردار شود.
تاکید احمدی نژاد بر اجرای فاز دوم هدفمندی احمدی‌نژاد اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان ایران عزیز را از دیگر برنامه‌هایی دانست که دولت در سال 91 دنبال می‌کند و افزود:‌ اداره کشور مستلزم تلاش و انجام فعالیت‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر است و یقیناً اگر برای خدا و جلب رضای الهی کار کنیم همیشه فرصت خدمتگزاری به مردم را خواهیم داشت.
آمار جدید دولت از اشتغال در سال 90 عضو شورای عالی اشتغال با بیان اینکه وعده 2.5 میلیون شغل محقق نشد، گفت:‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین جلسه شورای عالی اشتغال از ایجاد 2.1 شغل در سال 90 تا دهم اسفند خبر داد که البته بعید به نظر می‌رسد.
دوباره استیضاح وزیر کار به جریان می‌افتد خبرهایی شنیده شده که مرتضوی قول خود را زیرپا گذاشته و در محل کار خود حاضر شده که این خلاف اخلاق اسلامی است که یک مسوول حکومتی زیر قول خود بزند بنابراین جرمی دیگر به جرم های وی افزوده شد.
عاقبت ارومیه در انتظار خزر نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان این که انتقال آب از دریای خزر به سمنان از لحاظ فنی و اقتصادی با مشکلات و نواقص زیادی روبه‌رو است٬گفت: به‌طور حتم اجرای این طرح٬ سرنوشت دریای خزر را با دریاچه ارومیه گره می‌زند.
اظهارات باهنر درباره بازگشت خاتمی محمد‌رضا باهنر تاکید کرد رئیس مجلس نهم را باید نمایندگان مجلس نهم انتخاب کنند. به گزارش خبر‌آنلاین محمد‌رضا باهنر دبیر‌کل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ویژگی‌های مجلس هشتم و برخی تلاش‌ها برای ریاست مجلس آینده، گفت: در خصوص انتخاب رئیس‌ مجلس آینده این یک از اقدام‌های طبیعی است که افراد و گروه‌های مختلف تلاش‌هایی را به صورت علنی و غیر‌علنی آغاز می‌کنند ولی بنده معتقد هستم رئیس مجلس نهم را باید خود نمایندگان مجلس انتخاب کنند.
گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست‌جمهوری عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماجرای استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تجربه تلخی برای مجلس هشتم بود، گفت: در صورت مطرح شدن مجدد استیضاح وزیرکار در مجلس با استقبال نمایندگان مواجه نخواهد شد.
اعلام جزئیات تغییر گواهینامه ها مهر،سردار تقی مهری با اعلام خبر تصویب قانون تغییر گواهینامه های رانندگی به سه پایه در آخرین روزهای کاری سال گذشته در هیئت دولت گفت: براساس این مصوبه که در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید گواهینامه های رانندگی از حالت فعلی به سه پایه تبدیل خواهد شد.
بازتاب سخنان الهام درباره مجمع تشخیص به نظرم مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند. در مجمع تشخیص مصلحت، انتصاب خود افرادش هم یک جور مصلحت است. هم مصلحت است و هم باید از اطلاعات آنها در یک جائی در نظام استفاده شود که می‌شود. تثبیت آقای هاشمی را هم رهبری بر تغییر وی ارجح می‌بینند، ولی معلوم است که مجمع کارآیی خود را از دست داده است. شاید این طور تلقی شود که این عدم کارآیی به دلیل نسبت مجمع با دولت و رفتارهای تند و کینه‌ورزانه آن با دولت است و دولت که عوض شود، این کارآیی‌ها برمی‌گردد و رفتارها تغییر می‌کنند.
روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس دور زده شد *وقایع تأسف بار کهریزک به تابستان 1388 مربوط می‌شود که اکنون نزدیک سه سال از آن می‌گذرد. در این واقعیت که آنچه در بازداشتگاه کهریزک رخ داده یک جنایت بوده کمترین تردیدی وجود ندارد. روشن‌ترین دلیل بر این واقعیت، برخوردی است که رهبر معظم انقلاب با این ماجرا کردند و دستور برچیده شدن آن بساط و تعقیب و مجازات عاملان آن را صادر کردند. اینکه هنوز پرونده کهریزک مفتوح است و متهمان اصلی آن بلاتکلیف مانده اند،
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز تحویل سکه‌های پیش فروش از امروز آغاز می‌شود؛ بسته پنج گزینه‌ای برای سکه اوباما از ادامه مذاکرات دفاع کرد؛ بازتاب جهانی مذاکرات اتمی از اول اردیبهشت آغاز می‌شود؛ ثبت سفارش کالا با کد رهگیری
کشف جوان‌ترین کهکشان جهان ستاره‌شناسان پیش از این موفق به شناسایی شواهدی از چند کهکشان دورافتاده و جوان شده بودند، اما این جسم جدید بدلیل اطمینان موجود در سنجشهای «تبدیل به سرخ» که یک جانشین برای فاصله بوده، بسیار جالب توجه است.
مطهری: وزیران احمدی‌نژاد کاره‌ای نیستند مطهری که خود از امضا کنندگان استیضاح وزیر کار است، تصریح کرد: این مسئله هم روشن بود که استعفای آقای مرتضوی پذیرفته نخواهد شد زیرا در دولت آقای احمدی نژاد، وزیران کاره ای نیستند و خود آقای احمدی نژاد تصمیم گیر است و روشن است که ایشان هیچ گاه از راهی که رفته هر چند اشتباه باشد بر نمی گردد.
نظرات عجیب الهام درباره مجمع تشخیص مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند.
نرخ بیکاری دورقمی در 23 استان بررسی نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال 1390 نشان می دهد که طی این سال نرخ بیکاری در 8 استان تک رقمی و در 23 استان دو رقمی شده است. بر اساس این گزارش، استان یزد با 6 درصد کمترین و استان‌های البرز و لرستان به ترتیب با 3/19 و 2/19 درصد بالاترین نرخ بیکاری در میان استان‌های کشور را دارا هستند.
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروزاحمدی نژاد از پشت در صحن مجلس بازگشت؛ مرتضوی مدیرعامل ماند، "حکمیت" استیضاح را هوا کرد مرکز ارتباطات ریاست جمهوری: تکذیب درخواست ملاقات مشایی از مقامات آمریکایی پیامد "نشست استانبول" سقوط دلار و سکه؛ صعود شاخص بورس؛ برق امید در چشمان بازار
خبر جوانفکر از ادامه کار مرتضوی بازگشت آقای شیخ‌الاسلامی به محل کارش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادامه کار آقای سعید مرتضوی در سمت ریاست صندوق تأمین‌اجتماعی، یک درس پندآموز برای کسانی است که خود را فراتر از قانون می‌پندارند. زمان اندکی باقی است تا از رهگذر بازیهای پرسرو صدایی مانند حکمیت، بتوان کرسی‌های سبز بهارستان را برای چهارسال دیگر تصاحب کرد.
۵۹ ایرانی در جمع بر‌ترین محققان جهان معیار ورود به فهرست دانشمندان یک درصد برتر در هر گرایش علمی، کسب تعداد معین ارجاع به مقالات منتشر شده در پایگاه اطلاعات علمی Web of science براساس آستانه‏های مشخص شده برای هر گرایش علمی است.
نظر الهام درباره علت رای دادن خاتمیجریان اصلاح‌طلب در بعد مبارزه منفی هیچ گونه ظرفیت تأثیرگذاری در فضای جامعه را ندارد و شاید اگر این روال را از طریق تحریم و قهر بخواهند دنبال کنند، نتیجه حتمی، حذف کامل آنها خواهد بود. رأی خاتمی برای این است که چنین بن‌بستی ایجاد نشود و یک سرپلی بماند، کما اینکه یک طیف خاصی از آنها هم به‌نحوی در انتخابات حضور پیدا کردند که خود این موضوع هم چندگانگی در درون این جبهه را نشان می‌داد.
تعبیر باهنر از یک سال آخر دولت احمدی‌نژاد برداشت بنده از سیاست های کلی نظام در مورد دولت این است که دولت آقای احمدی نژاد به سلامتی بتواند یک سال باقیمانده را طی کند و ما باید تا آنجایی که می توانیم عمل رئیس جمهور را تعبیر به صحت کنیم.
گزارش تصویری عملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای خزرگزارش تصویری عملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای خزر با حضور رئیس جمهور - دکتر محمود احمدی نژاد که صبح امروز (دوشنبه ) به منظور شرکت در مراسم کلنگ زنی طرح عظیم انتقال آب از دریای خزر به دشت مرکزی ایران به استان مازندران سفر کرده است، فرمان آغاز اجرای این پروژه بزرگ را با رمز یا مهدی (عج) صادر کرد.
189 مازندرانی به بانک صادرکنندگان کشور پیوستند معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: تاکنون 189 مازندرانی به بانک صادرکنندگان کشور پیوستند.
افزایش ظرفیت خودروسازی مازندران تا 30 هزار خودرو مدیرعامل کارخانه خودروسازی ایران خودرو مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته 15 هزار و 460 خودرو تولید کردیم، گفت: در برنامه امسال بنا داریم ظرفیت خودرو سازی را به 25 تا 30 هزار خودرو در سال افزایش دهیم.
رونمایی کتاب انقلاب در تمام شهرهای مازندران‌‌ مدیرکل اطلاعات مازندران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در تلاش هستیم تا زمینه رونمایی کتاب انقلاب در همه شهرهای مازندران فراهم شود.
راه‌اندازی کارگاه نجوم در کانون پرورش فکری نکا مدیر آموزش و پرورش شهرستان نکا از ایجاد کارگاه آموزش نجوم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نکا خبر داد.
انتشار 115 مقاله علمی دانشگاه آزاد ساری در ISI معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ساری در ادامه به حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ساری در کنفرانس‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در سال 90 از سوی اساتید این دانشگاه 32 مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی ارائه شده که با توجه به ارائه 17 مقاله در سال 89 در این بخش هم شاهد رشد 88 درصدی ارائه مقالات هستیم.
9 ورزشکار بابلسری به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بابلسر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 ورزشکار بابلسری به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند.
مسابقه نویسندگی در مازندران برگزار می‌شود کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران گفت: به مناسبت ایام فاطمیه و روز معلم مسابقه نویسندگی ویژه دانش‌آموزان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برگزار می‌شود.
قرارداد خواهرخواندگی مازندران با تانزانیا منعقد می‌شود رئیس اتاق بازرگانی، کشاورزی و صنایع و معادن مازندران گفت: در پی سفر استاندار پایتخت تانزانیا به مازندران، قرارداد خواهرخواندگی مازندران با استان پایتخت تانزانیا منعقد می‌شود.
انتقال آب دریای خزر به کویر توجیه علمی ندارد سخنگوی فراکسیون محیط زیست گفت: انتقال آب دریای خزر به کویر فاقد توجیه علمی، فنی و زیست محیطی است. انوشیروان محسنی بندپی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس بیان داشت: این پروژه فاقد دفترچه پیوست مطالعات زیست محیطی است.
مدال‌آوران ورزشی مازندران تجلیل می‌شوند معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: 21 اردیبهشت از ورزشکاران مدال‌آور این استان در ساری تجلیل می‌شود.
70 هیئت مذهبی در سوادکوه ساماندهی شد معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از حضور 70 هیئت مذهبی ساماندهی شده در سوادکوه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، داوود عزّتی ظهر امروز در جلسه آموزش وبلاگ‌نویسی حوزه دین سوادکوه که با همکاری اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه برگزار شد با اشاره به اینکه در عصر کنونی استکبار و دشمنان اسلام و ایران اسلامی از حربه‌های مختلف برای صدمه زدن به ما استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از فناوری جدید باید در دستور کار فعالان دینی قرار گیرد.
چالوس 10 میلیارد تومان اعتبار تملک و دارایی جذب کرد فرماندار چالوس گفت: اعتبار تملک و دارایی شهرستان چالوس در سال 90 حدود 10 میلیارد تومان بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، طرح هادی روستای تجن کلای علیا از توابع بخش مرکزی چالوس با حضور ظهر امروز با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.
ناکامی‌های ورزش ساری و اداره بدون رئیس اگرچه ورزش مازندران در نگاه کلی دارای کارنامه موفقی به ویژه کسب سهمیه المپیک است، ولی ورزش ساری این روزها از ناکامی‌های زیادی در رنج است. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ورزش مرکز استان مازندران که سال‌های گذشته جایگاه خوبی در ورزش کشور داشته، این روزها حال خوشی ندارد و هر روز شاهد نزول و پس‌رفت ورزش مرکز استان و ساری هستیم.
لباس خاکی بسیجی تن‌پوش دائمی سردار بصیر بود یکی از همرزمان شهید بصیر می‌گفت: سردار شهید بصیر به ندرت لباس فرم سپاه را می‌پوشید و بیشتر وقت‌ها لباس خاکی بسیجیان را بر تن داشت. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار حاج حسین بصیر را همه مازندرانی‌ها می‌شناسند
دانشکده دندانپزشکی بابل بزرگترین دانشگاه ایران می‌شود رئیس دانشکده دندانپزشکی بابل نوید داد با اختصاص اعتبار بیش از 4 میلیارد تومانی و گسترش فضای آموزش، این دانشکده به عنوان بزرگترین دانشکده دندانپزشکی تبدیل می‌شود.
برگزاری یادواره سرداران شهید آمل با حضور مهدی چمران رئیس ستاد برگزاری یادواره شهدای سجادیه آمل گفت: مراسم بزرگداشت آیت‌‌الله میرزاهاشم آملی و آیت‌الله فرسیو همزمان با یادواره سرداران و 55 شهید کوی سجادیه آمل با سخنرانی مهدی چمران برگزار می‌شود.
بهزیستی مازندران در هزار مرکز خدمات‌رسانی شبانه‌روزی می‌دهد مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: بهزیستی مازندران در یک هزار و 300 مرکز خدمات‌رسانی شبانه‌روزی می‌دهد. به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، روح‌الله ردایی عصر امروز در شورای اداری چالوس بیان داشت: بهزیستی در بخش توانبخشی، زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و همچنین آسیب‌های طلاق نیز فعال است و یک‌هزار و 300 مرکز در سطح استان مازندران به‌طور شبانه‌روزی در حال خدمات‌رسانی هستند
صادرات 277 میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی از مازندران رئیس اتاق بازرگانی مازندران از صادرات بیش از 277 میلیون دلار کالاهای غیرنفتی سال 90 از گمرکات این استان خبر داد. غلامرضا عشریه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: تولید و مصرف کالای داخلی باید در جامعه به افتخار و ارزش بدل شود.
تصاویر: چشمه زیبای باداب سورت چشمه باداب سورت ساری واقع در استان مازندران، زیباترین چشمه جهان و همچنین دومین اثر طبیعی ملی ایران بعد از چشمه پامو کاله ترکیه می باشد که در سال 1386 به عنوان دومین چشمه آب شور جهان ثبت جهانی شده است.
ساری 7 هزار قطعه زیر خاکی دارد رئیس پژوهشکده ساری‌شناسی گفت: ساری 7 هزار قطعه زیر خاکی دارد. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، حسین اسلامی عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی نخستین موزه ساری با بیان اینکه ساری تنها مرکز استان بدون موزه است، اظهار داشت: ساری شهری با بیش از 3هزار سال پیشینه است که با داشتن 7 هزار قطعه آثار موزه‌ای زیرخاکی که بیش از سه هزار سال قدمت دارد در انبار میراث فرهنگی خاک می‌خورد.
ایجاد مرکز رشد تکنولوژی در دانشگاه آزاد آمل رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات واحد آیت الله آملی از راه‌اندازی مرکز رشد تکنولوژی در این واحد دانشگاهی خبر داد. به گزارش سلام شمال فاضل لاریجانی بعدازظهر امروز در مراسم معارفه خود با اشاره به اینکه بیش از 750 آیه در قرآن به تدبر اختصاص دارد، یادآور شد: رسالت پیامبران نیز دعوت به تدبر و اندیشیدن بیان شده است.
مازندران 145 هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد رئیس دبیرخانه ستاد نظارت بر سلامت باشگاه و اماکن ورزشی مازندران گفت: مازندران 145 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.
رئیس جدید دانشگاه آزاد آمل معارفه شد طی مراسمی با حضور رئیس قوه قضائیه و معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر فاضل لاریجانی بعنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات واحد آمل معارفه شد.
نخستین تعاونی حمل و نقل شرق مازندران آغاز به‌کار کرد به گزارش سلام شمال رئیس پایانه حمل و نقل شرق مازندران پیش از ظهر امروز در حاشیه آغاز به این کار شرکت اظهار داشت: این شرکت مسافربری و حمل و نقل با هدف خدمت‌رسانی به همشهریان نکایی و حمل و نقل مسافر تاسیس شده است.
مازندران میزبان اردوی تیم ملی کاراته شد به گزارش سلام شمال علی سلطانی امروز در حاشیه برگزاری دوره مربیگری مازندران در محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه این دوره به مانند کارگاهی آموزشی در درجه‌های یک تا سه مربیگری کاراته برگزار می‌شود، گفت: کلاس درجه یک برای نخستین بار در حال برگزاری است و کلاس‌های تئوری نیز قبل از سال برگزار شد.
تمام روستاهای غرب مازندران برق‌دار شدند به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق غرب مازندران، مصطفی سالار با اشاره به رشد کیفی و کمی خدمات قابل ارایه به مشترکان شرکت همزمان با افزایش تعداد آنها، بیان داشت: تعداد مشترکان شرکت تا پایان سال 90 نسبت به مدت مشابه سال قبل با 10 درصد رشد، به 424 هزار 822 اشتراک رسید.
نمایشگاه دفاع از ولایت در آمل برگزار می‌شود رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی گفت: به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نمایشگاهی با عنوان دفاع از ولایت در این واحد دانشگاهی توسط دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.
گردشگری ساری با حمل و نقل دریایی توسعه می‌یابد رئیس اداره میراث فرهنی، صنایع دستی و گردشگری ساری گفت: دریای زیبایی داریم که باید با ایجاد حمل و نقل دریایی از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استفاده کنیم. به گزارش سلام شمال مسلم رجبی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ساری در شرکت چوب و کاغذ مازندران، اظهار داشت:‌ ‌ اسکان مسافران نوروزی در ساری با رشد 17 درصدی مواجه بود.
حضور 3 بازیکن مازندرانی در رقابت‌های جهانی قایقرانی به گزارش سلام شمال محمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: این اردو که هم‌‌اکنون با حضور ملی‌پوشان و مربیان تیم ملی در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران بر پا است، قایقرانان زن جوان مازندرانی نیز حضور دارند.
اجرای طرح هادی در 600 روستای مازندران به گزارش سلام شمال ، سیدمجید هاشمی در آیین افتتاح طرح هادی روستای «‌ریحان‌آباد» شهرستان گلوگاه‌ اظهار داشت: هدف دولت در زمینه عمران و آبادی روستاها ایجاد روحیه کار و سازندگی و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها است.
شهردار ماسوله استعفا کرد یحیی یوسف‌پور استعفای خود را از تصدی شهرداری ماسوله اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، یحیی یوسف‌پور شهردار ماسوله استعفا نامه خود را بدون ذکر دلایل تقدیم اعضای شورای اسلامی این شهرک تاریخی کرد که صبح امروز مورد موافقت شورا قرار گرفت.
رونمایی 8 کتاب تاریخ شفاهی گیلان معاون فرهنگی‌هنری حوزه هنری گیلان از انتشار و رونمایی هشت کتاب تاریخ شفاهی این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد پر حلم پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در گذشته تاریخ شفاهی در گیلان جای نداشت، اظهار کرد: کتاب «یک وجب و چهار انگشت» دومین کتاب تاریخ شفاهی استان سال گذشته منتشر شد.
تشکیل کارگروه دائمی داغستان، آستراخان و گیلان استاندار گیلان از تشکیل کارگروه دائمی داغستان و آستراخان روسیه با استان گیلان در مورد پیگیری مفاد توافق‌نامه‌های صورت گرفته خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفر مدیران گیلان به داغستان و آستراخان روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه روابط تجاری راهبردی گیلان با نگاه ملی ضروری است.
نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک رشت افتتاح شد نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک در رشت در دومین روز از هفته زمین پاک افتتاح شد. امیر عبدوس ظهر امروز در حاشیه افتتاح نخستین مرکز جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: به مناسبت هفته زمین پاک مراسم‌هایی در روزهای مختلف در سطح استان اجرا می‌شود.
محمدنژاد دبیر هیئت کشتی گیلان شد عباسعلی محمدنژاد دبیر هیئت کشتی گیلان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، به دنبال استعفای رضا مؤدبی دبیر سابق هیئت کشتی گیلان، بعد از ظهر امروز با حکم اصغر امانی رئیس هیئت کشتی این استان عباسعلی محمدنژاد به سمت دبیر این هیئت منصوب و مشغول به کار شد.
تهیه سند طرح جامع مدیریت فرهنگی گیلان استاندار گیلان از تهیه سند طرح جامع فرهنگی در این استان خبر داد و گفت: موضوع قرارگاه فرهنگ در اولویت سال 91 گیلان است. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی سعادتی عصر یکشنبه در نشست صالحین بسیج گیلان اظهار داشت: روحانیون تربیت انسان‌ها را به عهده دارند و تلاش علمای دین برای رضای خداوند است.
راهیابی ورزشکار آستارایی به مسابقات جهانی سرپرست اداره ورزش و جوانان آستارا از راهیابی ورزشکار کیک‌بوکسینگ این شهرستان به مسابقات جهانی خبر داد. سخاوت سلیمان‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به راهیابی یک ورزشکار آستارایی به مسابقات جهانی، اظهار کرد: هادی خوشحال کیک‌بوکسینگ کار آستارایی در جریان مسابقات اردوی تیم ملی با شکست حریفان خود به مسابقات جهانی راه یافت.
حضور بانوان والیبالیست گیلان در اردوی تیم ملی نایب رئیس هیئت والیبال گیلان از دعوت چهار نفر از بانوان این رشته ورزشی استان به اردوی انتخابی تیم ملی خبر داد. به گزارش سلام شمال ملوک مرادی پیش از ظهر امروز در جلسه هیئت والیبال استان دعوت بانوان ورزشکار به اردوی انتخابی تیم ملی را موفقیت مهمی دانست.
امسال تالار مرکزی رشت افتتاح می‌شود معاون اداری‌ مالی وزارت ارشاد گفت: تمام اعتبار تالار مرکزی رشت تامین شده و امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به گزارش سلام شمال محمد مهدی فداکار در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها با اشاره به اجرای پروژه مهر ماندگار اظهار کرد: مهر ماندگار شامل 10 پروژه بوده که هشت پروژه تالار است.
کشف یک قطعه سنگ تاریخی در رودبار فرمانده انتظامی رودبار از کشف یک قطعه سنگ منقش به آثار تاریخی در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال سید رسول صمدی عصر امروز در جلسه نیروی انتظامی این شهرستان، چگونگی کشف سنگ مذکور را تشریح کرد.
افزایش کشف مشروبات الکلی دست‌ساز در رشت فرمانده انتظامی رشت از افزایش 777 درصدی کشف مشروبات الکلی دست‌ساز از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.
دختر 13 ساله فومنی قربانی سیل شد معاون عمران استاندار گیلان گفت: یک دختر 13 ساله دانش‌آموز در سیل فومن جان خود را از دست داد. به گزارش سلام شمال محمد اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت وقوع سیل در گیلان اظهار کرد: به دلیل شدت بارندگی بیشتر شهر‌های گیلان دچار سیل‌زدگی شدند.
ثبت نام اینترنتی آزمون ادواری سنجش مهارت آغاز شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از آغاز ثبت نام اینترنتی نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت سال 91 در کشور خبر داد.
میلیاردها تومان خسارت سیل به گیلان معاون عمران استاندار گیلان با بیان اینکه سیل میلیاردها تومان به این استان خسارت زده است، گفت: سیل به 9 شهرستان گیلان آسیب وارد کرده است
پسماند الکترونیک در رشت جمع‌آوری می‌شود مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از افتتاح نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک در عمارت کلاه فرنگی پارک قدس رشت خبر داد. به گزارش سلام شمال امیر عبدوس ظهر امروز در جلسه محیط زیست استان با اشاره به فرا رسیدن هفته زمین پاک و اجرای برنامه‌های ویژه، اظهار کرد: به مناسبت هفته زمین پاک نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک استان افتتاح می‌شود.
مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد رییس هیات مشتزنی استان گیلان گفت: 'امین قاسمی پور' مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد.
بیش از سه میلیون سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد مدیر تالار منطقه ای بورس رشت گفت: در معاملات امروز 'شنبه' بورس اوراق بهادار استان گیلان، سه میلیون و 714 هزار و 258 سهم به ارزش 14میلیارد و 393 میلیون و 553 هزار و 96 ریال داد و ستد شد.
دوندگان نونهال گیلانی چهار مدال رقابت های کشور را کسب کردند رییس هیات دو و میدانی گیلان گفت: دوندگان این استان چهار مدال اولین مرحله رقابت های دو و میدانی نونهالان منطقه یک کشور را کسب کردند
سفر استاندار گیلان به داغستان و آستاراخان استاندار گیلان امروز (چهارشنبه) در رأس هیاتی سیاسی و تجاری برای توسعه روابط دوجانبه به جمهوری خودمختار داغستان و آستاراخان روسیه سفر می کند.
یک بانوی نوجوان گیلانی به عضویت تیم ملی اسکیت انتخاب شدنایب رییس هیات اسکیت گیلان گفت: برای نخستین بار یک بانو گیلانی در رده سنی نوجوانان عضو تیم ملی اسکیت شد. به گزارش سلام شمال 'مژگان آرین فرد' عصر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گذشت دو سال از فعالیت این رشته ورزشی افزود: با وجود نوپا بودن این رشته در گیلان 'سارا صداقت' به عنوان یکی از بازیکنان زبده گیلانی در رشته سرعت به عنوان عضو تیم ملی اسکیت انتخاب شد.
اعزام نفرات برتر گلف گیلان به مسابقات کشوریرییس هیات گلف استان گیلان گفت: نفرات برتر گلف این استان با تشخیص کمیته فنی به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.
انتشار مجموعه مقالات 'از شعر امروز تا شاعران دیروز' در گیلانمسوول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری گیلان گفت: کتاب مجموعه مقالات ' از شعر امروز تا شاعران دیروز ' اثر سید محمد عباسیه کهن از سوی حوزه هنری استان منتشر شده است.
سه گیلانی در ترکیب تیم ملی فوتبال برای دیدار با اماراتمسوول روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان گفت: سه گیلانی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار دوستانه با تیم ملی امارات قرار گرفتند.
اختلالات تلفنی در ارتباط مشترکین برخی از مناطق گیلانرییس روابط عمومی شرکت مخابرات گیلان گفت : برای توسعه و بازسازی فیبر نوری اختلالات تلفنی در ارتباط مشترکین در برخی از مناطق استان روزهای 21 و 22 فروردین ماه سال جاری رخ خواهد داد .
مدیرکل اوقاف گیلان: ادارات جدید در شهرستان ها ایجاد می شود مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: ایجاد ادارات جدید در شهرستان های رضوانشهر و آستارا در دستور کار این نهاد در سالجاری است.
افزایش طول عمر در گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش طول عمر در این استان خبر داد و گفت: در گیلان امید به زندگی در زنان 73 سال و در مردان 71 سال است.
مکاتبات اداری کتابخانه‌های گیلان الکترونیکی می‌شود مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از راه‌اندازی سامانه مکاتبات الکترونیکی در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد.
بازرسی از اداره‌های گیلان در امر حجاب مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از بازرسی از سازمان‌ها و اداره‌ها در امر عفاف و حجاب از بیستم فروردین جاری در این استان خبر داد.
حضور 3 گیلانی در رقابت فوتبال تیم ملی با اماراتسه فوتبالیست گیلانی با نظر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در ترکیب این تیم برای دیدار دوستانه با تیم ملی امارات قرار گرفتند.
افزایش بیش از 1200 تخت بیمارستانی در گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح چهار بیمارستان و افزایش یک‌هزار و 260 تخت بیمارستانی در این استان خبر داد. حسن بهبودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه 13 بیمارستان در گیلان در دست ساخت است، اظهار کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این بیمارستان‌ها بین 15 تا 70 درصد است.
تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت گلستان در سال جاریمعاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان از تهیه و تدوین برنامه جامع سلامت استان با مشارکت دستگاه‎های اجرایی در سال جاری خبر داد.
گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: امروز گلستان میزبان پاسداران عرصه هویت ایرانی است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان سیف‌الله ابوترابی در همایش مدیران کل ثبت احوال‌های کشور در گرگان اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که توفیق میزبانی این همایش بر عهده ما قرار گرفته تا بتوانیم میزبان مدیران عرصه پاسداری از مرز هویت ایران باشیم.
آموزش 3300 هنرجوی صنایع دستی در گلستان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: طی برگزاری چهار دوره آموزشی در این اداره کل، 3 هزار و 366 هنرآموخته صنایع دستی در استان آموزش دیدند.
گلستان باکیفیت‎ترین گندم کشور را دارد مدیر کل امور مجامع شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: براساس آمارهای روزانه، کیفیت گندم استان گلستان در رده استان‎های نخست کشور قرار دارد و این مساله برای کشور بسیار مهم است.
تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در گلستان معاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: اقدام لازم برای تشکیل انجمن صنفی مهندسان مشاور در استان باید در اسرع وقت انجام پذیرد.
برگزاری همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در آزادشهر همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی با محوریت اعتیاد ویژه دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه در شهرستان آزادشهر برگزار شد. به گزارش سلام شمال مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در این همایش در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: اصلی‎ترین هدف برگزاری این همایش را بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات دانش‎آموزان در برابر این بلای خانمان‎سوز اعلام کرد و بر اهمیت بحث پیشگیری مهم‌تر از درمان است، تاکید کرد.
برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت در شهرستان آق‎قلا از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد. به گزارش سلام شمال این همایش با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه گمیشان، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، فرمانده لشگر 30 پیاده گرگان، فرماندار آق‎قلا و علمای شیعه و سنی استان عصر امروز در مصلی آق‎قلا برگزار شد.
برنامه‌ریزی مرحله دوم بهره‌برداری از آب سدهای گلستان نشست کمیته آب سدهای گلستان برای توزیع مناسب آب غلات با حضور مدیران شرکت آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی استان و جمعی از کارشناسان در شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد.
افزایش رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد گرگان معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان گفت: پنج رشته دیگر به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان اضافه می‌شود. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، محمد یوسف ناصری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 8 هزار دانشجو در 76 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان مشغول به تحصیل هستند.
تالار فخرالدین اسعد گرگانی تئاتر اصلی شهر می‎شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: برای نخستین‎بار تالار فخرالدین اسعد گرگانی به عنوان تئاتر اصلی شهر اعلام موجودیت می‎کند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار داشت: تالار فخرالدین اسعد گرگانی با همکاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تامین 100 میلیون تومان اعتبار به سیستم صوتی و امکانات لازم تجهیز می‎شود.
مجتمع‎های فرهنگی هنری گلستان به بهره‎برداری می‎رسند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: مجتمع‎های فرهنگی هنری تا پایان هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان گرگان اظهار داشت: نگارخانه گلستان، مجتمع فرهنگی هنری شهرستان‎های گرگان و آق‎قلا از پروژه‎هایی است که امسال شاهد بهره‎برداری آن در هفته دولت خواهیم بود.
شهرک‎های صنعتی گلستان رتبه نخست کشوری را کسب کرد مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان گفت: این شرکت مقام نخست ارزشیابی زیست محیطی شهرک‎های صنعتی کشور را در بین 31 استان صنعتی به لحاظ عملکرد زیست محیطی کسب کرد.
حضور کارکنان تامین اجتماعی گلستان در مزار شلمچه مدیرکل، رؤسای شعب و کارکنان تامین اجتماعی استان گلستان با حضور در یادمان شهدای گمنام شلمچه با آرمان های شهداء و انقلاب اسلامی میثاقی دوباره بستند.
بازدید معاون رئیس جمهور ترکمنستان از پروژه راه آهن ایران – ترکمنستا�پروژه راه آهن گرگان - اینچه برون صبح شنبه مورد بازدید سید قلی اف، معاون کابینه وزرای ترکمنستان و هئیت همراه قرار گرفت.
بازدید معاون وزیر انرژی و صنایع ترکمنستان از نیروگاه علی آباد کتول معاون وزیر انرژی و صنایع کشور ترکمنستان روز گذشته (جمعه) در راس هیئتی از نیروگاه برق علی آبادکتول در استان گلستان دیدن کرد.
راهیابی چهار هنرجوی بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی چهار هنرجوی هنرستان کاردانش مرحوم بای شهرستان بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی راه
تجلیل از معلمان نمونه و پیشکسوتان فرهنگی در هفته معلممدیر آموزش و پرورش گرگان گفت: همایش تجلیل از 103معلم نمونه شهرستان و 105پیشکسوت فرهنگی همزمان با هفته معلم در این شهرستان برگزار می شود.
در رشته جدید تحصیلی به دانشگاه آزاد بندرگز افزوده شد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز گفت: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دو رشته جدید به رشته های تحصیلی دانشگاه افزوده شد.
راهیابی دانش آموز گلستانی به مرحله دوم المپیاد کشوری فیزیک یک دانش آموز دبیرستان امام خمینی (ره) شهرستان ترکمن به مرحله دوم کشوری المپیاد فیزیک دانش آموزی راه یافت.
برگزاری دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر، به میزبانی دانشکده شیلات و محیط زیست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، طی روزهای نهم و دهم آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
معرفی دفتر خانواده و بانوان استانداری گلستان جزء استان های برترکارشناس دفتر خانواده و بانوان استانداری گلستان گفت: این دفتر در انجام فعالیت ها در سال 90، با کسب 97 درصد از امتیاز نظام تحرک، جزء استان های برتر شناخته شد.
افزایش 103 درصدی اعتبارات شهرکهای صنعتی گلستانمدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: باتوجه به ضرورت تامین اعتبار برای اجرای پروژه های عمومی و عمرانی اولویت دار ، اعتبارات مصوب این شرکت 103 درصد افزایش داشته است.
تصویب بودجه 801 میلیارد ریالی شهرداری گرگان برای سال 91سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: لایحه بودجه 801 میلیارد ریالی شهرداری گرگان پس از بحث و بررسی در صحن شورا به تصویب رسید که پس از تایید فرمانداری به طور رسمی به شهرداری ابلاغ می شود.
برنامه های فرهنگی شورای اسلامی شهر گرگان در سال جدیددر اولین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان در سال جدید اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری برای سال 91 تشریح شد.
گلستان میزبان مسابقات کیوکوشین ماتسوشیما کشوررئیس سبک کیوکوشین ماتسوشیما استان گلستان گفت: رقابت های کشوری قهرمانی این سبک، شهریور ماه سال جاری در شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.
اقامت 700 هزار مسافر و گردشگر در گلستان مدیر کل میزاث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در ایام نوروز 1391، 695 هزار و 370 نفر در استان اسکان یافته‌اند. به گزارش سلام شمال قربان عباسی اظهار داشت: جمع کل ورود مسافر به استان از ابتدای آغاز فعالیت این ستاد در مجموع 6 میلیون و 755 هزار و 601 نفر است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.
راه‎اندازی دفتر حمایت از تولیدات علمی در دانشگاه آزاد گرگان رضا علی محسنی در نخستین جلسه هیئت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در سال 1391با تبریک آغاز سال جدید با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام "تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى" اظهار داشت: نامگذاری سال‎ها از سوی مقام معظم رهبری رویکردی استراتژیک و علمی و فرهنگی برای برنامه‎ریزی کلان در کشور است و نامگذاری سال 1391 از سوی معظم له به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی در واقع نشان از تاکید مضاعف ایشان بر ادامه جهاد اقتصادی و توجه ویژه به شاخص‎های بنیادین توسعه ملی است.
افتتاح 3 پروژه بزرگ گلستان در بهار استاندار گلستان گفت: سه پروژه بزرگ گلستان با حضور مهمان ویژه در بهار امسال افتتاح می‎شود. به گزارش سلام شمال جواد قناعت در حاشیه دیدار با جمعی از مدیران دستگاه‎های اجرایی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: در سال گذشته با تلاش و پیگیری‎های مدیران پروژه‎های بسیار خوبی در گلستان مورد بهره‎برداری و یا کلنگ‌زنی شده است.
رشد 18 درصدی جذب گردشگر در گلستان به گزارش سلام شمال قربان عباسی عصر دوشنبه در جمع مدیران استان گلستان اظهار کرد: ستاد تسهیلات سفر ششمین سال برگزاری را در گلستان تجربه کرد که در این مسیر 50 دستگاه اجرایی استان با 20 هزار نفر نیرو در خدمت گردشگران به گلستان بوده‎اند.
مردی 2 فرزند و مادر خود را به قتل رساند مردی در روستایی میرمحله گرگان دو فرزند و مادر پیر خود را به قتل رساند. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس از گرگان صبح امروز مردی 42 ساله به نام ق-ح یک فرزند دختر دو ساله و پسر چهار ساله خود را به همراه مادرش خفه کرد و به قتل رساند.
اینجا مازندران است!!! مازندران، استانی که تقریبا فصل یا ماهی نیست که در آن اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد این استان زیبا و پرجذبه برای از ما بهتران، هر بار زیر تیغ جراحی قرار گرفته که بارها آمپول بی هوشی و بی حسی را با همه مضراتش تحمل کرده و معلوم هم نیست تا کی میتواند در مقابل بی هوشی و بی حسی های پی در پی مقاومت کند وشاید هم اصلا به هوش نیاید و دارفانی را وداع گوید.
زیبایی‌های چشمه سورت در قاب بی‌خیالی مسئولان چشمه آب معدنی سورت که همسایه‌هایی این چشمه با زبان محلی «واوو» و در بین گردشگران معروف به باداب سورت است، مکانی است که این روزها در قاب دوربین بسیاری از عکاسان دیده می‌شود. چشمه آب معدنی سورت چند مدتی است که در قاب دوربین بسیاری از عکاسان سراسر کشور قرار گرفته است اما هنوز در قاب دید مسئولان دیده نشده
تراژدی تضاد سقوط و صعود در ورزش ساری! در سراشیبی سقوط و در کورس فروپاشی ورزش های قهرمانی در مازندران، تیم فوتبال صنعت ساری هم با سقوط به دسته دوم به تیم فوتسال راه ساری پیوست که چندی پیش از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده بود، تا عملاً کام شیرین مازندرانی ها را از بابت قهرمانی والیبال کاله مازندران در لیگ برتر و نیز قهرمانی تنی چند از ورزشکاران انفرادی مازندران در عرصه های داخلی و بین المللی را تلخ نمایند!
طرحی مخاطره آمیز برای امنیت استان مازندران پس از کلنگ زنی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران – نه کشور دیگر- موج وسیعی از انتقادات متوجه آن شد. بسیاری از صاحب نظران ملی و استانی نسبت به پیآمدهای اقتصادی ،زیست محیطی ،فنی ،اجتماعی ،سیاسی ،اعتباری و اجرایی طرح ابراز نگرانی نمودند.در طول یک هفته اخیر اکثر قریب به اتفاق رسانه های کشوری و استانی در باره چرایی و الویت طرح مزبور قلم فرسایی کرده اند. به جرات می گویم تاکنون در باره هیچ مسئله ایی به این اندازه در مازندران وفاق و هم صدایی شکل نگرفت . پرسش اساسی اینجاست که چرا قاطبه نخبگان،مردم ورسانه های مازندرانی با اجرای چنین طرحی مخالفت کرده اند .آیا مازندرانی ها اساسابا پیشرفت و توسعه موافق نیستند؟. آیا مردم مازندران علاقمند به برخورداری سایر استان هااز مواهب خدادادی نمی باشند؟. آیا حس وطن دوستی و تعاون در مازندران کم است.؟
«اما و اگرهای» 4 بانده شدن محور سوادکوه به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، چهار بانده شدن محور سوادکوه از طرح‌های زیر ساختی این شهرستان است که کند بودن اجرایی شدن آن از موانع توسعه این شهرستان محسوب می‌شود. * سوادکوه، دروازه جنوبی استان مازندران است شهرستان سوادکوه به عنوان دروازه جنوبی استان مازندران در ایام مختلف سال میزبان میلیون‌ها مسافری است که برای زیارت امام هشتم (ع) و یا استفاده از مواهب طبیعی استان‌های شمالی از این محور استفاده می‌کنند.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
انواع ادب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانیآیت‌الله مجتبی تهرانی در جدید‌ترین درس اخلاق خود ضمن تقسیم‌بندی «ادب» به دو بخش ظاهری و باطنی گفت: ادب ظاهر حفظ اعضا و جوارح از گناهان است و از نظر اهل معرفت، ادب باطن همان طهارت قلوب است.
فاطمه (س) غمگینانه‌ترین روایت ولایت فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) که غمگینانه‌ترین روایت ولایت است. فاطمه (س) بانویی از نسل پاک رسول خدا (ص) است که در نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرن‌ها و عصرهاست. سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س) مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه و انسانی است و مقام و منزلت او در نزد خداوند و بین مسلمانان به ویژه شیعیان کمتر از دیگر ائمه نیست و آن حضرت دارای منزلتی عظیم‌تر است.
جلوه‌های رفتاری و اخلاقی حضرت زهرا (ع) معصومین (ع) الگوهای همیشگی زندگی تمامی انسان‌ها در تمام طول تاریخ بوده و هستند به طور مثال می‌توان از این افراد به حضرت فاطمه زهرا (س)‌ اشاره کرد؛ در ایام دهه اول فاطمیه به مناسبت ایام حزن اهل بیت (ع) به برخی از آموزه‌ها و درس‌هایی از زندگی حضرت زهرا (س) خواهیم پرداخت.
پرستاران هر روز معجزه عشق را به تماشا می‎نشینند پرستاران با سرانگشت محبت خود هر روز معجزه عشق را در شفابخشی دستانشان به تماشا می‎نشینند. به گزارش سلام شمال حضرت زینب (ع) اسوه و الگوی صبر و مقاومت بود و به همین دلیل روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام پرستار نامگذاری شد تا نمادی بر تحمل و صبوری پرستاران باشد.
آشنایی با ریشه‌های روز سیزده فروردینلا به لای کتاب‌های تاریخی را که بگردید، از نحسی سیزده خبری نیست. سیزدهمین روز از سال نو در ایران باستان، با نام فرشته تیر پیوند خورده است: «سیزدهم هر ماه شمسی تیر روز نامیده می شود و مربوط به فرشته ای است که تیر نام دارد و تیر فرو رفته در پهلوی او را تیشتر می گویند. فرشته مقدس تیر در کیش مزدیستی مقام بلند و داستان شیرینی دارد.
زخم های کهنه‌ی مازندران زخم های کهنه‌ی مازندرانروز طبیعت اگرچه برای عموم مردم کشورمان خوشایند است اما برای اهالی مازندران یادآور زخم های کهنه و عمیق است. لذا در این نوشتار کوتاه اشاراتی به برخی از زخم های طبیعت مازندران خواهیم نمود که زخم طبیعت مازندران زخم های مردم مازندران است.
چرا 12فروردین یوم الله است؟ دوازدهم فروردین ماه روزی است که نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام رسمی کشور ما ایران عزیز تعیین شد.این روزحقیقتا یوم الله و روزی است که بایستی درآن پیوسته از این بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی تجلیل شود. راز تأکید امام امت رضوان الله تعالی علیه نیز بر بزرگداشت این روز ،دربرداشتن خصوصیت منحصر به فردی است که فقط متعلق به 12فروردین است.
تولید ملی ادامه جهاد اقتصادی معمولا مدیران موفق همواره به روی مقاصد اصلی خود به هر عنوان تاکید داشته و در تلاشند تا اهداف مورد نظر خویش را، به انحای گوناگون برای جامعه تحت نظرشان، تبدیل به آرمان کنند و با وجود تحرکات کاتوره‌ای بخش‌های مختلف که در نگاه نخست به جهت‌‌های متفاوتی است، حرکت جمعی و مجموع جبری تلاش‌های نظام، همگی به سمت و سوی پیشبرد هدف غایی مجموعه ختم شود. در همین راستا نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری حرکتی است مبارک، در راستای رسیدن به نوعی وحدت و انسجام ملی، برای نیل به یک مقصود بزرگ. پرواضح است مقاصدی که دستیابی به آنها در نخستین نگاه، دور از دسترس می‌‌شود با تلاش همه‌جانبه که البته در گام اول نیازمند معرفتی صحیح نسبت به هدف تعیین شده است می‌تواند به مصداق وعده‌ «ید الله مع الجماعه» به اهدافی قابل دستیابی مبدل شود.
جاذبه‌های گردشگری شهرستان آملکهن شهر آمل بالش را برای فرود مسافران گسترانیده است کهن شهر آمل یکی از زیباترین شهر مازندران است که با اماکن تاریخی، مذهبی، گردشگری و زیبایی‌های بکر خدادادی خود منتظر قدوم مسافران نوروزی است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس یکی از مهمترین حُسن‌های نوروز، تعطیلاتی است که می‌تواند پیوند خانوادگی را بیش از گذشته مستحکم کند.
شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیشعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
سرشار از هیجان آغاز/ و برآمد بهاری دیگر ...در ادبیات فارسی جشن نوروز را مانند بسیاری دیگر از آیین ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند و شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی، منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، از این دسته اند.
زمزمه کائنات؛ "یا مقلب القلوب و الابصار"به گزارش خبرنگار مهر، بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسید و چه زیبا زمزمه می کنند در رکوع و سجود خود ذره ذره کائنات "یا مقلب القلوب و الابصار حول حالنا الی احسن الحال " را... آهسته آهسته از راه رسید، طنین گام هایش به گوش می رسد، نگاه کن هر گوشه از شهر تکاپویی برپاست.. عروس فصل ها با زیبایی مبهوت کننده خرامان خرامان به میهمانی دشت ها و بوستانها آمده.
نوروز نوید بخش پیروزی نیکی و رستاخیز نهایینوروز، رستاخیز نهایی و پیروزی نیکی را خبر می‌دهد. نوروز، روز دیدار با درگذشتگان نیز هست. ایرانیان شادی جشن سال نو را نه‌تنها با زندگان، بلکه با مردگان نیز تقسیم می‌کنند.
عطر بهار در سرزمین ایران پیچیدسال 90 با تمام خوبی و بدیهایش رخت بربست و اکنون نوروز نوای آغازی دوباره را در جای جای میهن اسلامی پراکنده است. نوروز در همه جای سرزمین پارس شور دیگری برپا کرد و طبیعت نیز فرش رنگارنگ خود را در زیرپای همه پهن کرد تا بوی بهار در گوشه و کنار این سرزمین استشمام شود. طبیعت، همگان را به سوی خود جلب می کند و خیلی ها نیز عزم سفر را جزم کرده تا خود را به دامانش بسپارند. طبیعتی که چون تابلوی نقاشی هر بیننده ای را محو خود می کند.
آسمان به رنگ و بوی بهاربه گزارش خبرنگار مهر، شکوفه دو چشم بسته‌اش را نیمه باز می‌کند و اشعه خورشید را رصد می‌کند تا به تماشای بهار بنشیند. ماهیان لباس قرمز بر تن کرده تا برافروختگی خود را از آمدن سالی نو به نمایش بگذارند و سبزه‌ها قد برافراشته‌اند که به احترام نعمت‌های خدا کم کم بار دهند و سجده کنند. باد روح افزای بهار وزیدن گرفته و خورشید خنده کنان به شبرنگ زندگی تازگی می‌بخشد و حلقه‌های زر را در میان ابر‌ها‌‌ رها می‌سازد تا شادمانی را به انسان هدیه دهد و پرندگان رخشندگی آسمان را دیده‌اند و با بهار رنگین کمانی به پرواز در آمده‌اند.
گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد.گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد. به گزارش سلام شمال درباره موسیقی گیلان گفته می‌شود که گنجیته غنی موسیقی برخلاف بسیاری از مناطق ایران از وحدت سبک برخوردار نیست یعنی اینکه در نقاط مختلف گیلان از نظر تنوع آوازها و خصوصیات ملودی و ریتم از سبک‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوت به ویژه بین موسیقی مردم تالش با موسیقی محلی دیلمان و اسپیلی و دیگر نواحی گیلان به چشم می‌خورد.
تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان تالاب صومعه‌سرا با وجود پرندگان مهاجر و بومی، گونه‌های آبزیان متنوع و قابلیت‌های جالب و دیدنی از مهم‌ترین قطب گردشگری در گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا با 633 کیلومتر مربع وسعت در 25 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است.
ییلاق‌های چشم‌نواز در ارتفاعات شرق گیلانوجود ییلاقات در ارتفاعات شرق گیلان از جاذبه‌های دیدنی این استان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. به گزارش سلام شمال ، ییلاق‌ها در ارتفاعات شرق گیلان واقع شده و ییلاق نواحی چابکسر و و اجارگاه رحیم‌آباد از جمله این ییلاق‌ها هستند.
گیلان گنجینه‌ای از طبیعت و تمدنگیلان سرزمینی سبز و گنجینه‌ای از طبیعت و تمدن است. به گزارش سلام شمال گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور با مساحت بیش از 14 هزار کیلومتر است و رشته‌های کوه‌های البرز با ارتفاع متوسط سه هزار متر مانند دیواری در باختر و جنوب گیلان کشیده شده و این منطقه جز از راه دره منجیل راه شوسه دیگری به فلات ندارد.
گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا گسکر شهر مدفون و بی‌نظیر تاریخی با یک‌هزار و 200 سال قدمت در دل جنگل‌های منطقه هفت‌دغنان طاهرگوراب صومعه‌سرا قرار گرفته و مهم‌ترین قطب گردشگری گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال صومعه‌سرا شهری در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان است که از شمال با بندر انزلی و رضوانشهر و از جنوب با فومن همسایه است.
لنگرود شهری با زیبایی‌های چشم‌نواز در گیلان لنگرود با دارا بودن طبیعت بکر و زیبایی‌های خیره‌ کننده‌اش یکی از مناطق چشم‌نواز گیلان است. به گزارش سلام شمال شهرستان لنگرود یکی از زیباترین مناطق دیدنی گیلان با طبیعتی بکر و چشم‌نواز و دارای دو ناحیه عمده جغرافیای جلگه‌ای و کوهستانی است.
آستانه‌اشرفیه بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلانآستانه‌اشرفیه بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلان با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد است. به گزارش سلام شمال این شهرستان بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلان با ویژگی‌های منحصر به‌فردی از جمله عبور رودخانه سفیدرود از پل آستانه‌اشرفیه است.
رضوانشهر شهری با آرامش بهاری در گیلان رضوانشهر شهری با طبیعت بکر و آرامش‌ بهاری در گیلان است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود می‌پذیرد. به گزارش سلام شمال این شهرستان با موقعیت جلگه‌ای در ساحل جنوبی غربی دریای خزر و 63 کیلومتری رشت واقع است.
سیاهکل قطعه‌ای از بهشت زمینی گیلان سیاهکل با آبشار لونک و دیگر جاذبه‌های خیره کننده‌اش و با آب و هوای بسیار معتدل در بخش‌های کوهپایه‌ای قطعه‌ای از بهشت روی زمین در استان همیشه سبز گیلان است. به گزارش سلام شمال شهرستان سیاهکل با مساحتی بالغ بر یک هزار کیلومتر مربع دارای دو بخش مرکزی و دیلمان یکی از اماکن گردشگری گیلان است که دو شهر سیاهکل و دیلمان و 5 دهستان مالفجان، خرارود، توتکی، دیلمان و پیرکوه نیز جزو این منطقه هستند.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ - دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :