سلام شمال

اخبار ایران و شمال

تاکید احمدی نژاد بر اجرای فاز دوم هدفمندی احمدی‌نژاد اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان ایران عزیز را از دیگر برنامه‌هایی دانست که دولت در سال 91 دنبال می‌کند و افزود:‌ اداره کشور مستلزم تلاش و انجام فعالیت‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر است و یقیناً اگر برای خدا و جلب رضای الهی کار کنیم همیشه فرصت خدمتگزاری به مردم را خواهیم داشت.
آمار جدید دولت از اشتغال در سال 90 عضو شورای عالی اشتغال با بیان اینکه وعده 2.5 میلیون شغل محقق نشد، گفت:‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین جلسه شورای عالی اشتغال از ایجاد 2.1 شغل در سال 90 تا دهم اسفند خبر داد که البته بعید به نظر می‌رسد.
دوباره استیضاح وزیر کار به جریان می‌افتد خبرهایی شنیده شده که مرتضوی قول خود را زیرپا گذاشته و در محل کار خود حاضر شده که این خلاف اخلاق اسلامی است که یک مسوول حکومتی زیر قول خود بزند بنابراین جرمی دیگر به جرم های وی افزوده شد.
عاقبت ارومیه در انتظار خزر نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان این که انتقال آب از دریای خزر به سمنان از لحاظ فنی و اقتصادی با مشکلات و نواقص زیادی روبه‌رو است٬گفت: به‌طور حتم اجرای این طرح٬ سرنوشت دریای خزر را با دریاچه ارومیه گره می‌زند.
اظهارات باهنر درباره بازگشت خاتمی محمد‌رضا باهنر تاکید کرد رئیس مجلس نهم را باید نمایندگان مجلس نهم انتخاب کنند. به گزارش خبر‌آنلاین محمد‌رضا باهنر دبیر‌کل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ویژگی‌های مجلس هشتم و برخی تلاش‌ها برای ریاست مجلس آینده، گفت: در خصوص انتخاب رئیس‌ مجلس آینده این یک از اقدام‌های طبیعی است که افراد و گروه‌های مختلف تلاش‌هایی را به صورت علنی و غیر‌علنی آغاز می‌کنند ولی بنده معتقد هستم رئیس مجلس نهم را باید خود نمایندگان مجلس انتخاب کنند.
گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست‌جمهوری عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماجرای استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تجربه تلخی برای مجلس هشتم بود، گفت: در صورت مطرح شدن مجدد استیضاح وزیرکار در مجلس با استقبال نمایندگان مواجه نخواهد شد.
اعلام جزئیات تغییر گواهینامه ها مهر،سردار تقی مهری با اعلام خبر تصویب قانون تغییر گواهینامه های رانندگی به سه پایه در آخرین روزهای کاری سال گذشته در هیئت دولت گفت: براساس این مصوبه که در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید گواهینامه های رانندگی از حالت فعلی به سه پایه تبدیل خواهد شد.
بازتاب سخنان الهام درباره مجمع تشخیص به نظرم مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند. در مجمع تشخیص مصلحت، انتصاب خود افرادش هم یک جور مصلحت است. هم مصلحت است و هم باید از اطلاعات آنها در یک جائی در نظام استفاده شود که می‌شود. تثبیت آقای هاشمی را هم رهبری بر تغییر وی ارجح می‌بینند، ولی معلوم است که مجمع کارآیی خود را از دست داده است. شاید این طور تلقی شود که این عدم کارآیی به دلیل نسبت مجمع با دولت و رفتارهای تند و کینه‌ورزانه آن با دولت است و دولت که عوض شود، این کارآیی‌ها برمی‌گردد و رفتارها تغییر می‌کنند.
روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس دور زده شد *وقایع تأسف بار کهریزک به تابستان 1388 مربوط می‌شود که اکنون نزدیک سه سال از آن می‌گذرد. در این واقعیت که آنچه در بازداشتگاه کهریزک رخ داده یک جنایت بوده کمترین تردیدی وجود ندارد. روشن‌ترین دلیل بر این واقعیت، برخوردی است که رهبر معظم انقلاب با این ماجرا کردند و دستور برچیده شدن آن بساط و تعقیب و مجازات عاملان آن را صادر کردند. اینکه هنوز پرونده کهریزک مفتوح است و متهمان اصلی آن بلاتکلیف مانده اند،
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز تحویل سکه‌های پیش فروش از امروز آغاز می‌شود؛ بسته پنج گزینه‌ای برای سکه اوباما از ادامه مذاکرات دفاع کرد؛ بازتاب جهانی مذاکرات اتمی از اول اردیبهشت آغاز می‌شود؛ ثبت سفارش کالا با کد رهگیری
کشف جوان‌ترین کهکشان جهان ستاره‌شناسان پیش از این موفق به شناسایی شواهدی از چند کهکشان دورافتاده و جوان شده بودند، اما این جسم جدید بدلیل اطمینان موجود در سنجشهای «تبدیل به سرخ» که یک جانشین برای فاصله بوده، بسیار جالب توجه است.
مطهری: وزیران احمدی‌نژاد کاره‌ای نیستند مطهری که خود از امضا کنندگان استیضاح وزیر کار است، تصریح کرد: این مسئله هم روشن بود که استعفای آقای مرتضوی پذیرفته نخواهد شد زیرا در دولت آقای احمدی نژاد، وزیران کاره ای نیستند و خود آقای احمدی نژاد تصمیم گیر است و روشن است که ایشان هیچ گاه از راهی که رفته هر چند اشتباه باشد بر نمی گردد.
نظرات عجیب الهام درباره مجمع تشخیص مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند.
نرخ بیکاری دورقمی در 23 استان بررسی نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال 1390 نشان می دهد که طی این سال نرخ بیکاری در 8 استان تک رقمی و در 23 استان دو رقمی شده است. بر اساس این گزارش، استان یزد با 6 درصد کمترین و استان‌های البرز و لرستان به ترتیب با 3/19 و 2/19 درصد بالاترین نرخ بیکاری در میان استان‌های کشور را دارا هستند.
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروزاحمدی نژاد از پشت در صحن مجلس بازگشت؛ مرتضوی مدیرعامل ماند، "حکمیت" استیضاح را هوا کرد مرکز ارتباطات ریاست جمهوری: تکذیب درخواست ملاقات مشایی از مقامات آمریکایی پیامد "نشست استانبول" سقوط دلار و سکه؛ صعود شاخص بورس؛ برق امید در چشمان بازار
خبر جوانفکر از ادامه کار مرتضوی بازگشت آقای شیخ‌الاسلامی به محل کارش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادامه کار آقای سعید مرتضوی در سمت ریاست صندوق تأمین‌اجتماعی، یک درس پندآموز برای کسانی است که خود را فراتر از قانون می‌پندارند. زمان اندکی باقی است تا از رهگذر بازیهای پرسرو صدایی مانند حکمیت، بتوان کرسی‌های سبز بهارستان را برای چهارسال دیگر تصاحب کرد.
۵۹ ایرانی در جمع بر‌ترین محققان جهان معیار ورود به فهرست دانشمندان یک درصد برتر در هر گرایش علمی، کسب تعداد معین ارجاع به مقالات منتشر شده در پایگاه اطلاعات علمی Web of science براساس آستانه‏های مشخص شده برای هر گرایش علمی است.
نظر الهام درباره علت رای دادن خاتمیجریان اصلاح‌طلب در بعد مبارزه منفی هیچ گونه ظرفیت تأثیرگذاری در فضای جامعه را ندارد و شاید اگر این روال را از طریق تحریم و قهر بخواهند دنبال کنند، نتیجه حتمی، حذف کامل آنها خواهد بود. رأی خاتمی برای این است که چنین بن‌بستی ایجاد نشود و یک سرپلی بماند، کما اینکه یک طیف خاصی از آنها هم به‌نحوی در انتخابات حضور پیدا کردند که خود این موضوع هم چندگانگی در درون این جبهه را نشان می‌داد.
تعبیر باهنر از یک سال آخر دولت احمدی‌نژاد برداشت بنده از سیاست های کلی نظام در مورد دولت این است که دولت آقای احمدی نژاد به سلامتی بتواند یک سال باقیمانده را طی کند و ما باید تا آنجایی که می توانیم عمل رئیس جمهور را تعبیر به صحت کنیم.
گزارش تصویری عملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای خزرگزارش تصویری عملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای خزر با حضور رئیس جمهور - دکتر محمود احمدی نژاد که صبح امروز (دوشنبه ) به منظور شرکت در مراسم کلنگ زنی طرح عظیم انتقال آب از دریای خزر به دشت مرکزی ایران به استان مازندران سفر کرده است، فرمان آغاز اجرای این پروژه بزرگ را با رمز یا مهدی (عج) صادر کرد.
حدود 30 سد بزرگ و کوچک در مازندران در حال ساخت است استاندار مازندران با اشاره به توجه جدی دولت به طرح های حوزه آبرسانی در این استان ، گفت : در حال حاضر حدود 30 سد بزرگ و کوچک در مازندران در حال ساخت است.
عصبانیت چند رسانه از مذاکرات 5+1 و ایران ابراز امیدواری اروپا و غرب به نتایج مذاکرات دیروز ایران و کشورهای عضو گروه 5+1 در استانبول با نارضایتی رسانه های عربی همراه شد.
مرگ دختر دانشجو، جنایت یا خودکشی مرد کشاورزی که متهم است همسر دانشجویش را به قتل رسانده، وقتی در برابر قضات حاضرشد، ادعا کرد همسرش خودکشی کرده و قتلی در کار نبوده‌است. به گزارش خبرنگار ما، 20 شهریور سال گذشته به ماموران پلیس بومهن خبر دادند زنی جوان به نام مینا از پنجره‌ای سقوط کرده و جانش را از دست داده ‌است. وقتی پلیس در محل حاضر شد رضا، شوهر مینا هم در محل بود.
حاشیه‌های نشست خبری مذاکرات استانبول قطعی چند ساعته اینترنت در نشست استانبول 2 خبرنگاران را با مشکلات زیادی مواجه کرد.
حکایت قول شرف مرتضوی و لغو استیضاح وزیر پیش از آغاز جلسه علنی مجلس و پس از جلسه مجدد استیضاح‌کنندگان، اخباری مبنی بر منتفی بودن استیضاح شیخ‌الاسلام مطرح شد که برخی از طراحان استیضاح و اعضای هیات رئیسه مجلس نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها، این موضوع را تایید کردند.
کشف کلید اسرار شکل‌گیری ستارگان به گفته محققان، بیشتر جهان از انواع مختلف هیدروژن ساخته شده که شکل H3+ در فضای میان‌ستاره‌ای بسیار شایع‌تر است که یکی از مهمترین مولکولهای موجود محسوب می‌شود.
نماینده​ای که استیضاح وزیر کار را پس نگرفت علی مطهری تاکید کرد که تنها نماینده​ای بوده است که امضایش از استیضاح وزیر کار را پس نگرفته است. به گزارش خبرآنلاین، اگرچه در جلسه علنی امروز اعلام شد که ۱۸ نفر از نمایندگان امضایشان را از طرح استیضاح وزیر کار پس گرفتند، اما علی مطهری تنها نماینده​ای است که امضایش را پس نگرفته است.
محتوای پیشنهادات جدید 1+5 به ایران رسانه های عربی طی ساعات اخیر از زوایای مختلف به بررسی نتایج مذاکرات 1+5 و جمهوری اسلامی ایران پرداخته اند، در این میان روزنامه الاهرام مصر از پیشنهاد کشورهای غربی به تهران در زمینه سوخت هسته ای خبر داده است.
آغاز ثبت نام المپیاد دانشجویان علوم پزشکی چهارمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی در چهار حیطه مختلف علوم پایه ، علوم بالینی، مدیریت و نوآورانه در سال 1391 برگزار خواهد شد.
جزئیات هک حساب 3 میلیون مشتری بانک‌ها جزئیاتی از هک حساب کاربری 3 میلیون حساب بانکی حاکی است،این هک شامل بخشی از کارتها آن هم در سالهای 87 تا 89 میباشد. به گزارش فارس، اخیرا خبر هک شدن حساب کاربری 3 میلیون کارت مشتریان بانکی کشور در فضای مجازی منتشر شده است.
ایجاد مرکز رشد تکنولوژی در دانشگاه آزاد آمل رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات واحد آیت الله آملی از راه‌اندازی مرکز رشد تکنولوژی در این واحد دانشگاهی خبر داد. به گزارش سلام شمال فاضل لاریجانی بعدازظهر امروز در مراسم معارفه خود با اشاره به اینکه بیش از 750 آیه در قرآن به تدبر اختصاص دارد، یادآور شد: رسالت پیامبران نیز دعوت به تدبر و اندیشیدن بیان شده است.
مازندران 145 هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد رئیس دبیرخانه ستاد نظارت بر سلامت باشگاه و اماکن ورزشی مازندران گفت: مازندران 145 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد.
رئیس جدید دانشگاه آزاد آمل معارفه شد طی مراسمی با حضور رئیس قوه قضائیه و معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر فاضل لاریجانی بعنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات واحد آمل معارفه شد.
نخستین تعاونی حمل و نقل شرق مازندران آغاز به‌کار کرد به گزارش سلام شمال رئیس پایانه حمل و نقل شرق مازندران پیش از ظهر امروز در حاشیه آغاز به این کار شرکت اظهار داشت: این شرکت مسافربری و حمل و نقل با هدف خدمت‌رسانی به همشهریان نکایی و حمل و نقل مسافر تاسیس شده است.
مازندران میزبان اردوی تیم ملی کاراته شد به گزارش سلام شمال علی سلطانی امروز در حاشیه برگزاری دوره مربیگری مازندران در محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه این دوره به مانند کارگاهی آموزشی در درجه‌های یک تا سه مربیگری کاراته برگزار می‌شود، گفت: کلاس درجه یک برای نخستین بار در حال برگزاری است و کلاس‌های تئوری نیز قبل از سال برگزار شد.
تمام روستاهای غرب مازندران برق‌دار شدند به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق غرب مازندران، مصطفی سالار با اشاره به رشد کیفی و کمی خدمات قابل ارایه به مشترکان شرکت همزمان با افزایش تعداد آنها، بیان داشت: تعداد مشترکان شرکت تا پایان سال 90 نسبت به مدت مشابه سال قبل با 10 درصد رشد، به 424 هزار 822 اشتراک رسید.
نمایشگاه دفاع از ولایت در آمل برگزار می‌شود رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی گفت: به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نمایشگاهی با عنوان دفاع از ولایت در این واحد دانشگاهی توسط دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.
گردشگری ساری با حمل و نقل دریایی توسعه می‌یابد رئیس اداره میراث فرهنی، صنایع دستی و گردشگری ساری گفت: دریای زیبایی داریم که باید با ایجاد حمل و نقل دریایی از این ظرفیت برای توسعه گردشگری استفاده کنیم. به گزارش سلام شمال مسلم رجبی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ساری در شرکت چوب و کاغذ مازندران، اظهار داشت:‌ ‌ اسکان مسافران نوروزی در ساری با رشد 17 درصدی مواجه بود.
حضور 3 بازیکن مازندرانی در رقابت‌های جهانی قایقرانی به گزارش سلام شمال محمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: این اردو که هم‌‌اکنون با حضور ملی‌پوشان و مربیان تیم ملی در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران بر پا است، قایقرانان زن جوان مازندرانی نیز حضور دارند.
اجرای طرح هادی در 600 روستای مازندران به گزارش سلام شمال ، سیدمجید هاشمی در آیین افتتاح طرح هادی روستای «‌ریحان‌آباد» شهرستان گلوگاه‌ اظهار داشت: هدف دولت در زمینه عمران و آبادی روستاها ایجاد روحیه کار و سازندگی و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها است.
معاون استاندار مازندران:مدیر باید ریسک‌پذیر باشد به گزارش سلام شمال سید عیسی هاشمی در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان نوشهر اظهار داشت: جلسات شورای اداری باید محلی برای حل مشکلات دستگاه‌های اداری که در بوروکراسی اداری به نتیجه نمی‌رسند، باشد.
حضور 5 تیم مازندرانی در لیگ والیبال کشور به گزارش سلام شمال معصومه قلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: تیم‌های صالحین ساری و کاله مازندران در لیگ دسته یک والیبال کشور، ماهان میاندرود و نماینده نور در لیگ دسته دوم و یکی از تیم‌های لیگ برتر استان نیز در لیگ بانوان حضور دارند.
گزارش تصویری / مراسم گرامیداشت روز ارتش در مازندرانمراسم رژه نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز سه شنبه 29 فروردین همزمان با سالروز ارتش در ساری برگزار شد.
دعوت پنج کشتی گیر مازندرانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگیدبیرهیئت کشتی مازندران از راه یافتن پنج کشتی گیر این استان به دور جدید اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور خبر داد.
رییس جمهوری وارد استان مازندران شد - ' محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در مراسم آغازعملیات اجرایی طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و همچنین افتتاح طرح تصفیه فاضلاب شهر ساری، صبح امروز (دوشنبه) و دقایقی پیش وارد استان مازندران شد.
جایگاه ممتاز کارخانه سیمان مازندران در امر صاردات مدیر عامل کارخانه سیمان مازندران گفت: این کارخانه سال گذشته سه میلیون تن فروش داشته است. به گزارش سلام شمال، حمید یوسفی با اعلام این مطلب افزود: این کارخانه در سال 90 نزدیک به سه میلیون تن فروش داشته است که ما به التفاوت تولید و فروش را از محل ذخیره کلینکر موجود از سال قبل و خرید کلینکر از دیگر کارخانجات سیمانی و تولید سیمانهای افزودنی پوزولانی و PKZ تأمین نموده است .
پیش بینی وضع هوای استان مازندران بر اساس آخرین نقشــــه های پیش یــــابی هــــواشناسی ، وضـــعیت جوی استان مازندران از روز دوشنبه تاریخ 28/1/91 تا روز چهارشنبه تاریخ 30/1/91 به شرح زیر پیش بینی می شود . ضمناً تغییرات احتمالی در بولتن پیش بینی روزهای آینده لحاظ خواهد شد.
مدیر کل راه و شهر سازی مازندران منصوب شد طی حکمی از سوی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی ،مدیر کل مسکن و شهرسازی مازندران منصوب شد
اعزام دانش آموز دختر مازندرانی به مناطق جنگیمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از آغاز سومین دوره اعزام دانش آموزان دختر این استان در قالب کاروان راهیان نوربه مناطق جنگی دفاع مقدس خبر داد.
افتتاح نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانشمندان اسلام و ایران دربابلنخستین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با عنوان دستاوردهای دانشمندان اسلام و ایران روز شنبه در سالن نمایش بنیاد علمی حریری بابل گشاش یافت.
رقابت شمشیرباز مازندرانی برای کسب سهمیه المپیکدبیر هیات شمشیربازی مازندران گفت : شمشیرباز مازندرانی برای کسب سهمیه المپیک لندن ، در مسابقات زون آسیا که به میزبانی ژاپن برگزار می شود به مصاف حریفان خواهد رفت .
دعوت یک مازندرانی به اردوی تیم ملی امید گلبال کشوررییس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان مازندران گفت : با نظر کادر فنی ، یک ورزشکار مازندرانی به اردوی آماده سازی تیم ملی امید گلبال کشور دعوت شد .
بیمه بیش از 23 هزار هکتار شالیزارهای مازندران مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: 23 هزار و 500 هکتار از شالیزارهای استان تحت پوشش بیمه حوادث قرارگرفته اند .
انتقاد استاندار مازندران از طرح استیضاح وزیر کار استاندار مازندران از طرح استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت : درشرایط کنونی که مقام معظم رهبری بر همدلی و هم افزایی مجلس و دولت و ارایه خدمات مطلوب به مردم تاکید دارد ، نمایندگان در صدد استیضاح بی مورد وزیر کار هستند.
دیدار استاندار مازندران با مردم بهشهرفرماندار بهشهر گفت : دومین دور ملاقات مردمی استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرای استان با مردم بهشهر ، روز جمعه در مصلی جمعه این شهر برگزار خواهد شد .
بورس اوراق بهادار و بازار طلای مازندران م‍دی‍رب‍ورس‌ م‍ن‍طق‍ه‌‌ا‌ی‌ م‍‍ازن‍در‌ان‌ ‌ا‌ع‍لام‌ ک‍رد : در م‍ج‍م‍و‌ع‌ م‍‍ع‍‍ام‍لات‌ روز سه شنبه ت‍‍الار‌ه‍‍ا‌ی‌ ‌بورس استان ‌، ت‍‍ع‍د‌اد چهار میلیون و 88 هزار و 84 س‍‍ه‍م‌ ب‍ه‌ ‌ارزش‌ ب‍ی‍ش‌ از 11 میلیارد و 735 می‍ل‍ی‍ون‌ ری‍‍ال‌ دادو ستد شد.
برگزاری همایش ملی تشیع و تبرستان در مرزن آباد چالوسامام جمعه مرزن آباد از برگزاری همایش ملی تشیع و تبرستان در آبانماه سالجاری در شهر مرزن آباد خبر دادند.
دوشیزه قائمشهری به عضویت تیم ملی کاراته جوانانمدیر آموزش و پرورش قائمشهر از عضویت یکی از دختران دانش آموز ورزشکار این شهرستان در تیم ملی کاراته خبرداد . ' محمد حسین امیری' روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در رقابتهای کاراته سبک شیتو ریو شو توکان جوانان دختر کشور که هفته گذشته در تبریز برگزار شد , ' زهره برزگر' دانش آموز سال دوم دبیرستان فدک قائمشهر توانست به مقام قهرمانی دست یابد
معرفی نفرات برتر مسابقات انتخابی دو و میدانی مازندرانرئیس هیئت دو و میدانی مازندران گفت: مسابقات انتخابی دو و میدانی استان با مشخص شدن نفرات برتر به کار خود پایان داد.
نخستین نشای مکانیزه برنج کشور در شالیزارهای مازندران با حضور مسئولان استانی، نخستین نشای مکانیزه برنج کشور در بابلسر انجام می‌شود. به گزارش سلام شمال نخستین نشای برنج کشور به روش مکانیزه در بابلسر با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در روز چهارشنبه ۲۳ فروردین انجام می‌شود.
حضور بانوان والیبالیست گیلان در اردوی تیم ملی نایب رئیس هیئت والیبال گیلان از دعوت چهار نفر از بانوان این رشته ورزشی استان به اردوی انتخابی تیم ملی خبر داد. به گزارش سلام شمال ملوک مرادی پیش از ظهر امروز در جلسه هیئت والیبال استان دعوت بانوان ورزشکار به اردوی انتخابی تیم ملی را موفقیت مهمی دانست.
امسال تالار مرکزی رشت افتتاح می‌شود معاون اداری‌ مالی وزارت ارشاد گفت: تمام اعتبار تالار مرکزی رشت تامین شده و امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به گزارش سلام شمال محمد مهدی فداکار در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها با اشاره به اجرای پروژه مهر ماندگار اظهار کرد: مهر ماندگار شامل 10 پروژه بوده که هشت پروژه تالار است.
کشف یک قطعه سنگ تاریخی در رودبار فرمانده انتظامی رودبار از کشف یک قطعه سنگ منقش به آثار تاریخی در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال سید رسول صمدی عصر امروز در جلسه نیروی انتظامی این شهرستان، چگونگی کشف سنگ مذکور را تشریح کرد.
افزایش کشف مشروبات الکلی دست‌ساز در رشت فرمانده انتظامی رشت از افزایش 777 درصدی کشف مشروبات الکلی دست‌ساز از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.
دختر 13 ساله فومنی قربانی سیل شد معاون عمران استاندار گیلان گفت: یک دختر 13 ساله دانش‌آموز در سیل فومن جان خود را از دست داد. به گزارش سلام شمال محمد اکبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت وقوع سیل در گیلان اظهار کرد: به دلیل شدت بارندگی بیشتر شهر‌های گیلان دچار سیل‌زدگی شدند.
ثبت نام اینترنتی آزمون ادواری سنجش مهارت آغاز شد مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از آغاز ثبت نام اینترنتی نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت سال 91 در کشور خبر داد.
میلیاردها تومان خسارت سیل به گیلان معاون عمران استاندار گیلان با بیان اینکه سیل میلیاردها تومان به این استان خسارت زده است، گفت: سیل به 9 شهرستان گیلان آسیب وارد کرده است
پسماند الکترونیک در رشت جمع‌آوری می‌شود مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از افتتاح نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک در عمارت کلاه فرنگی پارک قدس رشت خبر داد. به گزارش سلام شمال امیر عبدوس ظهر امروز در جلسه محیط زیست استان با اشاره به فرا رسیدن هفته زمین پاک و اجرای برنامه‌های ویژه، اظهار کرد: به مناسبت هفته زمین پاک نخستین مرکز جمع‌آوری پسماندهای الکترونیک استان افتتاح می‌شود.
مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد رییس هیات مشتزنی استان گیلان گفت: 'امین قاسمی پور' مشتزن گیلانی سهمیه المپیک لندن را برای ایران به ارمغان آورد.
بیش از سه میلیون سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد مدیر تالار منطقه ای بورس رشت گفت: در معاملات امروز 'شنبه' بورس اوراق بهادار استان گیلان، سه میلیون و 714 هزار و 258 سهم به ارزش 14میلیارد و 393 میلیون و 553 هزار و 96 ریال داد و ستد شد.
دوندگان نونهال گیلانی چهار مدال رقابت های کشور را کسب کردند رییس هیات دو و میدانی گیلان گفت: دوندگان این استان چهار مدال اولین مرحله رقابت های دو و میدانی نونهالان منطقه یک کشور را کسب کردند
سفر استاندار گیلان به داغستان و آستاراخان استاندار گیلان امروز (چهارشنبه) در رأس هیاتی سیاسی و تجاری برای توسعه روابط دوجانبه به جمهوری خودمختار داغستان و آستاراخان روسیه سفر می کند.
یک بانوی نوجوان گیلانی به عضویت تیم ملی اسکیت انتخاب شدنایب رییس هیات اسکیت گیلان گفت: برای نخستین بار یک بانو گیلانی در رده سنی نوجوانان عضو تیم ملی اسکیت شد. به گزارش سلام شمال 'مژگان آرین فرد' عصر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به گذشت دو سال از فعالیت این رشته ورزشی افزود: با وجود نوپا بودن این رشته در گیلان 'سارا صداقت' به عنوان یکی از بازیکنان زبده گیلانی در رشته سرعت به عنوان عضو تیم ملی اسکیت انتخاب شد.
اعزام نفرات برتر گلف گیلان به مسابقات کشوریرییس هیات گلف استان گیلان گفت: نفرات برتر گلف این استان با تشخیص کمیته فنی به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.
انتشار مجموعه مقالات 'از شعر امروز تا شاعران دیروز' در گیلانمسوول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری گیلان گفت: کتاب مجموعه مقالات ' از شعر امروز تا شاعران دیروز ' اثر سید محمد عباسیه کهن از سوی حوزه هنری استان منتشر شده است.
سه گیلانی در ترکیب تیم ملی فوتبال برای دیدار با اماراتمسوول روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان گفت: سه گیلانی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار دوستانه با تیم ملی امارات قرار گرفتند.
اختلالات تلفنی در ارتباط مشترکین برخی از مناطق گیلانرییس روابط عمومی شرکت مخابرات گیلان گفت : برای توسعه و بازسازی فیبر نوری اختلالات تلفنی در ارتباط مشترکین در برخی از مناطق استان روزهای 21 و 22 فروردین ماه سال جاری رخ خواهد داد .
مدیرکل اوقاف گیلان: ادارات جدید در شهرستان ها ایجاد می شود مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: ایجاد ادارات جدید در شهرستان های رضوانشهر و آستارا در دستور کار این نهاد در سالجاری است.
افزایش طول عمر در گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش طول عمر در این استان خبر داد و گفت: در گیلان امید به زندگی در زنان 73 سال و در مردان 71 سال است.
مکاتبات اداری کتابخانه‌های گیلان الکترونیکی می‌شود مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از راه‌اندازی سامانه مکاتبات الکترونیکی در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد.
بازرسی از اداره‌های گیلان در امر حجاب مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان از بازرسی از سازمان‌ها و اداره‌ها در امر عفاف و حجاب از بیستم فروردین جاری در این استان خبر داد.
حضور 3 گیلانی در رقابت فوتبال تیم ملی با اماراتسه فوتبالیست گیلانی با نظر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در ترکیب این تیم برای دیدار دوستانه با تیم ملی امارات قرار گرفتند.
افزایش بیش از 1200 تخت بیمارستانی در گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح چهار بیمارستان و افزایش یک‌هزار و 260 تخت بیمارستانی در این استان خبر داد. حسن بهبودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه 13 بیمارستان در گیلان در دست ساخت است، اظهار کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این بیمارستان‌ها بین 15 تا 70 درصد است.
همایش پیاده‌روی سالمندان رشت برگزار شد همایش پیاده‌روی و خانوادگی سالمندان به مناسبت آغاز هفته سلامت در رشت برگزار شد.
مجوز واگذاری باشگاه داماش صادر شدمدیر عامل باشگاه داماش گیلان گفت: مجوز واگذاری باشگاه داماش از طرف مراجع ذی‌صلاح صادر شده و مشکلی وجود ندارد و باشگاه پس از انتقال در رشت می‌ماند.
صومعه‌سرا میزبان دانش‌آموزان ذاکر اهل بیت (ع) گیلان شد به گزارش سلام شمال معاون امور آموزشی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در جریان برگزاری مسابقه مذکور در سالن شهید بهشتی این شهرستان با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه (س) اظهار داشت: مسابقه دانش‌آموزان مداح و ذاکر برای نخستین بار و با حضور دانش‌آموزان سراسر گیلان برگزار شده است.
داور بین‌المللی فوتبال گیلان در باشگاه‌های آسیا سوت می‌زند سعید بخشی‌زاده داور بین‌المللی فوتبال گیلان در باشگاه‌های آسیا قضاوت می‌‌کند. به گزارش سلام شمال سعید بخشی‌زاده داور بین‌المللی فوتبال گیلان 37 ساله و اهل فومن بوده و تاکنون در شش دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران داور وسط بود و بیش از 200 دیدار را قضاوت کرد.
انزلی مستحق داشتن دهکده سلامت است به گزارش سلام شمال سعادتمند داودی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز پرستار با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی انزلی از نظر تخصص و فنی جزو مجهزترین بیمارستان غرب گیلان است، اظهار داشت: این امر موجب غرور و افتخار این شهرستان بندری است.
آموزشگاه‌های موسیقی گیلان بازرسی می‌شوند وی با بیان اینکه کمیته‌های مذکور بر حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان نظارت می‌کنند، افزود: عفاف و حجاب بخشی از برنامه‌های کمیته نظارت ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان را تشکیل می‌دهد.
توزیع فیلم‌های غیرمجاز به صورت شبکه‌ای در رشت معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از توزیع فیلم‌های غیرمجاز به صورت شبکه‌ای در رشت خبر داد.
برگزاری همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی در آزادشهر همایش استانی پیشگیری از آسیب‎های اجتماعی با محوریت اعتیاد ویژه دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه در شهرستان آزادشهر برگزار شد. به گزارش سلام شمال مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در این همایش در خصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: اصلی‎ترین هدف برگزاری این همایش را بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات دانش‎آموزان در برابر این بلای خانمان‎سوز اعلام کرد و بر اهمیت بحث پیشگیری مهم‌تر از درمان است، تاکید کرد.
برگزاری همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل‎بیت در آق‎قلا همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت در شهرستان آق‎قلا از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد. به گزارش سلام شمال این همایش با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه گمیشان، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، فرمانده لشگر 30 پیاده گرگان، فرماندار آق‎قلا و علمای شیعه و سنی استان عصر امروز در مصلی آق‎قلا برگزار شد.
برنامه‌ریزی مرحله دوم بهره‌برداری از آب سدهای گلستان نشست کمیته آب سدهای گلستان برای توزیع مناسب آب غلات با حضور مدیران شرکت آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی استان و جمعی از کارشناسان در شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد.
افزایش رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد گرگان معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان گفت: پنج رشته دیگر به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان اضافه می‌شود. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، محمد یوسف ناصری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 8 هزار دانشجو در 76 رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان مشغول به تحصیل هستند.
تالار فخرالدین اسعد گرگانی تئاتر اصلی شهر می‎شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: برای نخستین‎بار تالار فخرالدین اسعد گرگانی به عنوان تئاتر اصلی شهر اعلام موجودیت می‎کند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار داشت: تالار فخرالدین اسعد گرگانی با همکاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تامین 100 میلیون تومان اعتبار به سیستم صوتی و امکانات لازم تجهیز می‎شود.
مجتمع‎های فرهنگی هنری گلستان به بهره‎برداری می‎رسند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: مجتمع‎های فرهنگی هنری تا پایان هفته دولت به بهره‎برداری می‎رسند. به گزارش سلام شمال غلامرضا منتظری در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان گرگان اظهار داشت: نگارخانه گلستان، مجتمع فرهنگی هنری شهرستان‎های گرگان و آق‎قلا از پروژه‎هایی است که امسال شاهد بهره‎برداری آن در هفته دولت خواهیم بود.
شهرک‎های صنعتی گلستان رتبه نخست کشوری را کسب کرد مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان گفت: این شرکت مقام نخست ارزشیابی زیست محیطی شهرک‎های صنعتی کشور را در بین 31 استان صنعتی به لحاظ عملکرد زیست محیطی کسب کرد.
حضور کارکنان تامین اجتماعی گلستان در مزار شلمچه مدیرکل، رؤسای شعب و کارکنان تامین اجتماعی استان گلستان با حضور در یادمان شهدای گمنام شلمچه با آرمان های شهداء و انقلاب اسلامی میثاقی دوباره بستند.
بازدید معاون رئیس جمهور ترکمنستان از پروژه راه آهن ایران – ترکمنستا�پروژه راه آهن گرگان - اینچه برون صبح شنبه مورد بازدید سید قلی اف، معاون کابینه وزرای ترکمنستان و هئیت همراه قرار گرفت.
بازدید معاون وزیر انرژی و صنایع ترکمنستان از نیروگاه علی آباد کتول معاون وزیر انرژی و صنایع کشور ترکمنستان روز گذشته (جمعه) در راس هیئتی از نیروگاه برق علی آبادکتول در استان گلستان دیدن کرد.
راهیابی چهار هنرجوی بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی چهار هنرجوی هنرستان کاردانش مرحوم بای شهرستان بندرگز به مرحله کشوری مسابقات علمی کاربردی راه
تجلیل از معلمان نمونه و پیشکسوتان فرهنگی در هفته معلممدیر آموزش و پرورش گرگان گفت: همایش تجلیل از 103معلم نمونه شهرستان و 105پیشکسوت فرهنگی همزمان با هفته معلم در این شهرستان برگزار می شود.
در رشته جدید تحصیلی به دانشگاه آزاد بندرگز افزوده شد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز گفت: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دو رشته جدید به رشته های تحصیلی دانشگاه افزوده شد.
راهیابی دانش آموز گلستانی به مرحله دوم المپیاد کشوری فیزیک یک دانش آموز دبیرستان امام خمینی (ره) شهرستان ترکمن به مرحله دوم کشوری المپیاد فیزیک دانش آموزی راه یافت.
برگزاری دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر دومین همایش ملی منابع طبیعی دریای خزر، به میزبانی دانشکده شیلات و محیط زیست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، طی روزهای نهم و دهم آبان ماه سال جاری برگزار می شود.
معرفی دفتر خانواده و بانوان استانداری گلستان جزء استان های برترکارشناس دفتر خانواده و بانوان استانداری گلستان گفت: این دفتر در انجام فعالیت ها در سال 90، با کسب 97 درصد از امتیاز نظام تحرک، جزء استان های برتر شناخته شد.
افزایش 103 درصدی اعتبارات شهرکهای صنعتی گلستانمدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: باتوجه به ضرورت تامین اعتبار برای اجرای پروژه های عمومی و عمرانی اولویت دار ، اعتبارات مصوب این شرکت 103 درصد افزایش داشته است.
تصویب بودجه 801 میلیارد ریالی شهرداری گرگان برای سال 91سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: لایحه بودجه 801 میلیارد ریالی شهرداری گرگان پس از بحث و بررسی در صحن شورا به تصویب رسید که پس از تایید فرمانداری به طور رسمی به شهرداری ابلاغ می شود.
برنامه های فرهنگی شورای اسلامی شهر گرگان در سال جدیددر اولین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان در سال جدید اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری برای سال 91 تشریح شد.
گلستان میزبان مسابقات کیوکوشین ماتسوشیما کشوررئیس سبک کیوکوشین ماتسوشیما استان گلستان گفت: رقابت های کشوری قهرمانی این سبک، شهریور ماه سال جاری در شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.
اقامت 700 هزار مسافر و گردشگر در گلستان مدیر کل میزاث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در ایام نوروز 1391، 695 هزار و 370 نفر در استان اسکان یافته‌اند. به گزارش سلام شمال قربان عباسی اظهار داشت: جمع کل ورود مسافر به استان از ابتدای آغاز فعالیت این ستاد در مجموع 6 میلیون و 755 هزار و 601 نفر است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.
راه‎اندازی دفتر حمایت از تولیدات علمی در دانشگاه آزاد گرگان رضا علی محسنی در نخستین جلسه هیئت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در سال 1391با تبریک آغاز سال جدید با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام "تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى" اظهار داشت: نامگذاری سال‎ها از سوی مقام معظم رهبری رویکردی استراتژیک و علمی و فرهنگی برای برنامه‎ریزی کلان در کشور است و نامگذاری سال 1391 از سوی معظم له به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی در واقع نشان از تاکید مضاعف ایشان بر ادامه جهاد اقتصادی و توجه ویژه به شاخص‎های بنیادین توسعه ملی است.
افتتاح 3 پروژه بزرگ گلستان در بهار استاندار گلستان گفت: سه پروژه بزرگ گلستان با حضور مهمان ویژه در بهار امسال افتتاح می‎شود. به گزارش سلام شمال جواد قناعت در حاشیه دیدار با جمعی از مدیران دستگاه‎های اجرایی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: در سال گذشته با تلاش و پیگیری‎های مدیران پروژه‎های بسیار خوبی در گلستان مورد بهره‎برداری و یا کلنگ‌زنی شده است.
رشد 18 درصدی جذب گردشگر در گلستان به گزارش سلام شمال قربان عباسی عصر دوشنبه در جمع مدیران استان گلستان اظهار کرد: ستاد تسهیلات سفر ششمین سال برگزاری را در گلستان تجربه کرد که در این مسیر 50 دستگاه اجرایی استان با 20 هزار نفر نیرو در خدمت گردشگران به گلستان بوده‎اند.
مردی 2 فرزند و مادر خود را به قتل رساند مردی در روستایی میرمحله گرگان دو فرزند و مادر پیر خود را به قتل رساند. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس از گرگان صبح امروز مردی 42 ساله به نام ق-ح یک فرزند دختر دو ساله و پسر چهار ساله خود را به همراه مادرش خفه کرد و به قتل رساند.
ظرفیت‎های گردشگری گلستان ناشناخته مانده است معاون برنامه‎ریزی استاندار گلستان گفت:‎ ظرفیت‌های گردشگری استان گلستان ناشناخته مانده است به همین دلیل به دنبال برگزاری همایش‎های بزرگ در استان هستیم.
اختصاص 193 میلیارد تومان اعتبار برای بخش کشاورزی گلستان جواد قناعت پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری گلستان اظهار داشت: هر دستگاه براساس شرح وظایف و اولویت‎های مشخص شده برنامه‎های را در طول سال بر عهده دارد، اما یک‎سری از برنامه‎ها با هماهنگی صورت گرفته در کشور و همچنین سطح استان از اولویت برنامه‎ها در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است. وی توجه به بخش کشاورزی را از جمله اولویت‎های کاری سال 1391 برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت این بخش در سال گذشته کارگروهی به منظور تدوین برنامه برای پیشبرد و توسعه بخش کشاورزی در سطح کشور شکل گرفت و در سطح استان نیز این کارگروه با حضور استاندار برگزار شد.
سفر بیش از 6 میلیون مسافر به گلستان دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر گلستان گفت: میزان ورود مسافران و گردشگران به استان از زمان آغاز به کار ستاد دایمی تسهیلات سفر استان تا 12 فروردین 1391 به 6 میلیون و 204 هزار و 344 نفر رسید.
موزه های گلستان، میزبان مسافرین نوروزی استان گلستان دارای 7 موزه گردشگری در حوزه های مختلف است که در ایام نوروز میزبان مسافرین نوروزی می باشد. به گزارش سلام شمال از این تعداد مردم شناسی، حیات وحش، کاخ موزه، باستان شناس، صنایع دستی و بخش های دیگر می باشد.
بازدید بیش از 68 هزار نفر از موزه های استان گلستاندبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر گلستان گفت: تا پایان روز یازدهم نوروز 91 تعداد 68 هزار و 169 نفراز موزه های استان بازدید کرده اند. به گزارش سلام شمال ، 'قربان عباسی' افزود: موزه گرگان 2 هزار و 618 نفر، گنبدقابوس 55 هزار و 148 نفر و کاخ موزه گرگان 4 هزار و 737 نفر بازدیدکننده داشته است.
معرفی دانشگاه مازندران اولین گام‌های ایجاد این دانشگاه در سال 1354 با همکاری و نظارت دانشگاه هاروارد برداشته شد.از طراحان این موسسه می‌توان دکتر کن بینبریج را از هاروارد نام برد. تعداد زیادی از اعضای هیئت علمی و روسای این دانشگاه را اساتید آمریکایی هاروارد تشکیل می‌دادند.بطور نمونه، ریاست دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه بر عهده خانمی بود بنام دکتر کاترین ماری بیتسون
زخم های کهنه‌ی مازندران زخم های کهنه‌ی مازندرانروز طبیعت اگرچه برای عموم مردم کشورمان خوشایند است اما برای اهالی مازندران یادآور زخم های کهنه و عمیق است. لذا در این نوشتار کوتاه اشاراتی به برخی از زخم های طبیعت مازندران خواهیم نمود که زخم طبیعت مازندران زخم های مردم مازندران است.
جاذبه‌های گردشگری شهرستان آملکهن شهر آمل بالش را برای فرود مسافران گسترانیده است کهن شهر آمل یکی از زیباترین شهر مازندران است که با اماکن تاریخی، مذهبی، گردشگری و زیبایی‌های بکر خدادادی خود منتظر قدوم مسافران نوروزی است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس یکی از مهمترین حُسن‌های نوروز، تعطیلاتی است که می‌تواند پیوند خانوادگی را بیش از گذشته مستحکم کند.
شعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانیشعار امسال؛ تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادی و حضور جهادگونه ملت ایران در عرصه های اقتصادی را یک ضرورت دانستند و خاطر نشان کردند: بخش مهمی از جهاد اقتصادی مسئله‏ تولید ملی است که اگر ملت با همت، عزم و آگاهی و با همراهی برنامه ریزی درست مسئولان بتواند مشکل تولید داخلی را حل کند بدون تردید بر چالشهایی که دشمن ایجاد می کند غلبه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، ایشان با دعوت از همه دست اندرکاران اقتصادی و آحاد ملت برای حرکت به سوی رونق تولید داخلی در سال جدید تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را به عنوان شعار سال ۹۱ معرفی کردند.
سرشار از هیجان آغاز/ و برآمد بهاری دیگر ...در ادبیات فارسی جشن نوروز را مانند بسیاری دیگر از آیین ها، رسم ها، فرهنگ ها و تمدن ها به نخستین پادشاهان نسبت می دهند و شاعران و نویسندگان قرن چهارم و پنجم هجری، چون فردوسی، منوچهری، عنصری، بـیـرونی، طبری، مسعـودی و بسیاری دیگر که منبع تاریخی و اسطوره ای آنان بی گمان ادبـیـات پـیـش از اسلام بوده، از این دسته اند.
زمزمه کائنات؛ "یا مقلب القلوب و الابصار"به گزارش خبرنگار مهر، بهار با تمام زیبایی هایش از راه رسید و چه زیبا زمزمه می کنند در رکوع و سجود خود ذره ذره کائنات "یا مقلب القلوب و الابصار حول حالنا الی احسن الحال " را... آهسته آهسته از راه رسید، طنین گام هایش به گوش می رسد، نگاه کن هر گوشه از شهر تکاپویی برپاست.. عروس فصل ها با زیبایی مبهوت کننده خرامان خرامان به میهمانی دشت ها و بوستانها آمده.
نوروز نوید بخش پیروزی نیکی و رستاخیز نهایینوروز، رستاخیز نهایی و پیروزی نیکی را خبر می‌دهد. نوروز، روز دیدار با درگذشتگان نیز هست. ایرانیان شادی جشن سال نو را نه‌تنها با زندگان، بلکه با مردگان نیز تقسیم می‌کنند.
عطر بهار در سرزمین ایران پیچیدسال 90 با تمام خوبی و بدیهایش رخت بربست و اکنون نوروز نوای آغازی دوباره را در جای جای میهن اسلامی پراکنده است. نوروز در همه جای سرزمین پارس شور دیگری برپا کرد و طبیعت نیز فرش رنگارنگ خود را در زیرپای همه پهن کرد تا بوی بهار در گوشه و کنار این سرزمین استشمام شود. طبیعت، همگان را به سوی خود جلب می کند و خیلی ها نیز عزم سفر را جزم کرده تا خود را به دامانش بسپارند. طبیعتی که چون تابلوی نقاشی هر بیننده ای را محو خود می کند.
آسمان به رنگ و بوی بهاربه گزارش خبرنگار مهر، شکوفه دو چشم بسته‌اش را نیمه باز می‌کند و اشعه خورشید را رصد می‌کند تا به تماشای بهار بنشیند. ماهیان لباس قرمز بر تن کرده تا برافروختگی خود را از آمدن سالی نو به نمایش بگذارند و سبزه‌ها قد برافراشته‌اند که به احترام نعمت‌های خدا کم کم بار دهند و سجده کنند. باد روح افزای بهار وزیدن گرفته و خورشید خنده کنان به شبرنگ زندگی تازگی می‌بخشد و حلقه‌های زر را در میان ابر‌ها‌‌ رها می‌سازد تا شادمانی را به انسان هدیه دهد و پرندگان رخشندگی آسمان را دیده‌اند و با بهار رنگین کمانی به پرواز در آمده‌اند.
گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد.گیلان یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ موسیقی را دارد. به گزارش سلام شمال درباره موسیقی گیلان گفته می‌شود که گنجیته غنی موسیقی برخلاف بسیاری از مناطق ایران از وحدت سبک برخوردار نیست یعنی اینکه در نقاط مختلف گیلان از نظر تنوع آوازها و خصوصیات ملودی و ریتم از سبک‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوت به ویژه بین موسیقی مردم تالش با موسیقی محلی دیلمان و اسپیلی و دیگر نواحی گیلان به چشم می‌خورد.
تالاب صومعه‌سرا قطب مهم گردشگری گیلان تالاب صومعه‌سرا با وجود پرندگان مهاجر و بومی، گونه‌های آبزیان متنوع و قابلیت‌های جالب و دیدنی از مهم‌ترین قطب گردشگری در گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال از صومعه‌سرا، صومعه‌سرا با 633 کیلومتر مربع وسعت در 25 کیلومتری شهرستان رشت واقع شده است.
ییلاق‌های چشم‌نواز در ارتفاعات شرق گیلانوجود ییلاقات در ارتفاعات شرق گیلان از جاذبه‌های دیدنی این استان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. به گزارش سلام شمال ، ییلاق‌ها در ارتفاعات شرق گیلان واقع شده و ییلاق نواحی چابکسر و و اجارگاه رحیم‌آباد از جمله این ییلاق‌ها هستند.
گیلان گنجینه‌ای از طبیعت و تمدنگیلان سرزمینی سبز و گنجینه‌ای از طبیعت و تمدن است. به گزارش سلام شمال گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور با مساحت بیش از 14 هزار کیلومتر است و رشته‌های کوه‌های البرز با ارتفاع متوسط سه هزار متر مانند دیواری در باختر و جنوب گیلان کشیده شده و این منطقه جز از راه دره منجیل راه شوسه دیگری به فلات ندارد.
گسکر شهر مدفون در دل جنگل‌های هفت‌دغنان صومعه‌سرا گسکر شهر مدفون و بی‌نظیر تاریخی با یک‌هزار و 200 سال قدمت در دل جنگل‌های منطقه هفت‌دغنان طاهرگوراب صومعه‌سرا قرار گرفته و مهم‌ترین قطب گردشگری گیلان محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال صومعه‌سرا شهری در 25 کیلومتری غرب مرکز گیلان است که از شمال با بندر انزلی و رضوانشهر و از جنوب با فومن همسایه است.
لنگرود شهری با زیبایی‌های چشم‌نواز در گیلان لنگرود با دارا بودن طبیعت بکر و زیبایی‌های خیره‌ کننده‌اش یکی از مناطق چشم‌نواز گیلان است. به گزارش سلام شمال شهرستان لنگرود یکی از زیباترین مناطق دیدنی گیلان با طبیعتی بکر و چشم‌نواز و دارای دو ناحیه عمده جغرافیای جلگه‌ای و کوهستانی است.
آستانه‌اشرفیه بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلانآستانه‌اشرفیه بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلان با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد است. به گزارش سلام شمال این شهرستان بزرگ‌ترین کانون مذهبی گیلان با ویژگی‌های منحصر به‌فردی از جمله عبور رودخانه سفیدرود از پل آستانه‌اشرفیه است.
رضوانشهر شهری با آرامش بهاری در گیلان رضوانشهر شهری با طبیعت بکر و آرامش‌ بهاری در گیلان است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود می‌پذیرد. به گزارش سلام شمال این شهرستان با موقعیت جلگه‌ای در ساحل جنوبی غربی دریای خزر و 63 کیلومتری رشت واقع است.
سیاهکل قطعه‌ای از بهشت زمینی گیلان سیاهکل با آبشار لونک و دیگر جاذبه‌های خیره کننده‌اش و با آب و هوای بسیار معتدل در بخش‌های کوهپایه‌ای قطعه‌ای از بهشت روی زمین در استان همیشه سبز گیلان است. به گزارش سلام شمال شهرستان سیاهکل با مساحتی بالغ بر یک هزار کیلومتر مربع دارای دو بخش مرکزی و دیلمان یکی از اماکن گردشگری گیلان است که دو شهر سیاهکل و دیلمان و 5 دهستان مالفجان، خرارود، توتکی، دیلمان و پیرکوه نیز جزو این منطقه هستند.
به بهانه سالروز ملی شدن صنعت نفتتصویب قانون ملی شدن صنعت نفت ایران در روز ‎ 29اسفندماه سال ‎1329، نقطه عطفی در تاریخ سیاسی، اقتصادی و مبارزات مردم ایران برای نجات سرمایه های ملی این مرز و بوم از دست بیگانگان به شمار می رود.
گرگان؛ بهشت طبیعت گردی برای مسافران نوروزیشهر گرگان مرکز استان گلستان با داشتن جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی، بهشت طبیعت گردی محسوب می شود و ایام نوروز فرصتی است تا مسافران از جاذبه های این شهرستان دیدن کنند.
تولید انرژی از زباله ها رویکردی نوین در کلانشهر رشتبه گزارش سلام شمال به نقل از مهر، اجرای این طرح می تواند از یک طرف گام موثری در مدیریت مواد زاید شهری و از سوی دیگر برای تامین انرژی و تولید برق که نیاز همیشگی کشور است، اقدامی ارزشمند محسوب شود. تولید برق از زباله یک تجربه عملی موفق در دنیا بوده که تاکنون در کلانشهر رشت اجرایی نشده است از اینرو مدیریت شهری می تواند با بکارگیری روشهای دقیق علمی، اقدامی ماندگار در این شهر کهن انجام دهد.
خانه‌تکانی دل و خانه در شادمانی طبیعت زنان روستایی سال‌های نه‌چندان دور در ماه‌های پایانی سال به فکر خانه تکانی افتاده، نه خانه تکانی امروزی که در عصر مدرنیته رنگ و بوی صنعتی به خود گرفته است، خانه تکانی که با « کایر » همسایگان همراه بوده است. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، نوروز آیین باستانی ایرانیان، جشن شکوفایی زمین و رستاخیز بزرگ طبیعت است که چوب خشکیده زمستان را به درختی تنومند و پرشکوفه در بهار تبدیل می‌کند.
پارک جنگلی گیسوم طبیعت سحر‌انگیز گیلان پارک جنگلی گیسوم شاهکار خلقت و طبیعت سحرانگیز گیلان و سوباتان سرزمینی پوشیده از چمن در تالش است. به گزارش سلام شمال تالش به‌عنوان یکی از شهرستان‌های غربی گیلان است که از غرب با اردبیل، از شمال با آستارا و از جنوب با رضوانشهر و ماسال و از شرق با دریای خزر و بندر انزلی همسایه است.
رشت شهر باران‌های نقره‌ای گیلان رشت شهر باران‌های نقره‌ای در وسیع‌ترین بخش دلتای رودخانه سفیدرود واقع است که امتیازهای بالایی دارد. به گزارش سلام شمال شهر رشت به‌عنوان مرکز گیلان در جلگه مرکزی گیلان و در وسیع‌ترین بخش دلتای رودخانه سفیدرود با ارتفاع متوسط 8 متر از سطح دریاهای آزاد و فاصله 330 کیلومتری شمال باختری تهران و انتهای راه اصلی درجه یک قزوین به انزلی واقع شده است.
املش شهر ییلاقات مطبوع و کوهپایه‌ای گیلان املش در منطقه‌ کوهپایه‌ای و در کنار ارتفاعات سرسبز و ییلاقات بسیار مطبوع قرار دارد و از جاذبه‌های گردشگری گیلان است. به گزارش سلام شمال املش در فاصله 75 کیلومتری این شهر قرار دارد و به دلیل کوهپایه‌ای بودن و وجود ییلاقات بسیار مطبوع دارای ویژگی‌های خاصی است.
نیلوفر آبی تالاب انزلی زیباترین منظره آبی گیلاننیلوفرهای آبی تالاب انزلی یکی از شاهکارهای خلقت خداوندی و زیباترین مناظر آبی گیلان است. به گزارش سلام شمال تالاب انزلی یکی از زیباترین مناظر آبی گیلان بوده و محلی برای تخم‌ریزی آبزیان و پناهگاه و مامن پرندگان بومی و مهاجر است.
یکه‌تازی آناهیتا در فومن یکه‌تازی آناهیتا با ارابه‌اش یکی از معروف‌ترین مجسمه‌های فومن است که از جاذبه‌های دیدنی این شهر محسوب می‌شود. به گزارش سلام شمال فومن دارای گذشته‌ای پرفروغ و تاریخی است به گونه‌ای که این شهر مرکز گیلان «بیه‌‌پس» و به دارالعماره معروف بود.
رودبار مروارید صدف سبز گیلان رودبار با جاذبه‌های بکر خود مانند مرواریدی در صدف سبز گیلان است. به گزارش سلام شمال محصول مهم و راهبردی زیتون رودبار با قدمتی بیش از دو هزار سال در این سرزمین تداوم حیات داشته است و رودبار و زیتون اسامی هستند که هر یک نام دیگری را در ذهن تداعی می‌کنند.
لاهیجان شهری که پایتخت گردشگری جهان اسلام شدبه گزارش سلام شمال لاهیجان یکی از زیباترین شهرهای گیلان و ایران است و موقعیت جغرافیایی این شهر کوهپایه‌ای که تپه ماهورهایی آن را به بوته‌های همیشه سبز چای در ردیف کاری‌های منظم هندسی پوشانده است همراه با معماری زیبا و خانه‌های ویلایی با سقف‌ها و رنگ‌آمیزی متنوع، جلوه زیبایی به شهر بخشیده است.
ماسال شهر شبنم‌های بهاری ماسال دارای طبیعتی سخت مانند صخره‌های کوهستانی و ملایم چون شبنم‌های بهاری است که چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. به گزارش سلام شمال ماسال با موقعیت جلگه‌ای در فاصله 47 کیلومتری شمال غرب رشت و در 20 کیلومتری فومن و صومعه‌سرا قرار دارد.

دسته بندی :

نویسنده: عالی | نظرات: () | ٤:۳۱ ‎ب.ظ - جمعه ۱ اردیبهشت ،۱۳٩۱

   آخرین مطالب

» اخبار شمال ( شنبه ٢۳ اسفند ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۱۳ بهمن ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ٢٢ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( یکشنبه ۱٤ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( سه‌شنبه ٩ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( دوشنبه ۸ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار مازندران ( یکشنبه ٧ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( شنبه ٦ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( جمعه ٥ دی ،۱۳٩۳ )
» اخبار شمال ( چهارشنبه ۳ دی ،۱۳٩۳ )

موضوعات


     

نویسندگان
درباره ماایجاد کننده وبلاگ :